Wycieczka normandia bretaniaPobieranie 33.69 Kb.
Data12.12.2017
Rozmiar33.69 Kb.


r
Ul. JAGIELLOŃSKA 86

70 - 437 SZCZECIN


POLAND

tel. +48 91 433 81 00tel / fax. +48 91 4888819
NIP 852-100-38-73

Biuro Turystyczne „HUBTOUR”


www.hubtour.pl hubtour@poczta.onet.pl
Rok założenia
1994

WYCIECZKA NORMANDIA - BRETANIA

ŚLADAMI KORSARZY, I DYWIZJI GENERAŁA MACZKA, LĄDOWANIA ALIANTÓW W NORMANDII ORAZ OSTATNIEGO PODBOJU WIELKIEJ BRYTANII


Normandia w dosłownym tłumaczeniu „Ziemia Ludzi Północy”. Kraina zawdzięcza nazwę hordą Normanów ze Skandynawii, przybyłych i atakujących północną Francję w VIII w. Podczas naszej wędrówki po Normandii i Bretanii zwiedzimy Giverny - miasto Claude Monet’a jednego z największych impresjonistów. Następnie przeniesiemy się w czasie do Średniowiecza do miasta Rouen będącego historyczną stolicą księstwa Normandii, wg Viktora Hugo „Miasta stu dzwonów”. Miasto znane ze spalenia na stosie Joanny d’Arc …
Mont Saint Michel w Bretanii to średniowieczne miasteczko z magicznym klimatem, zlokalizowane na wyspie pływowej. Podczas przypływu woda podnosi się na kilkanaście metrów i dostęp z kontynetu możliwy jest jedynie blisko tysiąc osiemset metrową groblę …
6 czerwca 1944r. Lądowanie Aliantów na plażach Normandii - największa operacja desantowa w dziejach.
Sierpień 1944r. Mont Ormel miejsce bohaterskiej victorii 1 Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka, która, była początkiem końca II Wojny Światowej…
TERMIN: 25-30.07.2018r CENA: 990zł
ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE :

 • transport autokarem z toaletą, video, barkiem, klimatyzacją, rozkładanymi fotelami.

 • 4 noclegi w hotelach klasy ,,Premiere Class”. Pokoje 2 osobowe z tv, toaletami i prysznicami.

 • Wyżywienie: 4 śniadania kontynentalne

 • opieka pilota – przewodnika.

 • opłaty drogowe, parkingi, autostrady.

 • ubezpieczenie KL i NW


ŚWIADCZENIA DODATKOWO PŁATNE DLA CHĘTNYCH:

 • 4 obiadokolacje w 2,3,4,5 dniu wycieczki – 240 zł.


PROGRAM RAMOWY:

1 dzień – Gliwice - wyjazd o godz. 1.00 w nocy

Przejazd w okolice Rouen na nocleg. Przyjazd do hotelu wieczorem zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień – Śniadanie, przyjazd do Giverny- zwiedzanie domu i ogrodu Claude Monet. Następnie przejazd do Etretat - miejscowości słynącej z klifów: Falaise d'Amont i Falaise d'Aval. Następnie przejazd do Honfleur - malowniczego portu rybackiego i handlowego na lewym brzegu ujścia Sekwany. Następnie przejazd do Rouen wg Viktora Hugo „Miasta stu dzwonów”- dawna siedziba książąt Normandii. Zwiedzanie: stare miasto z elementami architektury szachulcowej, Plac du Vieux Marche, kościół Jeanne d 'Arc, katedra Notre-Dame, „Wielki Zegar” z XIV, kościoły St. Maclou i St. Vincent. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Mont Ormel, miejsce bitwy 1 Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka, której bohaterskie zwycięstwo otworzyło Aliantom drogę do Paryża w VIII 1944r. Następnie przejazd do Falaise, zobaczymy Zamek Wilhelma Zdobywcy. Następnie przejazd na jedną z plaż w okolice miasteczka Lion-sur-Mer, gdzie miało miejsce Lądowanie Aliantów w Normandii 6.06.1944r, największej operacji desantowej w historii wojen. Kolejnym punktem programu: Caen gdzie zobaczymy: zamek Wilhelma Zdobywcy, Opactwo-Abbaye aux Hommes -najważniejszy budynek romański Normandii, kościół Św. Szczepana po zwiedzaniu przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

4 dzień – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Mont Saint Michel – średniowieczne miasteczko wraz z opactwem położone na wyspie pływowej, połączonej z lądem groblą wpisane na listę UNESCO. Następnie przejazd do Rennes historycznej stolicy Bretanii i zwiedzanie: plac de Lices, katedra St-Pierre, bazylika St-Sauveur, Pałac St-Georges, kościół St-Melaine z przylegającym do niego ogrodem Thabor przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

5 dzień – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do St Malo zwiedzanie: stare miasto otoczone licznymi fortyfikacjami, XII w katedra Św. Wincentego, XV wieczny zamek Książęcy, fort miejski w St-Servan z wieżą Solidor, Czas wolny na plażowanie. W godzinach wieczornych wyjazd do Polski.

6 dzień – przewidywany powrót wieczorem


UWAGI:

 • kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot i może ona ulec zmianie.

 • kieszonkowe na wstępy do zwiedzanych obiektów, obowiązkowych lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, zestawy audio-guide oraz opłatę klimatyczną , opłaty rezerwacyjne obligatoryjnie płatne u pilota 50€ od osoby.

 • toaleta w autokarze ze względu na ograniczoną pojemność do korzystania tylko w sytuacjach awaryjnych.

 • limit bagażu wynosi: bagaż główny do 15 kg na osobę + bagaż podręczny do 5 kg na osobę.

 • Ze względu na trudności z załadunkiem zabraniamy pakowania bagażu 2 lub więcej osób do wspólnej dużej

walizki!
WARUNKIEM REALIZACJI WYCIECZKI JEST PRZEDPŁATA 200 ZŁ OD OSOBY NIE PÓŹNIEJ NIŻ DO 25.10.2017r. O KOLEJNOŚCI ZAPISÓW DECYDUJE TERMIN WPŁATYPobieranie 33.69 Kb.

Share with your friends:
©operacji.org 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna