Tabletki cz z miedzią I cynkiemPobieranie 15,53 Kb.
Data14.02.2018
Rozmiar15,53 Kb.

Tabletki CZ z miedzią i cynkiem

Tabletki EVAUX do kąpieli pod prysznicem


Skład:

Kwas cytrynowy - 37,23%


Dwuwęglan sodu - 34,37%
Cyclodextrin - 12%

Węglan sodu - 10%

PEG 150 - 5%

Liofilizat wody termalnej Evaux - 0,1%

Octan cynku - 1%

Octan miedzi - 0,30%Opis:

Tabletki CZ z miedzią, cynkiem i liofilizatem wody termalnej Evaux, dzięki swoim właściwościom łagodzącym i uspakajającym, kojącym i przeciwzapalnym (miedź, cynk) zostały specjalnie stworzone do kąpieli pod prysznicem, celem przeciwdziałania podrażnieniom skóry konstytucjonalnie suchej, atopowej, nadreaktywnej, w przebiegu egzemy, trądziku różowatego, ze zmianami zapalnymi i naciekami ropnymi, odparzeniami i odmrożeniami oraz do pielęgnacji i leczenia skóry po zabiegach medyczno-kosmetycznych (np. peelingi, zabiegi laserowe, operacje chirurgiczne, etc). Posiadają właściwości antyseptyczne i kojące. Nie zawierają mydła oraz konserwantów. Są bezzapachowe.

Jedna tabletka wystarcza na 3-minutowy prysznic lub 40 l wody i może być używana wyłącznie z dermo-dyfuzorem Evaux. Opakowanie zawiera 5 listków typu blister a 6 tabletek każdy.Wskazania:

 • Atopowe zapalenie skóry (niemowlęta, dzieci, dorośli)

 • Łojotokowe zapalenie skóry niemowląt i dorosłych

 • Zapalenie pieluszkowe skóry niemowląt

 • Potówki

 • Skóra konstytucjonalnie sucha

 • Skóra sucha, wrażliwa, zmieniona zapalnie w przebiegu chorób, lub w wyniku niewłaściwej pielęgnacji

 • Świąd skóry

 • Egzema (wyprysk)

 • Skóra ze zmianami zapalnymi i naciekami ropnymi

 • Skóra z oparzeniami fizycznymi i/lub chemicznymi, odparzeniami i odmrożeniami

 • Pielęgnacja i leczenie skóry po zabiegach medyczno-kosmetycznych (peeling, zabiegi laserowe, operacje chirurgiczne)

 • Skóra spierzchnięta i łuszcząca się (np. w wyniku diety niskobiałkowej, wegetariańskiej, u diabetyków, ludzi starszych)

 • Wspomaganie leczenia bezsenności, melancholii, lęków, obsesji, stanów depresyjnych

 • Nadpobudliwość niemowląt, dzieci i dorosłych


Woda termalna Evaux znana jest od 44 roku przed narodzeniem Chrystusa. Jej źródła znajdują się na głębokości 4700m, co oznacza, że przez ponad 54 lata jest filtrowana, oczyszczana i wzbogacana. Jest więc jedyną wodą w Europie nie skażoną radioaktywnie w wyniku katastrofy w Czarnobylu, a jej temperatura przy ujściu wynosi 62°C. Posiada unikalny, oryginalny i zrównoważony skład, szczególnie wskazany do pielęgnacji wrażliwej, skłonnej do alergii skóry dzieci i dorosłych. Jest wolna od zanieczyszczeń środowiskowych (np. nawozy sztuczne, opryski, skażenia ekologiczne, itp.). Woda termalna ze źródeł Evaux-Les-Bains, dzięki swym właściwościom zmiękczającym, łagodzi podrażnienia i swędzenie, zjawiska często spotykane w atroficznie starzejących się skórach, które nasila dodatkowo codzienne używanie twardej wody w celach higienicznych.

Już Starożytni Rzymianie odkryli, że źródła termalne Evaux mają znakomite właściwości regenerujące i odmładzające skórę, oraz przyspieszające gojenie ran. Z tego samego powodu armia francuska, podczas I Wojny Światowej, posyłała swoich żołnierzy do Evaux w celu leczenia ran zadanych białą bronią (np. bagnet).
Właściwości substancji aktywnych tabletek pod prysznic CZ:

Sód: przeciwdziała wysuszaniu błon śluzowych

Lit: działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe, stymulowanie mechanizmu obronnego skóry, ochrona przed mikroorganizmami (wykazano skuteczne działanie litu przeciw bakteriom, grzybom i niektórym gatunkom drożdży). Lit stosowany miejscowo jest skuteczny w łojotokowym zapaleniu skóry (Entretiens de Bichat, 1998).

Octan cynku: niezbędny w odbudowie i regeneracji uszkodzonych tkanek. Brak cynku powoduje łuszczenie skóry (np. u wegetarian lub przy diecie niskobiałkowej, ludzie starsi), zanik torebek włosowych. Zalecany jest do stosowania zewnętrznego w terapii: trądziku, łysienia i wypadania włosów, ran, oparzeń.

Octan miedzi: leczy stany infekcyjne, pochodzące od gronkowca złocistego, liszajec.

Kwas cytrynowy: badania naukowe wykazują, że kwas cytrynowy w istotny sposób przywraca fizjologiczną grubość skóry, wzmacnia barierę naskórkową. Zwiększa produkcję ceramidów, glikozaminoglikanów (lepsze nawodnienie i zwiększenie elastyczności skóry - GAG stanowią 0.1-0.3% suchej masy skóry, mogą wiązać wodę wg wzoru: 1000 x swoją wagę), ma działanie antyoksydacyjne.
Produkt dostępny wyłącznie w aptekach.
Producent: Dystrybutor:

EVAUX Dermatologie Derm-Service Pologne

Francja 00-613 Warszawa, ul. Puławska 15

tel.: + 48 (22) 521 42 22fax: +48 (22) 521 42 25

www.dermservice.com.pl©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna