Święta, Sylwester I Nowy Rok w tvp2Pobieranie 93,38 Kb.
Data05.05.2018
Rozmiar93,38 Kb.


Święta, Sylwester i Nowy Rok w TVP2

Świąteczno-noworoczne propozycje TVP2 to przede wszystkim humor i rozrywka w najlepszym wydaniu, zapewniające relaks w dobrym towarzystwie. W Święta Dwójka zaprasza do oglądania znakomitych filmów, m.in. „U Pana Boga za piecem” Jacka Bromskiego, „Taxi 2” Gerarda Krawczyka i „Gwiezdne wojny – Powrót Jedi” Richarda Marquada. Dla dzieci i młodzieży TVP2 proponuje magiczne „Opowieści z Narnii: lew, czarownica i stara szafa” Andrewa Adamsoma i animację „Dżungla” Witolda Giersza. Rodzinne Święta z Telewizją Polską z pewnością urozmaici wielki jubileuszowy koncert kabaretu Ani Mru Mru „Urodzinowy Strzał w dychę” i XV wydanie „Marzeń Marcina Dańca”. Ponadto Dwójka przygotowała specjalne wydania popularnej „Familiady” i różnorodne koncerty świąteczne. A na najlepszą zabawę w Sylwestra Dwójka zaprasza do Wrocławia na niezwykły, efektowny show z polskimi i zagranicznymi gwiazdami estrady.24 GRUDNIA 2008, WIGILIA

ŚWIĄTECZNA GORĄCZKA, godz. 8.50

Film dokumentalny, USA. Kiedyś na święta Bożego Narodzenia wystarczyła choinka, teraz - jedno drzewko to za mało. Na długo przed 24 grudnia w Stanach Zjednoczonych wybucha epidemia świątecznej gorączki. Na ulicach pojawiają się dekoracje, mieszkańcy ozdabiają domy i posesje. Są jednak tacy, dla których Boże Narodzenie stało się sposobem na życie. To pasjonaci, którzy nie kierują się rachunkiem ekonomicznym, ale prawdziwą miłością do tych wyjątkowych Świąt. Tworzą niezwykłe konstrukcje z piernika, rozdają za darmo tysiące świerków, organizują świąteczne parady, zakładają muzea Bożego Narodzenia. Dzięki nim Gwiazdka dla wielu tysięcy Amerykanów staje się czymś więcej niż zakupowym szaleństwem i pogonią za prezentami.


WIGILIA NIE DO OPISANIA – PROGRAM KULINARNY (wydanie specjalne), godz. 10.30

Specjalne wydanie programu kulinarnego, którego gospodarzami będą Robert Makłowicz, Wojciech Cejrowski i Maciej Nowak.


JAK BYŁO NA POCZĄTKU (cz. II), godz. 11.00 (cz. I – 23 grudnia, godz. 11.00)

To ponadczasowa biblijna opowieść, ekranizacja dwóch ksiąg Starego Testamentu. Część pierwsza obejmuje Księgę Rodzaju, część druga Księgę Wyjścia, więc filmowa podróż rozpoczyna się w czasach Abrahama, gdy doznaje on objawienia i rusza wraz ze swym ludem na poszukiwanie Ziemi Obiecanej, Boga i wiary. W filmie widzowie przeniosą się do samych początków dziejów, gdy Abraham dla pokrzepienia ogarniętych zwątpieniem ludzi, opowie historię stworzenia świata. Potem zostaną pokazane losy Izaaka, pierworodnego syna Abrahama, którego Bóg, w dowód bezgranicznego oddania, każe Abrahamowi złożyć sobie w ofierze. Następnie zostanie opowiedziana historia o dwóch synach Izaaka – starszym Ezawie i młodszym Jakubie – których poróżni żądza władzy Jakuba. Aż w końcu widz pozna Józefa, jednego z 11 synów Jakuba, którego bracia z zazdrości o względy ojca sprzedadzą handlarzom niewolników. Reżyseria: Kelvin Connor.


FERIE Z DWÓJKĄ – MERLIN (cz. II), godz. 12.30 (cz. I – 23 grudnia, godz. 11.00)

Baśń fantasy osnuta na motywach legendy o królu Arturze. Legendarny czarodziej Merlin przyszedł na świat obdarzony czarodziejskimi zdolnościami. Ponieważ matka umarła przy jego narodzinach, wychowaniem Merlina zajęła się „cioteczka”’ oraz zła czarownica Mab, która wyszkoliła Merlina na najpotężniejszego żyjącego czarnoksiężnika. Pewnego dnia Merlin poznaje przepiękną księżniczkę Niemu. By zdobyć jej serce i rękę wplątuje się w walkę między dwoma potężnymi władcami. A to dopiero początek jego przygód… Reżyseria: Steve Barron.


DO BETLEJEM – WIECZÓR KOLĘD Z PRZYJACIÓŁMI ZACZAROWANEJ PIOSENKI, godz. 15.45

Uroczysty koncert kolęd, który odbędzie się w kościele św. Jana w Gdańsku. Wystąpią finaliści Festiwalu Zaczarowanej Piosenki z lat 2006-2007 oraz artyści, m.in. Olga Bończyk, Anna Dymna, Ewelina Flinta, Irena Santor, Justyna Steczkowska, Artur Gadowski, Cezary Kosiński i Paweł Kukiz.


KOCHANY URWIS, godz. 16.35

Siedmioletni, adoptowany chłopiec burzy spokój przybranych rodziców, którzy od lat marzyli o dziecku. Junior przyjmuje wyłącznie negatywne wzorce, więc jego idolem staje się seryjny morderca, którego zobaczył w telewizji. Zaczyna pisać do niego, do więzienia, skąd przestępca ucieka i zgłasza się do Juniora. Jest przekonany, że autorem listów jest ktoś dorosły. W desperacji porywa chłopca, aby zyskać łup. Przybrany ojciec jest gotów wszystko poświęcić, aby odzyskać piekielne dziecko. Reżyseria: Dennis Duga.


KOLĘDA U PREZYDENTA, godz. 19.05

Jak co roku, w wigilijny wieczór Dwójka odwiedzi Belweder, skąd Prezydent RP wraz z małżonką złożą widzom Telewizji Polskiej świąteczne życzenia.


RADUJ SIĘ ŚWIECIE – KONCERT, godz. 19.15

Koncert kolęd w wykonaniu laureatów programu „Szansy na Sukces”. Koncert zrealizowany w pięknym, stylowym wnętrzu w Warszawie. Soliści wybrani spośród najlepszych laureatów „Szansy na Sukces”, zespół muzyczny oraz 60-osobowy chór zaprezentują najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w tradycyjnych oraz nowych opracowaniach muzycznych.


U PANA BOGA ZA PIECEM, godz. 20.30

Komedia w reżyserii Jacka Bromskiego, której akcja toczy się w prowincjonalnym miasteczku na Białostocczyźnie. Rekietierzy napadają na rosyjski autobus, w którym jadą drobni handlarze udający się na przygraniczny bazar. Młoda Rosjanka, Marusia zawiadamia o wypadku Policję. Zostaje zatrzymana jako świadek w przygranicznym miasteczku. Proboszcz umieszcza dziewczynę w domu młodego organisty, Witka. Ponieważ Marusia pięknie śpiewa, proboszcz chce, aby wykonała „Ave Maria" na ślubie córki burmistrza. Dziewczyna zaczyna ulegać urokowi Witka z wzajemnością. A jemu brak wprawdzie odwagi, by przyznać się do swoich uczuć, ale z czasem pokona nieśmiałość. Tymczasem Marusia widząc nieudolność miejscowego komisarza, postanawia sama odzyskać zrabowane przez bandytów pieniądze. Oczami Marusi widzowie odkrywają świat dawno zapomnianych wartości: spokój płynący z przestrzegania praw boskich i naturalnych.

Film był wielokrotnie nagradzany m.in. za najlepszą komedię na FPFF w Gdyni w 1998 roku. Zdobył również szereg nagród na festiwalach i przeglądach filmów w Chicago, Łagowie, Lubomierzu, Słupcy i Tarnowie.
NOTTING HILL, godz. 22.10

William jest właścicielem małej księgarni. Mieszka w londyńskiej dzielnicy Notting Hill, prowadząc żywot spokojny, czasami nieco monotonny. Jego życie ulega diametralnej zmianie kiedy w progu jego sklepu staje światowej sławy aktorka Anna Scott. Zamiast poszukiwanej książki podróżniczej, Anna znajdzie miłość. Reżyseria: Roger Michell.


BARDZO CICHA NOC – RYSZARD RYNKOWSKI, godz. 00.13

To świąteczny, magiczny obraz Bożego Narodzenia: biel wigilijnego obrusa, bezkresna dal ośnieżonych gór, sanie w konnym zaprzęgu i dopełniający całości, miły gość w domu każdego widza - Ryszard Rynkowski. W jego wykonaniu tradycyjne, polskie kolędy, artyście towarzyszą muzycy i górale z okolic Zakopanego.


MAŁE KOBIETKI, godz. 00.45

Ameryka, lata sześćdziesiąte dziewiętnastego wieku. W domostwie zwanym Orchard House od pokoleń mieszka rodzina Marchów. Pod nieobecność ojca, walczącego w wojnie secesyjnej, opiekę nad czterema dorastającymi córkami sprawuje ich matka, Marmee. Marmee wyraźnie wyprzedza swoją epokę wpajając córkom ideały wolności i niezależności, zachęcając je przy tym, aby samodzielnie poszukiwały swego miejsca w życiu. Jest to tym trudniejsze, ponieważ każda z nich jest inna: Najstarsza, Meg ma najbardziej konserwatywne poglądy na świat i tradycyjnie pojmuje rolę kobiety chcąc być przede wszystkim żoną i matką. Jo jest indywidualistką o zainteresowaniach artystycznych, ma za sobą pierwsze próby literackie i okres fascynacji teatrem. Delikatna idealistka Beth marzy o poświęceniu się pracy społecznej, czego wyrazem jest jej pełna oddania opieka nad jedną z najbiedniejszych rodzin w okolicy. Swoje oddanie Beth przypłaci ciężką chorobą, z której cudem uchodzi z życiem. Nikt nie może przewidzieć, że choroba da o sobie znać kilka lat później... Najmłodsza z sióstr, Amy, jest nieco zbyt zapatrzoną w siebie romantyczką. Pomimo różnych, nie zawsze szczęśliwych, kolei losu rodzina Marchów pozostanie razem: więzy łączące pięć kobiet okażą się trwałe i silniejsze od chwilowych załamań i niepokojów.

Reżyseria: Gillian Armstrong.
KOLĘDA WIGILIJNA, godz. 2.40

Widowisko artystyczne zrealizowane na podstawie opowiadania Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”. Samotnik i skąpiec Ebenezer Scrooge pod wpływem wizyty ducha Jakuba Marleya w noc wigilijną i odwiedzin kolejnych: Ducha Pierwszej Wigilii, Ducha Teraźniejszej Wigilii i Ducha Przyszłej Wigilii zmienia się w serdecznego, życzliwego ludziom, szczodrego człowieka.25 GRUDNIA 2008, BOŻE NARODZENIE

CIĄGLE NADZIEJA, godz. 6.40

W świątecznej scenerii drewnianego kościoła p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej odbędzie się koncert kolęd „Ciągle nadzieja” wyreżyserowany przez Elżbietę Skrętkowską. Znane polskie kolędy, w towarzystwie chóru Mazowsze, zaśpiewają serialowi aktorzy: Dominika Łakomska, Anna Dereszowska, Joanna Liszowska, Monika Dryl, Kasia Cichopek, Małgorzata Kożuchowska, Andrzej Nejman, Michał Sitarski, Kacper Kuszewski i Paweł Królikowski. W ławkach zasiądą laureaci „Szansy na sukces”, którzy włączą się w kolędowanie.


RODZINNE OGLĄDANIE – GWIAZDKA NA PLAŻY, godz. 9.10

Film dokumentalny. Boże Narodzenie wywołuje natychmiastowe skojarzenie z białym krajobrazem, zaprzężonymi w renifery saniami, które suną przez uśpiony las. Zapomina się jednak, że są na świecie miejsca, gdzie nigdy nie padał śnieg. Jak spędzają Święta mieszkańcy Australii, Hawajów, Florydy? Czy biały piasek może zastąpić śnieg i sprawić, że zamiast o białym będziemy marzyć o tropikalnym Bożym Narodzeniu?


HIBERNATUS, godz. 10.50

Francusko-duńska ekspedycja odkrywa w lodach Spitzbergenu bryłę lodu, w której tkwi zamarznięte ciało mężczyzny z początków XX wieku. Udaje się go odhibernować. Okazuje się, że jest to 23-letni dziadek żony bogatego przemysłowca.

Reżyseria: Eduard Molinaro.
GWIAZDY W POŁUDNIE – MISTRZ KIEROWNICY UCIEKA, godz. 12.10

Przemytnik alkoholu noszący przezwisko Bandzior za pokaźną sumę przyjmuje propozycję pewnego ekscentrycznego teksańskiego milionera. Zgadza się w rekordowym czasie 28 godzin przeszmuglować wielką ciężarówką 400 kartonów piwa „Coors" z Teksasu do Atlanty. W drodze powrotnej, po załadowaniu cennego ładunku, Bandzior zabiera ze sobą pannę młodą Carrie, która właśnie uciekła sprzed ołtarza. Jej niedoszły teść – szeryf Buford T. Justice, nie zamierza pozwolić jej spokojnie odjechać. Rozpoczyna zakrojony na szeroką skalę pościg za Bandziorem. Reżyseria: Hal Needham.


FAMILIADA – WYDANIE SPECJALNE, godz. 14.00

Co roku w rodzinne święta Bożego Narodzenia Karol Strasburger, gospodarz „Familiady” prowadzi specjalne wydanie programu z udziałem drużyn, składających się z osób publicznych, aktorów, artystów, dziennikarzy. Wygrana specjalnego odcinka przeznaczana jest na cele charytatywne. W tym roku nagrodę finansową „Familiada” chce przeznaczyć na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie. Do udziału w świątecznym wydaniu zaproszono znane osoby, które mają w domu zwierzęta i nie jest im obcy los bezdomnych psów czy kotów. W drużynie miłośników i właścicieli kotów wystąpią: Ewa Gawryluk, Katarzyna Dowbor, Olga Bończyk i Paweł Dłużewski. Z kolei w drużynie właścicieli psów widzowie zobaczą m.in. Weronikę Rosatti i Piotra Polka.


CHWAŁA NA WYSOKOŚCI, godz. 15.05

Koncert najpiękniejszych polskich kolęd, który zostanie zarejestrowany stanie w jednym z zakopiańskich kościołów. Artystyczna wigilia upłynie widzom w towarzystwie gwiazd polskiej estrady, takich jak m.in. zespół Bajm, Justyna Steczkowska, Feel, Golec uOrkiestra, Maciej Miecznikowski. Wystąpią też zespoły góralskie i Dzieci z Brodą (pod kierunkiem Joszko Brody). Artyści wraz z wiernymi przybyłymi na tę uroczystość do kościoła, zaśpiewają najpiękniejsze kolędy, opowiedzą o swoich rodzinnych wigiliach, złożą życzenia widzom i połamią się opłatkiem.


WYJŚCIE AWARYJNE, godz. 16.00

Komedia Romana Załuskiego, w krzywym zwierciadle ukazująca polską prowincję lat osiemdziesiątych.

Kolędowa, energiczna pani naczelnik gminy, ściśle współpracuje z miejscowymi prominentami: komendantem MO, szefem służby rolnej i lekarzem. Od tego ostatniego dowiaduje się, że jej córka Dorota jest w ciąży. Dziewczyna nie chce zdradzić, kim jest ojciec dziecka. Przerażona utratą autorytetu władzy Kolędowa znajduje „wyjście awaryjne", polegające na „kupieniu" narzeczonego z jednoczesnym opłaceniem rozwodu. Mąż sprowadza do domu redaktora Bronka, w rzeczywistości byłego więźnia zwanego „Szklarzem". Dorota i „Szklarz” przypadają sobie do gustu. Kiedy Kolędowa dowiaduje się, że młodzi nie zamierzają się rozwieść, usiłuje przerwać weselną uroczystość. Musi jednak opuścić przyjęcie wezwana nagle na spotkanie z wysokim urzędnikiem. Zabawa trwa dalej.
BARDZO CICHA NOC – RYSZARD RYNKOWSKI, godz. 17.35

To świąteczny, magiczny obraz Bożego Narodzenia: biel wigilijnego obrusa, bezkresna dal ośnieżonych gór, sanie w konnym zaprzęgu i dopełniający całości, miły gość w domu każdego widza - Ryszard Rynkowski. W jego wykonaniu tradycyjne, polskie kolędy, artyście towarzyszą muzycy i górale z okolic Zakopanego.


ANI MRU MRU – URODZINOWY STRZAŁ W DYCHĘ (cz. I), godz. 19.00

(cz. II – 26 grudnia, godz. 19.00; cz. III – 27 grudnia, godz. 19.00)

Kabaret Ani Mru Mru to jeden z najbardziej znanych polskich kabaretów ostatniej dekady. Ich popularność dawno przekroczyła granice środowiska kabaretowego. W nadchodzącym roku Ani Mru Mru będzie obchodził 10-lecie istnienia. TVP2 zainauguruje ten okrągły jubileusz wielkim kabaretonem, który widzowie będą mogli obejrzeć w trzech częściach: 25, 26 i 27 grudnia o godzinie 19.00.

Jubileuszowy koncert w Teatrze Dramatycznym w Warszawie poprowadzi Maciej Stuhr Gościnnie wystąpią kabarety: Moralnego Niepokoju, Smile, Dno, Łowcy B. oraz Katarzyna Zielińska i Katarzyna Jamróz a także Stachursky, czyli prawdziwy wieloletni fan twórczości Ani Mru Mru i Cezary Pazura, kolega ze wspólnych koncertów.
XV MARZENIA MARCINA DAŃCA (cz. I), godz. 20.40

(cz. II – godz. 21.45)

XV jubileuszowa odsłona programu będzie się składała z dwóch części. Pierwsza wyjątkowo odświętna z premierowymi, specjalnie na tę okazję napisanymi skeczami, tekstami i z udziałem szczególnych gości, m.in.: Maryli Rodowicz i Piotra Kupichy z zespołu Feel.

Druga – wspominkowa z archiwaliami, w której Marcin Daniec przypomni widzom najzabawniejsze i najbardziej lubiane przez nich skecze z 15-letniej historii tego programu. Wybrane materiały archiwalne satyryczne będzie komentował wraz z zaproszonymi do studia gośćmi.
TAXI 2, godz. 22.50

Komedia w reżyserii Gerarda Krawczyka. Minister obrony Japonii przybywa z wizytą do Marsylii, aby przyjrzeć się pracy grupy, która walczy ze zorganizowaną przestępczością. Niestety zostaje porwany przez Yakuzę, japońską mafię. W roli głównego pościgowego występuje dobrze znany z części pierwszej taksówkarz Daniel (Samy Naceri), dawniej kierowca rajdowy.


SKRYWANE UCZUCIA, godz. 00.50

Alexandra Kent, młoda atrakcyjna kobieta, odchodzi od męża i postanawia zamieszkać w swoim rodzinnym domu. Dom skrywa niezwykle mroczną tajemnicę. Matka dziewczyny zamordowała własną siostrę i próbowała utopić córkę. Ostatecznie trafiła do zakładu psychiatrycznego. Alexandrę zaczynają dręczyć koszmary. Jak przez mgłę widzi wydarzenia minionych lat. Zaczyna nabierać przekonania, że to nie jej matka dokonała zbrodni. Fatalnego wieczoru w domu był ktoś jeszcze. Nieopatrznie dzieli się swoimi spostrzeżeniami z niewłaściwym człowiekiem. Od tej chwili grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. W roli głównej: Kristy Swanson. Reżyseria: Richard Roy.


SZUKAJMY STAJENKI, godz. 2.20

Widowisko artystyczne przedstawiające kolędy napisane i skomponowane przez Jacka Kaczmarskiego, Zbigniewa Łapińskiego, Zbigniewa Jerzynę w wykonaniu samego Jacka Kaczmarskiego i Elżbiety Adamiak, z towarzyszeniem zespołu pod kierownictwem Zbigniewa Łapińskiego. Utwory zaśpiewane są na scenie zaaranżowanej w hali głównej Dworca Centralnego w Warszawie. Wykonanie kolęd jest przeplatane scenami z życia dworca: pojawiają się tu bezdomni, żebracy, podróżni, policjanci, odjeżdżające pociągi, wzbogacone o ujęcia z gór Tatr i wiejskie krajobrazy. Koncert i sceny z życia dworca zrealizowano w czarno-białym kolorze, zaś krajobraz górski i wiejski jest barwny. Scenariusz i reżyseria: Piotr Łazarkiewicz.26 GRUDNIA 2008, II DZIEŃ BOŻEGO NARODZENIA

LEŚNA WIGILIA, godz. 6.25

Film dokumentalny w reżyserii Marcina Krzymańskiego jest próbą przeniesienia ludzkich świątecznych zwyczajów do świata zwierząt. Będą prawdziwe prezenty (dla żubrów) i choinka ubrana ptasimi smakołykami. Będzie nawet wigilijna uczta z karpiem jako daniem głównym, do której zasiądą orły bieliki.


DWÓJKA DZIECIOM – ODNALEŹĆ SWÓJ SKARB, godz. 7.25

Familijny film przygodowy. Czternastoletnia Julie przeprowadza się z rodziną z Kalifornii do Oregonu. Przeprowadzka jest wymuszona utratą pracy przez ojca dziewczyny. Na tym tle dochodzi do coraz częstszych sprzeczek między rodzicami. Pewnego dnia Julie znajduje na plaży starą hiszpańską monetę, która być może pochodzi z legendarnego skarbu zakopanego przed wiekami w tych stronach. Według legendy skarb może odnaleźć tylko Indianin z plemienia Tillamooków. Reżyseria: Jane Hall.RODZINNE OGLĄDANIE – HISTORIA GWIAZDY BETLEJEMSKIEJ, godz. 9.15

Naukowcy, biblioznawczy, astronomowie i historycy pochylają się nad legendą gwiazdy betlejemskiej. Od Betlejem do Babilonu, przez rzymskie katakumby i British Museum, film szuka prawdy o najsłynniejszej z gwiazd.


THE FRISCO KID, godz. 10.25

Bohaterem filmu jest rabin Aram Belinski, który wybiera się z Polski do Ameryki, gdzie czeka na niego praca i piękna żona. Nie jest jednak zupełnie przygotowany na spotkanie z Dzikim Zachodem. W wyniku zbiegu okoliczności staje się towarzyszem pechowego złodzieja Tommy’ego Lillard, z którym – zanim dotrze do wymarzonego San Francisco – przeżyje mnóstwo zabawnych przygód. Reżyseria: Robert Aldrich.


GWIAZDY W POŁUDNIE – GOŚCIE W AMERYCE, godz. 12.25

Rycerz i jego giermek zostają obłożeni klątwą przez czarownicę. Chcąc się spod niej uwolnić bohaterowie zasięgają porady u czarnoksiężnika. Niestety, w trakcie odprawiania czarów mag pomylił zaklęcia i rycerz wraz z giermkiem zostali przeniesieni z wieku XIII w rok 2000. Tam rycerz poznaje swoich potomków i uczy się żyć w nowym dla niego świecie. Jednak bohaterowie nie mogą tutaj zostać na zawsze. Muszą powrócić do XIII wieku i rozprawić się z czarownicą. W tym celu wyruszają na poszukiwania maga, który pomoże im wrócić do domu. Reżyseria: Jean Marie-Poire.


KABARET POD WYRWIGROSZEM – W KRAINIE BAŁWANÓW, godz. 15.00

Kabaret pod Wyrwigroszem założyło w 1994 roku kilkoro przyjaciół, absolwentów krakowskiej PWST. Kabaret, słynący z celnych parodii, świetnych pod względem aktorskim, na stałe wpisał się w kulturalny pejzaż miasta. Zdobywał coraz więcej nowych zwolenników. Po niezwykłym sukcesie parodii piosenki „Jożin z bażin" pt. „Donald marzy" grupa stała się jednym z najbardziej rozchwytywanych polskich kabaretów. Obecnie występuje w składzie: Beata Rybarska, Łukasz Rybarski, Andrzej Kozłowski, Maurycy Polaski i Tomasz Olbratowski.

W programie wiele zabawnych parodii i scenek. Tym razem Kabaret pod Wyrwigroszem z przymrużeniem oka pokaże najważniejsze wydarzenia i paradoksy upływającego roku.
OPOWIEŚCI Z NARNII: LEW, CZAROWNICA I STARA SZAFA, godz. 15.40

Film powstał na podstawie popularnej serii książek dla dzieci autorstwa C. S. Lewisa, mówiących o walce dobra ze złem. Podczas wakacji rodzeństwo: Łucja, Zuzanna, Edmund i Piotr (Lucy, Susan, Edmund, Peter) Pevensie odkrywają magiczną krainę Narnię, do której dostać się można przez drzwi zaczarowanej szafy. W Narnii, pod wpływem uroku rzuconego przez Białą Czarownicę, od 100 lat panuje nieustanna zima. Wszyscy Narnijczycy czekają na powrót lwa Aslana, który jako jedyny pokonać może siły zła. Pomoże mu w tym rodzeństwo Pevensie. Reżyseria: Andrew Adamsom.


GWIEZDNE WOJNY – POWRÓT JEDI, godz. 20.05

Kolejna część wielkiej Gwiezdnej Sagi. Imperium ponownie rośnie w siły. Budowa Drugiej Gwiazdy Śmierci zbliża się ku końcowi. Rebelianci również nie próżnują. Luke Skywalker, Leia, Lando Calrissian i Chewie udają się na pustynną Tatooine, aby uwolnić Hana Solo z rąk Jabby Hutta. Ich misja kończy się sukcesem. Rebelianci chcąc jak najszybciej zakończyć rządy Imperatora, zamierzają nie dopuścić do ukończenia budowy Gwiazdy Śmierci. Dzielą się na dwa oddziały. Jeden będzie przeprowadzał akcję dywersyjną na księżycu Endor, a drugi zaatakuje bezpośrednio bazę Imperium. Luke udaje się z Rebeliantami lecącymi na Endor. Przeczuwa, że jego przeznaczeniem jest ponowne zmierzenie się Vaderem. W międzyczasie dowiaduje się, że ma siostrę. Reżyseria: Richard Marquad.


PRZYJACIEL GANGSTERA, godz. 22.25

Ruby, roztargniony bandyta, po ukryciu łupu, trafia do więzienia. Tam spotyka Quentina, gadatliwego kolesia, który nie odstępuje go na krok, bez przerwy rozmawia, aż w końcu przypadkowo udaremnia Ruby'emu ucieczkę. Niestety, tym samym ich losy zostają splątane ze sobą już na zawsze. Reżyseria: Francis Veber.


HEJ W DZIEŃ NARODZENIA – WIECZÓR KOLĘD KRZYSZTOFA KRAWCZYKA, godz. 23.55

Świąteczny koncert Krzysztofa Krawczyka w Świętej Lipce to wieczór pięknych kolęd, śpiewanych przez artystę z towarzyszeniem dziecięcego zespołu wokalnego. To również pretekst do wspomnień świątecznych związanych z obrazami, dźwiękami, zapachami, jakie pozostają w pamięci człowieka.


PRZEŁĘCZ CZŁOWIEKA ŚNIEGU, godz. 00.50

Przewodniczka górska Diana stara się pogodzić ze śmiercią narzeczonego, który zginął w górach podczas wspinaczki. Curt proponuje jej odnalezienie zaginionego ciała dzięki nowej technologii satelitarnej, jaką opracowuje jego firma. Cała akcja poszukiwawcza okazuje się jednak tylko przykrywką, bo w rzeczywistości chodzi mu o wykrycie szpiegowskiego satelity. Dla Diany rozpoczyna się walka o życie w trudnych górskich warunkach. Reżyseria: Rex Piano.31 GRUDNIA 2008, SYLWESTER

MÓZG KOM, godz. 15.55

Wyborna komedia sensacyjno-kryminalna w doborowej obsadzie: Jean Paul Belmondo, David Niven, Bourvil.

Słynny włamywacz zwany Mózgiem (Niven) planuje napad na pociąg przewożący pieniądze NATO z Paryża do Brukseli. Dwóch złodziejaszków (Belmondo i Bourvil) chce wykorzystać organizację Mózga i zgarnąć forsę dla siebie. Reżyseria: Gerard Oury.
KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU – SZAMPAŃSKIE PRZEBOJE, godz. 19.00

W programie przypomnimy najlepsze skecze Kabaretu Moralnego Niepokoju i piosenki roku 2008.


SYLWESTER Z DWÓJKĄ – WROCŁAW 2008/2009

(cz. I – godz. 20.40; cz. II – godz. 22.35; cz. III – godz. 00.30)

Tegoroczny „Sylwester z Dwójką” zapowiada się naprawdę niezwykle interesująco. Przewidziano występy wspaniałych gwiazd, nowoczesną multimedialną oprawę, dużo humoru i tańca. Podczas ponad czterogodzinnego koncertu „na żywo" widzowie usłyszą największe przeboje minionego roku, wśród których znajdą się hity zwycięzców tegorocznego „Sopot Hit Festiwal" – Dody i Shauna Bakera.

Niewątpliwą atrakcją koncertu będzie występ jednej z największych gwiazd muzyki pop-dance lat osiemdziesiątych, czyli zespołu Modern Talking – twórców takich przebojów, jak: ‘’You're My Hart”, ‘’You're My Soul”, czy ‘’Cheri Cheri Lady”.

W wielkim sylwestrowym balu na wrocławskiej scenie wystąpią zarówno „tuzy" polskiej estrady jak Lady Pank, Stachursky czy Bajm oraz międzynarodowe gwiazdy muzyki dance, których przeboje podczas tegorocznych wakacji były na czołówkach list przebojów, w tym Pachanga oraz wspomniany wcześniej Shaun Baker.

Kolejną atrakcją muzyczną tego wieczoru TVP2 chce nawiązać do wszechobecnego powrotu mody na zespół Abba. Na sylwestrowej scenie Dwójki zagości szwedzka grupa Arrival, która w stu procentach odtwarza legendarną Abbę, a ich koncerty wzbudzają sensację na całym świecie.

Z kolei gospodarzami koncertu sylwestrowego będą Monika Richardson i Tomasz Kammel. Koncert wyreżyseruje Konrad Smuga.

Spośród innych przedsięwzięć tego rodzaju „Sylwester z Dwójką" od lat wyróżnia się wyjątkową nowoczesnością, spektakularnym rozmachem scenograficznym i realizacyjnym, a przede wszystkim starannie dobranym na okoliczność koncertu zestawem artystów, idealnie trafiającym w oczekiwania telewidzów. Wszystkie te czynniki przekładają się na wysoką oglądalność koncertu, co czyni Dwójkową imprezę Sylwestrem numer jeden w Polsce!
WYKONAWCY:

Lady Pank, Doda, Stachursky, Bajm, Kaszmir, Formacja Nieżywych Schabuff, Shaun Baker, Arriva, Gosia Andrzejewicz, Modern Talking, Pachanga, Justyna Steczkowska, Paranienormalni


1 STYCZNIA 2008, NOWY ROK

DWÓJKA DZIECIOM – AFRYKAŃSCY ODMIEŃCY, godz. 8.05

Film dokumentalny. Afrykańska legenda głosi, że czasami Stwórca zsyła na świat zwierzęta o dziwnym umaszczeniu. Mają przypominać innym, że powinny być wdzięczne za piękne wzory na ich skórze. Życie posłańców Stwórcy nie jest łatwe. Są wśród nich biały pawian, żółty krokodyl i biały lew. Ale to nie jedyni odmieńcy w tej opowieści. Widzowie będą mogli poznać też różowego hipopotama, czarną impalę i lamparta, jeżozwierza albinosa i geparda królewskiego. Zobaczą, jak sobie radzą mimo swojej odmienności i jak niezwykły wygląd wpływa na ich życie i zwyczaje.


KSIĘŻNICZKA ZŁODZIEI, godz. 9.00

Dalszy ciąg przygód Robin Hooda, 18 lat później. Ze związku Robina i Lady Marion urodziła się córeczka Gwyn, którą wychowywał ojczulek Tuck, gdyż Marion zmarła w połogu, a Robin tułał się po świecie. Gdy po latach okazuje się, że tron angielski jest znów w niebezpieczeństwie, na arenę wraca Robin, a wraz z nim piękna córka, równie jak on sprawna w strzelaniu z łuku i rycerskim rzemiośle. Reżyseria: Peter Hewitt.


KOKO, godz. 10.30

Leonard Monestier szykuje operację giełdową, która ma mu przynieść spore zyski. Podczas, gdy on z przejęciem śledzi notowania spółek, jego żona Cynthia, kobieta rozrzutna i niezbyt bystra, zajmuje się głównie swoim ulubieńcem, kogutem zwanym Koko, którego sama karmi i wyprowadza na smyczy na spacer.

Do dorosłej córki Monestierów, ślicznej Patricii, zaleca się milioner Antoine Brevin. Obsypuje ją drogimi prezentami, przysyła kosze kwiatów. Dziewczyna konsekwentnie odsyła podarunki w nadziei, że podstarzały zalotnik wreszcie zrozumie, że nie ma szans i da jej spokój. Antoine jest jednak bardzo wytrwały. Wreszcie zdesperowana dziewczyna wynajmuje młodego człowieka, Simona Guilbaud, by udawał jej świeżo poślubionego małżonka. Simon przystaje na to bez chwili wahania, choć Patricia obwarowuje „związek" licznymi warunkami. Reżyseria komedii: Jean Girault.
KONCERT NOWOROCZNY Z WIEDNIA, godz. 12.00

Bogusław Kaczyński zaprasza na transmisję rokrocznego koncertu Noworocznego z Wiednia, który odbędzie się tradycyjnie w Złotej Sali Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego.FAMILIADA – WYDANIE SPECJALNE, godz. 14.00

Teleturniejowy hit Dwójki od kilkunastu lat gromadzi przed telewizorami całe rodziny, gwarantując dobrą rozrywkę. Świetną atmosferę tworzą: prowadzący Karol Strasburger oraz zapraszane do studia pięcioosobowe drużyny. W Noworocznym wydaniu programu zmierzą się ze sobą znani dziennikarze radiowi i telewizyjni, którzy wystąpili z inicjatywą pomocy finansowej dla Filipa Zagończyka, niewidomego studenta dziennikarstwa współpracującego z radiem Euro, który po wypadku w metrze musiał poddać się amputacji nogi. Skład drużyny dziennikarzy radiowych to: Beata Pawlikowska, Beata Michniewicz, Piotr Baron, Marcin Bisiorek i Patryk Kuniszewicz a drużynę dziennikarzy telewizyjnych stworzą: Danuta Holecka, Dorota Wysocka-Schnepf, Maciej Orłoś, Maciej Kurzajewski i Jarosław Kulczycki.


DŻUNGLA, godz. 16.00

Film animowany dla dzieci. Bohaterem animacji jest mała czarna pantera, która beztrosko żyje w dżungli u boku swojej mamy, która zostaje zabita. Mała pantera – Czarny Błysk dostaje się do niewoli. Jak sobie poradzi? Reżyseria Witold Giersz.


FAJNIE SIĘ JECHAŁO CZYLI NOWOROCZNIK KABARETU POD WYRWIGROSZEM, godz. 17.25

Program satyryczny opierający się na najistotniejszych epizodach 2008 roku. W zabawny sposób przypomniane zostaną fakty, którymi w mijającym roku żyli Polacy. W rolę obserwatorów wcieli się sympatyczna rodzina Kresowiaków.PARTNER, godz. 20.05

Błyskotliwa komedia. Doradca inwestycyjny Laurel jest geniuszem Wall Street. Oszukana przez wspólnika, przekonana, że czarna kobieta nie ma szans w męskim świecie wielkich interesów, postanawia działać w pojedynkę. Otwiera firmę. Klienci nie ufają jej intelektowi. Oczekują spotkań z kompetentnym mężczyzną. Laurel wymyśla więc wspólnika, światowca Roberta Cutty'ego. Splot wypadków zmusza ją nawet do wystąpień w męskim przebraniu, więc udaje białego starszego pana i odnosi wielkie sukcesy. Na koniec ukazuje zaszokowanym finansistom swoje prawdziwe oblicze i jako pierwsza kobieta, w dodatku czarnoskóra, zostaje członkiem ekskluzywnego klubu biznesu. Reżyseria: Donald Patrie.


KŁOPOTY Z FACETAMI, godz. 22.05

Joan Spruance, młoda śpiewaczka operowa zerwała właśnie krótkotrwały romans. Jej zły nastrój jeszcze się pogarsza, gdy do jej domu włamują się zamaskowani mężczyźni. Wystraszona dziewczyna zwraca się o pomoc do Harry`ego Bissa, właściciela agencji psów obronnych. Harry nie jest człowiekiem pozbawionym zasad, ale najczęściej posługuje się metodami, które trudno uznać za uczciwe. W głębi ducha jest jednak życzliwy i sympatyczny. Rozpaczliwie potrzebuje gotówki. Reżyseria: Bob Rafelson.


PRZEPIS NA MORDERSTWO, godz. 00.50

Lekarz sądowy w Nowym Jorku, Murray, prowadzi śledztwo w sprawie śmierci swojej chrześnicy, młodej gwiazdy kina, która zginęła, zasypiając za kierownicą. Chce się dowiedzieć, czy to był tylko wypadek i postanawia wszcząć własne dochodzenie. Na liście jest kliku podejrzanych. Gdy Murray Skojarzy jej śmierć ze śmiercią innej dziewczyny, podejrzenie pada na przedstawiciela prawa. Reżyseria: Vic Sarin.

©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna