Targi Drema są miejscem prezentacji kompleksowej oferty w zakresie maszyn I urządzeń dla sektora drzewnego I meblarskiego. W jednym miejscu zapoznać się można z szeroką gamą rozwiązań od obróbki drewna okrągłego do zaawansowanych technologii w przemyślePobieranie 2,42 Mb.
Data01.03.2019
Rozmiar2,42 Mb.


Targi Drema są miejscem prezentacji kompleksowej oferty w zakresie maszyn i urządzeń dla sektora drzewnego i meblarskiego. W jednym miejscu zapoznać się można z szeroką gamą rozwiązań od obróbki drewna okrągłego do zaawansowanych technologii w przemyśle meblarskim. Oprócz firm i przedstawicieli tych dziedzin, na Targach znaleźć można również ofertę z zakresu leśnictwa, szerokiej gamy chemii do drewna oraz biomasy. Można tu spotkać nie tylko klienta końcowego czy dystrybutora, ale również kooperanta, dostawcę materiałów czy podzespołów potrzebnych do rozwoju i usprawnienia działania firmy.

Warto wspomnieć, że od 9 lat Drema jest jedynym branżowym wydarzeniem w Polsce i jednym z kilkunastu na świecie, będących na liście największych światowych wystaw, popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS.

Tegorocznym wrześniowym targom DREMA towarzyszą dwie imprezy branżowe: Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNCIA oraz Międzynarodowe Targi Tkanin Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SoFab, zlokalizowane w pawilonach 3 i 3A. W jednym miejscu i czasie skumulowane zostaną więc najważniejsze firmy dla Polskiej branży meblowej. Łatwiejszy dostęp do kompleksowej oferty technologicznej i nowości rynkowych z Polski, Europy i Świata, sprawi że zdobycie informacji, porównanie oferty, a także wybór kontrahenta stanie się jeszcze bardziej przystępny.

Zapraszamy do targowych przestrzeni specjalnych:
STREFA FUNDUSZY UNIJNYCH


Pawilon 5A, stoisko 23
Consulting Coaching Business wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi zapraszają do Strefy Funduszy Unijnych, gdzie wszyscy będą mieli okazję zapoznać się z zagadnieniami takimi jak: doradztwo biznesowe współfinansowane przez Unię Europejską, perspektywy dofinansowania firm w ramach budżetu 2014-2020, zasady współpracy z partnerami handlowymi oraz pośrednikami występującymi w eksporcie oraz wiele innych. Cały program dostępny na stronie targów Drema.
Prezentacja projektu TeSaMa

Pawilon 5A, stoisko 23, 18.09, godz. 11:00 – 12:00
TeSaMa – System utrzymania bezpieczeństwa technicznego w przemyśle mechanicznym.

TeSaMa to międzynarodowy projekt badawczy realizowany przez stowarzyszenie DROMA we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym - Centralny Instytut Ochrony Pracy, Institute for Management Cybernetics e. V. oraz Fraunhofer Institut für Produktionstechnologie.

Głównym celem projektu jest udostępnienie MŚP sektora maszynowego serwisu internetowego, zawierającego szczegółowe narzędzia wspomagające działania związane z oceną bezpieczeństwa technicznego maszyn użytkowanych podczas pracy, z uwzględnieniem produkcji, utrzymania ruchu i logistyki, a także wytycznych do prowadzenia oceny zgodności produkowanych przez te przedsiębiorstwa maszyn. Innowacyjność projektu wynika z faktu, że dobrze znane kwestie oceny zgodności maszyn oraz bezpieczeństwa ich użytkowania jak dotychczas nigdzie były rozpatrywane jako powiązane dwie części tego samego problemu: wszystkie wypadki przy obsłudze maszyn powodowane były nieprawidłowościami w konstrukcji maszyn użytkowanych, które jednocześnie są produktami innych przedsiębiorstw. Ponadto wyprodukowana maszyna może być źródłem ryzyka związanego z jej obsługą przez klienta.

Celem nadrzędnym projektu jest  wzrost bezpieczeństwa pracy i produkowanych wyrobów.


Fabryka Mebli na Żywo

Pawilon 5G
W tym roku w Fabryce Mebli na Żywo wyprodukowany zostanie jeden z projektów konkursu „Wykreuj Fabrykę Mebli na Żywo”.

Konkurs skierowany był do studentów Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Organizatorem konkursu była Katedra Meblarstwa pod patronatem Dziekana Wydziału Technologii Drewna oraz targi DREMA.

Wybrany mebel jest nietypowym stołem konferencyjnym, który może również stanowić element większej konstrukcji. Jego projekt oparty jest o strukturę „plastra miodu”, dzięki sześciokątnemu blatowi daje się łączyć w nieskończoność, tworząc dopasowaną do potrzeb przestrzeń. Fabryka Mebli na Żywo przez wszystkie dni trwania targów prezentować będzie elastyczną linię do produkcji, przy zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz maszyn. W łączniku pawilonów 5 i 5A zobaczymy wszystkie operacje technologiczne występujące w procesie wytwarzania stolika konferencyjnego.

Agencja AMK Sp. z o.o. z Poznania istnieje od 1992 roku. Funkcjonująca podczas tegorocznej Dremy Fabryka Mebli na Żywo do łączenia elementów mebli zastosuje innowacyjną złączkę Lamello Clamex P-14.

Blum Polska - zawias Cristallo - nowy prowadnik CRISTALLO to nowe możliwości konstruowania mebli. Prowadnik i płytka montażowa są przyklejane do korpusu względnie do frontu.

TopSolution - oprogramowanie TopSolid – narzędzie, w którym powstały projekty – centrum dowodzenia fabryki Mebli na Żywo. TopSolid Wood – kompleksowe oprogramowanie dla meblarstwa.

Felder - Pilarka formatowa 550 Kappa format 4 - Absolutny czempion-model z najnowocześniejszą techniką i nadzwyczaj komfortową obsługą.

Homag - Jednostronna okleiniarka BRANDT Ambition 1440 FC - okleiniarka wąskich powierzchni do obróbki prostych krawędzi elementu oraz do okleinowania i obróbki.

SCM - Cyflex f900 -  Uniwersalne centrum wiertarskie i do wykonywania wpustów,  sterowane numerycznie.

Firma Italcolor Sp. z o.o. dostarczy lakiery do drewna i MDF włoskiej firmy ICA

Tarcica sosnowa MAT-TAR - Klasa I: tarcica jednostronnie czysta dopuszczone przebarwienia żywiczne oraz sporadycznie jeden sęk na 1mb.

SURTECO DECOR – dostarczy 20 arkuszy płyty wiórowej okleinowanej 2800 x 2070 mm dekor np. jasny beton + obrzeża.
Polska Fabryka Mebli

Pawilon 5, stoisko 94
Podczas 30 jubileuszowej edycji targów Drema, w jednej z fabryk, które rokrocznie działają na terenie targów na żywo, wyprodukowany zostanie jeden z projektów konkursu “MEBEL MARZEŃ 2014”.

Stowarzyszenie Producentów Maszyn Urządzeń do Obróbki Drewna DROMA we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, Wydawnictwem meble.pl oraz „Kurierem Drzewnym” zapraszają do odwiedzenia na tegorocznych targach DREMA pracującej na żywo fabryki mebli. Fabryka zlokalizowana zostanie w pawilonie 5, w samym sercu ekspozycji targowej.

„Mebel marzeń 2014” to unikatowa inicjatywa miesięcznika „BIZNES meble.pl” i grupy meble.pl. Zaczęła się od konkursu „Mebel dziecięcych marzeń 2014”, adresowanego do dzieci i młodzieży. Dziesięć nagrodzonych prac małych artystów stało się inspiracją dla młodych projektantów, w tym studentów, absolwentów szkół i kursów projektowania mebli oraz wnętrz, a także amatorów, którzy wzięli udział w konkursie „Spełnij dziecięce marzenia 2014”. Nagrodzone projekty młodych projektantów oraz prace plastyczne dzieci pokazane zostały na wystawie podczas targów Meble Polska 2014.

Polska Fabryka Mebli pozwoli zaprezentować możliwości polskich producentów maszyn i narzędzi do obróbki drewna zrzeszonych w Stowarzyszeniu DROMA w zakresie kompleksowych rozwiązań wyposażenia technologicznego dla małych i średnich przedsiębiorstw sektora drzewnego i meblarskiego.Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy „OSKA” udostępni fabryce: rębak bębnowy OKRR 300, rębak zasypowy OKRR 400 ZD z redlerem, wielopiłę OKPW 60 z posuwem gąsienicowym o szerokości 188 mm oraz rolkowym stołem podawczym i odbiorczym o długości 1,5 mb każdy oraz pilarkę skośną OKPS 100.

Firma Gopol Sp. z o.o. dostarczy narzędzia: piły tarczowe z nakładkami z węglików spiekanych: piły do cięcia wzdłużnego i poprzecznego drewna oraz do formatyzerek, do cięcia płyt w pakietach, narzędzia z ostrzem DIA (diamentowym) tj. piły tarczowe, frezy trzpieniowe, głowice frezowe oraz frezy do złącz klinowych.Firma Rema natomiast do fabryki dostarczy pilarkę formatową DMMS-40/340 classic oraz Pilarkę DMDK-50.

Fabryka Maszyn i Urządzeń Przemysłowych “FAMAD” Sp. z o.o. zaprezentuje Dwuwalcową Nakładarkę Kleju DOVD – 30(40) - Nakładarka przeznaczona jest do jedno lub dwustronnego nanoszenia kleju na listwy drewniane lub z innych materiałów drewnopochodnych.

Fabryka Maszyn do Drewna GOMAD - wiertarkę wielowrzecionową WJ 23, szczotkarkę taśmową SPS-100, prasę pneumatyczną PPH-170 oraz linię do wzdłużnego łączenia drewna FPL/PWL.

JAROMA” Spółka Akcyjna – na fabryce prezentuje strugarkę kombinowaną DYRA-60 oraz strugarkę czterostronną DSBA-40.Firma TECH-FA-MILER dostarczy prasę do montażu korpusów meblowych Typ: PMKM, Prasę pneumatyczną wiatrakową Typ: PW-6, pneumatyczny ścisk stołowy otworowy Typ: PSS, Prasą trapezową jednostronną Typ: PTJ.

Stowarzyszenie Technologów Drewna - działalność STD przede wszystkim polega na inspirowaniu środowiska inżynierów i techników drzewnictwa do organizowania ich społecznej działalności naukowo–technicznej.

Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Wdrożeniowe "TECHMAR" sp. z o.o. zajmuje się kompleksowym świadczeniem usług doradczych dla małych i średnich przedsiębiorstw, projektowaniem procesów technologicznych, kompletacją wyposażenia w maszyny i urządzenia zakładów stolarskich, przedsiębiorstw przemysłu drzewnego i meblarskiego.
Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ po raz 13!

Pawilon 5, stoisko 44

Prenumeratorzy „Gazety Przemysłu Drzewnego” oraz „Meblarstwa – Komponentów i Technologii” po raz trzynasty będą mogli wziąć udział w Mistrzostwach Polski we Wbijaniu Gwoździ. Aby pokonać rywali i zostać zakwalifikowanym do finału, należy pięcioma uderzeniami wbić pięć 3,5-calowych gwoździ w drewnianą kantówkę. Mistrzem zostaje ten, komu uda się powtórzyć ten wynik w finale. Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ będą trwały we wszystkie dni targów,czyli od 16 do 19 września, kiedy to nastąpi finał i wyłonimy zwycięzcę, który oprócz tytułu Mistrza Polski we Wbijaniu Gwoździ otrzyma cenną nagrodę, ufundowaną przez ITA Tools. Kantówki do konkursu zostaną dostarczone przez firmę Buda sp. z o.o., natomiast gwoździe – przez firmę W&W.


Wyczarowane z Drewna

Pawilon 5, stoisko 46
Ideą konkursu Wyczarowane z Drewna jest wykonanie przedmiotu, który na co dzień nie powstaje z drewna. Równie ważne jak sam pomysł – a tu najbardziej liczą się oryginalne i zaskakujące przedmioty – jest jego wykonanie. Konkursowy przedmiot nie tylko musi oczarować członków jury, ale obronić się także starannością i jakością wykonania oraz przemyślanym doborem i połączeniem zastosowanych gatunków drewna. Uczniowie, którzy zdecydują się wziąć udział w konkursie, muszą przeprowadzić cały proces produkcyjny, na który składają się: opracowanie koncepcji, dobranie odpowiednich technologii, materiałów i zastosowanie ich podczas realizacji projektu.

W tym roku wygrał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Technikum Drzewne w Garbatce – Letnisku.


Plener Rzeźbiarski


Teren otwarty

Z okazji 30 edycji targów, dla wszystkich zwiedzających dodatkową atrakcją będzie Plener Rzeźbiarski na Placu Marka.

Na organizowanym wraz z portalem drewno.pl plenerze na żywo zobaczyć będzie można wybitnych rzeźbiarzy przy pracy.

Robert Wyskiel - Parę lat temu odkrył pasje rzeźbienia, w której się spełnia. Jego ulubiona forma to rzeźby monumentalne -plenerowe, często wykonywane na zamówienie. Uczestnik bardzo wielu plenerów. Jest żonaty i ma piątkę dzieci.

Maciej Hellwig - Od wielu lat zajmuje się szeroko pojęta rzeźbą, renowacja, konserwacja i rekonstrukcja mebli zabytkowych, manufaktura i designem. Uczestnik wielu sympozjów, plenerów i konkursów rzeźbiarskich, gdzie jego prace są nagradzane i wyróżniane.

Sławomir Smyk - Urodził się w 1958 r. w Dobrowodzie. Mieszka i pracuje w Kleszczelach na obrzeżach Puszczy Białowieskiej. Z zawodu jest leśnikiem, od dzieciństwa związanym z niepowtarzalna przyroda i tradycjami regionu północno – wschodniej Polski.

Łukasz Rusewicz - absolwent Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (ASP).

Poligon Umiejętności


Pawilon 3, stoisko 74 i 92

Redakcja „Lakiernictwa Przemysłowego” oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na Poligon Umiejętności podczas targów Drema.

Ta interaktywna wystawa urządzeń do obróbki powierzchni oraz produktów dedykowanych lakierowaniu drewna, to jedyne takie wydarzenie, podczas którego w praktyce można przetestować nowoczesne rozwiązania. Tylko na tej przestrzeni demonstracyjnej zapoznasz się z pracą ścian lakierniczych: wodnej i suchej, pomp oraz aplikacji różnych producentów, a także spróbujesz sił w malowaniu, czy szlifowaniu.

Pokazy organizować będą firmy: IVM Chemicals, Italcolor, Arkus, Kremlin, PolishStyl. Już dziś zarezerwuj czas i przyjdź na Poligon Umiejętności w czasie trwania targów Drema (16-19 września). Tu czekać będą na Ciebie specjaliści branży obróbki materiałów z drewna.Firma IVM – producent lakierów marki MILESI zaprezentuje aplikację produktów wodnych bezbarwnych oraz barwionych zastosowania elektrostatycznego.

Firma Italcolor zaprasza na następujące prezentacje: ICA – Softtouch, Activin, VERNICOLOR – lakiery poliuretanowe do drewna: rozpuszczalnikowy, podkładowy, transparentny FPV 101; podkładowy biały FPV 120B; nawierzchniowy biały OPV 215B; rozpuszczalnikowy wysoki połysk LPV 505, FESTOOL, BORMA WASCH, VALSPRAY – urządzenia lakiernicze airmix.

Firma Kremlin Rexson zaprezentuje najnowszy pistolet elektrostatyczny umożliwiający rozpylanie farb przy zwiększonych wartościach i natężeniu prądu.

Firma Arkus – dystrybutor urządzeń Graco pokaże najnowsze urządzenia do nanoszenia powłok oraz prowadzić będzie prezentacje lakiernicze.

Firma PolishStyl prezentować będzie pokazy uszlachetniania drewna: strukturyzacja (postarzanie), polerowanie elementów lakierowanych na wysoki połysk, szlifowanie przy pomocy szczotek ściernych:  szybkie i efektywne przygotowanie elementów do lakierowania oraz szlifowanie międzyoperacyjne powłok lakierniczych.

IV Warsztaty Parkieciarskie


Pawilonu 3, stoisko 63 i 64

W przestrzeni specjalnej w tym roku będzie można zobaczyć między innymi: profesjonalne wykonawstwo i stanowisko parkieciarza na żywo!

Głównymi tematami Strefy Parkietu będą:

- Profesjonalne narzędzia i oprzyrządowania na stanowisku parkieciarza,

- Prawidłowy montaż posadzek drewnianych warstwowych,

- Profesjonalne wykończenia powierzchni - oleje i woski do barwienia i impregnacji (tarasy, posadzki drewniane),


- Przygotowanie podłoża pod posadzki (badania, wylewki, masy samopoziomujące, szpachle wyrównujące),
- Naprawy powierzchni wykończonych - lakierowanych, okleinowanych, laminowanych,

- Techniki pomiarowe w parkieciarstwie,

- Lite deski podłogowe : ocena jakościowa, profesjonalny montaż,

- Parkiet... plus : Profesjonalny montaż ościeżnic regulowanych.

Poza strefą pokazową zapraszamy również po poradę do doradców technicznych. Parkieciarze z wiodących polskich firm prezentują w praktyce: produkty i technologię profesjonalnego wykonywania robót w parkieciarstwie, profesjonalne obrabiarki, chemię, pomiary, zagadnienia z zakresu BHP, nowe technologie.

W ramach przestrzeni odbędą się również otwarte szkolenia i warsztaty dla rzeczoznawców, prezentacje i wykłady produktów konsultantów technicznych. Na stoisku SPP będzie także możliwość nabycia literatury fachowej oraz otrzymania najnowszych informacji produktowych.Urok Detalu 2014 w nowej odsłonie!


Pawilon 3A, stoisko 102
Tematem przewodnim będzie „DESIGN NAPĘDZANY WOLNOŚCIĄ”.

Wraz z partnerami projektu – firmami: Schattdecor, Interprint, Impress Décor oraz Surteco Decor, chcemy nawiązać przede wszystkim do 25 lat wolności.

W dniach 16-19 września 2014 roku na przestrzeni specjalnej „Urok Detalu”, będzie można zobaczyć wystawę „Design Napędzany Wolnością”. Wystawa nawiązać ma przede wszystkim do 25 lat wolności. To swego rodzaju okazja do świętowania zwycięstwa wolności, która jest tak ważna w designie. Zaprezentują się w niej firmy, które nie muszą już walczyć o rozgłos - o stabilnej pozycji lidera rynku takie jak: Impress Decor, Interprint, Schattdecor, Surteco Decor.

Projekt wystawy zakłada stworzenie wspólnej przestrzeni konferencyjno-wykładowej wraz z przestrzenią pokazową. Wyraźne oddzielenie czterech stref prezentacji firm, umożliwia komfortowe przedstawienie oferty, stwarza przyjazną atmosferę oraz zachęca do obserwacji wyrobów firm nawet z pewnego dystansu.Impress Decor Polska Sp. z o.o.

Taxus to najnowszy dekor Impressu nawiązujący stylem do mebli lat 2O-tych i 3O-tych XXw. Ciepłe kolory, duże, otwarte powierzchnie, głębokie pęknięcia od razu przywodzą na myśl błyszczące, politurowane komody i kredensy naszych dziadków.

INTERPRINT Polska Sp. z o.o.

Nelson” to wzór inspirowany drewnem północno - amerykańskiego wiązu („Nelson 012050/004” dostępny jest na płycie melaminowej jako „Wiąz Bergamo D3267” w Kronopolu oraz jako „Nelson R3266” w Pfleiderer).Schattdecor Sp. z o.o.

Noce Moscato - naturalnym wzorcem do powstania tego dekoru jest orzech europejski o szerokich kwiatach i niewielkich sękach oraz delikatnych porach drewna. Dekor ten nabiera wyrazu dzięki efektowi szczotkowania i bielenia, co szczególnie  podkreślone jest w jasnym, naturalnym wybarwieniu tego orzecha.

Durteco Decor

Dąb Lefkas wiernie odwzorowuje postarzałe drewno z charakterystycznymi, niewielkimi otworami wyżłobionymi przez insekty oraz harmonijnie rozłożonymi sękami. Rustykalny obraz dekoru zachowany w stylu vintage, zdobią elementy odzwierciedlające zarysowania i przetarcia, dając poczucie harmonii oraz bliskości z naturą.

TREND DESIGN 2015


Pawilon 3A, stoisko 103

Jednym z wiodących wydarzeń targów SoFab będzie forum TREND DESIGN 2015 - zapowiedź nowych tendencji we wzornictwie materiałów obiciowych.

Będzie to nowoczesna przestrzeń, w której będą prezentowane najnowsze materiały obiciowe. Forum Trendów będzie też nowoczesną platformą wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy producentami, handlowcami technologami, ale również projektantami. Forum „TREND DESIGN 2015” będzie towarzyszył cykl wykładów i seminariów prowadzonych przez dr Marka Borowińskiego. Głównym tematem będą trendy i nowości z takich targów jak MOOD w Brukseli, Heimtextil.

Autorem koncepcji forum jest dr Marek Borowiński trend designer, autor koncepcji trendów w aranżacji wnętrz, ekspert w dziedzinie komunikacji kolorem. Tropi i przewiduje najnowsze tendencje kolorystyczne w Polsce i na świecie. Prowadzi badania o polskim rynku wyposażenia wnętrz. Przeprowadza audyty salonów meblowych usprawniając ich funkcjonowanie. Swoją wiedzą i doświadczeniem wspiera wielu producentów mebli.  Jest obserwatorem targów Maison & Objet w Paryżu i razem grupą międzynarodowych projektantów przygotowuje najnowsze trendy kolorystyczne. Od wielu lat przygotowuje kolekcje produktów dla różnych producentów. Specjalizuje się w psychologii koloru. Jego pasją jest kolor oraz wpływ jaki wywiera on na ludzi. Szkolenia i wykłady, które prowadzi cieszą się olbrzymim powodzeniem w Polsce i za granicą.Partnerami przestrzeni są: Toptextil, Ridex, Dekom, Tkaniny Dankowski, Davis, Polontex, Fibero, Sic, Apotessile©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna