Wakacje w Muzeum Niepodległości 2011Pobieranie 28,6 Kb.
Data04.12.2017
Rozmiar28,6 Kb.


Wakacje w Muzeum Niepodległości 2011
W ramach akcji ,,Lato w mieście” Muzeum Niepodległości w Warszawie, jak co roku, przygotowało propozycje bezpłatnych zajęć dla najmłodszych w cyklu Wakacje w Muzeum Niepodległości. Złożą się na nie propozycje Działu Edukacji i Promocji (zajęcia w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów), Działu Instytut Kresowy i Oddziału Muzeum X Pawilonu oraz Muzeum Więzienia Pawiak.
W Pałacu proponujemy spotkania zatytułowane Odkrywanie, poznawanie, tworzenie…, w ramach których odbędzie się gra dydaktyczna i warsztaty plastyczne. Temat warsztatów uczestnicy poznają po rozwiązaniu zadań w ramach gry. Dwugodzinne zajęcia będą organizowane w dniach 12-15 i 19-22 lipca o godz. 10.00 i 12.00. Poprowadzą je pracownicy DEiP oraz plastyk. Ich charakter będzie dostosowany do poziomu wiekowego dzieci. Grupy nie powinny być liczniejsze niż 20 osób. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, grupy należy zgłaszać telefonicznie 22 827 96 43.

Koordynator: dr Jolanta Załęczny, kierownik Działu Edukacji i Promocji

e-mail: edukacja@muzeumniepodleglosci.art.pl
W X Pawilonie Cytadeli Warszawskiej Działu Instytut Kresowy oferuje cykl spotkań Wakacje z Kresami, na które złożą się różnorodne tematy: Miasto Lwa i jego obrońcy, Harcerze grodzieńscy – pogromcy sowieckich czołgów, Operacja „Ostra Brama” w Wilnie oraz „Burza” we Lwowie. W ramach zajęć będą konkursy, piosenki kresowe i wspólne rysowanie. Spotkania w Cytadeli odbywać się będą w dniach 5-8 i 12-15 lipca o godz. 10.00. Czas trwania zajęć 1,5 godz. Grupy nie powinny być liczniejsze niż 20 osób. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, grupy należy zgłaszać telefonicznie 22 839 95 79.

Koordynator: Michał Rybak, pracownik Działu Instytut Kresowy

e-mail: m.rybak@muzeumniepodleglosci.art.pl

Oddział Muzeum X Pawilonu oferuje zajęcia na temat: Pod carskim butem i carskim knutem” – losy polskich więźniów politycznych w zaborze rosyjskim oraz „Bić się czy nie bić” – polski dylemat w epoce zaborów na przykładzie powstania styczniowego. Spotkania przeznaczone dla starszych uczestników akcji „Lato w mieście” będą prowadzone w dniach 6-8, 13-15, 20-22, 27-29 lipca o godz. 10.00 i 12.00, czas trwania zajęć 1,5 godz.

Koordynator: Jarosław Jaskólski, pracownik Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej

e-mail: xpawilon@muzeumniepodleglosci.art.pl


Spotkania w ramach cyklu Wakacje w Muzeum Niepodległości planuje zorganizować też Muzeum Więzienia Pawiak. Zajęcia ze względu na charakter i tematykę ekspozycji przeznaczone są dla osób powyżej 14 roku życia. Tematyka związana będzie z charakterem ekspozycji: Pawiak - więzienie Gestapo, Dzień powszedni na Pawiaku. Uczestnicy będą mogli poznać treść grypsów, czyli niewielkich listów przekazywanych drogą konspiracyjną przez więźniów. Zajęcia trwające 1,5 godz. odbędą się w dniach 27-29 lipca i 3-5 sierpnia o godz. 10.00. Konieczne jest wcześniejsze (minimum z tygodniowym wyprzedzeniem) umówienie zajęć z pracownikami Muzeum Więzienia Pawiak.

Koordynator: Robert Hasselbusch, pracownik Muzeum Więzienia Pawiake-mail: pawiak@ muzeumniepodleglosci.art.pl

opr. Jolanta Załęczny©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna