Zwierzę w roli świadkaPobieranie 89,04 Kb.
Data12.11.2017
Rozmiar89,04 Kb.

Szczeka, miauczy, lata i … występuje w roli świadka. Zwierzęta nie powiedzą, co widziały, ale mogą dostarczyć niezbędnych dowodów!

Zwierzę w roli świadka
(ang. Animal Witness)

Premiera: piątek 14 maja, godz. 21:30
Emisja kolejnych odcinków: piątki, godz. 21:30 i 22:00Opisy odcinków:

Odcinek 1: Rzezie w South Park

(ang. South Park Slaughters)

Emisja: 14 maja, godz. 21:30
9 grudnia 1996 roku w brutalnym napadzie na dom w Seattle ginie młoda para. Z napadu żywy wychodzi jedynie 10-miesięczny pies Chief. Policja przeszukuje dom w poszukiwaniu tropów i szybko aresztuje członków miejscowego gangu, jednak nie znajduje żadnych dowodów. Chief odniósł poważne rany w czasie ataku i zdycha podczas operacji, ale jego rola w dochodzeniu dopiero się zaczyna. Badania wykazują, że krew znaleziona na ubraniu podejrzanego nie należy do ofiar, lecz jest to krew psa. Gdy badanie DNA dowodzi zgodność próbki z krwią Chiefa, staje się on kluczowym dowodem oskarżenia. Pierwszy raz w historii prawa USA psie DNA zostało przedstawione w sądzie, a szczeniak, który nie mógł ocalić swoich właścicieli, przyczynił się do skazania ich zabójców.

Odcinek 2: Skazany na podstawie włosa

(ang. Convicted by a Hair)

Emisja: 14 maja, godz. 22:00
Na Wyspie Księcia Edwarda w Kanadzie, młoda matka Shirley Ann Duguay znika bez śladu. Jej były mąż jest głównym podejrzanym, ale policji brak twardych dowodów na powiązanie go ze zniknięciem kobiety. Śledczy muszą oprzeć się na niezwykłym źródle informacji-kocie. Poszukiwania posuwają się naprzód dzięki wskazówkom uzyskanym za sprawą kociego świadka imieniem Snowball. Systematyczna praca detektywistyczna i pierwsze w historii Kanady wykorzystanie zwierzęcego DNA jako dowodu, pozwala Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej powoli odkryć prawdę o losie Shirley Duguay.

Odcinek 3: Wskazanie winnego

(ang. Pointing the Blame)

Emisja: 21 maja, godz. 21:30
14 września 2000 roku w domu Theresy Sears dochodzi do potrójnego zabójstwa. Jedynymi świadkami przestępstwa są dwa wyżły niemieckie krótkowłose: Hannah i Scout. Na chodniku w pobliżu wejścia do domu, policjanci znajdują ciekawy dowód: częściowy odcisk stopy w psich odchodach. Wkrótce Charity Payne, była dziewczyna jednego z Searsów, przyznaje, że powiedziała handlarzowi narkotyków Philipowi Stroudowi i trzem jego wspólnikom, jak łatwo okraść dom Searsów. Stroud utrzymuje, że nie miał nic wspólnego z morderstwami. Policjanci postanawiają skonfiskować buty Strouda i sprawdzić, czy pasują do śladów znalezionych na miejscu zbrodni. Dzięki niezbitym dowodom dostarczonym przez badania DNA oraz na podstawie zeznań wspólników Strouda udaje się dowieść, że był on na miejscu zbrodni, ponieważ wdepnął w psie odchody. Philip Stroud zostaje ostatecznie skazany na dożywocie za morderstwo i włamanie.

Odcinek 4: Podpalenie

(ang. Animal Arson)

Emisja: 21 maja, godz. 22:00
W maleńkim miasteczku Mill Creek w Pensylwanii, policjanci odkrywają dowody świadczące o podpaleniu domu. W pożarze zginęło niemowlę i rottweiler. Od samego początku śledczy podejrzewają, że sprawcą pożaru jest właściciel domu Stephen Treiber, ale by dowieść jego winy, potrzebują czegoś więcej niż przypuszczeń. Muszą skorzystać z pomocy niecodziennego świadka. Pies Treibera-rottweilererka Janie zza grobu pomoże policjantom i prokuratorom powiązać swojego właściciela z niszczycielskim pożarem.

Odcinek 5: Psie śledztwo

(ang. Dogged Investigation)

Emisja: 28 maja, godz. 21:30
Związane i zakneblowane ciało 22-letniej Misty Morse wypływa na brzeg Merritt Island na Florydzie. Kobieta padła ofiarą przemocy, ale w sprawie nie ma żadnych świadków, ani odcisków palców. Dzięki poszlakom i niestrudzonej pracy detektywów, pojawia się podejrzany: były chłopak Morse-Brent Huck. Policjanci przesłuchujący go w nabrzeżnym domu jego rodziców, zauważają mieszańca rottweilera z owczarkiem niemieckim o imieniu Chiba, którego czarna podpalana sierść jest podobna do zwierzęcych włosów znalezionych na miejscu zbrodni. Z pomocą badań DNA policjanci, prokuratorzy i naukowcy wspólnie doprowadzają do skazania zabójcy młodej kobiety.

Odcinek 6: Życie, kończyna i pióro

(ang. Life, Limb & Feather)

Emisja: 28 maja, godz. 22:00
Policjanci z Dallas mają nadzieję, że uda im się rozwiązać tajemnicę brutalnego morderstwa Kevina Butlera. Pomóc ma im niecodzienny świadek-papuga kakadu o imieniu Bird. Ptak podczas ataku usiłował bronić Butlera, dziobiąc jednego z dwóch napastników. Policjanci dowiadują się, że zabójca wytarł swoją ranę o ścianę w salonie domu Butlera, pozostawiając na niej obciążające go ślady DNA. Ten dowód, który udało się uzyskać wyłącznie dzięki wiernej papudze Butlera, prowadzi śledczych do zabójcy.

Odcinek 7: Idź za mną Layla

(ang. Follow Me Layla)

Emisja: 4 czerwca, godz. 21:30
Siedmioletnia Danielle Van Dam zostaje w środku nocy porwana ze swojego łóżka. Niezwykły świadek dostarcza klucz do rozwikłania tajemnicy jej zniknięcia. Layla – ukochana wyżlica weimarska dziewczynki, prowadzi policję do podejrzanego z taką łatwością, jakby wcześniej szła krok w krok za porywaczem.

Odcinek 8: Pług śnieżny

(ang. Operation Snowplow)

Emisja: 4 czerwca, godz. 22:00
Po otrzymaniu informacji o nielegalnym przemycie zwierząt w rejonie Chicago, funkcjonariusze Służby Połowu i Dzikiej Przyrody Stanów Zjednoczonych (USFWS) wszczynają tajne dochodzenie, aby złapać przestępców. Funkcjonariusze zaczynają podsłuchiwać rozmowy telefoniczne i skupiają swoją uwagę na jednym z podejrzanych, wypychaczu zwierząt i strażniku więziennym z Illinois Williamie Kappie. Podczas 15-miesięcznego tajnego śledztwa, agenci obserwują, jak Kapp i jego partnerzy kupują, zabijają i sprzedają zagrożone wyginięciem tygrysy. Dowodów jest już wystarczająco dużo, aby go aresztować. Federalni prokuratorzy przedstawiają ławie przysięgłych wiele dowodów i Kapp zostaje uznany winnym. Przeszło dwunastu członków siatki Kappa jest również skazanych. Agentom USFWS udaje się też ocalić kilka zagrożonych kotów przed niechybną śmiercią.

Odcinek 9: Zgorzkniali kochankowie

(ang. Bitter Lovers)

Emisja: 11 czerwca, godz. 21:30
W małym pustynnym miasteczku Ruidoso w Nowym Meksyku, Lis Ballard tkwi w miłosnym trójkącie z byłym chłopakiem Chrisem Faviellem i jego kochankiem, transwestytą Charlesem „Evą” Martinezem. Gdy Ballard znika bez śladu, policja podejrzewa, że odpowiedzialni za to są dwaj mężczyźni. Policja prowadzi trzydniowe poszukiwania, które nie przynoszą nic prócz frustracji. Bez ciała policjanci nie mają punktu zaczepienia, gdy z pomocą przychodzi im niecodzienne trio zwierzęcych świadków – Pit Bull, kojot i czarny Labrador. Zwierzęta mogą okazać się kluczem do tej pustynnej tajemnicy.

Odcinek 10: Podejrzane alibi

(ang. Bugs in My Alibi)

Emisja: 11 czerwca, godz. 22:00
W lipcu 2003 roku wicedyrektor szkoły podstawowej Vincent Brothers, zostaje oskarżony o zamordowanie swojej żony, ich trojga dzieci i teściowej w Bakersfield w Kalifornii. Jednak w czasie morderstwa Brothers był rzekomo w odwiedzinach u swojego brata w Ohio. Funkcjonariusze zatrzymują samochód, który Brothers wynajął, a naukowcy z uniwersytetu badają owady znalezione w filtrze i chłodnicy auta. Jedyną rzeczą, o jakiej Brothers nie pomyślał, były dwa insekty – konik polny i osa – uwięzione w elementach samochodu. Na nieszczęście Brothersa te gatunki żyją w zachodnich stanach Ameryki, ale nie występują nigdzie w Ohio. Vincent Brothers, który nie potrafi wytłumaczyć, skąd wzięły się w samochodzie te owady, ostatecznie zostaje uznany winnym pięciu zabójstw i dostaje karę śmierci.

Odcinek 11: Zuchwała kradzież rekinów

(ang. Grand Theft Shark)

Emisja: 18 czerwca, godz. 21:30
W Kalifornii władze federalne i stanowe zostają zawiadomione o działalności prawdopodobnie największej w USA grupy organizującej nielegalne połowy rekinów lamparcich. W trakcie tajnego śledztwa agenci federalni odkrywają nieoczekiwanego przywódcę gangu – wielebnego Kevina Thompsona z kontrowersyjnego Kościoła Zjednoczeniowego. Agenci ustalają, że siatka Thompsona oplata cały świat i jest tak duża, że biolodzy obawiają się całkowitego zniknięcia gatunku z ekosystemu. Przeszukanie sklepów zoologicznych na południu i środkowym zachodzie przynosi dowody, których poszukiwali agenci. Thompson i pięciu innych podejrzanych ostatecznie przyznaje się do winy. Jeśli zaś chodzi o ofiary ich przestępstw, to 22 z ocalałych rekinów lamparcich wraca do wód Pacyfiku. Pięć z nich pozostaje w roli „ambasadorów” w oceanarium Monteray Bay Aquarium.

Odcinek 12: Cagney i Gracie

(ang. Cagney and Gracie)

Emisja: 18 czerwca, godz. 22:00
Rozwikłanie tajemnicy morderstwa młodej matki zajmuje lata, aż wreszcie mały włos z psiej sierści staje się poważnym dowodem, który pozwala skazać zabójców kobiety. Karyn Hearn Slover ze środkowego Illinoius, marzy o karierze modelki, ale w dniu, kiedy jej pragnienie staje się rzeczywistością, zostaje zamordowana. Woda wyrzuca jej odciętą głowę na brzeg jeziora Shelbyville. Głowa jest zawinięta razem z psimi włosami w zaklejone torby na śmieci. Wygląda na to, że sprawa nie zostanie rozwiązana, ponieważ policja nie ma ani narzędzia zbrodni, ani też świadków. Jednak czarny Labrador Cagney i jego DNA pozwalają skazać wielu morderców.

Odcinek 13: Zaginięcie dziewczynki

(ang. Little Girl Lost)

Emisja: 25 czerwca, godz. 21:30
W południowym Illinois w lipcu 1987 roku 10-letnia Amy Schulz jest zachwycona, że jej zgubiony pies Biscuit odnalazł się po długiej nieobecności. Nocą wyrusza na spotkanie z bratem, który nie wie o powrocie uciekiniera i wciąż szuka Biscuita. Zanim udaje się jej znaleźć brata, zostaje uprowadzona przez Cecila Sutherlanda, 31-letniego pracownika służb porządkowych, który ją dusi, gwałci i zabija. Psie i ludzkie DNA znalezione na ubraniu Amy wykluczają wszystkich podejrzanych aż do czasu, gdy Sutherland z zupełnie innego powodu zostaje aresztowany w Montanie. Jego włosy i sierść jego psa Babe pasują do włosów znalezionych na miejscu zbrodni. Sutherland zostaje skazany na karę śmierci. Ponad dziesięć lat później wygrywa apelację, kwestionując naukowe dowody, które posłużyły do jego skazania. Czy niezwykła teoria przypadków Sutherlanda przekona ławę przysięgłych, czy też sprawiedliwości wreszcie stanie się zadość?

Odcinek 14: Kot Sam

(ang. Sam the Cat)

Emisja: 25 czerwca, godz. 22:00
6 marca 2000 roku na wysypisku śmieci za stacją kolejową w Erie w Pensylwanii zostają znalezione zwłoki. Policjanci szybko zdają sobie sprawę, że nie mają do czynienia z typowym morderstwem, ponieważ ofiara nie ma nóg. Następnego ranka nogi znajdują się 40 metrów dalej, skrupulatnie zapakowane w plastik. Podczas gdy policjanci zmagają się z tą łamigłówką, sekcja zwłok przynosi ciekawą wskazówkę – zarówno ciało, jak i nogi są pokryte kocią sierścią. Ofiara nie miała żadnego zwierzęcia, więc śledczy dochodzą do wniosku, że ciało zostało rozczłonkowane w miejscu, gdzie był kot. Jeśli policjantom uda się znaleźć to zwierzę, będą o kilka kroków bliżej do rozwikłania tajemnicy jednego z najbardziej ohydnych morderstw w historii Erie.
Odcinek 15: Pitbulterier Popsicle

(ang. Popsicle the Pitbull)

Emisja: 2 lipca, godz. 21:30
Trwa tajne śledztwo, którego celem jest złapanie handlarzy narkotyków. Gra toczy się o wysoką stawkę. Śledztwo postępuje zgodnie z planem. Agenci korzystają z pomocy psa wykrywającego narkotyki, aby ten sprawdził ładunek przyczepy traktora, zanim dostarczą nakaz przeszukania. Jednak pies, który jest akurat na służbie, to nowicjusz o niefortunnej przeszłości. Agenci federalni mimo wszystko mają nadzieję, że Pit Bull pomoże im zamknąć sprawę.

Odcinek 16: Rozszarpana przez psy

(ang. San Francisco Dog Mauling)

Emisja: 2 lipca, godz. 22:00
26 stycznia 2001 roku 33-letnia Diane Whipple zostaje zagryziona przez psy sąsiada w San Francisco. Jednak prawda na temat tego, co z początku wydaje się tragicznym wypadkiem, okazuje się bardziej ponura. Policjanci zaczynają odbierać telefony na temat wcześniejszego agresywnego zachowania psów. Jeszcze bardziej szokujące jest dziwne zachowanie właścicieli po napadzie. Czy winić należy rzeczywiście psy, czy też ich właścicieli?

Odcinek 17: Szczenięta i heroina

(ang. Heroin Puppies)

Emisja: 9 lipca, godz. 21:30
Anonimowy telefon informuje władze o przemycie heroiny pod Medllin w stanie Colombia. W porzuconym domu na farmie policja odkrywa szczenięta, którym chirurgicznie wszczepiono paczuszki z płynną heroiną. Zwierzęta nie po raz pierwszy zostały wykorzystane jako mimowolni przemytnicy narkotyków. W 1994 roku pies pasterski został wysłany z Colombii do Nowego Jorku, gdzie w jego brzuchu odkryto 2,5 kg kokainy. Policjanci pracują nad schwytaniem przemytników odpowiedzialnych za faszerowanie psów narkotykami. Jeden z ocalałych psów pracuje teraz z policją i tropi przestępców zajmujących się tym okropnym procederem.

Odcinek 19: Przypadek Michaela Vicka

(ang. The Michael Vick Case)

Emisja: 16 lipca, godz. 21.30
W kwietniu 2007 roku śledczy Bill Brinkman rusza na 1915 Moonlight Road w poszukiwaniu narkotyków. Kiedy zjawia się na miejscu, znajduje dowody prowadzenia przestępczej działalności innego rodzaju. Na podwórzu za domem znajdują się 54 przykute łańcuchami i zamknięte w klatkach szczekające Pit Bulle, które niczym starożytni gladiatorzy zmuszane były do walki na śmierć i życie. Największym zaskoczeniem jest to, że ten krwawy sport był sponsorowany przez jednego z najlepiej zarabiających sportowców amerykańskiej Narodowej Ligi Futbolowej – Michaela Vicka – rozgrywającego drużyny Atlanta Falcons. Dziś po raz pierwszy zagłębimy się w śledztwo, które pozwoliło skazać Vicka i obnażyć ten brutalny sport.


ANIMAL PLANET

Animal Planet to jedyna telewizja na świecie w całości poświęcona życiu zwierząt. Emitując najwyższej jakości programy prezentuje prawdziwy świat natury, angażuje widzów w poruszające, pełne emocji i pasji historie, których bohaterami są najgroźniejsi drapieżnicy lub też nasi domowi ulubieńcy. Animal Planet łączy świat ludzi i zwierząt a wszystkim miłośnikom przyrody oferuje rozrywkę na najwyższym poziomie oraz dostęp do informacji przy pomocy różnorodnych nośników: telewizji, Internetu (poprzez discoverytv.com) czy produktów promocyjno-handlowych.

Animal Planet to niereżyserowana natura, oryginalni prowadzący, niepowtarzalne momenty z życia zwierząt i mających z nimi kontakt ludzi. To także instytucje oraz inicjatywy na rzecz ochrony przyrody i weterynaria w najlepszym wydaniu.

Animal Planet pozostaje w zgodzie ze światem przyrody i podobnie jak zwierzęta odwołuje się do instynktów, zaskakuje i intryguje. W dzisiejszym świecie, pełnym napięć i stresu, opierającym się na technologii i racjonalnym podejściu, Animal Planet powraca do natury. Zgłębiając jej tajniki, porusza serca i wywołuje emocje. Prezentuje prawdziwe, wzruszające historie, które nikogo nie pozostawiają obojętnym i sprawiają, że ludzie czują więź z ich bohaterami.Animal Planet dostępny jest 24 godziny na dobę. Oferta stacji obejmuje m.in. programy rozrywkowe z udziałem domowych ulubieńców, serie o powstawaniu gatunków, doborze naturalnym czy walce o przetrwanie, jak również dokumentalne opery mydlane dotyczące życia zwierząt. Do najchętniej oglądanych produkcji zaliczyć można m.in. takie cykle jak: Panda – ulubieniec świata, Wyspa orangutanów, Rezydencja surykatek, Najzabawniejsze zwierzęta świata, Zwierzęta od A do Z oraz wiele innych.

Animal Planet dociera do ponad 315 milionów gospodarstw domowych na całym świecie. Kanał został po raz pierwszy wprowadzony poza terytorium USA w 1997 roku, w Europie. Animal Planet jest wspólnym przedsięwzięciem Discovery Communications oraz BBC Worldwide, na wszystkich międzynarodowych rynkach z wyjątkiem Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Kanał dostępny jest w Polsce od 1998 roku.©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna