Jesień w tvp abc jesienią tvp abc rozszerza do 4,5 godziny popołudniowo-wieczorne pasmo programów premierowych (16: 00-20: 30). Godzinną „Wieczorynkę”Pobieranie 94.38 Kb.
Data31.10.2017
Rozmiar94.38 Kb.
Jesień w TVP ABC
Jesienią TVP ABC rozszerza do 4,5 godziny popołudniowo-wieczorne pasmo programów premierowych (16:00-20:30). Godzinną „Wieczorynkę” urozmaicą m.in. „Mały Miś” i „Listonosz Pat”, a w paśmie powieczorynkowym TVP ABC zaprasza na rosyjską serię „Masza i niedźwiedź” oraz serial „Billy – kot”. Bogatą i różnorodną ofertę TVP ABC uzupełnią m.in.: unikatowy program dla dzieci niesłyszących „Supełkowe ABC”, nowe muzyczne show Jerzego Petersburskiego Jr, cykl poradnikowy „Na kłopoty ABC” i filmy animowane dotyczące bezpieczeństwa w Internecie „Owce w Sieci”.
Jesienią blok premierowy, będący podstawą schematu powtórek następnego dnia, TVP ABC rozpocznie o godz. 16:00 (dotychczas była to 17:00) i potrwa do godz. 20:30. Znajdą się tu dwa pasma półgodzinne (17:00 i 18:00) z programami dla dzieci (premiery, powtórki z weekendu), a także dwa pasma półgodzinne wypełnione premierowymi animacjami (o godz. 17:30 – seriale „Mój przyjaciel królik”; a od końca września „Max i Ruby” i godz. 18:30 – „Misiowanki”).
Godzinna „Wieczorynka” w TVP ABC o stałej porze (godz. 19:00-20:00) zaskoczy najmłodszych m.in. dwoma premierami: „Mały Miś” oraz „Listonosz Pat” (początek listopada). Premierowo w TVP ABC pojawi się także serial „Reksio” oraz – po raz pierwszy na antenie telewizyjnej – polska animacja „Podróże na burzowej chmurze” (prezent na Mikołajki). Nie zabraknie klasyki polskiej animacji, czyli przygód Bolka i Lolka, wypraw Baltazara Gąbki i Króla Maciusia.
Po „Wieczorynce” o godz. 20:00 zaplanowano półgodzinne pasmo dla młodszych, ale nie najmłodszych widzów, a w nim: premiera znakomitej rosyjskiej serii animowanej „Masza i niedźwiedź” oraz premiera serialu „Billy – kot”.
Programy własne oraz pozyskane we współpracy z partnerami zewnętrznymi swoją premierę będą miały w weekend, którego układ „złamie” powtarzalność w dni robocze. TVP ABC pokaże premierowy program dla dzieci niesłyszących „Supełkowe ABC”; program poznawczy „ABC wszystko wie”, gdzie Anakonda, Bociek i Cielaczek pomogą w poznawaniu otaczającego świata, „Margolcia i Miś zapraszają dziś” będzie uczyć piosenek dla dzieci, a w programie „O czym oni mówią?” autorzy zgadną, co zajmuje wyobraźnie dzieci.

Oferta premierowa dla starszych dzieci to muzyczne show, które poprowadzi Jerzy Petersburski Jr oraz magazyn „Masz wiadomość!”.


Pomiędzy godz. 21:00 a 22:00 TVP ABC zaprosi rodziców do oglądania programów poradnikowych. Wśród nich: premierowe odcinki „Na kłopoty ABC”, nowy program będący odpowiedzią na plagę otyłości wśród najmłodszych Polaków „Niejadki i inne przypadki”. W tym samym paśmie pojawi się też familijny program „Lubię to” z propozycjami na wspólne spędzanie czasu dzieci i rodziców.

Ponadto zaplanowano jeszcze m.in.: program „Mama i tata równi w pracy i w domu” - o godzeniu ról zawodowych i rodzinnych oraz magazyn medyczny „Zdrowiej” o najnowszych metodach leczenia.


TVP ABC jesienią rozpoczyna także działania, których celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczny dostęp dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Na Antenie TVP ABC pojawią się trzyminutowe, ostrzegające dzieci, filmy animowane z cyklu „Owce w Sieci”. To dowcipne, pouczające opowieści z jednoznacznym morałem w znakomitej interpretacji Andrzeja Grabowskiego.
PROGRAMY DLA NAJMŁODSZYCH 2-7 LAT
ABC WSZYSTKO WIE

premiera: niedziela, godz. 8:20

powtórki: czwartek, godz. 17:15; piątek, godz. 7:50 i 12:05


Program edukacyjny o charakterze ciekawostkowym dla najmłodszych widzów (4-7 lat), realizowany poza studiem telewizyjnym, łączący animację z żywym planem. Prowadzącymi są tytułowe postacie – literki kanału ABC, czyli: A – Anakonda, B – Bocian i C – Cielaczek, które wzbudzają dużą sympatię najmłodszych widzów. Postacie te zapowiadają felietony i są narratorami materiałów flmowych. Celem programu jest zaspokajanie ciekawości naukowej dzieci, pomoc w odkrywaniu i poznawaniu otaczającego je świata.

Produkcja: 2014, 12 min.


MARGOLCIA I MIŚ

premiera: niedziela, godz. 14:55

powtórki: piątek, godz. 17:00; sobota, godz. 7:30 i 11:40


Program dla najmłodszych widzów TVP ABC. Miś i Margolcia to postacie, które wylansowały ponad setkę przebojów opublikowanych potem na sześciu płytach. Trzy z nich miały status złotych płyt (ponad 100 tys. sprzedanych egzemplarzy). Dlatego w TVP ABC właśnie te lalki będą uczyły kanonu piosenek dla dzieci, by rozśpiewały najmłodsze pokolenie. Przy okazji w programie będą przekazywane życzenia dla dzieci – z okazji imienin, urodzin, pierwszego dnia w przedszkolu, nauczenia się jazdy na rowerze itp.

Produkcja: 2014, 15 min.


SUPEŁKOWE ABC

premiera: sobota, godz. 8:00

powtórki: poniedziałek, godz. 17:00; wtorek, godz. 7:30 i 11:45


Ponad milion osób w Polsce ma uszkodzony słuch w takim stopniu, że utrudnia im to normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Dla ok 50 tys. z nich – niesłyszących od urodzenia lub wczesnego dzieciństwa, a więc głuchych lub głuchoniemych – macierzystym językiem, a dla tych ostatnich podstawowym środkiem porozumiewania się, jest język migowy.

Program – tworzony przy współpracy z łódzkim oddziałem Polskiego Związku Głuchych ma być skierowany przede wszystkim do nich i ich rodziców, którzy często – szczególnie rodzice słyszący – nie znają języka migowego.

To absolutnie unikatowy w polskich stacjach telewizyjnych program o charakterze edukacyjnym i zabawowym. Bohaterami będą: Supełek – postać ze sznurka, oraz białe i czarne dłonie. Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci i rodziców.

Wśród tematów programu pojawią się takie zagadnienia, jak m.in.: pory roku; kolory jesieni; supełkowa bajeczka (inscenizacja wiersza – teatrzyk kukiełkowy); literki (poznawanie i układanie literek, np. A z patyczków, B ze sznurka itd.); supełkowa zabawa (zabawy plastyczne odpowiadające tematyce programu); supełkowe czytanki (zachęcanie rodziców do czytania dzieciom wierszyków i bajek); supełkowe cyferki (poznawanie cyferek i uczenie się liczenia); supełkowy konkurs; supełkowe rozmowy w języku migowym; czy też lekcje języka migowego dla rodziców i dzieci

Produkcja: 2014, 25 min.

PODRÓŻE NA BURZOWEJ CHMURZE

premiera: codziennie, godz. 19:30 (od 6 grudnia)

powtórki: codziennie, godz. 10:35 i 14:35


Zły Bazyliszek zamienił krasnale Skierkę i Żagiewkę w gipsowe figurki. Do ich odczarowania potrzebny jest degipsator – mikstura, której składniki są w posiadaniu bajkowych stworów zamieszkujących różne europejskie kraje. Oświrek, Pikulik i dobra wiedźma Babujaga ruszają w długą podróż, by odnaleźć miksturę. Im też grozi niebezpieczeństwo ze strony Bazyliszka. Poszczególne odcinki ilustrują podróż krasnali, podczas której nie zabraknie atrakcji i niezwykłych przygód.

Produkcja: Polska 2009, 13x13 min.


MASZA I NIEDŹWIEDŹ premiera

codziennie, godz. 20:05 i 21:50


Serial animowany. Bohaterowie starej rosyjskiej baśni Masza i Niedźwiedź występują w najnowszej, serii animowanej pod tym samym tytułem. Przygody niesfornej dziewczynki i cierpliwego niedźwiedzia. Zabawna historia kierowana nie tylko do dzieci, znakomita rozrywka również dla dorosłych.

Produkcja: Rosja 2012, 26x7 min.


TOM I KERRI premiera

niedziela, ok. godz. 16:15

poniedziałek, ok. godz. 7:00 i 11:00
Serial animowany. Systematyczna nauka języka angielskiego w formie filmów animowanych, poprzez proste dialogi i piosenki. Przygody czterech bohaterów: Misia (Tom), Lalki (Keri), pieska i kotka. Wprowadzają dzieci w świat języka angielskiego (500 słów i zwrotów). Każdy odcinek zawiera także lekcję wymowy. Nauka jest kontekstowa, wykorzystuje metodę nauczania Spiral Language System Claire Selby. To merytoryczna kontynuacja Baby Beetles.

Produkcja: Polska 2012, 26x8 min.


BABY BEETLES premiera

środa, ok. godz. 17:05

czwartek, ok. godz. 7:35, 11:45

niedziela, ok. godz. 8:15


Serial animowany. Systematyczna nauka języka angielskiego przez animowane piosenki. Przygody czterech bohaterów – żuczków (Zoom, Ring Ring, Splish Splash i Tick Tock). Wprowadzają dziecko w świat języka angielskiego (ponad 160 słów i zwrotów). Nauka jest kontekstowa, wykorzystuje metodę nauczania Spiral Language System Claire Selby.

Produkcja: Polska 2010, 40x3 min.


PROGRAMY DLA DZIECI 3-7 LAT
O CZYM ONI MÓWIĄ

premiera: niedziela, godz. 15:15

powtórki: piątek, godz. 17:15; sobota, godz. 7:50 i 12:05


W każdym odcinku dzieci opisują wybrane zagadnienia (miejsca, przedmioty, zwierzęta, zjawiska itp.), mówią o „tym”, naśladują dźwięk lub głos „tego”, przedstawiają „to” z użyciem mimiki lub ruchu. Wyrażają swoje opinie o „tym”, oceniają „to”, spierają się ze sobą o „to”. Robią i mówią cokolwiek przyjdzie im do głowy (często z zabawnym rezultatem), aby bez użycia nazwy opisać najtrafniej to „coś”. Program jest zbiorem zabawnych sytuacji i wypowiedzi. To propozycja na rozwijające, rodzinne oglądanie telewizji.

Produkcja: 2014, 5 min.


PROGRAMY DLA DIECI 7-12 LAT
MASZ WIADOMOŚĆ

premiera: sobota, godz. 15:55

powtórki: niedziela, godz. 6:30 i 10:40

poniedziałek, godz. 14:55
Cotygodniowy magazyn, który ma informować, inspirować, bawić. Program poprowadzi trójka-czwórka dzieci (8-12 lat). Każdy odcinek będzie się składał z pięciu wymiennych segmentów tematycznych, inspirowanych zainteresowaniami i problemami młodszych nastolatków. Są to np.: serwis aktualnościowy, ciekawostki wiedzowe (główkowanie), zakręceni (pasje i zainteresowania), sport, muzyka i taniec, mój zwierzak (o domowych pupilach). Będą poruszane ważne dla tematy, jak: problemy w relacjach z rówieśnikami, różnice pokoleniowe w rodzinie, metody szybkiego uczenia się etc.

W dobie wszechobecnej komunikacji informacja jest bardzo ważna i właśnie od serwisu aktualności będzie zaczynał się każdy odcinek. Łącznikami pomiędzy poszczególnymi segmentami programu będą scenki, w których prowadzący dostają informacje – „masz wiadomość” np. na komórkę, maila, na skypie, listownie lub przez konkretną osobę.

Produkcja: 2014, 25 min.
OFERTA PANA ALBERTA

premiera: wtorek, godz. 14:55
Nowoczesny magazyn popularno-naukowy, mający na celu popularyzację nauki wśród uczniów. W sposób zachęcający, przyjemny i czasem zabawny przybliża prawa fizyki czy chemii, jakie można zaobserwować w otaczającym świecie (np. znajomość zasad fizyki pomaga w wykonywaniu efektownych trików na deskorolce). Edukuje i rozbudza ciekawość młodszych uczniów a starszych inspiruje do poszukiwań. Razem z 13-letnim Albertem, animowanym Albertem Einsteinem oraz szczurkiem o imieniu Eduś, program odkrywa tajniki nauki, jej bogactwo i różnorodność.

Produkcja: 2012, 20 min.


OFERTA FAMILIJNA
PETERSBURSKI MUSIC SHOW

premiera: niedziela, godz. 17:00

powtórki: poniedziałek, godz. 7:30 i 11:45 i piątek, godz. 14:55


Prowadzący: Jerzy Petersburski Jr oraz piątka dzieci. W studiu obecna publiczność. Program rozrywkowo-edukacyjny, który w lekki, przystępny sposób przybliża podstawowe tematy związane ze światem muzycznym, koncertami, artystami, historią muzyki, instrumentami, płytami, teledyskami. W każdym odcinku gościem programu jest znany zespół lub wokalista. Dzieci zadają im pytania – zabawne, podchwytliwe, czasem niezręczne, charakterystyczne dla swojego wieku. Zaś Scena Zdolnego Jerzyka jest miejscem, gdzie zdolni młodzi wykonawcy z całej Polski mogą zaprezentować swoje umiejętności wokalne czy instrumentalne. W programie m.in. łączenia się z dziecięcymi „dziennikarzami” w Ośrodkach Telewizyjnych TVP w Polsce po to, by przekazać informacje o aktualnych, najciekawszych wydarzeniach muzycznych w kraju. 

Produkcja: 2014, 25 min.


LUBIĘ TO

premiera: środa, godz. 21:35

powtórki: niedziela, godz. 8:05 i wtorek, godz. 15:15


Program familijny, prezentujący różne pomysły na wspólne spędzanie czasu dzieci i rodziców. Autorzy pokazują, że zwyczajne domowe zajęcia i rzeczy codziennego użytku mogą być frajdą nie tylko dla najmłodszych. W specjalnym bloku programu: „Groch z kapustą” emitowane są będą krótkie filmy nadesłane przez rodziców. Na filmach dzieci zaprezentują swoje umiejętności. 

Produkcja: OTV Poznań, 7 min.


PROGRAMY DLA RODZICÓW
NA KŁOPOTY ABC

premiera: czwartek, godz. 21:15

powtórki: niedziela, godz. 21:15


Cykl poradnikowy dla rodziców. Podejmuje problemy dotyczące zdrowia i wychowania dzieci w różnym wieku. W programie poruszane są również aktualne tematy społeczne, które nie pozostają bez wpływu na życie całych rodzin. Program prowadzi Karolina Malinowska – kiedyś modelka, a obecnie blogerka i dziennikarka, prywatnie mama trzech synów. Na co dzień, tak jak każdy rodzic, szuka odpowiedzi na tysiące pytań, jakie przynosi macierzyństwo i wychowanie dzieci. W programie będzie zadawać te pytania ekspertom: lekarzom, psychologom, terapeutom oraz innym rodzicom. Będzie systematycznie zachęcać rodziców do zdrowego trybu życia m.in. przez popularyzowanie właściwego sposobu odżywiania.

W programie poznamy historie rodzin, które zmagają się z problemami natury zdrowotnej lub wychowawczej. Stały element programu to promowanie aktywności fizycznej, która ma istotny wpływ nie tylko na sprawność ruchową, ale również na rozwój intelektualny, emocjonalny oraz społeczny.

Produkcja: 2014, 27 min.
NIEJADKI I INNE PRZYPADKI

premiera: wtorek, godz. 21:15
Program ma na celu wskazać rodzicom, jak kształtować u dzieci prawidłowe nawyki żywieniowe. To właśnie rodzice odgrywają kluczową rolę w procesie kształtowania nawyków żywieniowych u dzieci w wieku 1-6 lat, czyli do momentu pójścia do szkoły. Program skupi się głównie na praktycznych poradach: pokaże, czego unikać i co warto wprowadzić do codziennego rytuału posiłków. Poznamy rodziców dzieci z problemami żywieniowymi: niejadków oraz dzieci otyłych. Autorzy programu spróbują dociec, gdzie tkwią przyczyny ich problemów. Postarają się też odpowiedzieć na pytania i wątpliwości rodziców dzieci z problemami żywieniowymi i zaproponować im skuteczne rozwiązania.

Produkcja: 2014, 15 min.


ZDROWIEJ

premiera: poniedziałek, godz. 21:15
Magazyn medyczny, prezentujący najnowsze metody leczenia oraz programy profilaktyczne. Kamera programu towarzyszy lekarzom podczas skomplikowanych i nowatorskich operacji. Pokazywany jest przebieg zabiegu oraz rekonwalescencja pacjenta. Prowadząca program Katarzyna Sudnik rozmawia z pacjentami, ich bliskimi oraz lekarzami.

Produkcja: OTV Kraków, 15 min.


MAMA I TATA RÓWNI W PRACY I W DOMU

premiera: poniedziałek, godz. 21:30
Cykl programów przedstawiających dobre praktyki w godzeniu ról zawodowych i rodzinnych, promocję rozwiązań zarówno po stronie pracodawcy jak i w samej rodzinie, prezentowanie przykładów najlepszych praktyk funkcjonujących na rynku pracy. Ideą jest promocja równouprawnienia w traktowaniu obowiązków zawodowych i rodzinnych obojga rodziców.

Produkcja: OTV Katowice, 15 min.NIEPOKONANI. PRAWDZIWE HISTORIE

premiera: środa, godz. 22:00
Cykl dokumentalny TVP1, prowadzony przez Krzysztofa Ziemca, który kilka lata temu został bardzo ciężko poparzony. Dzięki własnej determinacji i pomocy bliskich powrócił do normalnego życia. W każdym z programów Ziemiec rozmawia z ludźmi, którzy tak jak on przeżyli tragedię i zdołali się odrodzić.

Powt. z TVP1, 25 min.


JAK TO DZIAŁA?

premiera: codziennie, godz. 22:30
Cykliczna audycja popularno-naukowa, której autorem i zarazem prowadzącym jest Radosław Brzózka. Na przykładzie urządzeń codziennego użytku wyjaśnia otaczający świat. Dzięki prostym i widowiskowym eksperymentom okazuje się, że nauka nie jest wcale taka trudna i niezrozumiała. Pokazuje, jak potrzeba rozwiązania konkretnych problemów doprowadziła naukowców i wynalazców do skonstruowania wielu urządzeń, których używa się na co dzień. Realizatorzy angażują widzów w rozwiązywanie zagadek, które choć na pozór banalnie proste, rzadko miewają oczywistą odpowiedź.

Powt. z TVP1, 25 min.


OCALONY ŚWIAT

premiera: poniedziałek, godz. 22:00
Dokumentalna seria przedstawiająca najcenniejsze chronione gatunki polskich zwierząt oraz siedlisk przyrodniczych, a także sposoby ich czynnej ochrony. Gospodarzem cyklu jest Grzegorz Miśtal, a w każdym z odcinków towarzyszy mu inny gość – osoba znana z telewizji, kina czy estrady, która rusza z prowadzącym w nieznane, by odkryć tajemnice przyrody.

W cyklu pokazani są ludzie, dla których ochrona zagrożonych gatunków jest pasją i sposobem na życie. Są to przedstawiciele świata nauki, leśnicy, studenci, a także działacze społeczni związani ze stowarzyszeniami działającymi na rzecz ochrony przyrody. To oni ratują ginące gatunki i to oni są przewodnikami zaproszonych do każdego odcinka gwiazd oraz Grzegorza Miśtala, po pełnym tajemnic, świecie przyrody. Bohaterowie serii pokazują, że walka o piękno natury może być fascynującą życiową przygodą.

Powt. z TVP1, 25 min.
WAJRAK NA TROPIE

premiera: czwartek, godz. 22:00
Autorski cykl Adama Wajraka, dziennikarza i autora książek specjalizującego się w tematyce przyrodniczej i ekologicznej. W poszczególnych odcinkach odwiedza on inny region Polski i opowiada o niezwykłych, mało znanych, zwyczajach żyjących tam zwierząt. Wajrak zabiera m.in. na Zamojszczyznę i Lubelszczyznę, gdzie podpatruje bardzo rzadkie susły perełkowane. W okolicach Białowieży opowiada o żubrach – królach łąk i puszcz. Rusza też w Bieszczady, gdzie żyją węże oraz w Tatry, gdzie tropi niedźwiedzie.

Powt. z TVP2, 25 min.


NIE MA JAK POLSKA

premiera: wtorek, godz. 22:00
Maciej Orłoś i Anna Karna wspólnie ruszają w podróż po Polsce, by odnaleźć niezwykłe, zaskakujące miejsca. W sposób niekonwencjonalny zaprezentują nieznane atrakcje turystyczne, opowiedzą niesłychane historie, przedstawią nieprzeciętnych ludzi. W programie: najpiękniejsze zakątki, uroczyska, niezwykłe akweny, podziemne szlaki, znane oraz czekające jeszcze na swoje odkrycie turystyczne perły naszego kraju. Prowadzący będą się spierać, kto z nich wybrał bardziej ekscytujące miejsca, ciekawiej je zaprezentował, a tym samym skuteczniej zachęcił widzów do podróży do prezentowanego regionu. O tym, kto ma rację, zdecydują widzowie w głosowaniu SMS-owym. Ten, kto przegra rywalizację, będzie musiał wykonać ustalone uprzednio zadanie, np. wydoić krowę czy sprzedawać watę cukrową na rynku.

Powt. z TVP1, 25 min.


LAS STORY

premiera: piątek, godz. 22:15
Seria prezentująca przyrodę polskich lasów i zafascynowanych nią ludzi. Cykl prowadzi para naukowców: dr Sabina Pierużek-Nowak i dr Robert Mysłajek. Pracując naukowo, równolegle tropią i obserwują zwierzęta. To naukowcy traperzy, których praca jest przygodą. Wyruszają w podróż, by pokazać piękno polskich lasów i kryjące się w nich zagadki. Na swojej drodze spotkają prawdziwych ludzi lasu – oddanych swojej pracy leśników, pasjonatów, którzy sadzą drzewa, dokarmiają zwierzęta, prowadzą reintrodukcje zagrożonych wyginięciem gatunków. Narratorzy pokażą, jak korzystać z bogactwa lasu, jak spędzać w nim aktywnie i przyjemnie czas.

Powt. z TVP1, 14x15 min.


S.O.S. DLA CZTERECH ŁAP

premiera: niedziela, godz. 22:00
Serial dokumentalny przedstawiający pracę klinik weterynaryjnych, w których lekarze walczą o życie i zdrowie zwierząt.

Powt. z TVP1, 25 min.


SZLAKIEM GWIAZD

premiera: sobota, godz. 22:15
Pasjonująca podróż po Polsce w towarzystwie popularnych osób: aktorów, dziennikarzy, gwiazd polskiej piosenki. Telewizyjna ekipa towarzyszy im w sentymentalnej podróży do rodzinnych miejscowości.

Powt. z TVP, 15 min.


SERIALE ANIMOWANE

premiery w TVP ABC
BILLY – KOT (Billy the Cat)

codziennie, godz. 20:15


Podczas letnich wakacji Billy włóczy się po ulicach nieco znudzony. Jedyną rozrywkę znajduje w dokuczaniu miejscowym kotom. Pewnego razu sam zauważa dziwnego mężczyznę, który zmienia Billy'ego w kota.

Produkcja: Wielka Brytania/Francja 2001, 52x25 min


MISIOWANKI (Bernstain Bears)

codziennie, godz. 18:30


Opowieść o miłej i wesołej rodzinie Misiów. Siostrzyczka i Braciszek są bardzo ciekawymi życia Misiami, dlatego codziennie odkrywają coś nowego i przeżywają wesołe przygody.
MÓJ PRZYJACIEL KRÓLIK

codziennie, godz. 17:30


Serial zrealizowany na podstawie książki Erica Caldecott'a o przygodach myszki i małego królika. Być może dziwna to przyjaźń, ale sprawdzona w zabawie i wielu trudnych życiowych sytuacjach.

Produkcja: Kanada 2008, 26x25 min.


MAKS I RUBY (Max and Ruby)

od 27 września, codziennie, godz. 17:30


Opowieść o przygodach dwóch królików: Maksa i jego starszej siostry Ruby.

Produkcja: Kanada 2002, 26x25 min.


MAŁY MIŚ seria III I IV (Little Bear)

codziennie, godz. 19:00


Bohaterem jest mały, ciekawy świata pluszowy miś i jego przyjaciele. Świat widziany jego oczyma jest radosny, czarujący i pełen przygód. Razem z Małym Misiem widzowie obserwują codzienne zajęcia typowego przedszkolaka.

Produkcja: Kanada 1998, 26x25 min.


LISTONOSZ PAT (Postman Pat)

od 28 listopada, codziennie, godz. 19:35


Doskonale znane i młodszym i starszym widzom przygody listonosza, który nie tylko roznosi listy, ale niesie też pomoc innym w każdej, nawet najbardziej nieoczekiwanej sytuacji.

Produkcja: Wielka Brytania 2003, 26x15 min.


KRÓL MACIUŚ PIERWSZY seria II

od 11 października, codziennie, godz. 16:15


Serial na motywach powieści Janusza Korczaka. Mały Maciuś dowiaduje się, że po śmierci ojca ma zostać królem. Boi się ogromu obowiązków, których nawet do końca nie jest świadom. Generał, który zdaje sobie sprawę z tego, że dziecko nie będzie w stanie rządzić państwem usiłuje przejąć władzę.

Produkcja: Niemcy/Polska/Francja 2007, 26x13 min.


PSZCZÓŁKA MAJA (Maya the Bee)

codziennie, godz. 19:35


Powrót do przygód znanej wszystkim doskonale pszczółki Mai i jej przyjaciół. Tym razem w nowej produkcji, wykorzystującej przy produkcji tej animacji najnowsze techniki komputerowe.

Produkcja: Niemcy 2013, 78x12 min.


REKSIO

codziennie, godz. 19:25


Realizowana od 1967 r. seria przygód małego, łaciatego pieska, mieszkańca wiejskiego podwórka. Pies Reksio zaprzyjaźnia się z różnymi zwierzętami domowymi, mieszkającymi z nim na jednym podwórku.

Produkcja: Polska 1967-79, 65x10 min.


SMERFY

codziennie, godz. 6:00 i 23:05

od 28 września także o godz. 19:00
Doskonała zabawa dla całej rodziny. Zabawne perypetie niebieskich stworzonek, żyjących w domkach z grzybków. Papa Smerf i jego wesoła gromadka w rozlicznych przygodach, a czasem nawet pazurach Gargamela. Popisowe numery Zgrywusa, złote myśli Ważniaka, zachcianki Łasucha oraz Laluś, Osiłek, Harmoniusz i blond Smerfetka, w której podkochiwał się każdy Smerf. Takich bajek się nie zapomina.

Reżyseria: Peyo

Produkcja: Belgia/1982-88, 256x24 min.
SERIALE AKTORSKIE
TAJEMNICA SAGALI

od 1 września, godz. 20:45


Serial fantastyczno-przygodowy, zrealizowany przez TVP we współpracy z Mitteldeutscher Rundfunk. Sagala to tajemniczy kamień z kosmosu. Przed wiekami, gdy Ziemia była rajem, jej mieszkańcy mogli mieć wszystko, korzystając w imię dobra z mocy magicznego kamienia. Jednak ludzie sprzeniewierzyli się tej świętej zasadzie i obudzili siły zła. Sagala rozpadła się na wiele części i straciła swą moc. Teraz znowu budzi się ze snu. Mały iluzjonista – amator, Kuba Zawilski, dowiaduje się, że w uprawianiu jego sztuki może mu pomóc Sagala. Chce kupić ją na giełdzie kamieni szlachetnych, niestety, uprzedza go sąsiad, pan Burski. Znając tajemnicę Sagali, poszukuje jej również właściciel sklepu z kamieniami szlachetnymi, Kruks. Chce odebrać magiczny rekwizyt Burskiemu, jednak ten oddaje go Kubie na przechowanie. Chłopiec nie wie jeszcze, jakie kłopoty sprowadzi na niego Sagala.

Reżyseria: Jerzy Łukaszewicz

Występują: Grzegorz Ruda, Marcin Nowacki, Jan Jankowski, Małgorzata Foremniak, Dervel do Faria, Cezary Żak

Produkcja: Polska/Niemcy 1996, 14x25 min.


MASZYNA ZMIAN

od 15 września, godz. 20:45


Serial przygodowy. Tosia i Mikołaj uruchamiają Maszynę Zmian i niechcący stają się niewidzialni. A właśnie tego dnia do sanatorium mają przyjechać ich rodzice. Niewidzialne dzieci robią co mogą, aby nie dopuścić do ich przyjazdu.

Reżyseria: Andrzej Maleszka

Występują: Ewa Gawryluk, January Brunov, Beata Żurek, Izabela Kołodziej, Katarzyna Łuczewska, Piotr Budzowski, Leszek Krnasiecki, Krzysztof Nguyen i inni

Produkcja: Polska 1995, 12x25 min.


GWIEZDNY PIRAT

od 27 września, godz. 20:45


Serial przygodowy. Legendarny Gwiezdny Pirat Emilio wykradł skarb ze skarbca władcy planety Athara i ukrył się z nim w niedostępnym, podziemnym labiryncie. W pościg za nim wyruszył zwiadowca Hooger.. i od tamtej chwili ślad po nich zaginął. Bohaterowie serialu, grupa dzieci, ruszają na poszukiwanie skarbu. Na ich drodze piętrzą się niezwykłe przeszkody, ale dzielni poszukiwacze przygód nie poddają się – wspólnie odkrywają tajemnicę Gwiezdnego Pirata.

Scenariusz i reżyseria: Jerzy Łukaszewicz

Występują: Małgorzata Foremniak, Piotr Szwedes, Piotr Deszkiewicz, Sebastian Świąder, Piotr Baczyński, Norbert Jonak, Dorota Segda, Cezary Żak, Sebastian Konrad, Jan Prosiński

Produkcja: Polska 1998, 7x25 min.


GRUBY

od 4 października, godz. 20:45


Serial przygodowy wg książki Aleksandra Minkowskiego. Maciek nie lubi swojej nowej szkoły, koledzy z klasy wyśmiewają się z jego tuszy, przezywają i szykanują. Chłopak postanawia choć trochę poskromić swój niebywały apetyt i systematycznie gimnastykować się, by nie kompromitować się przed kolegami podczas lekcji. Jest szczęśliwy, gdy wreszcie udaje mu się spotkać bratnią duszę.

Reżyseria: Wojciech Fiwek

Występują: Stanisław Milski, Mariusz Kozłowski, Arkadiusz Bielewski, Bogdan Kowalczyk, Katarzyna Łaniewska, Tadeusz Schmidt, Henryk Hunko, Adolf Chronicki i inni

Produkcja: Polska 1972, 7x28 min.


TYLKO KAŚKA

od 11 października, godz. 20:45


Serial przygodowy. Scenariusz powstał na podstawie powieści Janiny Zającówny „Heca z Łysym”. Pseudonim Łysy nosi przywódca młodzieżowej bandy. Wyrośnięci, silni chłopcy ze starszych klas szkoły podstawowej, terroryzują młodszych i słabszych kolegów. Wyłudzają od nich pieniądze, biją, każą nosić za sobą teczki, upokarzają na różne sposoby. I tylko Kaśka ośmiela im się przeciwstawić. Inteligentna, pełna inicjatywy, uparta i zdecydowana na wszystko dziewczyna z równoległej klasy zamierza walczyć z Łysym i jego koleżkami. Z czasem wokół niej zbierze się grupa kolegów, którzy również będą gotowi bronić słabszych. Kaśka ma dwóch braci, młodszego o rok Andrzeja i siedmioletniego Jarka. Oni też angażują się w walkę z Łysym. Któregoś dnia Kaśka przypadkiem podsłuchuje rozmowę chłopaków z bandy. Dowiaduje się, że ich kolejną ofiarą ma być jej brat Andrzej.

Reżyseria: Włodzimierz Haupe

Występują: Krystyna Surmiak, Teresa Lipowska, Anna Seniuk, Stanisław Mikulski, Zygmunt Fok, Mariusz Bonk, Michał Kwiatkowski, Jarosław Orlikowski, Bożena Szopek, Rafał Wieczyński, Dariusz Rymuza, Kuba Wecsile, Emilia Krakowska, Alina Janowska, Henryk Talar, Zofia Czerwińska, Hanna Skarżanka i inni

Produkcja: Polska 1980, 7x28 min.


SZEŚĆ MILIONÓW SEKUND

od 30 października, godz. 20:45


Serial dla młodych widzów. Wujek Krzyśka, który jest trenerem bokserskim, zabiera kuzyna na mecz. Chłopiec zapoznaje się z tajnikami tej dyscypliny, poznaje jednego z zawodników, pechowca Wiślickiego. Krzyś zabiera rękawice wuja do szkoły, żeby pochwalić się nimi przed kolegami. Organizuje i sam sędziuje walki kolegów. Podczas przerwy jeden z siedmioklasistów pożycza rękawice i znika. Krzysiek Wilczyński z kolegami poszukują zaginionego w całym mieście, nie bacząc na późną porę. W domu ciocia szaleje ze zdenerwowania.

Reżyseria: Leszek Staroń

Występują: Leszek Drogosz, Marta Kotowska, Jagoda Piesak, Borys Lankosz, Maria Rabczyńska, Jerzy Siwy, Zofia Wicińska

Produkcja: Polska 1984, 19x27 min.


TRZY SZALONE ZERA

od 25 listopada, codziennie, godz. 20:45


W małym miasteczku mieszka trójka przyjaciół. Ola zajmuje się magicznymi sztukami, Olaf hoduje rybki, Oskar realizuje opracowane przez siebie wynalazki. Dzięki olbrzymiej wyobraźni i fantazji otrzymują w szkole przydomek Trzy Szalone Zera. Ich szkolnymi antagonistami są Miki i Konrad, którzy zazdroszczą im pomysłowości. Miki i Konrad zakradają się na strych nad salą gimnastyczną i spryskiwaczem do roślin ochlapują zarówno grających jak i widzów. Spóźnione na mecz Trzy Szalone Zera zostają uznane za winnych.

Reżyseria: Wiktor Skrzynecki

Występują: Joanna Jabłczyńska, Sebastian Świąder, Grzegorz Ruda, Anna Polony, Jerzy Kamas, Katarzyna Skrzynecka, Krzysztof Wakuliński, Cezary Morawski, Grażyna Wolszczak, Monika Świtaj, Jerzy Mika, Zdzisław Wardejn, Tadeusz Kwinta, Marek Barbasiewicz, Andrzej Blumenfeld, Tomasz Burczyk, Tomasz Dedek

Produkcja: Polska/Niemcy 1999, 13x25 min.
Directory: repository -> attachment
attachment -> Emisja: Od 6 września 2014 na Antenie tvp 1
attachment -> Filmy tvp1 4 magiczne drzewo 4
attachment -> Filmy tvp1 4 death becomes her 4
attachment -> Filmy tvp1 2 nadchodzi polly (along came polly) 2
attachment -> Kulisy II wojny światowej. Stalin, naziści I zachóD
attachment -> Filmy tvp1 3 czerwień rubinu (rubinrot aka ruby red) 3
attachment -> Filmy tvp1 3 komedia romantyczna (date movie) 3
attachment -> Lato w tvp1 to głównie spotkania z gwiazdami ulubionych seriali I filmów
attachment -> Rekomendacja programów planowanych do emisji w marcu 2011 r
attachment -> Jesień w tvp1 Poruszające losy bohaterów filmów dokumentalnych, interesujące spektakle Teatru Telewizji, spotkania z zakochanymi rolnikami oraz czterema przedsiębiorczymi dziewczynami ze Lwowa – to kilka z wielu premierowych jesiennych propozycji

Pobieranie 94.38 Kb.

Share with your friends:
©operacji.org 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna