Tłumaczenie projektuPobieranie 2,98 Mb.
Data09.04.2018
Rozmiar2,98 Mb.

Angażuję się bo kocham
Szanowna Dyrekcjo,

drodzy Wychowawcy, Nauczyciele i Katecheci

Dnia 13 maja 2014 roku, w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Krośnie przy ul. Bursaki 41, odbędzie się Majówka Misyjna dla dzieci pod hasłem:Dom mojego Przyjaciela z misji.

Gościem spotkania będzie misjonarz ze Zgromadzenia Ojców Białych o. Otto Katto z Ugandy. Misjonarz odprawi Eucharystię oraz opowie dzieciom o tworzeniu i budowaniu domu w Afryce – domu zarówno materialnego jak i więzi rodzinnych.Świadome wrażliwości dzieci na problemy, z jakimi spotykają się ich rówieśnicy żyjący w Afryce, pragniemy przybliżyć im życie afrykańskiej rodziny, ze szczególnym zwróceniem uwagi na sytuację najmłodszych. Podczas tegorocznej Majówki będziemy chcieli wspólnie zrealizować projekt misyjny, przychodząc z pomocą Gervani.

„Gervania mieszka w Afryce, na Wyspach Zielonego Przylądka. Obecnie ma 7 lat i uczęszcza do drugiej klasy szkoły podstawowej. Jej życie jest bardzo ciężkie. Gervania podczas pożaru straciła nogę. Duża część jej ciała została poparzona a na głowie ma ogromne blizny, których nie przysłaniają włosy bo ich nie ma, straciła również uszy. Bardzo odróżnia się od innych dzieci i jest to powodem jej wielkiego cierpienia. Gervania nie ma już rodziców, młodszego brata straciła podczas pożaru. Dzisiaj wychowuje ją babcia, z którą dwa razy w tygodniu przy sklepie, prosi o jałmużnę, aby żyć. Przyszłość Gervani maluje się smutnymi kolorami. Bez wątpienia potrzebuje protezy nogi, aby móc normalnie chodzić. Musi także poddać się operacji, aby odzyskać chociaż trochę włosów”.s. Regina Borges Fernandes SSPC

Gervani nie ma kto pomóc, dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc w realizacji powyższego projektu. Zachęcamy do zbierania pluszaków. Będą one wykorzystane na loterię fantową, z której środki zostaną przeznaczone dla Gervani.

W czasie przygotowań do Majówki dzieci będą mogły w dowolny sposób opisać lub narysować, dom przyjaciela z misji, prace wezmą udział w konkursie oraz zostaną wykorzystane do dekoracji. Prace te, jak również pluszaki, należy przesłać na nasz krośnieński adres do 25 kwietnia 2014 roku.

Zachęcamy również do przyjazdu na Majówkę Misyjną z materiałami (kartony, kredki, klej, nożyczki…) potrzebnymi do wspólnego wybudowania Domu mojego Przyjaciela z misji. Podczas zgłoszeń każda grupa zostanie przydzielona do danego kontynentu, w związku z czym dzieci będą mogły przyjechać w kolorowych strojach: Afryka – zielony, Ameryka – czerwony, Azja – żółty, Oceania – niebieski.

Mamy nadzieję, że Majówka Misyjna jeszcze bardziej rozpali entuzjazm do misji
w dziecięcych sercach. Przez modlitwę oraz pomoc materialną, każde dziecko będzie mogło stać się misjonarzem niosącym miłość całemu światu!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Majówce Misyjnej i równocześnie prosimy


o umożliwienie dzieciom uczestnictwa. Grupy, do dnia 30 kwietnia, można zgłaszać na adres: Siostry Klawerianki, ul. Łukasiewicza 62, 38-400 Krosno, tel. 668 503 068 lub e-mail: animacjam@gmail.com

Siostry Misjonarki św. Piotra Klawera
K