Warszawa, 13 grudnia 2013r. Smile już w Polsce! Centrum Medyczne mavit w Warszawie, jako pierwszy ośrodek okulistyczny w Polsce, przeprowadziło zabieg korekcji krótkowzroczności I astygmatyzmu krótkowzrocznego, nową metodą smile! SmilePobieranie 21,23 Kb.
Data23.01.2018
Rozmiar21,23 Kb.


Warszawa, 13 grudnia 2013r.
SMILE już w Polsce!

Centrum Medyczne MAVIT w Warszawie, jako pierwszy ośrodek okulistyczny w Polsce, przeprowadziło zabieg korekcji krótkowzroczności i astygmatyzmu krótkowzrocznego, nową metodą SMILE!
SMILE to najnowocześniejsza metoda laserowej korekcji krótkowzroczności i astygmatyzmu krótkowzrocznego. Centrum Medyczne MAVIT w Warszawie, jako pierwszy ośrodek
w Polsce, oferuje zabiegi tą metodą. To, co wyróżnia ją na tle innych to jednoetapowość
i zminimalizowane ryzyko powikłań. Przy technice ReLEx® SMILE (ang. Refractive Lenticule Extraction – Small Incision Lenticule Extraction) nie ma konieczności tworzenia płatka rogówki, a do zabiegu używany jest wyłącznie laser femtosekundowy VisuMax® firmy Carl Zeiss. Warto dodać, że CM MAVIT, jako pierwszy ośrodek w kraju, wprowadziło również zabieg laserowej korekcji wad wzroku metodą femtoLASIK.
Od kilkunastu lat liczba „okularników” na cały świecie zmniejsza się. Dzieje się tak, dzięki szybkiemu rozwojowi jednej z dziedzin okulistyki – chirurgii refrakcyjnej. Jej celem jest zapewnienie jak najlepszego widzenia bez okularów, soczewek, czyli poprawienie komfortu życia. Obecnie za najbezpieczniejsze metody korekcji, uznaje się metody laserowe, których jest kilka.
Na czym polega wyjątkowość SMILE? Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (podawane są krople znieczulające) przy użyciu jednego lasera. Trwa maksymalnie 5 min. Dzięki braku konieczności tworzenia płatka rogówki, nie występują powikłania związane z formowaniem i ewentualnym pooperacyjnym przemieszczeniem się płatka. Wyeliminowany został ból pooperacyjny, który zwykle wiąże się z usunięciem nabłonka oraz zmniejszono objawy zespołu suchego oka. Tuż po zabiegu SMILE Pacjent wpuszcza do zoperowanego oka krople przeciwzapalne i antybiotykowe.
Przez kilka godzin odczuwać może lekkie pieczenie i szczypanie pod powieką górną (miejsce
niewielkiego powierzchownego nacięcia rogówki pokrywa się w tym czasie nabłonkiem). Przez kilka dni widzenie może być zamglone, a jego pełna stabilizacja następuje w ciągu kilkunastu dni po zabiegu metodą SMILE.
Metoda SMILE wykorzystywana jest do korekcji krótkowzroczności od -1,0 D do -10,0 D (jest to uzależnione od grubości, a do tego także krzywizny rogówki) i astygmatyzmu krótkowzrocznego od -0,25 D do -2,5 D.
Centrum Medyczne MAVIT to renomowana marka, która zyskała uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą. Marka, której w ośrodkach w Warszawie zaufało ponad 160 tysięcy Pacjentów, a kompetencje i doświadczenie najlepiej wyrażają liczby przeprowadzonych zabiegów, w tym m.in. ponad 7 tysięcy zabiegów laserowej korekcji wad wzroku oraz 23 500 operacji usunięcia zaćmy i procedur łączonych zaćmy z jaskrą. Jako pierwszy ośrodek
w Polsce wprowadziło zabiegi laserowej korekcji wad wzroku metodą femtoLASIK. Warto dodać, że CM MAVIT aktualnie współpracuje m.in. z reprezentantem Polski w siatkówce - Zbigniewem Bartmanem oraz Polskim Związkiem Piłki Ręcznej. Wśród znanych sportowców Pacjentem był również mistrz świata i wicemistrz olimpijski w biathlonie – Tomasz Sikora.
Osoba kontaktowa:

Marcin Mikusek

tel: 510 285 747, e-mail: mmikusek@mavit.plwww.mavit.pl
Str. /2

©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna