Publikacje specjalistycznePobieranie 38,25 Kb.
Data09.03.2018
Rozmiar38,25 Kb.Publikacje specjalistyczne

Informacja Prasowa


Nr 1 na świecie wśród aparatów typu ultrazoom


20 - krotny zoom w aparacie Olympus SP-570 UZ


Warszawa, 22 Stycznia 2008 – Wśród aparatów fotograficznych typu ultra zoom pojawił się nowy mistrz: Olympus SP-570 UZ przybliży cię do akcji jeszcze bardziej niż dotychczas dysponując niesamowitym obiektywem o 20-krotnym zoomie optycznym. Posiadając zintegrowaną Podwójną stabilizację obrazu, najnowsza innowacja Olympus skierowana do ambitnych użytkowników, specjalistów i kreatywnych fotografów eliminuje rozmycie obrazu wynikające z poruszenia aparatu i zapewnia niezwykle ostry obraz na zdjęciach nawet przy bardzo dużym stopniu powiększenia. Nie musisz się też stresować, gdy trafia Ci się szansa uwiecznienia na zdjęciu jedynego w życiu momentu: zdjęcia seryjne wykonywane z prędkością do 15kadrów na sekundę sprawią, że na pewno nie przegapisz najważniejszej chwili. Aparat SP-570 UZ trafi do sklepów w marcu 2008.


Doskonała technologia ultra zoomu

Uchwyć unikalne momenty rozgrywające się na środku boiska sportowego lub na odległym podwyższeniu uczelnianej sceny - nawet jeśli utknąłeś na bocznej linii lub zajmujesz tylne rzędy. Udostępniając fotografującym teleobiektyw o bezprecedensowym potencjale, model SP-570 UZ ze spektakularnym zoomem sprowadzi każdy obiekt w kadrze na tyle blisko, że chciałoby się go dotknąć ręką. Ten model z 20-krotnym szerokokątnym zoomem optycznym pokrywa zakres ogniskowych rozciągający się w przedziale 26-520mm, co sprawia, że jest to aparat o największych możliwościach zoomu w tym segmencie.* Moc powiększenia teleobiektywu można zwiększyć do niesłychanej wręcz wartości 2600mm dzięki zastosowaniu 5.0-krotnego cyfrowego zoomu. A jeszcze silniejsze powiększenie odpowiadające ogniskowej 4420mm jest możliwe do uzyskania po dołączeniu opcjonalnego telekonwertera TCON-17 wraz z pierścieniem adaptera CLA-10.


Z tego względu, że wraz ze wzrostem długości ogniskowej zwiększa się ryzyko poruszenia zdjęcia, Olympus zastosował w aparacie SP-570 UZ Podwójną stabilizację obrazu. Zabezpiecza ona przed rozmyciem obrazu spowodowanym poruszeniem aparatu, co doskonale sprawdza się przy fotografii sportowej oraz we wszystkich innych sytuacjach, gdy nie ma mowy o powtórzeniu jedynej w swym rodzaju magicznej chwili. Co więcej, częstotliwość wykonywania zdjęć seryjnych wynosząca w tym aparacie 15 kadrów/sekundę ** sprawi, że nie umkną nam nawet poszczególne etapy akcji rozgrywającej się w ułamku sekundy. Dodatkowo inteligentna technologia pomaga także w uchwyceniu niespodziewanych atrakcji – bowiem tryb Zdjęcia przed zwolnieniem migawki pozwala na zarejestrowanie pięciu kadrów ** zanim jeszcze migawka zostanie zwolniona.
Duży obraz

Szerokokątne możliwości obiektywu rozpoczynającego się ogniskową 26mm sprawiają, że SP-570 UZ doskonale sprawdza się, gdy chcemy uchwycić pełny obraz w kadrze, a jest to szczególnie cenne przy zdjęciach w pomieszczeniach oraz przy fotografii architektury. Kadrowanie ujęć jest równie proste, gdyż aparat dysponuje dużym 2.7"/6.9cm ekranem HyperCrystal LCD z technologią BrightCapture, dzięki czemu wiernie odwzorowuje wybierają kompozycję.


Bliskie spotkania

Zbliż się i penetruj urokliwy, otaczający Cię miniaturowy świat. Dzięki minimalnej odległości fotografowania wynoszącej zaledwie 1cm, tryb Super Makro aparatu SP-570 UZ jest doskonały do odkrywania sekretów przyrody, fotografowania innych frapujących detali i ujawniania całego bogactwa faktury powierzchni.


Cały technologiczny arsenał

Aparat SP-570 UZ wykorzystuje pełen zestaw innowacji Olympus z zakresu cyfrowego obrazowania, aby fotografujący miał pewność, że zarejestruje możliwie najlepszy obraz. Spośród zastosowanych rozwiązań należy wymienić Ustawienia wysokich czułości ISO, Technologię detekcji twarzy, Technologię kompensacji cienia oraz procesor TruePic III.


Prostota użytkowania

Poza automatycznym fotografowaniem oraz manualnymi opcjami kontroli parametrów (P/A/S/M), aparat SP-570 UZ posiada również 22 programy tematyczne, które zostały zoptymalizowane dla często spotykanych sytuacji zdjęciowych. Zapewnia do doskonałą równowagę pomiędzy wygodą i prostota automatycznego fotografowania oraz kreatywną swobodą, jakiej poszukują ambitni fotografowie. Ci, którzy oczekują jeszcze szerszych możliwości kontroli parametrów fotografowania z pewnością docenią funkcję manualnej regulacji ostrości oraz poziomów zoomu przy użyciu pierścienia znajdującego się na obiektywie. Ponadto, poza gorącą stopką, bezprzewodowe sterowanie lampą błyskową sprawia, że plątanina kabli staje się już kwestią przeszłości: aparat SP-570 UZ może poszczycić się kompatybilnością z nowymi lampami błyskowymi Olympus FL-50R oraz FL-36R, które początkowo zostały wprowadzone do współpracy z profesjonalnym modelem cyfrowej lustrzanki Olympus - aparatem E-3. Warto też wspomnieć o korekcji dioptrycznej, która ułatwia korzystanie z celownika osobom noszącym okulary, a także o tym, że menu dostępne jest w aparacie w 38 wersjach językowych, dzięki czemu każdy ma zapewnioną bezproblemową nawigację po ustawieniach i funkcjach.


Oferujący całe bogactwo funkcji model SP-570 UZ daje użytkownikom bezprecedensowy potencjał zoomu oraz stwarza wiele dodatkowych możliwości wzbogacających różnorodne aspekty fotografowania. Aparat będzie dostępny począwszy od marca.

Aparat Olympus SP-570 UZ – podstawowe cechy:

 • Obiektyw z 20-krotnym zoomem optycznym (ekwiwalent ogniskowych 26-520mm*) – począwszy od ekstremalnych zbliżeń aż po rozległe sceny

 • Unika poruszonych zdjęć dzięki podwójnej stabilizacji obrazu

 • By nie przeoczyć żadnej chwili – zdjęcia seryjne 15kadrów / sek.**

 • Technologia Detekcji Twarzy dla doskonałej ostrości i ekspozycji twarzy oraz poprawnej ekspozycji innych partii obrazu

 • Tryby ekspozycji P/A/S/M dla kreatywnej swobody fotografowania

 • 22 programy tematyczne dla doskonałych rezultatów w różnorodnych sytuacjach

 • 10 Megapikseli pozwalających na wydruki w formacie plakatu

 • Przeglądaj i prezentuj zdjęcia na 2.7"/6.9cm ekranie LCD

 • Lepsze fotografowanie w słabych warunkach oświetleniowych dzięki technologii BrightCapture

 • Wspaniałe zdjęcia kwiatów i drobnych detali wykonywane już z odległości 1cm w trybie Super Makro

 • Ożyw swoje wspomnienia rejestrując sekwencje filmowe z dźwiękiem

 • Procesor obrazu TruePic III dla szybszego przetwarzania zdjęć i wyższej jakości obrazu

 • 38 wersji językowych interfejsu użytkownika dostępnych w aparacie

 • Korekcja dioptrii

 • Elastyczne fotografowanie z wykorzystaniem wewnętrznej pamięci lub kart xD-Picture Card

 • Dostarczany wraz z oprogramowaniem Olympus Master 2.03 zawierającym wersję testową Muvee Pack oraz z czterema bateriami AA

 • Dostępny opcjonalnie t4elekonwerter TCON-017 oraz pierścień adaptera CLA-10 zwiększają maksymalną ogniskową do 884mm (lub 4420mm przy stosowaniu zoomu cyfrowego)

* Ekwiwalent dla aparatu małoobrazkowego 35mm

** W trybie 1.2 Megapiksela

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt:
Sylwia Kuptel

Email: sylwia.kuptel@olympus-europa.com
Materiały do pobrania w serwisie dla Partnerów Olympus Polska:

http://www.partner.olympus.pl
Dodatek
Technologia BrightCapture

Technologia opracowana dla uzyskiwania lepszych rezultatów fotografowania w słabych warunkach oświetleniowych. Działa on w dwóch aspektach: i) Cała dostępna informacja z pikseli sensora obrazu jest wykorzystywana przy tworzeniu podglądu ujęcia na ekranie LCD, co sprawia, że jest on cztery razy jaśniejszy niż konwencjonalne modele, a kadrowanie, nawet w ciemności, staje się o wiele łatwiejsze. ii) W niektórych trybach fotografowania zwiększana jest czułość (rozdzielczość jest czasami redukowana), dzięki czemu powstają właściwie naświetlone zdjęcia o odpowiedniej reprodukcji kolorów, wysokim kontraście oraz stosownej wyrazistości, nawet gdy nie jest wykorzystywana lampa błyskowa. Programy tematyczne wykorzystujące technologię BrightCapture to między innymi: „Przy świecach”, „Sceny nocne” czy też „W zastanym oświetleniu”.


Podwójna stabilizacja obrazu

Zapewniając dwuaspektową ochronę ta specjalna funkcja pomaga unikać poruszonych zdjęć spowodowanych drganiami aparatu lub szybkim ruchem fotografowanych obiektów. Łączy ona wysokie czułości ISO z mechanicznym stabilizatorem obrazu zastosowanym do matrycy CCD. Stabilizator wykorzystuje wbudowany sensor żyroskopowy wykrywający ruchy aparatu i stosownie do wskazań dostosowuje matrycę CCD.


Technologia detekcji twarzy

Technologia, która wyszukuje twarze w tworzonej kompozycji i rozpoznaje je jako główny motyw zdjęcia. Następnie automatycznie ustawia ostrość na rozpoznane twarze i optymalizuje dla nich ekspozycję, aby stworzyć zdjęcie, które będzie ostre we właściwych miejscach oraz będzie idealnie naświetlone.


HyperCrystal

W ekranach LCD wykorzystywana jest pół przepuszczalna technologia, która wykorzystuje dodatkową warstwę umieszczoną na spodzie ekranu LCD i odbijającą emitowane światło z zewnętrznych źródeł. Rozwiązanie to pozwala na zwiększenie jasności ekranu LCD, dzięki czemu nawet przy bezpośrednim świetle słonecznym obraz jest wyświetlany z właściwą ostrością i jest trzy razy bardziej kontrastowy niż w przypadku konwencjonalnych wyświetlaczy. Ponadto ekran zapewnia szeroki kąt dobrego widzenia, bez poświaty lub cieni, dzięki czemu można swobodnie kadrować zdjęcia pod różnym kątem i od razu prezentować je grupce osób skupionych wokół aparatu.
Tryb „Zdjęcia przed zwolnieniem migawki”

Tryb ten pozwala, by zarejestrował pięć kadrów bezpośrednio poprzedzających zwolnienie migawki. Działa on w ten sposób, że stale przechowuje w buforze pamięci pięć ostatnich kadrów (w rozdzielczości 1.2MP). W ten sposób zyskuje się, decydujące ułamki sekundy, które dzielą rozgrywające się przed nami wydarzenie od rzeczywistego zwolnienia migawki.


Technologia kompensacji cienia

Technologia stworzona, by poprawić ekspozycję zdjęcia designer jego ciemnych partiach. Wykorzystując sensor działający podobnie do ludzkiego oka identyfikowane są ciemne partie kompozycji (np. zacieniony obszar pod drzewem) i aparat dobiera odpowiednią ekspozycję dla tych obszarów. W rezultacie powstaje zdjęcie, które jest bardziej realistyczne i charakteryzuje się większym bogactwem szczegółów.


Procesor obrazu TruePic III

Najnowsza generacja procesora obrazu opracowana przez Olympus. Automatycznie wzbogaca istotne aspekty jakości obrazu, takie jak: Odwzorowanie kolorów (paleta barw, nasycenie oraz jasność), ostrość obrazu (zredukowane zakłócenia obrazu, poprawione odwzorowanie krawędzi), jak również przyczynia się do ogólnego zwiększenia szybkości realizowanych przez aparat operacji.


Bezprzewodowa kontrola lampy błyskowej

Użytkownik może zdalnie w sposób bezprzewodowy (nie potrzeba stosować dodatkowych kabli) sterować lampami błyskowymi poprzez wykorzystanie wbudowanej lampy błyskowej aparatu, jako lampy głównej dla systemu oświetlenia błyskowego. Opcje kontroli obejmują możliwość niezależnego regulowania trybu działania lampy oraz ustawienia korekcji błysku nawet dla trzech grup lamp błyskowych. Dostępne są cztery kanały komunikacyjne, by uniknąć interferencji, i można stosować różne poziomy intensywności błysku.


©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna