Z a j ę ciafakultatywn e język angielskiPobieranie 38,41 Kb.
Data26.03.2018
Rozmiar38,41 Kb.

Z A J Ę C I A F A K U L T A T Y W N E

JĘZYK ANGIELSKI – nauka języka.

Czas trwania zajęć – raz w tygodniu 60 min.

Prowadzący - Diana Guzek

JĘZYK NIEMIECKI – nauka języka.

Czas trwania zajęć – raz w tygodniu 60 min.

Prowadzący - Jadwiga Chełmińska

JĘZYK HISZPAŃSKI – nauka języka.

Czas trwania zajęć – raz w tygodniu 60 min.

Prowadzący - Jadwiga Chełmińska

ZAJĘCIA KOMPUTEROWE – nauka obsługi komputera.

Czas trwania zajęć – raz w tygodniu 60 min.
AQUA AEROBIC - Aqua aerobic to bezpieczna dla kręgosłupa i przyjemna dla ćwiczących forma aktywności fizycznej. Aqua aerobic wykorzystuje elementy aerobicu do ćwiczeń na basenie. Ćwiczenia w wodzie są bardziej efektywne, ze względu na opór wody. Obecność w wodzie - jej właściwości takie jak opór, stawiają aqua aerobic wyżej od tradycyjnego aerobiku. Podstawowa zaleta jest taka, że podczas ćwiczeń uczestnicy doskonale się bawią, jednocześnie pracując nad swoim ciałem i poprawiając kondycję. Aqua fitness jest zalecany niemal wszystkim: młodym i starszym, otyłym i szczupłym a nawet osobom po operacjach, kobietom w ciąży, osobom cierpiącym na osteoporozę i artretyzm, osobom mającym problemy z układem kostno-stawowym.
Prowadzący – instruktor Parku Wodnego „AQUARIUM”.

Miejsce – Park Wodny "AQUARIUM", ul. Wincentego Witosa 3, 07-410 Ostrołęka.

Czas trwania zajęć – dwa razy w tygodniu po 35 min.
GIMNASTYKA RELAKSACYJNA - polega na wykonywaniu ćwiczeń fizycznych w celu poprawy i utrzymania sprawności ruchowej seniorów oraz nauce poprawnego oddychania,które jest niezbędne podczas wykonywania ćwiczeń. Ponadto ma na celu wzmocnienie mięśni kręgosłupa i poprawę sylwetki. Ćwiczenia fizyczne wcześnie i właściwie stosowane mogą stać się powodem obniżenia wieku biologicznego, zmniejszać zagrożenie chorobami cywilizacyjnymi i przez to wpływać na dodanie „życia do lat” a nie tylko „lat do życia”. Na ćwiczeniach obowiązuje strój sportowy, obowiązkowo skarpetki bawełniane (żadne inne) oraz buty sportowe, które są niezbędne podczas wykonywania rozgrzewki. ćwiczenia gimnastyczne mające na celu poprawę i utrzymanie sprawności fizycznej oraz psychicznej seniorów.

Prowadząca – Krystyna Lis - Studio Rekreacji Ruchowej.

Czas trwania zajęć – raz w tygodniu 60 min.

ZUMBA FITNESS - to zainspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku. Bardzo innowacyjny system fitness, który poprzez świetną zabawę kształtuje naszą sylwetkę, dba o naszą kondycję, a przede wszystkim napawa nas optymizmem i wprawia w świetne samopoczucie, które zostaje na długo, długo poza zajęciami. Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i motywująca muzyka stwarza atmosferę świetnej imprezy i totalnie porywa nas do zabawy. Zumbę mogą uprawiać wszyscy, niezależnie od wieku, płci i zdolności ruchowo-tanecznych.

Prowadząca – Katarzyna Pędzich, Centrum Odnowy ENERGIA.

Czas trwania zajęć – raz w tygodniu 60 min.

TANIEC TOWARZYSKI - nauka tańców standardowych i latynoamerykańskich (walc angielski, walc wiedeński, tango, samba, cha-cha, rock and roll).

Prowadzący – Jarosław Śliwowski.

Czas trwania zajęć – raz w tygodniu 60 min.

LATIN DANCE SOLO – solowa nauka tańców.

Prowadzący – Jarosław Śliwowski.

Czas trwania zajęć – raz w tygodniu 60 min.

ZAJĘCIA OGÓLNOPLASTYCZNE – zajęcia plastyczne o charakterze ogólnym. Uczestnicy poznają wiele różnych technik plastycznych, między innymi: masę papierową, masę solną, glinę, papieroplastykę, makramę, rysunek podstawowy, malarstwo, papierową wiklinę.

Prowadzący – Grażyna Kulesik.

Czas trwania zajęć – raz w tygodniu 180 min.

NORDIC WALKING (marsz z kijkami) - bezpieczna i skuteczna aktywność ruchowa dla wszystkich, bez względu na wiek i poziom sprawności fizycznej. Oficjalnie Nordic Walking powstał w 1977 r w Finlandii i jest obecnie najszybciej rozwijającą się formą rekreacji na świeżym powietrzu. Marsz z kijkami można uprawiać każdy, cały rok, w dowolnym miejscu i na każdej powierzchni (chodniki, leśne trakty, łąki, plaże). NW stanowi świetną zabawę i jest „bardzo towarzyski”, rozluźnia i poprawia nastrój.

Prowadzący - Instruktor Nordic Walking wg Polskiej Szkoły Nordic Walking & Wellness , absolwent AWF o specj. korektywa, nauczyciel dypl. mgr Bożena Wyszkowska.

Czas trwania zajęć – trzy spotkania po 120 min – forma kursu, marsze – 90 min.

ZAJĘCIA TEATRALNO-ESTRADOWE - elementarne tajniki teatru (zadania aktorskie, sposób bycia na scenie, poszerzenie wiedzy o literaturze w teatrze).

Prowadzący - Wojciech Kraszewski.

Czas trwania zajęć – raz w tygodniu 120 min.

CHÓR – spotkania śpiewacze w ramach których realizowane są:

- ćwiczenia oddechowe,

- ćwiczenia relaksacyjne,

- praca nad aparatem artykulacyjnym: ćwiczenia artykulacyjne i emisyjne,

- praca nad tekstem w utworze muzycznym, ćwiczenia dykcyjne,

- praca nad frazowaniem muzycznym, dynamiką i intonacją w utworze muzycznym,

- praca zbiorowa i indywidualna,

Zapewniona miła atmosfera i współpraca, oraz poczucie komfortu psychicznego dla śpiewających.

Prowadzący – Bożena Harasimowicz - Pęza

Czas trwania zajęć – raz w tygodniu 120 min.

TANIEC W KRĘGU - polega na nauce tańców międzynarodowych i jest nauką poznawania innych kultur a przede wszystkim jest lekarstwem dla ciała i duszy ponieważ usprawnia całe ciało,niweluje napięcia i stres,sprawia radość dostarcza niezbędnego ruchu, poprawia koordynację ruchową pamięć, uczy współpracy w grupie. Taniec pełni funkcję integracyjną i daje poczucie wspólnoty w różnych grupach wiekowych łącząc kobiety i mężczyzn. Prosty, naturalny ruch, różnorodność melodii i rytmów łączy radość życia z wrażliwością i zrozumieniem - siebie i innych, dlatego są bardzo użyteczną formą taneczną pracy z ludźmi. Tańczyć w kręgu może każdy, nie potrzeba specjalnych umiejętności, by włączyć się do kręgu - wystarczy chęć i zaangażowanie, a z każdym krokiem tańca rośnie radość, uczymy się "bycia tu i teraz" przeżywając przyjemne uczucie swobody we własnym ciele. Tańce są proste i przeważnie składają się z sekwencji kroków, które stale się powtarzają przez cały taniec. Nie musisz mieć partnerki lub partnera do tańca w kręgu samo bycie w nim to symbol jedności z innymi oraz bycie częścią większej całości.

Na zajęcia tańca w kręgu strój pozostawiam do swobodnego wyboru każdej z osób.
Prowadząca – Krystyna Lis - Studio Rekreacji Ruchowej.

Czas trwania zajęć – raz w tygodniu 60 min.

FACE-FITNESS (gimnastyka mięśni twarzy) - to nauka naturalnej metody wygładzania, zapobiegania i niwelowania zmarszczek twarzy polegająca na systematycznych, prostych ćwiczeniach przed lustrem wszystkich partii naszej twarzy tj. czoła, oczu, nosa, policzków, ust, szyi i podbródka. Ponadto gimnastyka twarzy to również jedna z metod zachowania skóry twarzy w zdrowiu i dobrej kondycji z widocznymi efektami bez ponoszenia finansowych kosztów - a jedynym kosztem jest cierpliwość.
NIE ZMARSZCZKI CZY WIEK POSTARZAJĄ KOBIETĘ, LECZ BRAK UŚMIECHU NA JEJ TWARZY- niech to będzie zachętą i przesłaniem do uczestnictwa w zajęciach.
Prowadząca – Krystyna Lis - Studio Rekreacji Ruchowej.

Czas trwania zajęć – raz w tygodniu 30 min.©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna