Ćwiczenia na kręgosłupktóre pomoga ci zniwelować dolegliwości. Serwis dbamokregoslup pl przedstawiaćwiczenia z piłkąPobieranie 63,25 Kb.
Data16.11.2017
Rozmiar63,25 Kb.

Ćwiczenia na kregosłup

Jeśli ostry ból kręgosłupa już się u ciebie pojawił może się okazać, że będziesz musiał(a) nauczyć się go tolerować, przynajmniej na jakiś czas i poznać ćwiczenia na kręgosłupktóre pomoga ci zniwelować dolegliwości. Serwis dbamokregoslup.pl przedstawiaćwiczenia z piłką których regularne wykonywanie stabilizuje i wzmacnia lędźwiową części kręgosłupa. 

Ćwiczenia opracował mgr fizjoterapii z Wadowic Wojciech Bubak z gabinetu Rehabu.

Wybierz film z ćwiczeniem z lewego menu i ćwicz! 

Piłki rehabilitacyjne potrzebne do wykonywania powyższych ćwiczeń dostępne są w naszym sklepie internetowym. Zapraszamy do zapoznania się z OFERTĄ PIŁEKZalecenie.

Zaprezentowane tutaj ćwiczenia na kręgosłup są sprawdzone i pomagają zdecydowanej większości ludzi narzekających na bóle i rwę kulszową. Jeśli jednak jesteś po operacji kręgosłupa lub podczas wykonywania danego ćwiczenia lub bezpośrednio po, dolegliwości bólowe się nasilają to ZAPRZESTAJ dalszej rehabilitacji a twój fizjoterapeuta doradzi Ci w zamian inne ćwiczenie. Jeśli odczuwasz tylko nacisk w dolnej części kręgosłupa, choćby i bardzo mocno odczuwalny, wszystko jest OK. 


Jeśli już zdecydujesz się wybrać do dobrego fizjoterapeuty (inf. o fizjoterapeutach znajdziesz w innej zakładce) do czego Cie gorąco zachęcam, zapytaj go co myśli na temat danego ćwiczenia. Zresztą i tak zaleci ci zestaw ćwiczeń na kręgosłup do wykonywania w domu. Póki co, już teraz możesz zacząć wykonywać zamieszczone tutaj ćwiczenie z piłką na stabilizację części lędźwiowej kręgosłupa.ćwiczenia kręgosłup 

Dodatkowo prezentujemy 2 ćwiczenia według metody McKenziego.

Ćwiczeń tych z niezrozumiałych dla mnie względów nie znajdziesz na stronach polskiego internetu podczas gdy za granicą dostep do nich jest powszechny. W Polsce dostępne sa tylko w gabinetach dobrych fizjoterapeutów, którzy każa sobie słono płacić za wizyty i przekazywanie tej wiedzy.Ja przekazuję Ci te ćwiczenia całkowiczie za darmo i życze Ci powodzenia w walce z bólami kręgosłupa i rwą kulszową.


Ćwiczenie McKenziego 1

Kładziesz się na brzuchu na stabilnej powierzchni (rys. powyżej)- może być podłoga lub karimata. Ręce kładziesz na podłodze na wysokości głowy, około 20 cm od niej. Następnie po upływie około 10 s zrób wdech poprzez nos i wyprostuj się na rękach. Kiedy już twoja głowa będzie u góry zrób wydech poprzez usta i wytrzymaj w takiej pozycji przez 4-5 s. Następnie powróć do parteru i wykonuj to ćwiczenie dalej tak aby zrobić 10 powtórzeń. ćwiczenia na kręgosłup

Ćwiczenie wykonuj tyle razy w ciągu dnia ile jesteś w stanie. Im więcej tym szybciej odczujesz efekty i tym szybciej ból zacznie ustępować. Jeśli będzie to 3 razy dziennie to dobrze, jeśli 5, 6 razy to bardzo dobrze- pamiętaj że to w głównej mierze od twojej pracy własnej zależy przyszły stan twojego kręgosłupa. 
Powyższe ćwiczenie wykonuj tak często jak się da, ale nie rzadziej niż 3 razy dziennie. Po tygodniu twój kręgosłup będzie gotowy na wprowadzenie drugiego ćwiczenia.

Ćwiczenie McKenziego 2

Po wykonaniu pierwszego ćwiczenia na kręgosłup połóż się na prawym boku. Podnieś lewą nogę i lewą rękę parę centymetrów nad podłogę. Wyobraź sobie teraz tarcze zegara nad sobą. Twoja głowa jest na godz. 12 a nogi 6. Wyprostuj lewą nogę tak aby tak aby znalazła się na godz 5 a lewą rękę tak aby znajdowała się na godz 11. Razem niech tworzą prostą linie. Staraj się teraz jak najmocniej wyprostować i rozciągnąć lewą nogę, lewą rękę prostując jedynie symbolicznie tak aby nie nadwyrężyć sobie barku. 

Pomocne jest wyobrażenie sobie dwóch rąk na twoim tułowiu które powinny się od siebie oddalić parę centymetrów w miarę jak rozciągasz nogę. Wytrzymaj tak parę sekund i opuść nogę i rękę na podłogę. Wykonuj to ćwiczenie dalej tak aby zrobić 5 powtórzeń. Odpocznij teraz chwilkę. ćwiczenia na kręgosłup 

Następnie pozostawając na prawym boku unieś lewą nogę i rękę, nogę ułóż na godz. 7 


a rękę na godz. 1, tak aby tworzyły prostą linie. Ponownie postaraj się jak najmocniej wyprostować lewą nogę, lewą rękę prostując tylko nieznacznie i wytrzymaj tak kilka sekund. Wykonaj pięć powtórzeń i odpocznij.

Wykonaj teraz ponownie ćwiczenie pierwsze z 10 powtórzeniami. Potem obróć się na lewy bok i wykonaj jeszcze raz ćwiczenie drugie z tym że tym razem dla prawej nogi i prawej ręki. Następnie po raz ostatni wykonaj ćwiczenie pierwsze z 10 powtórzeniami. 

Sam wykonywałem te ćwiczenia na kręgosłup codziennie przez trzy miesiące i wiem że nie należą do łatwych. Pamiętaj jednak, że najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się bólu kręgosłupa jest regularna praca własna. Najlepiej jeśli rehabilitacje przeprowadzasz pod okiem fizjoterapeuty, który jako Twój trener będzie Cię motywował do bycia regularnym. Wspaniałym uzupełnieniem ćwiczeń są produkty medyczne przyśpieszające rehabilitacje, takie jak PODUSZKI REHABILITACYJNE, czy też PODUSZKI LĘDŹWIOWE.

Pozwól nam poznać Twoją opinię i zostaw tutaj swój komentarz.

 

KomentarzeAsia, Holandia

03-01-2013Dziekuje ogromnie za tak wspaniala strone!!!:) Znalazlam ja 1 stycznia 2013 roku!:) Jestem pelna nadziei i bardzo optymistycznie nastawiona, ze bol i problemy z kregoslupem znikna. Od paru lat borykam sie z bolem plecow, a od niedwna jest jeszcze gorzej. Po urodzeniu dziecka moj kregoslup jest w stanie krytycznym, a mam dopiero 33 lata. Wiem tez doskonale, ze my ludzie bardzo lubimy narzekac, ze tu i tam boli, a malo w zamian dla siebie robimy... w ogole nie cwiczymy!!! Namawiam wszystkich (szczegolnie moja siostre Anete!), na systematyczne cwiczenia i uwierzyli, ze czym wiecej pracy wlozymy w cwiczenia, tym lepszy osiagniemy wynik!:) Ja w kazdym razie zaczelam cwiczyc i nie moge powiedziec, ze juz mi lepiej (psychicznie na pewno), ale jestem pewna, ze tak bedzie!:) Odezwe sie na pewno za jakis czas. Teraz chce bardzo podziekowac za ta strone (szczegolnie za umieszczone na niej cwiczenia) i goraco pozdrowic Pana mgr fizjoterapii z Wadowic Wojciecha Bubaka.:) Zycze wszystkim samych bezbolesnych dni w Nowym 2013 Roku!

Basia Poznań

03-01-2013Potwierdzam że ćwiczenia pomagają , trzeba tylko regularnie ćwiczyć .

indio, wrocław

27-12-2012robiłem cwiczenie 1 przez 2 dni i problem z dolnym odcinkiem kręgosłupa znikł

Zygfryd, Oklahoma

04-12-2012zabieram się za to ;) nareszcie będę wolny ;D

Ewa, Dziadowa Kłoda

30-10-2012Gorąco polecam powyższe ćwiczenia, borykam się z bólem kręgosłupa od 2 lat, co jakiś czas się nastawiam, jednak ból był praktycznie bez przerwy. Wciąż musiałam uważać na każdy mój ruch, ponieważ szybko kręgosłup się "rozlatywał". Znalazłam ta stronę i postanowiłam zacząć ćwiczyć. Wykonuję te zestawy codziennie, systematycznie min.15 minut dziennie od 3 miesięcy i wreszcie przyszedł czas, że zapomniałam co to ból.Oczywiście poprawę poczułam po około 2-3 tygodniach, jedna teraz jest całkowicie ok. Mogę wreszcie podnosić, przenosić, siedzieć i co najważniejsze...spać, bo z tym było ciężko.Mam 36 lat i myślałam, że moje życie będzie polegało tylko na bólu, a jednak jest inaczej, wystarczyła determinacja i systematyczność. Dziękuję Państwu za zdrowie i radość życia

Bożena, Warszawa

09-10-2012Właśnie mam zalecone ćwiczenia tą metoda przez lekarza neurologa, będe próbować, mam nadzieję,że mi pomogą w zniesieniu bólu kręgosłupa.
©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna