SzczegóŁowy opis bohaterów serialu monika Drobniak – drugi rok specjalizacji z ginekologii I położnictwa. Pracuje w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym „Inflancka”Pobieranie 8,12 Kb.
Data26.03.2018
Rozmiar8,12 Kb.

SZCZEGÓŁOWY OPIS BOHATERÓW SERIALU
Monika Drobniak – drugi rok specjalizacji z ginekologii i położnictwa. Pracuje w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym „Inflancka”. Pochodzi z Kielc. W serialu prowadzi ciążę niewidomej pacjentki i jej męża z porażeniem mózgowym. Doprowadzi ich aż do porodu, który zostanie pokazany. W serialu zobaczymy skomplikowane porody, nagłe wezwania do cesarskiego cięcia, rozmowy z pacjentkami. Mąż Artur też jest ginekologiem, znają się od czasów liceum, rok temu wzięli ślub.
Edyta Szymańska – drugi rok specjalizacji z pediatrii. Pochodzi z Warszawy. W Centrum Zdrowia Dziecka zajmuje się rzadkimi chorobami metabolicznymi. Jest buddystką. Ćwiczy jogę. Singielka, która całkowicie poświęciła się pracy i nauce. Pisze pracę doktorską. Uwielbiana przez małych pacjentów i obdarzana pełnym zaufaniem przez ich rodziców. Włada biegle kilkoma językami. Po pracy uczy angielskiego. Uwielbia barwną biżuterię i podróżuje po całym świecie.
Maciej Tyczyński – czwarty rok specjalizacji z kardiologii inwazyjnej w Szpitalu MSW w Warszawie. Pochodzi z Pruszkowa. Kamery towarzyszą mu również na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Maciek potrafi przez 40 minut bez przerwy uciskać serce utrzymując parametry życiowe pacjenta, dlatego koledzy nazywają go „ludzkim Lucasem”, od nazwy maszyny wykonującej masaż serca. Po pracy w szpitalu, dwa razy w tygodniu uczy dzieci i młodzież grać w tenisa. Ma poczucie humoru. Pacjenci twierdzą, że zawsze potrafi rozluźnić atmosferę. Żona mówi, że Maciek jest dobrym człowiekiem. Mają dwoje dzieci: trzyletnią córeczkę Zuzię i synka Mikołaja, który urodził się podczas realizacji serialu.
Radek Smoczyński – trzeci rok specjalizacji z kardiochirurgii, Szpital MSW w Warszawie. Pochodzi z Torunia. Jego mama jest kardiologiem w Toruniu. Od dziecka chciał zostać kardiochirurgiem. Operował już pluszowe misie. Jest uparty i konsekwentny w dążeniu do celu. A jego celem jest bycie genialnym kardiochirurgiem. W serialu będziemy go obserwować, jak wykonuje już skomplikowane operacje serca i jak sobie radzi w skrajnie stresujących sytuacjach. Zdobywa sympatię życzliwością i uczynnością. Podczas realizacji serialu ożenił się. Żona Diana jest prawniczką w renomowanej kancelarii. Pasjonuje ją prawo karne i brutalne przestępstwa. Tworzą zgraną parę.
Jadźka Kłapa-Zarecka – pierwszy rok specjalizacji z medycyny rodzinnej. Pochodzi z Ustronia. Kamera pokaże ją w pracy lekarza rodzinnego na wsi i na stażu w Centrum Zdrowia Dziecka. Umie sobie radzić w trudnych sytuacjach, czasami musi przyjąć aż siedemdziesięciu pacjentów dziennie. Chciała być astronautą, została lekarką, a sukcesy osiąga też w muzyce. Wystąpiła w konkursie debiutów na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej OPOLE 2014. Jest otwarta na ludzi, troskliwa, rozbraja uśmiechem. Ma naturalną skłonność do pomagania innym. Jej mąż, Paweł Bzim Zarecki, jest muzykiem współpracującym m.in. z Anną Marią Jopek. Spotkał Jadźkę na festiwalu muzycznym kilka lat temu, ona zaśpiewała, on pomyślał, że to anioł i pojechał do rodziców poprosić o jej rękę.
Joanna Wiśniewska-Goryń – czwarty rok specjalizacji z chirurgii plastycznej. Pochodzi z Warszawy. Pracuje w Klinice Chirurgii Plastycznej Szpitala MSW. Mama dwóch synów, a przy tym niezwykle poukładana perfekcjonistka. Kiedyś chciała być malarką, dziś talent plastyczny wykorzystuje w skomplikowanych operacjach rekonstrukcyjnych. W serialu wykona zabieg rekonstrukcji piersi po mastektomii, m.in. kobiety, która przyjechała do Polski z Ukrainy, liposukcję ud, plastykę nosa trzykrotnie złamanego przez młodą dziewczynę. Mąż Joanny jest chirurgiem onkologiem specjalizującym się m.in. w leczeniu czerniaka. Joanna od niego uczy się, jak rozpoznawać groźne znamiona skóry. Na nic nie ma czasu, żyje w ciągłym biegu, ale mówi, że to kocha i nie potrafiłaby inaczej.
www.mlodzilekarze.tvp.pl

©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna