Tvp hd na Święta Bożego Narodzenia zaproponuje swoim widzom po raz pierwszy emisję programu w trzech wymiarachPobieranie 29,03 Kb.
Data22.02.2018
Rozmiar29,03 Kb.Boże Narodzenie i Nowy Rok w TVP HD

TVP HD na Święta Bożego Narodzenia proponuje swoim widzom po raz pierwszy w historii Telewizji Polskiej emisję programu w trzech wymiarach. W sobotę, 25 grudnia o godz. 17.30 zaprezentowany zostanie materiał w technologii 3D. Będzie to kilkuminutowy zwiastun filmu „Bitwa Warszawska 1920”, pierwszej polskiej produkcji fabularnej powstającej w technologii stereoskopowej, w reżyserii Jerzego Hoffmana i ze zdjęciami Sławomira Idziaka.
TVP HD zaprezentuje również spotkanie z twórcami filmu, Jerzym Hoffmanem i Sławomirem Idziakiem oraz z odtwarzającymi główne role Nataszą Urbańską i Borysem Szycem. A o godz. 17.45 pokaże film dokumentalny z realizacji (making off) „Bitwy Warszawskiej 1920”.
24 GRUDNIA, WIGILIA
Prymas, trzy lata z tysiąca”, godz. 11.05

Trzy lata z życia Prymasa Stefana Wyszyńskiego, kiedy był przetrzymywany w starym klasztorze w Stoczku Warmińskim wraz z księdzem Stanisławem i siostrą Leonią przywiezionymi z innych więzień. Studium samotności i wiary na tle dramatycznych wydarzeń lat 50-tych.  


Nieznana opowieść wigilijna”, godz. 12.45

Współczesna baśń o domu dziecka, na którego miejscu ma powstać stacja benzynowa i o złym człowieku, który odkrywa w sobie dobroć.


Chopin, pragnienie miłości”, godz. 15.15

Polski dramat biograficzny o losach miłości Fryderyka Chopina do francuskiej pisarki George Sand oraz skomplikowanych relacjach między parą zakochanych a jej dziećmi.


Zakochany anioł”, godz. 21.55

Komedia o aniele Giordano, pomyłkowo zesłanym z nieba do Polski. Anioł Giordano wiedzie pogodne życie we współczesnej Polsce. Jednak tylko do czasu. Giordano nieoczekiwanie traci swą moc. Z przerażeniem odkrywa też swą męską tożsamość... Reżyseria Artur Więcek, wyst. Krzysztof Globisz.


Noc Świętego Mikołaja”, godz. 23.35

Dwaj więźniowie, góral Jędruś i Lucjan przebrani za Mikołajów wybierają się z więziennym kapelanem do Domu Dziecka, aby wręczyć dzieciom prezenty od sponsora. Okazuje się, że sponsor zamiast zabawek przekazał im zestawy dla dorosłych…25 GRUDNIA, BOŻE NARODZENIE
Ogniem i mieczem”, godz. 18.30 i 19.20

TVP HD wyemituje pierwszą i drugą część czteroodcinkowej telewizyjnej wersji.


Przygody Joanny”, godz. 15.45

Mała dziewczynka marzy, by na gwiazdkę dostać lalkę Joannę, którą zobaczyła na sklepowej wystawie. Niestety, wkrótce kupuje ją młody mężczyzna i wywozi w nieznanym kierunku żółtym samochodem.


Bitwa Warszawska 1920”, godz. 17.30

Zwiastun filmu, pierwszej polskiej produkcji fabularnej powstającej w technologii stereoskopowej, w reżyserii Jerzego Hoffmana i ze zdjęciami Sławomira Idziaka. TVP HD zaprezentuje również spotkanie z twórcami filmu, Jerzym Hoffmanem i Sławomirem Idziakiem oraz z odtwarzającymi główne role Nataszą Urbańską i Borysem Szycem.


Making off „Bitwy Warszawskiej 1920”, godz. 17.45

Film dokumentalny z realizacji fabuły „Bitwa Warszawska 1920”

Wiedźmin”, godz. 20.15

Adaptacja słynnych opowiadań fantasy Andrzeja Sapkowskiego o Wiedźminie, w którego filmową postać wcielił się Michał Żebrowski.


Pachnidło”, godz. 23.15.

Akcja filmu dzieje się w XVIII wieku. Jean-Baptiste Grenouille obdarzony jest fenomenalnym węchem. Wykorzystuje on swój talent do tworzenia niezwykłych perfum. Bohater pragnie stworzyć niepowtarzalny zapach i dla tego celu jest skłonny zabić.
26 GRUDNIA, II DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
Magiczne drzewo”, godz. 15.25

Gwałtowna burza powala olbrzymi, stary dąb. Ludzie tną go na kawałki i robią z nich przedmioty codziennego użytku. Kiedy trafiają one do sklepów, na całym świecie dzieją się niezwykłe rzeczy, ponieważ cząstka niezwykłej, magicznej mocy dębu pozostała we wszystkim, co zostało z niego zrobione.


Zmruż oczy”, godz. 20.20

10-letnia dziewczynka ucieka ze swego nowobogackiego domu, od wiecznie zajętych własnymi sprawami rodziców i znajduje schronienie u byłego korepetytora Jaśka, nauczyciela i niespełnionego pisarza, który porzucił życie w mieście i został stróżem w likwidowanym pegeerze.


Pianista”, godz. 21.50

Bohaterem filmu jest Władysław Szpilman, wybitny polski pianista żydowskiego pochodzenia, który w czasie II Wojny Światowej trafił do warszawskiego getta. Po jego likwidacji ukrywa się w ruinach miasta. Z pomocą pianiście nieoczekiwanie przychodzi niemiecki oficer.31 GRUDNIA, SYLWESTER
Imperium Gwiazd”, godz. 20.05

Widzowie TVP HD przywitają Nowy Rok razem z widzami TVP2 na wielkiej imprezie. W TVP HD koncert będzie można obejrzeć w wysokiej rozdzielczości.


Operacja Samum”, godz. 01.35

Jest to filmowa wariacja Władysława Pasikowskiego na temat autentycznych, choć bardzo zagadkowych wydarzeń. Chodzi o ujawnioną przez „Washington Post" brawurową akcję polskiego wywiadu w Iraku, tuż przed wybuchem wojny w Zatoce Perskiej. CIA miała wówczas poprosić nasze służby specjalne o pomoc w wywiezieniu amerykańskich szpiegów, którzy namierzeni przez iracki wywiad znaleźli się w bardzo nieciekawym położeniu. Bezprecedensowa misja polskiego wywiadu zakończyła się sukcesem, lecz jej okoliczności i personalia uczestników utajniono.


1 STYCZNIA, NOWY ROK
Kariera Nikodema Dyzmy”, godz. 20.00 i 21.00

Taśmy, z których odtwarzano film w ostatnich latach były już bardzo zniszczone i ich jakość coraz bardziej oddalała się od obrazu, jaki był stworzony w 1980 roku. „Kariera Nikodema Dyzmy” uzyskała nowe życie dzięki pracy specjalistów od technologii cyfrowych z Telekina TVP. Kopia-matka, najważniejszy materiał wyjściowy filmu, czyli kopia negatywowa, pieczołowicie przechowywana przez lata, została poddana obróbce cyfrowej w warstwie dźwięku i obrazu. Klatka po klatce została zeskanowana i oczyszczona z tzw. artefaktów, czyli rys, pęknięć i innych uszkodzeń. Cały proces odbywał się pod nadzorem autora zdjęć, reżysera, scenarzysty i autora dialogów w jednej osobie, prof. Marka Nowickiego. Film wymagał również korekty barwnej. Kolory, które były pożółkłe, odzyskały upragnione przez twórców odcienie.


Amelia”, godz. 9.10

Jest to film o wrażliwej i delikatnej kelnerce z małej paryskiej knajpki. Pewnego dnia dziewczyna odnajduje w swojej łazience ukryty przed laty skarb. Postanawia odnaleźć właściciela.


Koncert noworoczny z Wiednia, cz. I – godz. 11.15, cz. II – godz. 12.15.©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna