Tworzenie bazy danych w ms access 2007Pobieranie 2,32 Mb.
Strona1/15
Data06.02.2018
Rozmiar2,32 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   15
  1. TWORZENIE BAZY DANYCH W MS ACCESS 2007


MS Access jest Systemem Zarządzania Bazą Danych. System zarządzania bazą danych jest pośrednikiem (buforem) pomiędzy programami użytkowymi, użytkownikiem końcowym i bazą danych. Realizując relacyjną bazę danych w środowisku MS Access możemy wykorzystywać następujące elementy:    1. Opis bazy danych


Przykładowa baza danych to baza biblioteczna biblioteczna złożona z 3 tabel. Przechowuje ona dane o czytelnikach zapisanych do biblioteki (tabela Czytelnicy), książkach dostępnych w bibliotece (tabela Książki) oraz dane o wypożyczeniach książek (tabela Wypożyczenia).

Każda zakupiona do biblioteki książka zostanie zapisana w tabeli Książki. Jednocześnie każda książka będzie posiadać unikatowy identyfikator IDKsiążki. Czytelnicy zapisujący się do biblioteki będą zapisywani do tabeli Czytelnicy, każdy z nich otrzyma unikalny numer identyfikacyjny. W tabeli Wypożyczenia będą przechowywane dane na temat aktualnie wypożyczonych książek i ich czytelników. Za pomocą pól IDKsiqżki oraz IDCzytelnika można będzie jednoznacznie zidentyfikować - poprzez związek z odpowiednimi polami w tabelach Czytelnicy oraz Książki - kto jaką książkę wypożyczył. Gdy książka zostaje zwrócona do biblioteki, rekord zawierający informacje o jej wypożyczeniu będzie usunięty z tabeli Wypożyczenia.


Rys.2.1. Schemat bazy danych Biblioteka

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   15


©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna