Specialist press informationPobieranie 61,77 Kb.
Data30.05.2018
Rozmiar61,77 Kb.
Dodatek
Filmowanie FULL HD 1080
Filmowanie Full HD (1980 x 1080) zapewnia najlepszą jakość obrazu dostępna obecnie w kieszonkowych aparatach fotograficznych. W trybie filmowania FULL HD aparat rejestruje materiał filmowy w realistycznej formie zapewniając płynne przechodzenie scen oraz jasny i wyrazisty obraz. Filmy stają się fascynującym oknem na rzeczywistość oglądaną na dużym ekranie telewizora Full HD.
3.0 calowy niezwykle precyzyjny ekran HyperCrystal III LCD o rozdzielczości 920, 000 punktów przygotowany dla aparatów TOUGH
Specjalnie przygotowany dla serii aparatów fotograficznych TOUGH ten unikalny wyświetlacz LCD oferuje rozdzielczość 920,000 punktów zapewniając jasne i wyraziste obrazy. Zastosowano w nim także specjalną warstwę, która odbija światło z zewnętrznych źródeł, redukując w ten sposób nawet refleksje świetlne podczas słonecznego dnia – co zapewnia doskonały podgląd obrazu we wszelkich sytuacjach zdjęciowych. I oczywiście ekran jest niezwykle wytrzymały. Potrójnie powlekane akrylowe wykończenie sprawia, że ekran ten jest jeszcze bardziej niż dotąd odporny na zarysowania.
Tryb 3D (fotografowanie 3D)
Aparat wykonuje dwa zdjęcia z nieco innego kąta, aby poprzez ich połączenie stworzyć jeden obraz emanujący pełnią trójwymiarowego realizmu (w przypadku oglądania na ekranach kompatybilnych z funkcją 3D). Dostępne są dwa ustawienia 3D: Manualne oraz Automatyczne. W przypadku obydwu tych ustawień aparat pokazuje kiedy należy nieznacznie przesunąć obiektyw. Przy opcji automatycznej, gdy obiektyw aparatu jest przesuwany w płaszczyźnie poziomej po wykonaniu pierwszego zdjęcia, aparat automatycznie robi drugie zdjęcie w najlepszym momencie. Opcja manualna przeznaczona jest dla ekspertów w zakresie 3D – to użytkownik decyduje, kiedy ma być zrobione drugie zdjęcie.
Tryb 3D (fotografowanie Red & Cyan)
Aparat wykonuje zdjęcia tak jak w normalnym trybie 3D Mode, ale generuje przy tym czerwony i niebieski anaglif zdjęcia 3D, który po założeniu dostarczanych w komplecie okularów 3D można oglądać jako obraz przestrzenny na zwykłych ekranach 2D, w tym na monitorze LCD aparatu fotograficznego. Nie jest do tego potrzeby kompatybilny z 3D komputer, telewizor czy też ramka fotograficzna.
Śledzenie AF

System ten automatycznie śledzi poruszające się obiekty i stale utrzymuje dla nich ostrość, dzięki czemu na finalnym zdjęciu śledzony obiekt jest ostry, a także optymalnie naświetlony. System zapamiętuje również dane obiektu i nawet jeśli wyjdzie on poza obszar kadru, to gdy ponownie znajdzie się w nim śledzenie jest kontynuowane.
(Zaawansowana) Technologia detekcji twarzy (kompaktowe aparaty fotograficzne)

Technologia, która wyszukuje twarze w tworzonej kompozycji i rozpoznaje je jako główny motyw zdjęcia. Następnie automatycznie ustawia ostrość na rozpoznane twarze i optymalizuje dla nich ekspozycję, aby stworzyć zdjęcie, które będzie ostre we właściwych miejscach oraz będzie idealnie naświetlone. Technologia detekcji twarzy sprawia, że aparat może wykryć do 12 pojawiających się w kadrze twarzy, natomiast Zaawansowana Technologia detekcji twarzy wykrywa do 16 twarzy.


Zaawansowana technologia detekcji twarzy (PEN)

Nowa technologia, która wyszukuje twarze w tworzonej kompozycji i rozpoznaje je jako główny motyw zdjęcia. Następnie automatycznie ustawia ostrość na rozpoznane twarze i optymalizuje dla nich ekspozycję, aby stworzyć zdjęcie, które będzie ostre we właściwych miejscach oraz będzie idealnie naświetlone. Zaawansowana technologia detekcji twarzy współpracuje także z AF wykrywającym oko, czyli funkcją ostrości na źrenicę oka, które jest najbliżej aparatu fotograficznego. Funkcję tę można nawet tak ustawić, aby rozróżniała pomiędzy lewym i prawym okiem.


Funkcja dostępna jest zarówno dla zdjęć, jak i filmów wideo.
Filtry artystyczne / Magiczne filtry
Umożliwiają realizację specjalnych efektów artystycznych bezpośrednio w aparacie zarówno w stosunku do zdjęć, jak i filmów. O ile nie zostało to specjalnie zaznaczone Filtry Artystyczne / Magiczne Filtry działają zarówno w stosunku do filmów, jak i zdjęć. Wszystkie aparaty fotograficzne Olympus mają od sześciu do 10 filtrów spośród zamieszczonych na poniższej liście.

Przetwarzanie Crossowe:

Zapewnia nieoczekiwane efekty poprzez natychmiastową zmianę kolorystyki i kontrastu. Uzyskiwane zdjęcia wyglądają jak z innego świata.Miniatura / Diorama:
Wzbogaca przestrzenność kompozycji poprzez zawężenie głębi ostrości nadając zdjęciom nadrealistyczny wydźwięk oraz strukturę niczym z przestrzennego modelu rzeczywistości.

Dramatyczna tonacja:
Wzbogaca kontrast wprowadzając do obrazu element silnego napięcia i dynamiki.

Szkic:

Poprzez przekształcenie zdjęcia w rysunek tworzy obraz imitujący szkic wykonany przez artystę.Rybie oko:

odtwarza pełen dramatyzmu efekt obiektywu typu „Rybie oko” nadając zdjęciom całkiem nową perspektywę z wrażeniem kulistości całej sceny.Fragmentacja (tylko zdjęcia):

Tworzy kolaż z nakładających się na siebie fragmentów zdjęcia, tak jak gdyby pierwotne zdjęcie zostało pocięte, a następnie ponownie zebrane. Nadaje to zdjęciu żywy świeży wygląd oraz ciekawy wygląd trójwymiarowej faktury.Delikatna sepia:
Elegancki filtr, który nadaje zdjęciom przygaszoną miękką tonację i zachowując jednocześnie ciemne krawędzie przedmiotów. Zastępuje on kolorystykę różnymi odcieniami sepii. Kontrast pomiędzy jasnymi i ciemnymi partiami nadaje kadrom klasyczny wygląd.

Ziarnisty film:
Efekt ten odtwarza sposób rejestrowania obrazu przez monochromatyczne filmy o wysokiej czułości. Silna obecność i dramatyczna atmosfera sprawiają, że fotografowany obiekt silnie wyróżnia się na zdjęciu.

Tonowanie światła:

Rozjaśnia cały obraz, aby wzbogacić szczegółu zwłaszcza w ciemnych partiach obrazu, gdzie w przeciwnym wypadku pozostawałyby całkiem niewidoczne.Jasna kolorystyka:

Zmiękcza jasną tonację i redukuje kontrast, aby stworzyć pastelową wersję oryginalnego zdjęcia.Fotografia otworkowa:

Redukuje jasność w peryferiach kadru, jak gdyby obraz był oglądany przez małą dziurkę. Dochodzi do tego unikalna tonacja kolorystyczna, która dodatkowo sprawia, ze obraz nabiera tajemniczości i może być postrzegany jako scena z innego wymiaru czy przestrzeni.Pop Art:

Wzbogaca kolorystykę, sprawiając, że jest silniejsza. Barwy stają się bardziej żywe, co pozwala na tworzenie zdjęć o dużym ładunku emocjonalnym wyrażających radość, i poczucie swobody właściwe dla stylu pop.Punk:

Wyświetla obrazy głównie w kontrastowych różowych i czarnych barwach nadając ujęciom pełen napięcia, inspirowany punkiem klimat.Odbicie:

Tworzy spektakularne poziome odbicie rzeczywistego obrazu podobne do odbicia sceny w lustrze wody.Zmiękczanie ostrości:

Tworzy zmiękczoną tonację, która nadaje zdjęciu eteryczną atmosferę, klimat jakby nie z tego świata. Uzyskuje się zdjęcia, które wyglądają jakby padało na nie niebiańskie światło, zdjęcia, które nie tracą szczegółów w partiach obrazu przedstawiających włosy, czy płatki kwiatów.Migotanie (tylko zdjęcia):

Dodaje błyski światełek do fotografowanych obiektów.Akwarela:

Kolejny kreator artystycznych obrazów. W tym przypadku zdjęcia przekształcane są na akwarelę otoczoną miękkim światłem.


Tryb Upiększania

Gdy w aparacie zostanie włączony tryb Piękna, to w czasie fotografowania system dokonuje retuszu postaci, która jest uchwycona w kadrze. Funkcja ta rozpoznaje twarze i automatycznie sprawia, że cera na zdjęciu będzie wyglądała na gładszą, jaśniejszą i bardziej młodzieńczą.
Tryb Upiększania z makijażem
Pozwala na dostosowanie twarzy nawet trzech postaci w kadrze jeszcze przed wykonaniem zdjęcia. Można przy tym zastosować do 18 efektów (dwukrotnie więcej niż zazwyczaj oferują konkurencyjne systemy), w tym kreskę do oczu, szminkę, rozjaśnianie oczu, podnoszenie policzków oraz zmiękczanie ostrości. Zmiany pokazują się niemal natychmiast, by fotografujący miał pewność, że nie przegapi ujęcia.
Wbudowana stabilizacja obrazu
Rodzaj stabilizatora obrazu, który został wbudowany w aparat fotograficzny. Zapewnia on stabilizację obrazu przy wykonywaniu zdjęć niezależnie od obiektywu, jaki jest dołączony do aparatu. Sensor żyroskopowy dokładnie rozpoznaje kierunek drgań. Wykorzystując wbudowane mikrosilniki SWD, efekt drgań jest kompensowany przez przesuwanie sensora obrazu stosownie do danych o ruchu aparatu.
Konwertery optyczne

Konwerter Rybie oko:
Oferuje całkiem nowy poziom kreatywności. W zależności od obiektywu pozwala on uchwycić w kadrze zniekształconą półsferę tworząc pełne dramatyzmu ujęcia z zakręcającą perspektywą.

Konwerter makro:
Pozwala użytkownikom na tworzenie fascynujących zbliżeń już z odległości 24 cm od fotografowanego obiektu (zależnie od obiektywu). Doskonały dla niezwykłych ujęć świata przyrody.

Konwerter szerokokątny:
Idealny do fotografowania w ograniczonych przestrzeniach konwerter szerokokątny pozwala użytkownikom uzyskiwać szersze ujęcia, co jest przydatne choćby w przypadku zdjęć grupowych na imprezach i przyjęciach. Co więcej, zmienia on drastycznie proporcje pomiędzy bliskimi o odległymi obiektami. To, co znajduje się bliżej obiektywu wydaje się znacznie większe w stosunku do obiektów z tła – tworząc dynamiczne poczucie głębi.
Cyfrowa stabilizacja obrazu
Pomaga uniknąć rozmycia obrazu na zdjęciu ze względu na poruszenie aparatem lub szybki ruch fotografowanego obiektu.
Podwójna stabilizacja obrazu

Zapewniając dwuaspektową ochronę ta specjalna funkcja pomaga unikać poruszonych zdjęć spowodowanych drganiami aparatu lub szybkim ruchem fotografowanych obiektów. Łączy ona wysokie czułości ISO z mechanicznym stabilizatorem obrazu zastosowanym do matrycy CCD. Stabilizator wykorzystuje wbudowany sensor żyroskopowy wykrywający ruchy aparatu i stosownie do wskazań dostosowuje matrycę CCD.


e-Portret
Rozpoznaje twarze i automatycznie sprawia, że zarówno twarze, jak i przylegające do nich obszary są bardziej gładkie, jaśniejsze i wyglądają młodziej – funkcja ta działa zarówno przed, jak i po wykonaniu zdjęcia.
Kompatybilność z kartą Eye-Fi
Pozawala użytkownikom kart pamięci Eye-Fi SD na wykorzystanie ich do automatycznego bezprzewodowego transferowania nowych zdjęć i filmów HD, aby mogły być prezentowane i udostępniane na stronach internetowych lub w komputerze.
FAST AF- Szybki AF

FAST AF (Autofocus z technologią Frequency Acceleration Sensor Technology) jest super szybkim systemem autofocusa i stanowi całkowity przełom w technologii automatycznego ustawiania ostrości. System FAST AF wykorzystuje dane z nowego sensora, który udostępnia niezbędny sygnał wideo z podwojoną prędkością odczytu (120 kadrów na sekundę) w porównaniu z poprzednimi sensorami. Niezwykle sprawne działanie systemu FAST AF wzbogaca dodatkowo tryb Ciągłego AF, który sprawia, że aparat stale dostosowuje ostrość, nawet przed wykonaniem zdjęcia lub rozpoczęciem filmowania. System FAST AF nie tylko zapewnia błyskawiczne ustawianie ostrości, lecz także przyspiesza uruchamianie systemu AF przy naciskaniu spustu migawki.


GPS & e.kompas

Automatycznie rejestruje lokalizację geograficzną, jakiej zostało wykonane zdjęcie, można więc dzięki zdjęciom na cyfrowej mapie odtworzyć trasę, którą się przebyło, a także łatwo przeszukiwać duże ilości zdjęć w oparciu o kryterium lokalizacji. Funkcja GPS & e.kompas działa w ponad 180 krajach i jest w stanie zidentyfikować ponad 700,000 krajobrazów wyświetlając informacje tekstowe na górze obrazu. W przypadku każdego zdjęcia funkcja GPS & e.kompas rejestruje szerokość i długość geograficzną, a także kierunek, w którym robione było zdjęcie. Co więcej, dane te pobierane są szybko – dzięki nowemu rozwiązaniu w postaci Assist GPS, twój aparat łączy się z siecią satelitów w czasie krótszym niż 10 sekund.


Tryb fotografowania gwiazd z ręki

Jest to jedna z szeregu funkcji, jakie zapewniają nowe 16 megapikselowe sensory backlit CMOS wprowadzone przez Olympus. Tryb fotografowania gwiazd z ręki przeciwdziała szumom obrazu, oraz drganiom aparatu i pozwala na uzyskiwanie ostrych zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych bez korzystania ze statywu. Wystarczy wycelować aparat Olympus i zrobić zdjęcie. Zamiast rejestrowania tylko jednego obrazu, aparat bardzo szybko wykonuje kilka zdjęć z różnymi ustawieniami ekspozycji, a następnie łączy je wybierając najbardziej odpowiednią gradację dla poszczególnych partii zdjęcia, niepotrzebny zaś materiał jest eliminowany. W rezultacie powstaje doskonale naświetlone zdjęcie wykonane z ręki, efekt jakiego normalnie nie można byłoby uzyskać bez wsparcia aparatu na stabilnej podstawie.


Filmowanie HD (720p High Definition)
Filmowanie HD (HD wideo) zapewnia telewizyjną jakość filmów, gdy są one odtwarzane na ekranach telewizorów HD. W trybie filmowania HD, aparat fotograficzny rejestruje materiał filmowy HD z wykorzystaniem kompresji filmowej MPEG-4 AVC/H.264 przy rozdzielczości 1280 x 720 pikseli.
Wysokiej czułości (HS – High Sensivity) Sensor
Wysokiej czułości sensor CCD jest większy, niż sensory obrazu stosowane zazwyczaj w kompaktowych aparatach fotograficznych, a ponadto jego piksele są większe niż stosowane w porównywalnych sensorach. Zapewnia on wyjątkową jakość obrazu w każdych warunkach oświetleniowych, w tym przy fotografowaniu o świcie, przy słabym oświetleniu, oraz gdy robimy zdjęcia wieczorem.
Tryb i-Auto

Ten tryb “inteligentnej -automatyki” wykorzystuje zaawansowane automatyczne technologie detekcji, w oparciu o które aparat może sam rozpoznawać najczęściej fotografowane rodzaje scen. Dzięki temu można uzyskiwać perfekcyjne zdjęcia bez potrzeby wprowadzania żadnych manualnych ustawień.


i-Underwater Snapshot – Tryb podwodnej automatyki
W trybie i-Auto aparat rozpoznaje, gdy jest zanurzony w wodzie i automatycznie uaktywnia tryb i-Underwater Snapshot, dostosowując drobiazgowo ustawienia do szczególnych warunków oświetleniowych, jakie panują pod wodą. Jest to doskonały tryb do zdjęć portretowych w płytkiej wodzie zapewniający jednocześnie wyraziste rejestrowanie głównego obiektu zdjęcia oraz jego tła.
Oprogramowanie [ib]
Olympus oferuje obecnie [ib], zintegrowaną przeglądarkę zdjęć, oraz oprogramowanie do katalogowania ich. Zdjęcia można organizować np. wg osób dzięki nowej technologii rozpoznawania twarzy, wg miejsc w oparciu o funkcję mapowania opartą na GPS, czy też według wydarzeń.
i-Enhance
Funkcja i-Enhance automatycznie wzbogaca kolorystykę, dzięki czemu wykonane zdjęcia bardziej przypominają intensywną tonację sceny tak, jak ją zapamiętaliśmy.

Zintegrowany w aparacie tryb Panoramy
Pozwala użytkownikom na tworzenie super-szerokokątnych ujęć - wystarczy wodzić obiektywem poprzez fotografowaną scenerię, by uzyskać wspaniałą panoramę. Aparat wykonuje trzy zdjęcia i automatycznie łączy w całość poszczególne kadry. Gdy tylko odpowiednie znaczniki w kadrze nałożą się, aparat automatycznie zwalnia migawkę.
Przewodnik Live Guide

Będąc swego rodzaju przedłużeniem trybu i-Auto, przewodnik Live Guide zaledwie w trzech krokach pozwala każdemu mistrzowsko dostosować ustawienia i uzyskać wyróżniające się zdjęcie. Możesz w ten sposób określić ruch i poziom rozmycia tła, intensywność kolorystyki, temperaturę oświetlenia i jasność. W typowej sytuacji przewodnik Live Guide pomaga wyróżnić pierwszy plan i rozmyć tło na zdjęciu, aby nabrało ono większej dramaturgii. Zamiast samemu ustawiać poziom głębi ostrości obiektywem lub w menu, wystarczy przesunąć na ekranie LCD w górę lub w dół belkę regulacji. Przewodnik Live Guide automatycznie dostosuje wszystkie parametry i zmieni zdjęcie, by pokazać, jakie finalne efekty przynoszą wprowadzane zmiany. Gdy na ekranie LCD widnieje rezultat, jaki chcemy uzyskać, zatrzymujesz przesuwanie belki regulacji i przechodzi do kolejnego ustawienia – lub po prostu robisz zdjęcie.


Zestaw oświetleniowy do makrofotografii
nie jedno światło, lecz dwa jasne światła LED – każde umieszona na końcu metalowego elastycznego ramienia zasilane przez aparat fotograficzny. Obydwa ramiona można wyciągnąć na 17cm z eleganckiej i smukłej jednostki mocowanej do Portu Akcesoriów. W przypadku zdjęć makro oraz atrakcyjnych zbliżeń niewielkich przedmiotów zestaw oświetleniowy do makrofotografii umożliwia stworzenie odpowiedniej iluminacji sceny.
Standard Mikro Cztery Trzecie
Standard Mikro Cztery Trzecie został opracowany dla zmaksymalizowania potencjału cyfrowego fotografowania. Pozwala on użytkownikom na korzystanie z tej samej wysokiej jakości obrazu, jaka daje znany ze standardu Cztery Trzecie sensor typu 4/3 przy jednoczesnym zachowaniu bardziej kompaktowych rozmiarów korpusu. Nowy standard Mikro Cztery Trzecie umożliwia konstruowanie niezwykle kompaktowych cyfrowych aparatów fotograficznych z wymiennymi obiektywami, systemów nowatorskich w porównaniu z wszystkimi dotychczasowymi rozwiązaniami. Standard obejmuje również większą liczbę styków elektrycznych w mocowaniu obiektywu, co stanowi wsparcie dla nowych funkcji i pozwala na dalszą rozbudowę systemu w przyszłości.
Wieloaspektowa stabilizacja dla filmowania (Multi-motion Movie IS)

Gdy idziesz i jednocześnie filmujesz, wówczas poruszenie i rozmycie obrazu może stanowić istotny problem. Nie dotyczy to jednak sytuacji, gdy mamy do dyspozycji wieloaspektową stabilizację dla filmowania (Multi-motion Movie IS). Ta zaawansowana technologia stabilizacji obrazu przeciwdziała rozmyciu obrazu nawet w przypadku wolno przesuwających się obiektów, przy ujęciach z dłuższą ogniskową oraz podczas wodzenia obiektywem w poprzek sceny. Stabilizacja ta stanowi doskonałe rozwiązanie przy tworzeniu dynamicznych i spontanicznych filmów, gdy sam jesteś w ruchu i nie masz żadnej szansy skorzystania ze statywu.


Wiele formatów kadru
Fotografujący mogą wybierać spośród czterech różnych formatów kadru dobierając indywidualnie format do określonego motywu oraz ogólnego wyrazu zdjęcia, jaki chcą uzyskać. Wybrany format będzie wyświetlany na ekranie LCD aparatu lub w celowniku. W zależności od modelu aparatu fotograficznego dostępne formaty to np.: 4:3, 3:2, 16:9 oraz 6:6.
Wielokrotna ekspozycja
Funkcja ta pozwala na nałożenie na siebie obrazów RAW, aby w ten sposób utworzyć jedno nowe zdjęcie. Funkcja dostępna jest w trybie fotografowania, jak również w trybie Edycji.
Zapis typu Multi
Technologia Olympus z podwójną jednostką przetwarzania obrazu pozwala użytkownikom na równoczesne korzystanie z rożnych trybów zapisu zdjęć i filmów:

Filmowanie Multi: Film Full HD, oraz film zapisywany z niższą rozdzielczością.

Filmowanie z różnym kadrowaniem: Równoczesne szerokokątne filmowanie, oraz zbliżenia kadru na filmie HD.

Magiczny filtr i oryginalny film: Normalny film HD, oraz film z zastosowaniem magicznych filtrów.
OLED
Organiczne emitujące światło diody emitują światło bezpośrednio i oferują liczne zalety w stosunku do wyświetlaczy LCD: bardziej efektywne wykorzystanie energii, możliwość odwzorowania głębszej czerni, zwiększony kontrast, bardziej realistyczną kolorystykę, szerszy kąt dobrego widzenia obrazu oraz lepszą jasność.
PENPAL
Elegancki moduł komunikacyjny pozwalający na zapisanie do 2600 zdjęć i ich bezprzewodowy transfer poprzez Bluetooth® do innego urządzenia obsługującego Bluetooth®, jak np. telefon komórkowy, komputer, czy też inny aparat wyposażony w moduł PENPAL. Stamtąd zaś z łatwością można je udostępniać przyjaciołom w portalach społecznościowych online czy przesyłać e-mail’em.
Detekcja Zwierzaka
Automatycznie rozpoznaje mordkę psa lub kota (dwa różne tryby) i współpracuje z automatycznym wyzwalaniem migawki, aby wykonać zdjęcie dokładnie w chwili, gdy pies lub kot patrzą w stronę obiektywu.
Photo Surfing – Foto surfowanie

Wybierając tę opcję w menu odtwarzania użytkownik może przeglądać zdjęcia wg daty ich wykonania, sceny, osoby miejsca lub kolekcji zdjęć.


Programy tematyczne
Programy tematyczne oferują cały szereg różnych zestawów ustawień odpowiadających fotografowanemu motywowi wśród programów tematycznych wyróżniamy np. takie jak Krajobraz, Nocna Sceneria, Plaża i śnieg, Zwierzaki, itp. Po wybraniu programu tematycznego aparat automatycznie dobiera całą gamę parametrów, aby uzyskać możliwie najlepsze rezultaty dla danej sceny.
Technologia Kompensacji Cienia (SAT)
Technologia opracowana dla poprawy ekspozycji obrazu w ciemnych obszarach kadru. Wykorzystując sensor, który działa bardzo podobnie jak ludzkie oko, aparat identyfikuje w kompozycji ciemne partie kadru (np., cień pod drzewem), a następnie odpowiednio dostosowuje do tych obszarów ustawienie ekspozycji. W rezultacie można uzyskać bardziej realistyczne i bogatsze w szczegóły zdjęcia.
Smart Panorama
Pozwala użytkownikom na tworzenie super-szerokokątnych ujęć - wystarczy wodzić obiektywem w poziomie lub w pionie, by uzyskać wspaniałą panoramę. Nie trzeba zwracać uwagi na punkty styczne kadrów – aparat automatycznie łączy w całość poszczególne kadry tworzące panoramiczny obraz.
Filtr ultradźwiękowy
Kurz przenikający do cyfrowego aparatu fotograficznego z wymiennymi obiektywami, może bardzo niekorzystnie wpływać na zdjęcia – o ile nie zostanie w porę usunięty. Filtr ultradźwiękowy, to przezroczysty filtr, który został umieszczony pomiędzy migawką aparatu a sensorem. Strząsa on osiadające drobinki poprzez serie ultradźwiękowych drgań generowanych podczas włączania filtra. Olympus był pierwszym producentem, który zastosował rozwiązanie zabezpieczenia przed kurzem.
Procesor obrazu TruePic III+
Automatycznie wzbogaca istotne aspekty jakości zdjęcia łącznie z odwzorowaniem kolorów (zakres tonalny, saturacja i jasność) oraz ostrością obrazu (zredukowany poziom szumów obrazu, poprawione odwzorowanie krawędzi), jak również przyczynia się do szybszego przetwarzania danych. Procesor ten obsługuje także funkcję Magicznych Filtrów dających szerokie możliwości twórczej ekspresji.
Procesor obrazu TruePic V
Doskonały, opracowany przez Olympus procesor przetwarzania obrazu. Automatycznie wzbogaca istotne aspekty jakości obrazu, takie jak: Odwzorowanie kolorów (paleta barw, nasycenie oraz jasność), ostrość obrazu (zredukowane zakłócenia obrazu, poprawione odwzorowanie krawędzi), jak również przyczynia się do ogólnego zwiększenia szybkości realizowanych przez aparat operacji. Ponadto procesor wspiera funkcję Filtrów Artystycznych/Magicznych, rejestrowanie filmów z jakością HD, a także fotografowanie z wysokimi czułościami aż do ISO 6400, co łącznie zapewnia użytkownikowi bezprecedensową kreatywność i bogactwo środków wyrazu.
Procesor obrazu TruePic VI
Ten wydajny i zaawansowany technicznie procesor przetwarzania obrazu został specjalnie opracowany dla nowej generacji aparatów fotograficznych Olympus. Tak, jak procesory stosowane w komputerach, TruePicVI składa się w zasadzie z dwóch odrębnych procesorów, z których jeden jest dedykowany wyłącznie do obróbki odwzorowywanego obrazu. W ten sposób aparat może szybciej rejestrować i przetwarzać obrazy, uzyskując wyższą jakość oraz możliwość korzystania z czułości aż do ISO 12800. Dodatkowy potencjał procesora TruePic VI wspiera także nowy, opracowany przez Olympus system FAST AF (Autofocus z technologią Frequency Acceleration Sensor Technology) – niezwykle szybki system autofocusa stosowany w aparatach fotograficznych z wymiennymi obiektywami. Nowy procesor odgrywa także kluczową rolę przy filmowaniu 1080i Full HD oraz obsłudze zintegrowanych w aparacie Filtrów Artystycznych i Efektów Filtrów Artystycznych, które stanowią dodatkowe środki kreatywnej ekspresji. Co więcej, nowy procesor znacznie skraca czas powracania aparatu do gotowości ze stanu uśpienia oraz zauważalnie redukuje poziom szumów obrazu. Nowy procesor poprawia także jakość obrazu w takich obszarach jak zakres kolorystyczny, nasycenie barw oraz odwzorowanie szczegółów.
Obiektyw ZUIKO DIGITAL

Obiektywy ZUIKO zostały po raz pierwszy opracowane dla aparatów fotograficznych Olympus w 1936 roku i zapewniają one precyzję i jakość cenioną zarówno przez profesjonalistów, jak i fotoamatorów. Konstrukcja obiektywów ZUIKO DIGITAL pozwala na pełne wykorzystanie potencjału sensora obrazu cyfrowego aparatu fotograficznego, co w efekcie zapewnia wyraziste zdjęcia o intensywnej kolorystyce i bogatych kontrastach, od centrum obrazu aż do samych krawędzi kadru.
©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna