aloes prawdziwy (Aloe vera)Asphodelaeae, ZłoPobieranie 0.7 Mb.
Strona1/26
Data27.10.2017
Rozmiar0.7 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   26List otwarty: poniższy materiał staje się tekstem ogólnodostępnym od dnia 15.09.2005. Wyjaśnienie powodu zamieszczenia go na stronie internetowej podam w osobnym tekście. Z poważaniem Dr Eugeniusz Siwik

A L V E O

Analiza wstępna...

Najpierw słowo,następnie roślina

a w końcu nóż”

Asklepiades – grecki lekarz i filozof

(0k.120-56 p.n.e).


  • Preparat ziołowy, ogólnie wzmacniający organizm.

  • Wg. tekstów marketingowych Alveo, jest najlepszym suplementem żywności dla ochrony organizmu przed negatywnymi wpływami nowoczesnej cywilizacji.

  • Alveo wprowadza nas w nowe tysiąclecie z najnowszymi osiągnięciami współczesnej nauki i mądrością naszych przodków.

  • Jakość i czystość podlega nieustannej kontroli specjalistycznych laboratoriów.

  • Skład Alveo nie jest przypadkowy – został opracowany na podstawie wnikliwych badań naukowych, tak aby każdy jego składnik odgrywał określoną rolę w organizmie. /Na dzień 10.07.2005 Nie ukazała się ani jedna praca naukowa, p.t.: ALVEO opublikowana w jakimkolwiek czasopiśmie naukowym- dane z Głównej Biblioteki Lekarskiej , oraz światowej bazy danych naukowch Medline/ Literatura traktująca o poszczególnych składnikach Alveo jest bardzo bogata i nie mogła być w całości zamieszczona w tym materiale.Adres Firmy: AKUNA POLSKA, Sp. z o.o.

Ul. 11-listopada 11

40-387 Katowice, Polska

Tel. +48-32- 25 69 138. T/f +48 32- 2049 697

e-mail:poland@akuna-mlm.com

www.akuna.pl


  1. Tytuł opracowania – Alveo


Opracowanie zawiera opis i potencjalny skład ziół zastosowanych do produkcji preparatu ALVO na podstawie najnowszej literatury światowej zamieszczonej w poszczególnych fragmentach tekstu.
Nie zawiera żadnych komentarzy na temat marketingu Firmy AKUNA, ani poszczególnych jej osób biorących udział w dystrybucji.

Nie zawiera również opisu bardzo wielu pozytywnych przypadków klinicznych, niekiedy wręcz uzdrowień , jak też powikłań średniego czy ciężkiego stopnia, a jedynie dane zawarte w literaturze światowej na temat poszczególnych składników opisanych ziół i ich potencjalnego działania.

Materiał został udostępniony – bez prawa publikacji i rozpowszechniania 9 osobom - w tym prezesa Firmy Akuna Pana Tomasza Kwolka., celem wstępnej oceny danych naukowych zawartych w materiale.

Autor poniższego opracowania, brał początkowo udział w dystrybucji Alveo, jak też kilkakrotnie był autorem tekstów zamieszczanych w czasopiśmie „Zdrowie i sukces” .

Zamierzeniem autora było zamieszczenie tekstu wstępnego str. 4-106 do przygotowywanej książki, lecz z dnia na dzień stało się jasne że ten tekst nie może znaleźć się w materiale, ze względu na recenzję jakiej podlegają książki i teksty naukowe.

Opracowanie nie zawiera żadnego opisu przypadków klinicznych dotyczących dobrego samopoczucia czy też wielu uzdrowień , jak też wielu powikłań występujących w trakcie przyjmowania Alveo, włącznie z tymi które mogą zagrażać życiu.

Literatura cytowana w tym opracowaniu dostępna jest u autora jak też w zbiorach światowego Medline.

Tekst zawierający fragmenty opracowania Kluka, naszego polskiego Darwina zamieszczone są w pisowni oryginalnej.

Dla zainteresowanych jeszcze bardziej literatura naukową dotyczącą ziołolecznictwa i poszczególnych ziół, podane zostały biblioteczne światowe zbiory stron WWW. na końcu opracowania.

Kolor fioletowy oznacza literaturę.

Kolor czerwony podkreślenia cytowane z literatury, ewentualnie godne podkreślenia

Ocenę i dalsze postępowanie dotyczące dystrybucji Alveo, należałoby pozostawić liderom i dystrybutorom firmy do własnej oceny i sumienia.
Nie lękajmy się podążać za prawdą, dokądkolwiek nas zaprowadzi, nie tolerujmy żadnego błędu tak długo, jak długo wolnym pozostaje rozum, by go zwalczyć” Thomas Jefferson
Dr Eugeniusz Siwik

Warszawa marzec-lipiec. 2005

II. Wprowadzenie
Część z przedstawionych z poniżej ziół należy do największych ziołowych przebojów. Są to: Aloes (Aloe barbadensis), Czeremcha amerykańska (Prunus serotina), Koniczyna czerwona (Trifolium pratense), Lukrecja gładka (Glycyrrhiza glarba), Miłorząb (Ginkgo biloba), Żen - szeń (Panax quinquefolius, Pananx ginseng), Zeń – szeń syberyjski(Eleutherococcus rrsenticosus).

Chociaż żaden lek ziołowy nie jest całkowicie bezpieczny, zioła są znacznie bezpieczniejsze niż farmaceutyki syntetyczne. Od składników ziołowych nie należy oczekiwać takiego samego działania, jak od leków. Efekty działania często pojawiają się dopiero po kilku tygodniach stosowania.

Liście i korzenie stosowane w małych ilościach, w tak zwanych dawkach podprogowych, jako przyprawy lub dodatki żywieniowe, mają nieproporcjonalnie dużą możliwość wywoływania alergii, a nawet toksycznych reakcji u niczego nie podejrzewających osób (przykład zastosowania Alveo u lekarki, ginekolog -brałem osobiście udział w ratowaniu- gdzie przy drugiej dawce Alveo po kilku minutach wystąpił szok uczuleniowy, anafilaktyczny z pełnym obrazem obrzęku uogólnionego, objawami duszności z podaniem kroplówki z kortykosterydami, największe niebezpieczeństwo zastosowania w tym przypadku to osoby samotne). Wszystkie substancje chemiczne zawarte w tego typu mieszankach zdolne są do zaburzenia normalnych i istotnych funkcji organizmu, (Alveo zawiera kilkaset składników) szczególnie kiedy są używane w mieszankach, w których związki chemiczne mogą wzajemnie wzmacniać swe działanie(Mindell E., Prima, Biblia bezpiecznej żywności, 1999;183)

Miłorząb i żeń-szeń zaliczyć można do ziół spowalniających starzenie się. Składniki występujące w tych ziołach sprzyjają długowieczności dzięki czemu można zachować zdrowie w podeszłym wieku.

Uzasadnienie przyjmowania dodatków żywieniowych w postaci mieszanki ziołowej jaką jest Alveo wydaje się jak najbardziej uzasadnione i na czasie., szczególnie dla tej grupy pacjentów którzy z racji niewłaściwego odżywiania się narażeni są na choroby cywilizacyjne.

Uzasadnienie naukowe stosowania Alveo


Siedmiu spośród dziesięciu Amerykanów cierpi i przedwcześnie umiera ma jedną spośród trzech śmiertelnych chorób: choroby serca, nowotwory lub udar mózgu. Everett Koop w raporcie zatytułowanym „Odżywianie i zdrowie” zajmuje niedwuznaczne stanowisko, że dieta Zachodu ma największy udział w powstawaniu tych chorób. Autor przypomina że produkty pochodzenia zwierzęcego są najbardziej bogatym źródłem cholesterolu i że pokarmy te spożywane są kosztem ziaren, owoców i warzyw – najlepszych źródeł węglowodanów złożonych.

Przeciętne ryzyko choroby serca u osoby jedzącej mięso, jaja i produkty mleczne wynosi 50%. Ryzyko u osoby która, rezygnuje z mięsa, spada do 15%.

Natomiast ryzyko choroby wieńcowej u wegetarian, którzy w ogóle nie jedzą mięsa, jaj i produktów nabiałowych, spada aż do 4%(Diehl H., Ludington A., Kuczek G., Zdrowie z wyboru, Fundacja Źródła Życia, 2002;150)

Amerykańskie Towarzystwo Medyczne w jednym z komentarzy zawartych w swoim czasopiśmie potwierdza, ze całkowicie wegetariańska dieta może zapobiec w 90% udarom mózgu i w 97% zawałom serca. Jeżeli ta grupa społeczeństwa nie zmieni swoich nawyków żywieniowych, to przyjmowanie suplementów, witamin, mikroelementów i dietetycznych środków spożywczych jest jak najbardziej uzasadnione.

Ryzyko nowotworów prostaty, okrężnicy i sutków jest 3-4 razy wyższe
niż u ludzi, którzy uważają mięso, jaja, nabiał za podstawę pożywienia, niż u ludzi, którzy jedzą je sporadycznie lub wcale(Diehl 150). Kobiety-wegetarianki mają silniejsze kości i statystycznie mniej złamań, charakterystycznych dla wieku starczego.

Jak mówi Maria Grodecka „wegetarianizm to droga wiodąca do przemian nie tylko ekonomicznych i kulturalnych, ale jest to również szansą zmiany uproszczenia całej struktury żywienia, funkcjonującej we współczesnym świecie, a także wyeliminowania ogromnej liczby źródeł skażenia ziemi, wody i gleby oraz ograniczenia groźby chorób i głodu(Grodecka M., Wegetariańskie Okruchy,1996;46). Ostatnie lata przyniosły wzrost zainteresowania roślinami zielarskimi na całym świecie- zarówno w aspekcie zdrowotnym, jak i prewencyjnym. Do Polski od ponad 10 lat napływają różne surowce i przetwory roślinne niejednokrotnie o słabo udokumentowanej wiedzy, pochodzące często z egzotycznych części świata. Mimo że dynamiczny rozwój nauki w zakresie hodowli, fitochemii i farmakologii rozszerza możliwości wykorzystania bogactwa świata roślinnego, to jednak o, co wiemy o roślinach egzotycznych, jest niewspółmierne do tego, czego jeszcze nie wiemy(Lutomski J. Ziołolecznictwo Amazońskie i indyjskie, Wstęp. Red. Żurawska K. Tower Press, Gdańsk 2001;5)

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w deklaracji z Ałma Aty (1978) postuluje „dowartościowanie” medycyny tradycyjnej i jej integrację z medycyną nowoczesną(Farnsworth NR.,Akerele O., Bingel AS., Soejarto DD., Duo Z.: Medicinal plants in therapy, Bulletin of the Word Health Organisation , 1985;63(6): 965- 981). Warunkiem są jednak interdyscyplinarne badania podstawowe tych roślin. Należy przy tym położyć szczególny nacisk na znaczenie etnobotaniczne, właściwości bilogiczno-farmakologiczne i składniki czynne(Cox PA., Balicj MJ., The ethnobotanical approach to drugdiscovery, Scientific American, June 1994:60-65., Prance Gh et al., Quantitative ethnobotany and the case for coservation in Amazonia, Conservation Biology;1994:4, 296-310)

III. Podsumowanie, składniki Alveo, literatura

III.1. ALOES PRAWDZIWY (Aloe vera)Asphodelaeae, Złotogłowowate, Liliaceae
( Kruk) „Jest rodzay maiący nitek pyłkowych sześć, z dnem owocowym złączonych: Otwór ieden. Kwiaty nagie. Korona w górę podniesiona, otwarta, z Miodownikiem na spodzie. Kwitnie w miesiącach zimowych, Oyczyzną iego jest Jndya, Afryka, Ameryka. Z tey Rośliny póchodzi ow zgęstwiony sok Aloe succotrina, albo gdy będzie stary i przeźrzoczysty, Aloe lucida zwany. Sok ten żywicowy, flegmisty, czerwony, gorzki, ma w lekarstwie skutki odwodzące: ale że czyni goraczkę, prędkie krwi poruszanie, wiec w gorączkach, suchotach, krwie płynieniu, dawać się niemoże”.(Kluk.K.,Dykcyonarz Roslinny.,1805.TI.24-25)
(Akuna) Aloe vera zawsze zielona roślina występująca od Afryki Południowej po morze czarne, masowo uprawiana na Antylach, Tajwanie, Ameryce i Austarlii. Aloe vera Gel – to czysty miąższ liści aloesu, baz zawartości niewskazanych frakcji „aloinowych” znajdujących się w naskórku, uzyskany z roślin co najmniej trzyletnich. Zawiera polisacharydy, kwasy organiczne, witaminy, aminokwasy (20 z 22 aminokwasów), enzymy roślinne, oraz minerały takie jak: Na, K, Mn, Ca. Substancje te dobrze rozpuszczają się w wodzie, są termostabilne, nie podlegające inaktywacji w kwaśnym środowisku żołądka. Ich działanie powoduje podwyższenie sprawności biologicznej organizmu. Żel aloesowy zawiera także „acemannan”. Związek ten okazał się być immunostymulatorem aktywującym makrofagi. Miąższ aloesowy zwiera zespół silnie stymulujących substancji, które podnoszą barierę immunobiologiczną, promując działanie pro zdrowotne.

Do celów farmaceutycznych oraz użytku własnego służą liście aloesu (Folium Aloe recens), oraz zagęszczony sok z liści (Succum Aloe inspissatus) nazywany aloną, uzyskiwany po nacięciu liści. Alveo nie zawiera alony.

W zestawieniu wymienia się aloes jako wspomaganie leczenia w:Pobieranie 0.7 Mb.

Share with your friends:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   26
©operacji.org 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna