Nota prasowaPobieranie 222 Kb.
Data13.06.2018
Rozmiar222 Kb.


NOTA PRASOWAGAP wybiera SENER na wykonawcę projektu międzynarodowego lotniska w Guadalajarze, w Meksyku.


Miasto Meksyk, 29 kwietnia 2013 roku- Grupo Aeroportuario del Pacífico (GAP), jeden z najważniejszych operatorów portów lotniczych w Meksyku, rozstrzygnął na rzecz grupy inżynierii i technologii SENER przetarg na wykonanie raportu potrzeb i możliwości drugiego pasa startowego w międzynarodowym porcie lotniczym w Guadalajarze.
Lotnisko w Guadajarze, położone w stanie Jalisco, w zachodnim Meksyku, jest jednym z głównych lotnisk w kraju, o średniej 134.000 operacji lotniczych oraz ponad siedmiu milionach pasażerów rocznie.
Przedmiotem kontraktu jest uaktualnienie raportów dla nowych danych dotyczących ruchu oraz otoczenia portu lotniczego, jak również uzupełnienie ich o badania wpływu społecznego, gospodarczego i środowiskowego w sposób, który pomoże w zrozumieniu wpływu tego działania na środowisko oraz w przedstawieniu go zaangażowanym stronom.
Tym kontraktem Sener ugruntowuje pozycję w sektorze lotniczym w Meksyku, gdzie wcześniej opracował plany generalne , analizy sieci zasilających, analizy operacyjne i projekty wykonawcze obiektów lotniskowych. Wśród nich wyróżniają się: plan generalny lotniska w mieście Meksyk, analiza sieci zasilających oraz sieci dróg dla nowego lotniska w mieście Meksyku, plan generalny lotniska w Nuevo Laredo, rozbudowa terminali krajowego i międzynarodowego lotniska w Guadalajarze, plan generalny lotniska w San José del Cabo oraz rozbudowa lotniska w Tijuanie.

SENER w Meksyku jest obecnie firmą liczącą ponad 350 specjalistów meksykańskich, którzy tworzą projekty ulokowane w Meksyku jak i w całym świecie w różnych dziedzinach, takich jak: energia i procesy, budownictwo i architektura, inżynieria morska i kosmiczna.


Budując wieloletnie doświadczenia w inżynierii lotniskowej, SENER uczestniczył w ważnych projektach międzynarodowych, takich jak wykonane w Polsce: Terminal 2 Lotniska w Warszawie, analizy związane z budową nowego Centralnego Portu Lotniczego oraz lotniska w Lublinie; wieże kontrolne w Algierze, Oranie, Konstantynie, Gardaii oraz Tamanrassecie, w Algierii; projekty obiektów, infrastruktury i wyposażenia nowego lotniska Café w Kolumbii, doradztwo przy opracowaniu projektu Centrum Zarządzania Portami Lotniczymi w Kolumbii w Porcie Lotniczym El Dorado w Bogocie. Należy także wymienić prace na lotniskach w Hiszpanii, takie jak rozszerzenie terminalu Północnej Teneryfy, trzeci pas startowy lotniska w Barcelonie, nowe terminale lotnicze w Bilbao, Maladze, Alicante i Saragossie, plan generalny Portu Lotniczego w Granadzie, projekt pod klucz hangaru w Palma de Mallorca, jak również systemy zapewnienia zasilania elektrycznego w portach lotniczych w Madrycie, Barcelonie, Palma de Mallorca, Maladze i Gran Canaria, jak również projekty dotyczące systemów kontroli ruchu powietrznego.


O firmie SENERSENER to prywatna grupa inżynieryjna i technologiczna, zatrudniająca 5 000 profesjonalistów o obrotach ok. 1160 mln euro (dane z 2011 roku). Założona w 1956 roku, grupa oferuje klientom najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne i cieszy się międzynarodowym uznaniem dzięki swej niezależności i zaangażowaniu w innowacyjność i jakość. SENER łączy działalność właściwą dla sektora Inżynierii i Budownictwa, ma udziały w firmach przemysłowych pracujących w zakresie energii i środowiska naturalnego oraz przemysłu lotniczego.

W inżynierii lotniczej, SENER współpracował przy realizacji ponad stu projektów, takich jak: doradztwo i planowanie lotnisk, modelowanie i symulacja systemów lotnisk, terminali pasażerskich, hangarów, urbanizacji oraz wejść lotniskowych, projektowanie systemów i urządzeń lotniskowych, urządzeń elektrycznych, oznaczeń i oświetlenia, nawigacji lotniczej, wyposażenia, systemów i urządzeń nawigacyjnych oraz projektów specjalnych.

Linki:

www.sener.com.mxWięcej informacji:
Mariana Fernández. Komunikacja. SENER Tel (+34) 91 807 87 01 / (+34) 690 878 695

Oihana Casas. Komunikacja. SENER Tel (+34) 91 807 73 18 / (+34) 679 31 40 85


www.sener.es


Pobieranie 222 Kb.

Share with your friends:
©operacji.org 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna