Z ćwiczenia w programie word adanie 1Pobieranie 6,93 Kb.
Data14.12.2017
Rozmiar6,93 Kb.

Z
Ćwiczenia w programie word
adanie 1


 1. podczas przepisywania poniższego tekstu podziel tekst na akapity. Zwróć szczególną uwagę na prawidłowe rozmieszczenie nawiasów i znaków cudzysłowu orazna to, aby napisy nierozłączne nie były podzielone na dwa wiersze.

 2. Zapisz plik, nadając mu nazwę BIEGACZE w folderze WORD.

 3. Wstaw przypis do wyrazu „długodystansowcy” o treści: biegacze na długie dystanse.

 4. Zrób wcięcie w pierwszym wierszu drugiego akapitu.

 5. Wyjustuj tekst

Prawdziwą ozdobą zawodów lekkoatletycznych są pojedynki biegaczy. Sprinterzy ścigają się na najkrótszych dystansach: 100 m i 200 m (podczas zawodów w hali na 60 m i 200 m). Za najszybszych ludzi na świecie uznaje się biegaczy na „setkę”; najlepsi z nich uzyskują czasy poniżej 10 s.

Średniodystansowcy natomiast startują najczęściej na trzech dystansach: 400 m, 800 m i 1500 m (rzadziej odbywają się biegi na 1000 m czy 2000 m). Biegi na 400 m określa się też mianem „przedłużonego sprintu”.

Długodystansowcy, jak sama nazwa wskazuje, mają do pokonania długie dystanse. Biegają na 3 km, 3 km z przeszkodami, 5 km i 10 km.


Jednak największe odległości przebywają maratończycy, którzy muszą przebiec 42 km 195 m. Zawody maratońskie odbywają się najczęściej na ulicach miast
Zadanie 2

Przećwicz operację zaznaczania na powyższym tekście.


Zadanie 3

Charles Dickens „David Copperfield”

Z kartek tej powieści okaże się, czy bohaterem historii mego życia będę ja sam, czy też rola ta przypadnie w udziale komu innemu. Aby rozpocząć dzieje mego życia od samego początku, oznajmiam, że urodziłem się (jak mi opowiadano i czemu wierzę) pewnego piątku o dwunastej w nocy. Zauważono, że jednocześnie zegar zaczął wybijać północ, a ja krzyczeć.

Ze względu na dzień i godzinę moich narodzin, niańka i kilka rozsądnych sąsiadek, które żywo interesowały się mną już na długi czas przedtem, zanim mogłem się im osobiście przedstawić – zawyrokowały: po pierwsze, że będę w życiu nieszczęśliwy; po drugie, że będę widywał duchy i upiory; oba te dary są bowiem nieodwołalnie związane z nieszczęsnymi dziećmi obojga płci, które przyszły na świat w piątek o północy. Nie mam potrzeby mówić tu nic o pierwszym punkcie przepowiedni, gdyż niniejsza opowieść najlepiej wykaże, czy była ona prawdziwa, czy też fałszywa.

Co do drugiego punktu, mogę jedynie zauważyć, że jeżeli nie było mi sądzone korzystać z tego przeznaczenia we wczesnym bardzo dzieciństwie, to dotychczas jeszcze nie doznałem jego skutków. Ale nie martwi mnie to bynajmniej (...)


Przepisz i sformatuj powyższy dokument następująco:

 1. Zapisz dokument pod nazwą COPPERFIELD w folderze WORD.

 2. W pierwszym akapicie pomniejsz czcionkę do 10 punktów, styl czcionki zmniejsz na kursywę, a odstęp między wierszami zwiększ do dwóch wierszy.

 3. Drugi akapit wyrównaj do prawej, wybierz inną (dowolną) czcionkę i zmień jej styl na pogrubiony.

 4. Trzeci akapit wyśrodkuj, powiększ czcionkę do 14 punktów i zmień jej styl na podkreślony.

 5. Autora tekstu przenieś na koniec tekstu oraz wyrównaj do lewego marginesu

 6. Tytuł wyśrodkuj

Oceń w którym akapicie forma i treść najbardziej pasują do siebie.
©operacji.org 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna