Wózek do przewożenia chorych – 1 sztPobieranie 2,28 Mb.
Strona1/5
Data19.12.2017
Rozmiar2,28 Mb.
  1   2   3   4   5

Strona z


Wózek do przewożenia chorych – 1 szt

 1. Czy Zamawiający dopuści wózek z regulacją wysokości 630 do 1030 mm

Odpowiedź: Tak

 1. Czy Zamawiający wymaga/dopuści wózek wyposażony w barierki boczne, składane wykonane ze stali nierdzewnej

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza
Dotyczą: Stolik (wózek anestezjologiczny) ze źródłem światła, aparatem do pomiaru RR, stetoskopem i innym drobnym wyposażeniem – 3 szt.
Dotyczy poz. 1.

 1. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania wózek reanimacyjny wykonany w całości z polipropylenu i tworzywa ABS o odpowiedniej sztywności i odporności na uderzenia, spełniający wszystkie normy dotyczące tego typu sprzętu? Natomiast bez półki profilowanej ze spadem i otworem umożliwiającym odpływ wody.

Odpowiedź: Tak

Dotyczy poz. 5. 1. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania wózek reanimacyjny o wymiarach szer. 91 cm x wys. 100 cm x gł. 61? Pragniemy zaznaczyć, że różnica w wymiarach jest znikoma i nie wpływa na funkcjonalność wózka.

Odpowiedź: Tak

Dotyczy poz. 6. 1. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania wózek reanimacyjny z wbudowanym pojedynczym uchwytem do transportu wózka?

Odpowiedź: Tak

Dotyczy poz. 7. 1. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania wózek reanimacyjny z blokadą wszystkich szuflad poprzez zamek centralny wbudowany w przedni front wózka po prawej lub lewej stronie? Pragniemy podkreślić, że rozwiązanie to jest bardziej bezpieczne, praktyczne i funkcjonalne, gdyż zastosowanie zamka w blacie pomniejsza powierzchnię użytkową blatu, ogranicza swobodę ruchów oraz może być niebezpieczne gdyż łatwo jest zaczepić o ten zamek, co spowodować może katastrofalne w skutkach zrzucenie na podłogę przenoszonych z blatu wózka materiałów.

Odpowiedź: Tak
Dotyczy poz. 8.

 1. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania wózek reanimacyjny bez etykiet opisowych na froncie szuflad?

Odpowiedź: Tak
Dotyczy poz. 9.

 1. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania wózek reanimacyjny o następujących konfiguracjach szuflad: 1 szuflada duża o wys. 300 mm oraz 3 szuflady o wys. 100 mm lub 1 szuflada duża o wys. 300 mm oraz 2 szuflady o wys. 150 mm lub 2 szuflada duża o wys. 150 mm oraz 3 szuflady o wys. 100 mm?

Odpowiedź: Tak
Dotyczy poz. 25.

 1. Prosimy o wyjaśnienie, co Zamawiający ma na myśli pisząc „Źródło światła”. Czy Zamawiającemu chodzi o lampkę bateryjną do dodatkowego oświetlenia blatu wózka?

Odpowiedź : TAK – Zamawiającemu chodzi o lampkę bateryjną do dodatkowego oświetlenia blatu wózka
Dotyczą: Urządzenia do ogrzewania pacjenta – 3 szt.

 1. Dotyczy poz. 4.

Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania urządzenie do ogrzewania pacjenta z regulacją temperatury w zakresie 30-42OC z płynną regulacją w odstępach co 0,1OC?

Odpowiedź: Tak


 1. Dotyczy poz. 5.

Prosimy o wyjaśnienie czy Zamawiający oczekuje aby elastyczny koc grzewczy przezierny dla promieniowania RTG okrywający pacjenta miał zastosowanie zarówno do stołów operacyjnych, jak i do różnego rodzaju łóżek szpitalnych i porodowych? Czy Zamawiający oczekuje, że elastyczny koc grzewczy ma przykrywać całe ciało pacjenta, czy też tylko korpus pacjenta? Czy w związku z powyższymi pytaniami Zamawiający może określić w miarę dokładny wymiar koca ogrzewającego.

Odpowiedź: Tak, Zamawiający oczekuje koca elastycznego ogrzewającego, przeziernego dla promieniowania RTG okrywający pacjenta zarówno na stole operacyjnym, jak i na różnego rodzaju łóżkach szpitalnych i porodowych. Zamawiający oczekuje koca ogrzewającego o wymiarach długość z zakresu 90-150 cm i szerokości z zakresu 45-55 cm.

 1. Dotyczy poz. 7. i 8.

Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania matę przeciwodleżynową żelową wykonaną z innego żelu niż elastommerowego o wymiarach 1150x500 +/- 20 mm posiadającą te same właściwości łatwego dostosowania się do kształtu ciała pacjenta, równomiernego rozłożenia masy pacjenta na całą powierzchnię stołu, poprawiającą komfort pacjenta i posiadającą właściwości absorpcji, utrzymywania równomiernie temperatury, zmniejszającą ryzyko odleżyn?

Odpowiedź: Tak

Stanowisko do resuscytacji noworodka szt. 2

 1. PKT. 2 Czy Zamawiający dopuści wysokość materacyka od podłogi w zakresie 88,5 cm, co nieznacznie różni się od wymaganej a różnica ta nie ma żadnego znaczenia klinicznego?

Odpowiedź: Tak

 1. PKT. 3 Czy Zamawiający dopuści leże o wymiarach 56 cm x 76 cm?

Odpowiedź: Tak


 1. PKT. 4 Czy Zamawiający dopuści materacyk o wymiarach 54 cm x 72 cm?

Odpowiedź: Tak

 1. PKT. 5 Czy Zamawiający dopuści obrót głowicy w zakresie +/- 90 stopni?

Odpowiedź: Zgodnie z SIWZ

 1. PKT. 6 Czy Zamawiający dopuści maksymalną moc promiennika 20 mW/cm2?

Odpowiedź: Zgodnie z SIWZ

 1. PKT. 10 Czy Zamawiający dopuści monitorowanie temperatury w zakresie 25-45ºC?

Odpowiedź: Tak

 1. PKT. 15 Czy Zamawiający dopuści stanowisko z jednym stoperem?

Odpowiedź: Zgodnie z SIWZ

 1. PKT. 23 Czy Zamawiający dopuści aparat do resuscytacji nie wbudowany w kolumnę inkubatora, w zamian mocowany po jego lewej lub prawej stronie w sposób rozłączny, umożliwiając tym samym użycie resuscytatora przy innym stanowisku?

Odpowiedź: Zgodnie z SIWZ


dot. SIWZ:


 1. Czy Zamawiający celem zwiększenia konkurencyjności ofert wydzieli osobny pakiet z lampami operacyjnymi, stołami operacyjnymi, łóżkiem porodowym, wózkiem do przewożenia chorych, wózek anestezjologiczny?

Odpowiedź: Zgodnie z SIWZ

 1. Czy Zamawiający celem zwiększenia konkurencyjności ofert wydzieli osobny pakiet z lampami operacyjnymi, stołami operacyjnymi oraz osobny z zestawem narzędzi do operacji ginekologicznych?

Odpowiedź: Zgodnie z SIWZ


dot. zadanie I:
poz.1 zestaw lamp operacyjnych- 4 szt.:


 1. Czy Zamawiający dopuści lampę główną o regulacji średnicy pola operacyjnego w zakresie 16-29 cm?

Odpowiedź: Zgodnie z SIWZ

 1. Czy Zamawiający dopuści lampę satelitę o regulacji średnicy pola operacyjnego w zakresie 19-30 cm?

Odpowiedź: Tak

 1. Czy Zamawiający dopuści temperaturę barwową ustawianą w 4 krokach: 3600, 4000, 4500 i 5000 K?

Odpowiedź: Tak

 1. Czy Zamawiający dopuści lampę z wgłębnością 80-120 cm dla lampy głównej oraz 90-150 dla satelity?

Odpowiedź: Zgodnie z SIWZ

 1. Czy Zamawiający dopuści lampę operacyjną z możliwością regulacji natężenia światła w zakresie co najmniej 50-100% z możliwością regulacji natężenia funkcją ,,GuideLife’ w zakresie 5-10 natężenia maksymalnego, co daje lekką poświatę świetlną doskonałą do operacji laparoskopowych czy endoskopowych?

Odpowiedź: Zgodnie z SIWZ

poz.2 stół operacyjny z wyposażeniem -3 kpl:

stół operacyjny ogólnochirurgiczny z wypiętrzeniem nerkowym:

 1. Czy Zamawiający wymaga stołu, z wypełnieniem segmentów z włókna węglowego, które charakteryzuje się wysoką przenikalnością dla promieni RTG, co gwarantuje uzyskanie zdjęć o bardzo dobrej jakości?

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza lecz nie wymaga

 1. Czy Zamawiający dopuści stół z podstawą o ergonomicznym kształcie, z możliwością swobodnego dostępu do operowanego pacjenta bez konieczności wsuwania stóp pod podstawę?

Odpowiedź: Tak

 1. Czy Zamawiający dopuści stół o szerokości blatu (bez listew) 534 mm?

Odpowiedź: Zgodnie z SIWZ

 1. Czy Zamawiający wymaga stołu o szerokości blatu z listwami 587 mm? Powyższy parametr jest korzystniejszy i zapewniający większą funkcjonalność stołu.

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza lecz nie wymaga

 1. Czy Zamawiający dopuści stół wyposażony w 4 podwójne koła o średnicy 80 mm, bez 5 koła, elektrycznie stabilizowany na wysuwanych stopkach z funkcją autokompensacji podłoża?

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza

 1. Czy Zamawiający oczekuje i wymaga stołu, w którym dopuszczalne obciążenie we wszystkich pozycjach jest na poziomie 450 kg, co stanowi parametr o wiele korzystniejszy od oczekiwanego?

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza lecz nie wymaga

 1. Czy Zamawiający wymaga stołu o parametrze przesuwu wzdłużnego 430 mm, który gwarantuje brak konieczności repozycjonowania pacjenta i zapewnia dostęp zespołu operacyjnego i ramienia C.

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza lecz nie wymaga

 1. Czy Zamawiający dopuści stół bez możliwości zmiany kąta nachylenia materaca do 25°?

Odpowiedź: Zgodnie z SIWZ

 1. Czy Zamawiający dopuści stół z regulacją segmentu pleców +90/-45°, co stanowi parametr korzystniejszy od oczekiwanego?

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza

 1. Czy Zamawiający dopuści stół z regulacją wysokości blatu w zakresie 575-1080 mm?

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza

 1. Czy Zamawiający dopuści stół z regulacją segmentu nóg w zakresie +30/-105°?

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza

 1. Czy Zamawiający wymaga stołu z regulacją elektryczną segmentu nóg do -105° i odchylenia na boki do 70°, co stanowi parametr korzystniejszy od oczekiwanego?

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza lecz nie wymaga

 1. Czy Zamawiający wymaga graficznego oznakowania poprawnego zamocowania elementu podczas konfigurowania blatu stołu?

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza lecz nie wymaga

 1. Czy Zamawiający dopuści stół bez możliwości przyłączenia do stołu akcesoriów napędzanych elektrycznie z gniazd zasilających na kolumnie stołu? Spełnienie powyższego zapisu możliwe jest przez ograniczoną liczbę potencjalnych oferentów.

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza

 1. Czy Zamawiający dopuści stół bez możliwości współpracy z bezprzewodowym pilotem sterującym łączonym w technologii radiowej?

Odpowiedź: Zgodnie z SIWZ


 1. Czy Zamawiający dopuści stół bez możliwości współpracy z przewodowym lub bezprzewodowym sterownikiem nożnym łączonym w technologii radiowej?

Odpowiedź: Zgodnie z SIWZ

 1. Czy Zamawiający dopuści stół z możliwością sterowania awaryjnego z dodatkowego pilota przewodowego , nie odłączanego?

Odpowiedź: Zgodnie z SIWZ

 1. Czy Zamawiający dopuści stół z możliwością awaryjnej regulacji realizowanej za pomocą nożnej pompy współpracującej z pilotem na którym wybierane są poszczególne funkcje?

Odpowiedź: Zgodnie z SIWZ

 1. Czy Zamawiający wymaga celem szybkiej diagnostyki realizacji połączeń serwisowych przez modem?

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza takie rozwiązanie lecz nie wymaga

 1. Czy w rozumieniu pkt. 33 Zamawiający wymaga systemu automatycznego wysuwania stópek, w którym wybór dowolnej funkcji powoduje ich wysunięcie i zablokowanie stołu?

Odpowiedź: Nie wymaga

 1. Czy w rozumieniu pkt. 33 Zamawiający dopuści system automatycznego wysuwania stópek, w którym wybór dowolnej funkcji powoduje ich wysunięcie i zablokowanie stołu?

Odpowiedź: Zgodnie z SIWZ

 1. Czy Zamawiający dopuści stół wyposażony w jeden komplet w skład którego wchodzą dwie sztuki akumulatorów?

Odpowiedź: Tak

stół operacyjny mobilny, do zabiegów ortopedycznych z przesuwem wzdłużnym:

 1. Czy Zamawiający wymaga stołu, z wypełnieniem segmentów z włókna węglowego, które charakteryzuje się wysoką przenikalnością dla promieni RTG, co gwarantuje uzyskanie zdjęć o bardzo dobrej jakości?

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza takie rozwiązanie lecz nie wymaga

 1. Czy Zamawiający dopuści stół z podstawą o ergonomicznym kształcie, z możliwością swobodnego dostępu do operowanego pacjenta bez konieczności wsuwania stóp pod podstawę?

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza

 1. Czy Zamawiający dopuści stół o szerokości blatu (bez listew) 534 mm?

Odpowiedź: Zgodnie z SIWZ


 1. Czy Zamawiający wymaga stołu o szerokości blatu z listwami 587 mm? Powyższy parametr jest korzystniejszy i zapewniający większą funkcjonalność stołu.

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza takie rozwiązanie lecz nie wymaga


 1. Czy Zamawiający dopuści stół wyposażony w 4 podwójne koła o średnicy 80 mm, bez 5 koła, elektrycznie stabilizowany na wysuwanych stopkach z funkcją autokompensacji podłoża?

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza


 1. Czy Zamawiający oczekuje i wymaga stołu, w którym dopuszczalne obciążenie we wszystkich pozycjach jest na poziomie 450 kg, co stanowi parametr o wiele korzystniejszy od oczekiwanego?

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza takie rozwiązanie lecz nie wymaga


 1. Czy Zamawiający wymaga stołu o parametrze przesuwu wzdłużnego 430 mm, który gwarantuje brak konieczności repozycjonowania pacjenta i zapewnia dostęp zespołu operacyjnego i ramienia C.

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza takie rozwiązanie lecz nie wymaga


 1. Czy Zamawiający dopuści stół bez możliwości zmiany kąta nachylenia materaca do 25°?

Odpowiedź: Zgodnie z SIWZ

 1. Czy Zamawiający dopuści stół z regulacją segmentu pleców +90/-45°, co stanowi parametr korzystniejszy od oczekiwanego?

Odpowiedź: Tak

 1. Czy Zamawiający dopuści stół z regulacją wysokości blatu w zakresie 575-1080 mm?

Odpowiedź: Tak


 1. Czy Zamawiający dopuści stół z regulacją segmentu nóg w zakresie +30/-105°?

Odpowiedź: Tak


 1. Czy Zamawiający wymaga stołu z regulacją elektryczną segmentu nóg do -105° i odchylenia na boki do 70°, co stanowi parametr korzystniejszy od oczekiwanego?

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza, ale nie wymaga


 1. Czy Zamawiający wymaga graficznego oznakowania poprawnego zamocowania elementu podczas konfigurowania blatu stołu?

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza, ale nie wymaga


 1. Czy Zamawiający dopuści stół bez możliwości przyłączenia do stołu akcesoriów napędzanych elektrycznie z gniazd zasilających na kolumnie stołu? Spełnienie powyższego zapisu możliwe jest przez ograniczoną liczbę potencjalnych oferentów.

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza,


 1. Czy Zamawiający dopuści stół bez możliwości współpracy z bezprzewodowym pilotem sterującym łączonym w technologii radiowej?

Odpowiedź: Zgodnie z SIWZ


 1. Czy Zamawiający dopuści stół bez możliwości współpracy z przewodowym lub bezprzewodowym sterownikiem nożnym łączonym w technologii radiowej?

Odpowiedź: Zgodnie z SIWZ


 1. Czy Zamawiający dopuści stół z możliwością sterowania awaryjnego z dodatkowego pilota przewodowego , nie odłączanego?

Odpowiedź: Zgodnie z SIWZ


 1. Czy Zamawiający dopuści stół z możliwością awaryjnej regulacji realizowanej za pomocą nożnej pompy współpracującej z pilotem na którym wybierane są poszczególne funkcje?

Odpowiedź: Zgodnie z SIWZ


 1. Czy Zamawiający wymaga celem szybkiej diagnostyki realizacji połączeń serwisowych przez modem?

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza takie rozwiązanie


 1. Czy w rozumieniu pkt. 70 Zamawiający wymaga systemu automatycznego wysuwania stópek, w którym wybór dowolnej funkcji powoduje ich wysunięcie i zablokowanie stołu?

Odpowiedź: Zgodnie z SIWZ


 1. Czy w rozumieniu pkt. 70 Zamawiający dopuści system automatycznego wysuwania stópek, w którym wybór dowolnej funkcji powoduje ich wysunięcie i zablokowanie stołu?

Odpowiedź: Zgodnie z SIWZ


 1. Czy Zamawiający dopuści stół wyposażony w jeden komplet w skład którego wchodzą dwie sztuki akumulatorów?

Odpowiedź: Tak


 1. Czy Zamawiający wymaga dużego okna do zdjęć RTG o parametrze 465 mm?

Odpowiedź: Dopuszcza lecz nie wymaga


 1. Prosimy o wskazanie podstawowych parametrów wiertarki, która wymieniona jest w wyposażeniu przystawki ortopedycznej?


Odpowiedź: Patrz modyfikacja SIWZ
stół operacyjny mobilny, do zabiegów ginekologicznych:

 1. Czy Zamawiający dopuści stół przezierny dla promieni RTG, z jednym elementem o szerokości ok. 3 cm nieprzeziernym na wysokości pomiędzy głową i tułowiem pacjenta wynikającym z konstrukcji stołu i zapewniającym stabilizację blatu niezbędną do przeprowadzania operacji?

Odpowiedź: Tak


 1. Czy Zamawiający dopuści stół z regulacją podnóżków w zakresie +30/-90°?

Odpowiedź: Tak


 1. Czy Zamawiający dopuści stół z regulacją segmentu pleców w zakresie +80/-45°?

Odpowiedź: Tak


 1. Czy Zamawiający dopuści stół z regulacją wysokości 650-1100 mm?

Odpowiedź: Tak


 1. Czy Zamawiający wymaga stołu z regulacją wysokości 650-1100 mm, co stanowi parametr bardzo korzystny i wpływający na zwiększenie funkcjonalności stołu operacyjnego?

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza


poz.7 Stolik (wózek) anestezjologiczny ze źródłem światła , aparatem do pomiaru RR, stetoskop i innym drobnym wyposażeniem szt.3:


 1. Czy mając na uwadze ergonomię pracy personelu medycznego Zamawiający dopuści wózek o poniższym opisie:

Szkielet wózka, blat górny i czoła szuflad wykonane z materiału charakteryzującego się wysoką wytrzymałością i trwałością: wysokoodpornego tworzywa Baydur. Konstrukcja wózka wyposażona w centralny system zamknięcia wszystkich szuflad – zamykany na klucz. Czoła szuflad z możliwością umieszczenia opisu identyfikującego zawartość. Pojemniki szuflad jednoczęściowe – odlane w formie bez elementów łączenia, bez miejsc narażonych na kumulację brudu i ognisk infekcji. Układ jezdny wysoce mobilny: 4 koła jezdne w tym 2 z blokadą, o średnicy 120 mm  z elastycznym, niebrudzącym podłóg bieżnikiem, rozmieszczone w równych odległościach od siebie (kwadracie) zwiększające zwrotność wózka. Wyposażenie podstawowe wózka:

- blat zabezpieczony przed zsuwaniem się przedmiotów,

- uchwyt do przetaczania,

- pojemnik do zużytych igieł,

- otwieracz ampułek,

- pojemnik na cewniki,

- pojemnik na butelki,

- dwa przezroczyste umożliwiające identyfikację tego co znajduje się w środku odchylane pojemniki „kieszenie”

- wysuwana spod blatu półka do pisania,

- półka na żel,

- uchwyt na butlę z tlenem,

- zintegrowane dwie szuflady wysuwane spod blatu, jedna z wkładem ze stali nierdzewnej, druga na leki natychmiastowego użycia – ratujące życie, z przezroczystą ścianką pozwalające na ich identyfikację. Wymienione wyposażenie nie powoduje zwiększenia gabarytów wózka i nie naraża na ich uszkodzenie – zintegrowane w budowie wózka. Wózek wyposażony w 5 szuflad z czego 3 o wysokości 100mm oraz 2 o wysokości 150mm.

Wymiary zewnętrzne wózka:

- Wysokość: 91cm,

- Głębokość: 72cm,

- Szerokość: 83cmOdpowiedź: Zamawiający dopuści taki wózek pod warunkiem spełaniania wszystkich parametrów technicznych wymaganych w SIWZ
poz.14 łóżko porodowe


 1. Czy Zamawiający dopuści bezpieczne łóżko zaprojektowane specjalnie na potrzeby ginekologii, które nie jest łóżkiem szpitalnym przerobionym na porodowe, o budowie eliptyczne i parametrach spełniających wszystkie normy: łóżko o długości 2100 mm i szerokości 1016 mm, z poręczami bocznymi odejmowanymi, które są jednocześnie zabezpieczeniami bocznymi (bez możliwości ich opuszczania i bez wbudowanego sterowania)?


  1   2   3   4   5


©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna