PrzyjacielePobieranie 7.61 Kb.
Data26.03.2018
Rozmiar7.61 Kb.

Zuzanna Sałajczyk, kl. VIb

PRZYJACIELE

Pewnego razu żyła sobie ruda dziewczynka o imieniu Kunegunda, która była samotna, gdyż miała bardzo zapracowanych rodziców. Na co dzień przebywała u babci, wieczorami przyjeżdżała do swojego domu.

Gdy wracała ze szkoły do domu, pod krzakami znalazła małego, szarego pieska. Szczeniak miał zwichniętą lewą łapę. Zabrała go do mieszkania babci. Szybko zostawiła plecak w przedpokoju, nalała wody do miski i porządnie umyła. Po umyciu okazało się, że piesek jest biały. Miał piękne, błękitne oczy


i mokrą, białą jak mąka, sierść. Dziewczynka założyła bandaż na lewą, zwichniętą łapkę. Gdy babcia przyszła do domu, stanęła w drzwiach jak wryta.

- Kunegundo, co to ma być?- zapytała babcia.

- To, to, to… jest mały szczeniaczek, którego znalazłam dwa bloki dalej pod krzakiem – odpowiedziała na pytanie ruda dziewczynka.

-Wnusiu kochana, przecież wiesz, że rodzice się nie zgodzą na zwierzaka


w domu - oznajmiła babcia.

-Wiem, ale może jak zobaczą Gilberta, to się zgodzą - powiedziała dziewczynka


i szeroki uśmiech rozjaśnił jej twarz.

- Kundzia, zobaczmy, co będzie z twoim szczeniaczkiem, kiedy przyjadą rodzice. Jeśli się zgodzą, to Gilbert może zostać u mnie na jedną noc - zapewniła babcia z wymuszonym uśmiechem.

- Dobrze – Kundzia opuściła głowę ze smutkiem.

- Masz tu pieniądze i idź po specjalną karmę dla małych piesków - powiedziała babcia, wręczając dziewczynce banknoty.

Gdy wróciła ze sklepu, w domu byli rodzice. Już wiedzieli o Gilbercie. Niestety, nie pozwolili jej zabrać psa do domu. Dziewczynka dawała tysiące argumentów, dlaczego powinna mieć psa. Rodzice powiedzieli, żeby przestała się tak produkować, bo tak i tak jej marzenie jest nierealne.

Następnego dnia, gdy przyszła do babci, piesek podbiegł do niej i zaczął ją lizać po twarzy. Dziewczynka po nie udanym dniu w szkole, od razu się uśmiechnęła na jego widok. Cały dzień bawiła się tylko z Gilbertem.Gdy nadszedł wieczór, jak co dzień przyjechali po nią rodzice. Zakręciła im się łezka w oku na widok córki bawiącej się z pieskiem. Kiedy wracali do domu, Kunegunda była bardzo smutna z powodu rozłąki z pieskiem, włożyła słuchawki w uszy i odizolowała się od świata zewnętrznego. Rodzice to wykorzystali. Zaczęli rozmawiać o szczeniaczku. Postanowili, że piesek może zostawać u babci (jak się zgodzi) w dni robocze, a u nich w weekendy. Następnego dnia rozmawiali z babcią, czy Gilbert może zostać u niej na kilka dni w tygodniu. Babcia oczywiście się zgodziła pod warunkiem, że Kunegunda będzie wychodziła z nim na spacery. Kiedy dziewczynka usłyszała tę wiadomość, zaczęła przytulać wszystkich po kolei.

Minęło kilka miesięcy. Niestety, okazało się, że Gilbert ma guzy. W dniu, kiedy miała odbyć się operacja, piesek zdechł. Kunegunda, jak i cała rodzina, bardzo przeżywała śmierć pieska. Wszyscy wiedzieli, jak Gilbert był ważny dla dziewczynki. Mama zapytała się, czy chce następnego pieska. Dziewczynka powiedziała, że nie. Wszystkich to bardzo zaszokowało, ale nie pytali się dlaczego. Minęło wiele miesięcy. Rudowłosa dziewczynka pogodziła się tym, że Gilberta nie ma. Nie chciała innego pieska, bo wiedziała, że żaden inny nie zastąpi jej przyjaciela.

Pobieranie 7.61 Kb.

Share with your friends:
©operacji.org 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna
warunków zamówienia
istotnych warunków
przedmiotu zamówienia
wyboru operacji
Specyfikacja istotnych
produktu leczniczego
oceny operacji
rozwoju lokalnego
strategii rozwoju
kierowanego przez
specyfikacja istotnych
Nazwa przedmiotu
Karta oceny
ramach działania
przez społeczno
obszary wiejskie
dofinansowanie projektu
lokalnego kierowanego
Europa inwestująca
Regulamin organizacyjny
przetargu nieograniczonego
kryteria wyboru
Kryteria wyboru
Lokalne kryteria
Zapytanie ofertowe
Informacja prasowa
nazwa produktu
Program nauczania
Instrukcja obsługi
zamówienia publicznego
Komunikat prasowy
programu operacyjnego
udzielenie zamówienia
realizacji operacji
opieki zdrowotnej
przyznanie pomocy
ramach strategii
Karta kwalifikacyjna
oceny zgodno
Specyfikacja techniczna
Instrukcja wypełniania
Wymagania edukacyjne
Regulamin konkursu
lokalnych kryteriów
strategia rozwoju
sprawozdania finansowego
ramach programu
ramach poddziałania
kryteriów wyboru
operacji przez
trybie przetargu