Wydarzenia organizowane w trakcjie ferii zimowych 2016 w kinach Instytucji Filmowej silesia filmPobieranie 124,65 Kb.
Data23.10.2017
Rozmiar124,65 Kb.


Katowice, 29 stycznia 2016 r.


Co?

WYDARZENIA ORGANIZOWANE W TRAKCJIE FERII ZIMOWYCH 2016 w kinach Instytucji Filmowej SILESIA FILM

Kiedy?

15 lutego 2016 – 28 lutego 2016 r.

Gdzie?

Kino Kosmos, ul. Sokolska 66, Katowice

Kinoteatr Rialto, ul. Św. Jana 24, Katowice

Kino Światowid, ul. 3 Maja 7, Katowice

Kino Janosik, ul. Sobieskiego 1, Żywiec

Kino Bałtyk, ul. Londzina 13, Racibórz

ZIMOWE FERIE W KINACH SILESIA FILM
Kilkadziesiąt projekcji bajek, animacji, filmów fabularnych oraz znanych i lubianych odcinków seriali dla młodej publiczności w różnych grupach wiekowych to dedykowane dzieciakom i młodziakom propozycje przygotowane przez Janosik, Kosmos, Rialto, Bałtyk i Światowid.
Oto szczegóły:

KINO JANOSIK | ul. Sobieskiego 1, 34-300 Żywiec

tel. 33 861 20 03

www.kinojanosik.pl

FERIE PO ZBÓJU 16-25.02.2016


bilety:

Bajki - 5 zł dziecko / 10 zł osoba dorosła / 4 zł grupowy (min. 15 osób)

Warsztaty - 10 zł

Film młodzieżowy - 10 zł / 7 zł grupowy

Zgłoszenia na warsztaty do pobrania w kasie kina oraz ze strony www.kinojanosik.pl (zakładka imprezy).16.02 WTOREK

10.15 Dom/animacja, USA, reż. T. Johnson, 94’

12.00 Warsztaty/ Opowiadamy o świecie: Po dżungli i rzekach

14.30 Operacja Arktyka/ 7+, familijny, Norwegia, reż. G. Bøe-Waal, 94’


17.02 ŚRODA

10.15 Baranek Shaun/ animacja, W. Brytania, reż. M. Burton, 85’

12.00 Warsztaty/ Opowiadamy o świecie: O mleku

14.30 Operacja Arktyka/ 7+, Norwegia, reż. G. Bøe-Waal, 94’


18.02 CZWARTEK

10.15 Dobry Dinozaur/ animacja, USA, reż. P. Sohn, 99’

12.00 Warsztaty/ Opowiadamy o świecie: Po górach i lasach

14.30 Operacja Arktyka/ 7+, familijny, Norwegia, reż. G. Bøe-Waal, 94’


23.02 WTOREK

10.15 Proszę słonia/ Polska, 65’

12.00 Warsztaty/ Opowiadamy o świecie: Dzieci na świecie. Afryka

13.30 Warsztaty/ Opowiadamy o świecie/Dzieci na świecie. Afryka.


24.02 ŚRODA

10.15 Robaczki z zaginionej doliny/Belgia, reż. T. Szabo, 89’

12.00 Warsztaty/ Asia Świst/ Magiczny recykling

14.00 Tęcza/ Indie, 7+, 106’


25.02 CZWARTEK

10.00 Mały Książe/animacja, Francja, reż. M. Osborne, 108’

12.00 Warsztaty/ Izabela Nowak- Zoń/ Co ja czuję?

14.00 Tęcza/ Indie, 7+, 106’


_____________

OPISY FILMÓW
DOM Przybysz z kosmosu ucieka przed ścigającymi go przedstawicielami swej własnej rasy i ukrywa się na Ziemi. Tu zaprzyjaźnia się z wyjątkowo upartą kilkunastoletnią dziewczynką i wspólnie z nią musi ocalić naszą planetę przed kosmiczną inwazją.

BARANEK SHAUN Kinowa odsłona "Baranka" ma wszystko, czego potrzeba, by zadowolić najbardziej wymagające grupy wiekowe: jest wesoła, bezpretensjonalna, wzruszająca, mądra i piękna wizualnie.

DOBRY DINOZAUR Najnowsza produkcja Disneya pokazuje alternatywną historię, w której dinozaury nie wymarły, młody Apatozaur Arlo wpada do rzeki i zostaje porwany przez jej nurt. Starając się znaleźć drogę powrotną do domu, zaprzyjaźnia się z małym jaskiniowcem o imieniu Bąbel.

PROSZĘ SŁONIA to opowieść o przyjaźni małego chłopca z dużym słoniem. Ciepła, zabawna i mądra historia, która przysparza radości kolejnemu pokoleniu dzieci.

ROBACZKI Z ZAGINIONEJ DOLINY to przesympatyczna historia mrówek, które walczą o kostkę cukru. Nieoczekiwanie, w ich zmagania o pyszne słodkości miesza się niesforna mała biedronka… Świetna animacja, mądry prosty przekaz i łagodny humor to rewelacyjna pozycja dla najmłodszych.

MAŁY KSIĄŻĘ to piękna historia, która zaspokoi młodego jak i starszego widza. Opowiada bowiem historie przyjaźni małej dziewczynki i pilota, jednocześnie przenosząc nas w magiczny świat małego księcia.

OPERACJA ARKTYKA. 13-letnia Julia wraz z matką i bliźniakami – Idą i Sindre przeprowadzają się do nowego miasta. To mroźna północ w Norwegii. Ich ojciec pracuje jeszcze dalej – prawie pod biegunem północnym. Dzieciaki postanawiają w tajemnicy odwiedzić ojca

TĘCZA to piękna filmowa opowieść, osadzona w malowniczej scenerii Radżastanu (północno-zachodnie Indie).
___________________

OPISY WARSZTATÓW
16.02 wtorek, godz. 12.00/ PO DŻUNGLI I RZEKACH

Och jest ufoludkiem, wiemy już jak wygląda. A czy wiemy jakie zwierzęta mieszkają w dżungli? Tam gdzie jest zielono, gorąco, wilgotno, duszno… ale ekscytująco. Ogromne drzewa, tajemnicze odgłosy, wielkie i małe zwierzęta. Mokro będzie też podczas pracy. Przy pomocy wełny, mydła i wody stworzymy wężowatego stwora.17.02 środa, godz. 12.00/ O MLEKU

Opowiemy o zwierzętach może nie tak sprytnych, ale z pewnością pożytecznych, bez których ludzie mieli by ciężko w życiu. Które zwierzęta dają mleko? Czy na całym świecie pije się mleko? Kromka świeżego chleba z pyszniącym się na niej żółciutkim masłem. Ile to pracy? Dziś niewiele, ale... Historia mleka zaczyna się już 9000 lat p.n.e. Ciężko popracujemy - dzieci podzielone na grupy samodzielnie wyrabiają masło!


18.02 czwartek, godz. 12.00/ PO GÓRACH I LASACH

Dawno, dawno temu ludzie żyli bliżej natury. Wraz z każdym nowym telefonem, drogą, samochodem oddalamy się od ciszy i spokoju. Na szczęście są jeszcze miejsca, gdzie zobaczyć można ludzi i zwierzęta żyjących razem. Wyruszymy w góry i poznamy ich mieszkańców tych małych i tych dużych.


23.02 wtorek, godz. 12.00, 13.30/ DZIECI NA ŚWIECIE. AFRYKA

Afryka to kontynent pełen kontrastów – pustynie i dżungle, ogromne miasta i małe wioski, różne narody i plemiona,


a także inna kuchnia. No i ciekawe zwierzęta. Opowiemy o ludziach mieszkających na tym kontynencie, zobaczymy jak ubierają się mieszkańcy północnej Afryki a  w oryginalnych dzbankach przygotujemy tradycyjną herbatę afrykańską i wypijemy ją z marokańskich szklaneczek.
24.02 środa, godz. 12.00/ RECYKLING

O naturalne środowisko dbać należy – wiemy, ale jak przekazać to ciekawie? Oczywiście przez zabawę. Eko-edukacja to zajęcia interaktywne, dzięki którym dzieci dowiedzą się- co należy robić, by chronić środowisko,- co się dzieje


z odpadami i jakie są ich losy, jak oszczędzać energie i wodę.. Dzięki symulatorowi uczestnicy poznają odnawialne źródła energii oraz obieg wody w przyrodzie, zobaczą jak wygląda ekologiczny dom, dowiedzą się jak ciekawie można wykorzystać niektóre z odpadów. będą miały do dyspozycji gry planszowe, makiety i mnóstwo drobiazgów do wykonania własnych prac.
25.02 czwartek, godz. 12.00/ EMOCJE

Czy potrafisz rozpoznać własne emocje? Czy jesteś w stanie opanować złość? Zabawą przekonamy dzieci, że własnych emocji nie należy się bać.


Zgłoszenia na warsztaty do pobrania w kasie kina oraz ze strony www.kinojanosik.pl (zakładka imprezy).

cena: 10 zł


KINO KOSMOS | ul. Sokolska 66, 40-087 Katowice

tel. 32 351 12 20

www.kosmos.katowice.pl

FERIE W KINIE 16-26.02.2016, godz. 10.00 i 12.00


bilety:

12 zł pojedynczy / 10 zł grupy zorganizowane


rezerwacje dla grup zorganizowanych przyjmujemy:

e-mailowo  a.skrzelowska@kosmos.katowice.pl

telefonicznie w kasie (od godz. 15:00) te. 32 258 05 08

Jako dodatek do zimowych szaleństw kino Kosmos przygotowało pokazy filmowe dla dzieci w wieku przedszkolnym


i trochę starszych. We wtorki i w piątki odbywać się będą o godz. 10.00 pokazy dla młodszych dzieci i o 12.00 dla tych starszych.
W programie 4 zestawy animowanych bajek i dla starszych dzieci przygodowa opowieść „Operacja Arktyka” oraz animacja o chłopcu o nadprzyrodzonych zdolnościach „Phantom boy”.
Dużą część każdego z zestawów animowanek stanowią filmy powstałe w oparciu o znane i uznane na całym świecie książeczki Janoscha. Tata Lew, Andzia, Pan Toti to niezwykli bohaterowie, którzy wciągają małych widzów do świata przygód. Spotkanie z Latającym Holendrem, wycieczka na narty, przygoda w Indiach to tylko niektóre
z tematów poszczególnych opowieści. Dodatkowo w programie znalazły się odcinki poświęcone przygodom Janosika
i Króla Maciusia I. Oba cykle: o Janosiku i Królu Maciusiu I to nowe polskie produkcje.
Pierwsza z propozycji dla starszych - „Operacja Arktyka” to zapierająca dech w piersiach opowieść przygodowa produkcji norweskiej o trójce rodzeństwa toczącej walkę z dzika naturą i własnymi lękami. Natomiast „Phantom Boy” to animacja o chorym chłopcu, który odegra niemałą rolę w uratowaniu Nowego Jorku przed katastrofą.

16 lutego | wtorek | godz. 10.00

Andzia, Tata lew i inni | zestaw bajeczek pt. Latające historie:

Janosik i duch; Król Maciuś Pierwszy: Latający Erazm; Tata lew: Latający holender; Andzia: Latający cyrk w Rosji; Pan Toti i sprawa foteli; Andzia: Indyjski tygrys królewski

Czas trwania zestawu: 66,5 min.

Kategoria wiekowa: 3 +
JANOSIK I DUCH Janosik udaje się do wsi, żeby sprawdzić, czy mieszkańcy nie potrzebują pomocy. Spotykają ludzi przebranych za duchy. Janosik zaprasza wszystkich na wieczorne spotkanie na rynku. Zbójnik przebiera się za ducha
i udaje się na zamek strasząc Możnego Pana, który nie chce się żegnać z życiem. Janosik obiecuje, że za dobre uczynki nic mu się nie stanie. Nakłania Możnego Pana do rozdania dukatów jako dobrych uczynków wszystkim ludziom. Ten rozdaje wszystkie monety, a ostatniego dukata otrzymuje Janosik. Ludzie zadowoleni skandują na cześć Możnego Pana.

KRÓL MACIUŚ PIERWSZY: LATAJĄCY ERAZM Maciuś jest wzruszony opowieścią Erazma o dzieciństwie
i niespełnionym marzeniu. Postanawia pomóc mu je zrealizować i pozwolić poszybować w górę. W tym celu organizuje zawody w puszczaniu latawców. Generał znów próbuje pokrzyżować mu plany.

TATA LEW: LATAJĄCY HOLENDER Tata Lew i Mama Lwica przygotowali dla dzieci przedstawienie o Latającym Holendrze. Gdy za oknem rozpętuje się burza, Alfred i Marychna dostrzegają na niebie legendarny okręt. Rano rodzina odkrywa, że w dachu jest dziura. Zrobił ją Latający Holender, który wylądował na ich strychu. Za naprawienie uszkodzonego statku, jego właściciel - zając Franc von Pieprzyk - zaprasza maluchy do swojego domu,
a następnie daje im okręt w prezencie.

ANDZIA: LATAJĄCY CYRK Z ROSJI Szyper chciałby zostać słynnym iluzjonistą. Niestety magiczne sztuczki wciąż mu się nie udają. Próbując pocieszyć przyjaciela, Andzia opowiada mu historię o czwórce znajomych, którzy postanowili założyć latający cyrk. Podróżując, czarodzieje zdobyli międzynarodową sławę.

PAN TOTI I SPRAWA FOTELI Pan Toti wykopuje w kopalni duże nasiono. Daje je Hehelowi w prezencie, a ten pokazuje mu znalezionego zwierzaczka. Przyjaciele różnymi sposobami, choć bez skutku, próbują odkryć, co jada zwierzątko. Złośliwi bliźniacy oświadczają im, że wiedzą, czym należy karmić zwierzę i dostarczą karmę w zamian za dwa fotele z domu Hehela. Transakcja zostaje dokonana, jednak już po chwili Pan Toti odkrywa oszustwo. Zamiast karmy dostali kamienie. W czasie, gdy przeganiają bliźniaków, zwierzątko zajada się rośliną, która wyrosła z dużego nasiona. Roślina rośnie w gigantycznym tempie, tworząc most między wyspą, na której mieszkają, a dalekim lądem. Zwierzak zjadając kolejne liście, przesuwa się po zielonym moście w kierunku odległego lądu i rośnie równie szybko jak roślina. Spostrzega swoich rodziców i galopuje do nich. Most nie wytrzymuje jego ciężaru, wali się i wpada do wody. Zwierzak wykonuje ostatni wielki skok i ląduje bezpiecznie przy rodzicach.

ANDZIA: INDYJSKI TYGRYS KRÓLEWSKI W tym odcinku Andzia i Tygrysek snują marzenia o wyjeździe do dalekich
i tajemniczych Indii. Na miejscu Andzia chciałaby zostać słynnym zaklinaczem węży. Z kolei Tygrysek opowiada swojej przyjaciółce Mai o pewnym przodku, tygrysie indyjskim, który był wielkim maharadżą. Przekonamy się, jakie przygody przeżyją przyjaciele w Indiach.

16 lutego | wtorek | godz. 12.00

Operacja Arktyka | reż. Grethe Bøe-Waal, Norwegia 2014, 87 min.

Kategoria wiekowa: 9 +

13-letnia Julia wraz z matką i rodzeństwem przeprowadza się do miasta położonego na północy mroźnej Norwegii. Ich ojciec pracuje jeszcze dalej – prawie pod biegunem. Dzieciaki postanawiają w tajemnicy odwiedzić ojca


i zakradają się do helikoptera ratowniczego. Ale trasa loty zostaje zmieniona i rodzeństwo ląduje na bezludnej wyspie pod kołem podbiegunowym. Niewielki zapas jedzenia, dzika przyroda i brak kontaktu z cywilizacją sprawiają, że Julia i jej młodsze rodzeństwo muszą połączyć siły aby przetrwać w nadziei, że ratunek w końcu nadejdzie. To wciągająca opowieść o tym jak rosnącą troska, czułość i solidarność w obliczu zagrożenia, jednoczy rodzinę
i pozwala zwrócić uwagę na to, co w życiu najważniejsze. Walory społeczne wzmocnione zostały dużą dawką konkretnej wiedzy o tym, jak radzić sobie z koniecznością funkcjonowania bez zdobyczy cywilizacji. Okazuje się, że to całkiem spore wyzwanie, nie tylko dla najmłodszych.
19 lutego | piątek | godz. 10.00

Andzia, Tata lew i inni | zestaw bajeczek pt. O zimie w środku lata:

Tata lew: Wyrocznia Delficka; Janosik i mikołajki; Król Maciuś Pierwszy: Pierwsza zima Kluklu; Andzia: Narciarska przygoda tygryska; Pan Toti i sprawa hoteli; Andzia: Rodzinne święto na przylądku północnym

Czas trwania zestawu: 66,5 min.

Kategoria wiekowa: 3 +

TATA LEW: WYROCZNIA DELFICKA Dzieci bawią się w zagadki. Gdy pada pytanie o to, czym jest przyszłość, Tata przytacza historię o wyroczni z Delf. Danutka zaczyna marzyć o zostaniu jasnowidzem. Niebawem udaje się jej przewidzieć, kiedy zadzwoni telefon. Alfred odkrywa jednak, że to Tata pomaga córce w tych przepowiedniach. Maluchy postanawiają zdemaskować Lwa. Stawiając karty Danutka oznajmia, że choć jest lipiec, niedługo spadnie śnieg. Słysząc to Tata maluje na zewnątrz domu obraz zaśnieżonego miasta. Stawia go przed oknem, a z poduszki wysypuje puch, który wygląda jak śnieg. Tym razem lwiątka nie dają się jednak oszukać.

JANOSIK I MIKOŁAJKI Jest zima, grudzień, gdy nagle Janosik przypomina sobie o mikołajkach. Postanawia przebrać się za Mikołaja i rozdać dzieciom prezenty do wystawionych za okno butów. Niechcący wezwał diabła, ale do kompletu wzywa również anioła, którzy mają prezenty dla dzieci. Anioł daje słodycze, Janosik dukaty, a diabeł węgle. Pozostałe prezenty postanawiają zanieść na zamek, w którym Możny Pan i Pietrek również oczekują prezentów. Możny Pan i Pietrek śpiewają, żeby zasłużyć na prezenty. Niestety obaj się pokłócili, więc otrzymują węgle.

KRÓL MACIUŚ PIERWSZY: PIERWSZA ZIMA KLUKLU Maciusia odwiedza afrykańska księżniczka, Kluklu. Dziewczynka po raz pierwszy w życiu widzi zimę. Tymczasem przebiegły generał fałszuje prognozę pogody. Nieświadome grożącego im niebezpieczeństwa dzieci jeżdżą po kruchym lodzie w czasie odwilży. Na szczęście wierni przyjaciele
w porę ratują króla i jego towarzyszkę. Intrygant natomiast ląduje w jeziorze, zapada na grypę i musi leżeć w łóżku.

ANDZIA: NARCIARSKA PRZYGODA TYGRYSKA Zbliża się zima, więc niedźwiadek zaczyna przygotowania do zapadnięcia w zimowy sen. Tymczasem jego przyjaciele planują pojechać na narty w Alpy. Miś zgadza się im towarzyszyć pod warunkiem, że nikt nie będzie mu przeszkadzał w wypoczynku. Tygrysek marzy o tym, by zostać mistrzem w jeździe na nartach. Przekonujemy się, czy osiąganie tego celu i atrakcje górskich kurortów nie zakłócą snu Niedźwiadka.

PAN TOTI I SPRAWA HOTELI Na wyspie pojawiają się zagadkowi turyści. Ubrani w czarne cylindry i płaszcze,
z okularami na nosie i z czarnymi walizkami. Przyjaciele - Pan Toti i Hehel są świadkami, jak złośliwi bliźniacy oferują przybyszom zwiedzanie atrakcji turystycznych i nocleg w hotelu, za pewną opłatą. Przyjaciele świadomi, że na wyspie nie ma ani atrakcji turystycznych, ani hotelu, podejrzewają oszustwo. Śledzą bliźniaków, którzy pokazują turystom „chodzący głaz” i „wąsate drzewo”. Przybysze orientują się w oszustwie i zmierzają wprost do hotelu, który tak naprawdę jest domem bliźniaków. Odkrywszy kolejny podstęp, odmawiają nocowania w tym miejscu. Mieszkańcy wyspy dowiadują się wtedy, że turyści to krety, które chcą spać pod ziemią. Pan Toti zaprasza turystów do swojej kopalni, gdzie wygodnie układają się do snu.

ANDZIA: RODZINNE ŚWIĘTO NA PRZYLĄDKU PÓŁNOCNYM Andzia tęskni za rodzinnymi stronami Przylądka Północnego. Przypomina sobie, że wkrótce ma się tam odbyć wielkie święto z fajerwerkami, na które przyjedzie cała jej rodzina. Andzia postanawia jechać do domu. Przyjaciele decydują się jej towarzyszyć w podróży.

19 lutego | piątek | godz. 12.00

Phantom boy | reż. Jean-Loup FelicioliAlain Gagnol, Francja 2015, 84 min.

Kategoria wiekowa: 9 +

11-letni nowojorczyk Leo ma pewien sekret. Choroba sprawia, że może opuszczać swoje ciało i przemieszczać się po mieście jako zjawa. W szpitalu zaprzyjaźnia się z policjantem Alexem, który trafił tam w wyniku urazu po starciu


z gangsterem planującym przejęcie kontroli nad źródłem zasilania całego miasta. Leo i Alex muszą połączyć siły, wykorzystując niezwykłą umiejętność chłopca i doświadczenie śledcze policjanta, aby uchronić Nowy Jork przed katastrofą. Kolejna animacja twórców nominowanego do Oskara "Kota w Paryżu".

23 lutego | wtorek | godz. 10.00

Andzia, Tata lew i inni | zestaw bajeczek pt. Bal przebierańców:

Andzia: Karnawał w Rio; Król Maciuś Pierwszy: Zamkowy upiór; Tata lew: Być albo nie być; Janosik i chatka
z piernika; Andzia: Niedźwiadek na tropie Indian; Pan Toti i Robocik


Czas trwania zestawu: 66,5 min.

Kategoria wiekowa: 3 +

ANDZIA: KARNAWAŁ W RIO Czwórka przyjaciół z Panamy postanawia spędzić tegoroczny karnawał w mieście słynącym ze wspaniałej zabawy w tym okresie - Rio de Janeiro. Na miejscu zamierzają wziąć udział w uroczystej paradzie ubrani w oryginalne, niezwykle barwne kostiumy. Okazuje się, że bohaterowie mają szansę na zdobycie pierwszej nagrody w pokazie. Niestety, podstępny gang Papug kradnie ich pomysł i wykupuje wszystkie przebrania
w mieście.

KRÓL MACIUŚ PIERWSZY: ZAMKOWY UPIÓR Późny wieczór, zamek. Maciuś czyta na głos bajkę o duchach. Antek, Felek i Hania słuchają z zainteresowaniem. Czytanie pobudza wyobraźnię, więc gdy za oknem chmura przysłania księżyc i po podłodze pokoju wędruje jej cień, a wiatr otwiera uchylone okno, drżą z przerażenia. Erazm przerywa seans strachu, zdecydowanie nakazując iść spać. Generał dowiaduje się, że Maciuś boi się duchów. Postanawia więc zastraszyć małego króla. Wówczas wychodzi na jaw, że sam też nie jest zbyt odważny. W ten sposób dzieci pokonują go jego własną bronią.

TATA LEW: BYĆ ALBO NIE BYĆ Tata i maluchy biorą udział w przedstawieniu teatralnym. W czasie próby generalnej Filipowi bardzo chce się siusiu, ale reżyser nie pozwala mu iść do toalety. Z nerwów chłopiec dostaje czkawki. Reżyser nakazuje Tatusiowi, by ten zrobił coś z nieznośną przypadłością syna. Gdy wszystkie domowe sposoby zawodzą, lew dzwoni do Mamy po sposób na pozbycie się czkawki. Wreszcie Filip zażywa specjalną miksturę
i czkawka ustępuje. Podczas przedstawienia Mama jest bardzo dumna z dzieci. Nagle, gdy przychodzi kolej na popis taty, dostaje on czkawki.

JANOSIK I CHATKA Z PIERNIKA Janosik siedzi pod drzewem przy drodze, gdy nadjeżdża handlarz z piernikami. Zbójnik kupuje pierniki i buduje z nich chatkę. Gdy ta jest gotowa, Janosik przebiera się za Babę Jagę. Nadjeżdża Możny Pan z Pietrkiem. Zatrzymują się i zjadają część chatki. Nagle orientują się, że w chatce z piernika mieszka Baba Jaga, która chce ich zjeść. Kłócą się między sobą, który z nich ma być zjedzony. Możny Pan daje Janosikowi dukaty, a ten się ujawnia. W zamian za dukaty pozwala zjeść całą chatkę. Janosik przeznacza dukaty dla ludzi we wsi.

ANDZIA: NIEDŹWIADEK NA TROPIE INDIAN W tym odcinku Niedźwiadek postanawia pobawić się w Indian. Nieoczekiwanie dostaje się do ich niewoli. W wiosce spotyka innego misia, który okazuje się synem indiańskiego wodza. Nasz bohater ma nadzieję, że z nowej znajomości wyniknie coś dobrego i nie będzie dłużej indiańskim jeńcem.

PAN TOTI I ROBOCIK Przyjaciel Hehel wzywa Pana Totiego na polanę, aby poznał dziwną postać – Robocika. Okazuje się, że nowy znajomy buduje drabinę. Na polanie pojawiają się złośliwi bliźniacy i niszczą drabinę. Robocik spada na ziemie i traci przytomność. Pan Toti i Hehel zabierają go do lekarza, a po drodze widzą złośliwych bliźniaków biegnących z czymś w rękach. Lekarz odkrywa, że w czasie upadku wypadła jedna zębatka. Bohaterowie muszą pokona wiele przeszkód aby odzyskać zębatkę. Gdy Robocik zostaje wyleczony, wyjaśnia w jakim celu budował drabinę. Pragnął wspiąć się po niej i tym sposobem dotrzeć na swoja planetę. W trakcie rozmowy okazuje się, że planeta Robocika to ta sama co Pana Totiego i Hehela. Wszyscy mieszkają na tej samej – Ziemi.

23 lutego | wtorek | godz. 12.00

Operacja Arktyka | reż. Grethe Bøe-Waal, Norwegia 2014, 87 min.

Kategoria wiekowa: 9 +

13-letnia Julia wraz z matką i rodzeństwem przeprowadza się do miasta położonego na północy mroźnej Norwegii. Ich ojciec pracuje jeszcze dalej – prawie pod biegunem. Dzieciaki postanawiają w tajemnicy odwiedzić ojca


i zakradają się do helikoptera ratowniczego. Ale trasa loty zostaje zmieniona i rodzeństwo ląduje na bezludnej wyspie pod kołem podbiegunowym. Niewielki zapas jedzenia, dzika przyroda i brak kontaktu z cywilizacją sprawiają, że Julia i jej młodsze rodzeństwo muszą połączyć siły aby przetrwać w nadziei, że ratunek w końcu nadejdzie. To wciągająca opowieść o tym jak rosnącą troska, czułość i solidarność w obliczu zagrożenia, jednoczy rodzinę
i pozwala zwrócić uwagę na to, co w życiu najważniejsze. Walory społeczne wzmocnione zostały dużą dawką konkretnej wiedzy o tym, jak radzić sobie z koniecznością funkcjonowania bez zdobyczy cywilizacji. Okazuje się, że to całkiem spore wyzwanie, nie tylko dla najmłodszych.

26 lutego | piątek | godz. 10.00

Andzia, Tata lew i inni | zestaw bajeczek pt. Bajki malowane wodą:

Pan Toti i powódź; Andzia: Przygoda na Morzu Południowym; Tata lew: Burza; Janosik i Śmigus Dyngus; Król Maciuś Pierwszy: Pole ryżowe; Andzia: Tajemnica potwora z Loch Ness

Czas trwania zestawu: 66,5 min.

Kategoria wiekowa: 3 +

PAN TOTI I POWÓDŹ Pan Toti znajduje w kopalni pod podłogą rurę. Wraz z Hehelem próbują zrobić z niej użyteczny przedmiot. Ich pomysły okazują się nietrafione, a przypadkowi obserwatorzy (bliźniacy) naśmiewają się z ich działań. Wielka ulewa nawiedza wyspę. Bliźniacy proszą o pomoc, gdyż ich dom został zalany. Pan Toti i Hehel z pewnymi oporami pomagają swoim prześmiewcom. Kluczowym sprzętem w zażegnaniu skutkom powodzi, okazuje się rura. Dzięki niej tworzą rurociąg, którym woda spływa do rzeki. Następny dzień przynosi dwie miłe niespodzianki: piękną słoneczną pogodę i koła do pływania - prezenty od bliźniaków, wdzięcznych za pomoc. Pan Toti i Hehel radośnie
i bezpiecznie pływają w rzece.

ANDZIA: PRZYGODA NA MORZU POŁUDNIOWYM Gorące lato w Panamie. Czwórka przyjaciół właśnie ułożyła się na leżaczkach z koktajlami - gdy nagle zaczyna się ulewa, która w krótkim czasie przemienia się w powódź. Przyjaciołom nie pozostaje nic innego, jak skorzystać z rady dziadka Puszkina - przedostać się na bezludną wyspę. Po kilku tygodniach krążenia po Morzu Południowym, tratwa zostaje rzucona przez rekina na plażę jakiejś wyspy. „Przeżyć do nadejścia ratunku jakiegoś statku”- brzmi dewiza. Miś zaczyna budowę chaty, Tygrys zbiera muszle, Andzia próbuje wspiąć się na palmę kokosowa, a Szyper próbuje zawrzeć znajomość z miejscową społecznością wyspy.

TATA LEW: BURZA Podczas deszczu dzieci się nudzą. Próbują więc namówić tatę, by wspólnie wybrali się na basen. Ojciec postanawia zorganizować maluchom prywatny aquapark. Tymczasem musi wyjść, by załatwić ważną sprawę. Pod nieobecność lwa jego synowie bawią się w sztorm. Chłopcy bawią się doskonale i w pewnym momencie tracą kontrolę nad wypływającą z kranu wodą. W rezultacie cały dom zostaje zalany. Gdy Tata wraca do domu, słyszy wołanie o pomoc Alfreda. Sytuację opanowuje Filip.

JANOSIK I ŚMINGUS DYNGUS Ptaszek budzi Janosika. Razem idą do wioski, żeby w śmigus dyngus polewać dziewczyny wodą. W zamian za to dostają pisanki. Udają się na zamek, żeby zgodnie z tradycją wychłostać rózgą również Możnego Pana, dla zdrowia i urody. Ten uradowany, że wypięknieje prosi o więcej chłosty. Pietrek również chce być piękny i zdrowy. Możny Pan płaci dukatami, a Janosik zgodnie z tradycją daje im jeszcze pisanki.

KRÓL MACIUŚ PIERWSZY: POLE RYŻOWE Maciuś ma do czynienia z poważnym problemem: nie ma już wody
w królestwie. Oskar, syn władcy sąsiedniego królestwa, zmienił bieg rzeki i skierował go na jego nowe pola ryżowe. Maciuś próbuje znaleźć kompromis. Kiedy zbliżają się do granicy żeby dojść do porozumienia, Oskar powstrzymuje ich. Maciuś jest zdesperowany. Co można zrobić, aby uniknąć wojny? Na szczęście, jego przyjaciele przychodzą mu
z pomocą i kradną armatę Generała. Maciuś wpada na genialny pomysł: skorzysta z armaty, aby skierować rzekę
z powrotem do swojego koryta. Dzięki tej strategii, agresorzy zostali powstrzymani. Maciuś jest bohaterem dnia.

ANDZIA: TAJEMNICA POTWORA Z LOCH NESS Panama. Pewnego poranka Szyper postanawia popływać w rzeczce przed domem. Również Andzia i Tygrysek zamierzają się wykąpać. Jednak nie zdążyli wejść do wody, gdyż przyjaciel wyskakuje z rzeki jak oparzony, ścigany przez krwiożercze stworzenie. Andzia przypomina sobie, że w starym pamiętniku dziadka Puszkina widziała zdjęcie potwora z Loch Ness. Tygrysek zaczyna snuć marzenia o wyjeździe do Szkocji. Wkrótce cała czwórka bohaterów jedzie szukać legendarnego stwora ze szkockiego jeziora.

26 lutego | piątek | godz. 12.00

Phantom boy | reż. Jean-Loup FelicioliAlain Gagnol, Francja 2015, 84 min.

Kategoria wiekowa: 9 +

11-letni nowojorczyk Leo ma pewien sekret. Choroba sprawia, że może opuszczać swoje ciało i przemieszczać się po mieście jako zjawa. W szpitalu zaprzyjaźnia się z policjantem Alexem, który trafił tam w wyniku urazu po starciu


z gangsterem planującym przejęcie kontroli nad źródłem zasilania całego miasta. Leo i Alex muszą połączyć siły, wykorzystując niezwykłą umiejętność chłopca i doświadczenie śledcze policjanta, aby uchronić Nowy Jork przed katastrofą. Kolejna animacja twórców nominowanego do Oskara "Kota w Paryżu".

__________________________________________________________________________________________

KINOTEATR RIALTO | ul. Św. Jana 24, 40-012 Katowice

tel. 32 251 04 31

www.rialto.katowice.pl

FERIE Z RIALTEM 18 i 25.02.2016, godz. 11.00
bilety:

10 zł dzieci / 12 zł dorośli /


rezerwacje dla grup zorganizowanych przyjmuje Krzysztof Ociepa: tel. 797 334 384.

18 lutego 2016 | czwartek | godz. 11:00

DOBRY DINOZAUR

animacja

reż. Peter Sohn

obsada: Jeffrey Wright, Frances McDormand

USA 2015, 94 min
Niezwykła animacja legendarnej wytwórni Pixar.
Co by było, gdyby asteroida, której potężne uderzenie miliony lat temu doprowadziło do zagłady dinozaurów, jednak nie trafiła w Ziemię? W alternatywnej historii, w której dinozaury nie wymarły, młody Apatozaur Arlo wpada do rzeki i zostaje porwany przez jej nurt. Starając się znaleźć drogę powrotną do domu, zaprzyjaźnia się z małym jaskiniowcem o imieniu Bąbel.
Dobry Dinozaur to nie tylko wspaniała uczta dla oka widza za sprawą animacji na najwyższym poziomie, lecz także pełna smaczków i nawiązań do innych filmów układanka. W oryginalnej wersji językowej widzowie będą mogli docenić doskonały warsztat aktorskich głosów między innymi Jeffreya Wrighta (Idy Marcowe, Broken Flowers) czy Frances McDormand (Tajne przez poufne, Fargo).

25 lutego 2016 | czwartek | godz. 11:00

PADDINGTON

reż. Paul King

Wielka Brytania/Francja/Kanada 2014, 96 min
Paddington to niedźwiadek, który przebył długą drogę z Peru do Anglii, by na skutek przypadku trafić
w ręce rodziny Brownów. Znaleziony przez nich na jednej z londyńskich stacji kolejowych sympatyczny miś w czerwonym kapeluszu od razu przypadł do gustu najmłodszemu przedstawicielowi familii, Jonathanowi
i jego siostrze. Przyjmując Paddingtona pod swój dach, Brownowie nie mieli jednak pojęcia, że uroczy zwierzak przysporzy im mnóstwa kłopotów i przygód.
Paddington jest bohaterem serii klasycznych książek dla dzieci autorstwa Michaela Bonda; od 1958 roku ukazały się 23 tomy o przygodach misia.
W polskiej wersji językowej Paddingtonowi głosu użycza Artur Żmijewski.
Film wyprodukował David Heyman, producent serii filmów o Harrym Potterze.

KINO BAŁTYK | ul. Londzina 13, 47-400 Racibórz

tel. 32 415 20 33

www.kinobaltyk.pl


POKAZY REPERTUAROWE 15-28.02.2016, godz. 16.00


bilety:

12 zł ulgowy / 14 zł zwykły
15-18 lutego 2016 | godz. 16:00

ALVIN I WIEWIÓRKI. WIELKA WYPRAWA

USA 2015,

gatunek: Animacja, Familijny, Komedia

scenariusz: Randi Mayem Singer, Adam Sztykiel

reżyseria: Walt Becker

producent: Fox 2000 Pictures

obsada: W polskiej wersji językowej swoich głosów użyczyli m. in.: Grzegorz Drojewski (Alvin), Wojciech Paszkowski (Dave), Julia Kołakowska (Samatha / Żaneta), Tomasz Steciuk (Teodor / Agent Suggs) i Artur Pontek (Szymon).

dubbing

czas trwania: 86 min
Najsłynniejsze wiewiórki świata powracają! Seria zbiegów okoliczności sprawia, że Alvin, Szymon i Teodor zaczynają wierzyć, że ich opiekun Dave ma zamiar oświadczyć się swojej dziewczynie, a ich samych porzucić. Wyruszają więc na szaloną wyprawę, by zapobiec nadciągającej katastrofie...
19-25 lutego 2016 | godz. 16:00

MISIEK W NOWYM JORKU

Indie, USA, 2016

gatunek: Animacja, Familijny, Komedia

scenariusz: Jack Donaldson, Derek Elliott

producent: Lionsgate, Telegael

dubbing

czas trwania: 86 min

Źle się dzieje na biegunie! Chciwy przedsiębiorca planuje wybudować tam sieć centrów handlowych


i osiedli mieszkaniowych. Już teraz na północy pojawiają się tłumy turystów, śmiecąc i zakłócając spokój zwierzakom. Poczciwy niedźwiedź polarny, zwany przez wszystkich Miśkiem, dostaje arcytrudne zadanie. Ma wyruszyć do Nowego Jorku - siedziby biznesmena - i zniechęcić ludzi do zasiedlania Arktyki.
W niebezpiecznej misji towarzyszy mu trójka kompletnie nieobliczalnych lemingów. Spotkanie zwierzaków z północy z mieszkańcami wielkiego miasta zaowocuje serią nieporozumień, które rozbawią wszystkich do białości!

KINO ŚWIATOWID | ul. 3 Maja 7, 40-096 Katowice

tel. 32 258 74 32

www.swiatowid.katowice.pl


ZIMA W MIEŚCIE 15-17.02.2016 i 22-24.02.2016

bilety:

12 zł / 10 zł (dla grup zorganizowanych)
15.02 godz.12.00, 24.02 godz.10.15

TĘCZA”Indie 2015,

czas: 1h 46min,

rekomendowany dla wieku: 8 lat,

Główna Nagroda Jury Dziecięcego na Festiwalu KINO W TRAMPKACH

reżyseria: Nagesh Kukunoor
„Tęcza” to piękna filmowa opowieść, osadzona w malowniczej scenerii Radżastanu (północno-zachodnie Indie). 10-letnia Pari mieszka z 8-letnim bratem Chotu oraz wujkiem i ciotką w maleńkiej wiosce na wydmach. Chotu jest niewidomy, ale za to bystry i wesoły. Pari jest jego oczami i najlepszą przyjaciółką. Obiecała mu, że zanim chłopiec skończy 9 lat, odzyska wzrok. Podczas wyprawy do pobliskiej wioski Pari zauważa plakat z aktorem Shah Rukhim Khanem, który zachęca ludzi do zapisywania swoich oczu na liście organów do oddania. Pari jest przekonana, że Shah Rukh może pomóc jej bratu odzyskać wzrok, więc codziennie pisze do niego list, ale nie dostaje odpowiedzi, a zbliżają się dziewiąte urodziny Chotu. Pewnego dnia dowiaduje się, że Shah Rukh kręci film w miejscu, oddalonym o 300 km od jej wioski,
i postanawia spotkać się z nim osobiście.
16.02 godz.12.00, 23.02 godz.10.15

MECZ O WSZYSTKO”USA 2015,

czas: 1h 14min

rekomendowany dla wieku: 9 lat

Nagroda Publiczności na Festiwalu KINO W TRAMPKACH

reżyseria: Jay Shapiro
Grupa ugandyjskich chłopców, 11- i 12-latków, na przekór przeciwnościom losu chce zostać pierwszą
w historii afrykańską drużyną, która weźmie udział w Mistrzostwach Świata Małej Ligi Baseballowej. Przez ponad trzy lata Jay Shapiro towarzyszył drużynie baseballowej z Kampali w Ugandzie. Trener George Mukhobe i jego podopieczni to coś więcej niż sportowa drużyna. Poza boiskiem – to silna grupa wsparcia. Pomagają sobie i motywują do działania, a życie dzieciaków z Ugandy nie jest proste. Ich podróż po marzenie usłana jest chwilami pełnymi chwały, ale też bardzo gorzkimi rozczarowaniami. Wszystko to buduje w nich lojalność, hartuje przyjaźń i głębokie zrozumienie siebie nawzajem. Wielka pochwała sportu, jako siły wzmacniającej jednostki i społeczności.
W Polsce, w Kutnie znajduje się Europejskie Centrum Małej Ligi Baseballowej i tam odbywają się rozgrywki m.in. drużyn z Afryki, Europy i Azji. Mała Liga Baseballowa (Little League Baseball) działa w 100 krajach na całym świecie, zrzeszając w swoich szeregach ponad 3 miliony chłopców i dziewcząt w różnych kategoriach wiekowych oraz około 1 miliona dorosłych. Główną dewizą Małej Ligi jest idea uczestnictwa dzieci
w rozgrywkach bez względu na ich pochodzenie i poziom sportowy. To tu, do Kutna trafiają bohaterowie filmu Jaya Shapiro – i tu grają swój pierwszy mecz o wszystko.

17.02 godz.12.00, 22.02 godz.10.15

KAUWBOY. CHŁOPIEC I KAWKA”Holandia 2012

czas: 1h 18min

rekomendowany dla wieku: 11 lat

reżyseria: Boudewijn Koole
Jojo, żywiołowy 10-latek, którego życie rodzinne nie jest usłane różami, znajduje pociechę w małym, porzuconym ptaszku. Wyjątkowa przyjaźń, jaka tworzy się między nim a ptakiem, daje mu siłę, by burzyć mury. Młoda kawka wypada z gniazda… Trafia prosto w ręce Jojo. Chłopiec natychmiast odnajduje się
w roli taty małego ptaszka. Kawka nie mogła trafić lepiej! 10 – letni Jojo większość czasu spędza sam, dlatego z radością i oddaniem całą swoją energię poświęca na kurację swego małego przyjaciela. Gdy ojciec odnajduje kawkę w domu, każe Jojo zanieść ją z powrotem do lasu. Uważa, że chłopiec krzywdzi zwierzaka oswajając go. Z decyzją ojca nie ma dyskusji, ale Jojo też już nie jest małym chłopcem – ma poczucie odpowiedzialności, swoje uczucia i swoje zdanie. Czy ojciec weźmie to pod uwagę i zmieni stosunek do syna?
Informacje zebrała : Magdalena Gościniak

Kontakt dla dziennikarzy

Magdalena Gościniakrzecznik prasowy Instytucji Filmowej SILESIA FILM

K. 502 752 296@. m.gosciniak@silesiafilm.com©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna