Woda termalna Evaux w spray’uPobieranie 22,98 Kb.
Data14.02.2018
Rozmiar22,98 Kb.

Woda termalna Evaux w spray’uJuż Starożytni Rzymianie odkryli, że źródła termalne Evaux mają znakomite właściwości regenerujące i odmładzające skórę, oraz przyspieszające gojenie ran. Z tego samego powodu armia francuska, podczas I Wojny Światowej, posyłała swoich żołnierzy do Evaux w celu wyleczenia ran zadanych białą bronią (np. bagnet).

Obecnie, źródło termalne w Evaux-Les-Bains znane jest ze swoich właściwości regeneracyjnych, przeciwzapalnych i antystresowych wykorzystywanych zwłaszcza we flebologii, reumatologii, dermatologii i pediatrii.

Woda termalna Evaux w pojemnikach a 300 ml z atomizerem

SKŁAD:

średnia zawartość pierwiastków

w 1l wody termalnej Evaux


krzem

mangan


fluor

stront


związki

azotowe


60,00 mg

0,25 mg


8,40 mg

1,10 mg


0 mg

sód

wapń


magnez

lit


azotany

425,00 mg

40,20 mg


1,90 mg

2,20 mg


0 mg

* śladowe ilości wapnia umożliwiają całkowite opróżnienie opakowania

HTM=10.5°F
Opis:

Woda termalna Evaux wydobywana jest ze źródeł termalnych Evaux-les-Bains usytuowanych w sercu Limousin w Creuse. Evaux-les-Bains jest najstarszym uzdrowiskiem znanym od 44 roku przed narodzeniem Chrystusa. Woda termalna Evaux znajduje się na głębokości 4700m, co oznacza, że przez ponad 54 lata jest filtrowana, oczyszczana i wzbogacana. Jest więc jedyną wodą w Europie nie skażoną radioaktywnie w wyniku katastrofy w Czarnobylu, a jej temperatura przy ujściu wynosi 62°C. Posiada unikalny, oryginalny i zrównoważony skład, szczególnie wskazany do pielęgnacji wrażliwej, skłonnej do alergii skóry dzieci i dorosłych. Jest wolna od zanieczyszczeń środowiskowych (np. nawozy sztuczne, opryski, skażenia ekologiczne, itp.).

Woda termalna Evaux-les-Bains jest wyjątkowo miękka i delikatna dzięki śladowym ilościom wapnia i magnezu, w związku z czym nie powoduje podrażnień skóry. Zawiera natomiast wiele specyficznych oligoelementów, takich jak np. stront, lit (działanie antystresowe).
Właściwości:

- łagodzące

- uspakajające, kojące

- przeciwzapalne

- zapobiegające podrażnieniom


  • równoważące

  • gojące

- antystresowe

- przeciwświądowe

- odmładzające
Wskazania:

Pielęgnacja i higiena skóry po interwencyjnych zabiegach medycznych i kosmetycznych (peelingi, eksfoliacje, depilacje, dermabrazja, zabiegi laserowe, operacje plastyczne, celem przyspieszenia gojenia)

Zapalenie atopowe skóry

Skóra sucha i wrażliwa, podrażniona, płytko unaczyniona

Skóra z nietolerancją wody twardej

Skóra problemowa w przebiegu trądziku różowatego, trądziku pospolitego

Zapalenie łojotokowe skóry

Skóra odtłuszczona

Skóra niemowląt, dzieci

Świąd skóry


Sposób użycia:

Stosować wodę w spray’u na dowolne partie ciała w celach pielęgnacyjnych i/lub leczniczych. Skórę „zrosić” wodą po uprzednich zabiegach higieniczno-kosmetycznych (ważne jest, aby zmyć ze skóry twardą wodę wodociągową, a pozostawić wodę termalną, bogatą w oligoelementy), następnie po upływie kilku/kilkunastu sekund osuszyć skórę delikatnie dotykając ją ręcznikiem lub serwetką.


Ważne:

Stosowanie twardej wody (z dużą zawartością wapnia i magnezu) narusza warstwę rogową, obniża stopień nawodnienia poprzez przeznaskórkową utratę wody (TEWL). Nadmiar wapnia na powierzchni skóry powoduje spadek biosyntezy lipidów strukturalnych wynikający z rozregulowania jego poziomu w naskórku, dlatego tak ważna jest dla zdrowia i urody naszej skóry woda miękka.


Jak działają na skórę oligoelementy zawarte w wodzie termalnej Evaux:

Mangan: antyseptyk

Sód: przeciwdziała wysuszaniu błon śluzowych

Lit: działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe, stymulowanie mechanizmu obronnego skóry, ochrona przed mikroorganizmami (wykazano skuteczne działanie litu przeciw bakteriom, grzybom i niektórym gatunkom drożdży).

Producent: Dystrybutor:

EVAUX Dermatologie Derm-Service Pologne

Francja ul. Puławska 15

02-515 Warszawa

tel.: + 48 (22) 521 42 22

fax: + 48 (22) 521 42 25www.dermservice.com.pl©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna