Warszawa, lipiec 2008Pobieranie 354.5 Kb.
Data24.02.2019
Rozmiar354.5 Kb.
Warszawa, lipiec 2013

Największe przejęcie w historii Soudal
Soudal przejmuje wpływy na Bałkanach
Koncern Soudal NV przejął firmę TKK Srpenica - największego niezależnego producenta pianek, uszczelniaczy i dodatków do betonu w Europie Południowo - Wschodniej. Pochodząca ze Słowenii spółka osiąga roczne obroty na poziomie 50 mln EURO, z czego ponad 90% pochodzi z eksportu. To dotychczas największa operacja tego typu w historii Soudal, która znacznie przybliży koncern do osiągnięcia pozycji światowego lidera w branży chemii budowlanej. Zarząd Soudal szacuje, że obecnie skonsolidowany obrót Soudal przekroczy 500 mln EURO rocznie, a globalna sprzedaż wzrośnie o ponad 10%.

Firma TKK zajmuje obecnie pozycję niekwestionowanego lidera na rynku bałkańskim, gdzie marka jest bardzo dobrze rozpoznawalna i cieszy się doskonałą opinią wśród klientów. Sukces finansowy opiera się w dużej mierze na eksporcie - ponad 90% obrotów firmy jest realizowanych poza Słowenią. To dwa kluczowe elementy, które miały wpływ na decyzję koncernu Soudal o przejęciu firmy. „Nabycie TKK jest dla nas bardzo ważnym krokiem. Chcemy zapewnić dostępność naszych produktów w całej Europie, również na Bałkanach. W procesie podejmowania decyzji bardzo ważny był dla nas imponujący rozwój TKK w ostatnich latach, a także doskonała jakość produktów i opinia o nich wśród klientów. Te elementy wpisują się doskonale w strategię rozwoju koncernu Soudal, który od początku swojej działalności wprowadzał innowacyjne, wyprzedzające potrzeby rynku rozwiązania. Oferta TKK uzupełni asortyment Soudal o nową gamę produktów. Synergia w pracy działu badawczo-rozwojowego, zakupów, IT i marketingu pozwoli całej grupie na osiągnięcie dodatkowych efektów i optymalizację produkcji, a doświadczenia te pozwolą nam rozwijać się w nowych segmentach rynku. Dlatego Soudal zamierza inwestować w dalszy rozwój zakładu w Srpenicy” – mówi Vic Swerts, założyciel i prezes Soudal NV.W działającej od 1947 roku na słoweńskim rynku firmie TKK pracuje obecnie ponad 200 osób, a zlokalizowany w Srpenicy zakład produkcyjny zatrudnia 110 pracowników. Słoweńska fabryka jest obecnie dwunastym zakładem produkcyjnym Soudal na świecie. Szacuje się, że w 2013 roku bałkańska spółka osiągnie obroty na poziomie około 50 mln EURO. Po przejęciu będzie działać jako niezależna filia Soudal pod dotychczasowym kierownictwem. "Połączenie z koncernem Soudal daje nam ogromne możliwości rozwoju i korzystania z bogatego zaplecza technologicznego i naukowego. Daje nam to ogromną szansę, aby wprowadzić organizację

TKK na wyższy poziom rozwoju. Tym bardziej, że Soudal zamierza nas wpierać i inwestować w dalszy rozwój naszego zakładu" - mówi Roman Jeras, prezes TKK.

___________________________________________________________________________________

Soudal jest największym na świecie producentem pian poliuretanowych oraz czołowym dostawcą mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej. Koncern działający od ponad 46 lat, obecny w 100 krajach na 6 kontynentach od dawna przewodzi w opracowywaniu innowacyjnych technologii w segmencie profesjonalnych produktów chemii budowlanej. Soudal zatrudniał w 2012 roku ponad 1450 osób w swoich przedstawicielstwach i zamknął ten rok skonsolidowanym obrotem wysokości 450 milionów Euro. Polska spółka tej firmy powstała w 1996 roku i jest jedną z najszybciej rozwijających się w całej grupie. W 2009 roku otwarto pierwszą w Polsce fabrykę Soudal w Pionkach pod Radomiem. W pełni zautomatyzowany zakład odpowiada najbardziej wymagającym standardom europejskim. Od stycznia 2010 roku Soudal Sp. z o.o. jest w posiadaniu certyfikatu systemu jakości ISO 9001. W czerwcu 2013 firma została uhonorowana podwójnym tytułem Złotej Budowlanej Marki Roku 2013 w kategorii piany oraz silikony oraz podwójnym tytułem Championa.

Pobieranie 354.5 Kb.

Share with your friends:
©operacji.org 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna