Powiatowy urząd pracyPobieranie 89,1 Kb.
Data23.02.2018
Rozmiar89,1 Kb.POWIATOWY URZĄD PRACY

ul.Sienkiewicza 82, 15-005 Białystok,


tel. 85 747 38 00, tel./fax. 85 747 38 61

www.pup.bialystok.pl


Załącznik Nr 1 do SIWZ

Szczegółowy Opis Przedmiotu ZamówieniaI. System Kolejkowy


  1. Przedmiotem zamówienia jest:

 1. Dostawa i montaż monitorów wraz z Playerami oraz automatów biletowych.

 2. Zamawiający oczekuje dostarczenia tabliczek informacyjnych przeznaczonych do stawiania na biurku wykonanych z tworzyw sztucznych o rozmiarze min. 200 mm x 150 mm umożliwiających samodzielną zmianę prezentowanej treści przez wymianę wydrukowanej wkładki w ilości 50 sztuk.

 3. Dostawa oprogramowania niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania systemu kolejkowego, umożliwiającego zarządzanie systemem kolejkowym, aplikacjami zainstalowanymi na playerach monitorów i treścią na nich wyświetlanych oraz ich zdalną konfigurację.

 4. Uruchomienie i konfiguracja systemu.

 5. Przygotowanie szablonów dla Zamawiającego do wyświetlania informacji systemu kolejkowego

i innych informacji multimedialnych dla Zamawiającego..

 1. Przeszkolenie pracowników Zamawiającego z zarządzania i obsługi wdrożonego systemu kolejkowego.

 2. Wsparcie techniczne oraz kreowanie treści multimedialnych na monitory przez okres 12 miesięcy od daty podpisania protokołu odbioru potwierdzającego uruchomienie działającego systemu kolejkowego.


2. Minimalne wymagania sprzętowe.

L.p

Nazwa urządzenia

Jedn.

Ilość

1.

Automat biletowy wolnostojący z drukarką termiczną i ekranem dotykowym umiejscowione na parterze i II piętrze budynku Zamawiającego :

- obudowa automatu bieltowego – powinna być stojąca, wykonana w uzgodnieniu z Zamawiającym w formie infokiosku z montażem do podłogi i zawierać logo Zamawiającego;

- monitor dotykowy – min. 17’’umożliwiający programowanie min. 99 znaków oraz dodawania podkategorii;

- drukarka termiczna z obsługą znaków w języku polskim wyposażona w funkcję automatycznego obcinania papieru, zamontowana w obudowie wandaloodpornej z możliwością otworzenia obudowy i wymiany rolek papieru.;

- pobranie biletu odbywa się poprzez naciśnięcie wybranej kategorii na monitorze dotykowym, na którym będzie znajdował się opis grup;

- automat biletowy powinien drukować na bilecie: numer klienta wraz z symbolem literowym danej kategorii, liczbę czekających osób, datę i godzinę wydania biletu, logo wraz z inną dowolną grafiką lub tekstem;

- posiadać funkcjonalność wyświetlania komunikatu o kończącym się papierze


szt.

2

2.

Wyświetlacz główny – monitor o przekątnej ekranu nie mniej niż 42” do wyświetlania informacji dotyczących systemu kolejkowego i innych informacji multimedialnych umiejscowiony nad automatem biletowym na parterze i II piętrze w budynku Zamawiającego.

Panel

- rozdzielczość - 1920*1080 (16:9)

- jasność – min. 350cd/m2

- kontrast – min. 3000:1

- kąty widzenia (poziom/pion) min. 178/178

- czas reakcji matrycy (szary do szarego) 8msWyświetlacz

- kontrast dynamiczny – min. 10000:1

- częstotliwość odświeżania (poziomo) 30KHz ~81kHz

- częstotliwość odświeżania (pionowo) 56Hz ~85Hz

- Maximum Pixel Frequency-148.5MHz

Złącza

- Wejścia – RGB Analog D-SUB, DVI-D, Display Port

- Video CVBS, HDMI1,HDMI2, Component (D- sub 15pin)

- Audio


- Wyjścia RCA(L/R) Stereo mini Jack

- RGB N/A

- Video N/A

- Audio Stereo mini Jack

- Power Out 5V (for SBB)

Zasilanie

- zarządzanie - RJ45, RS232C(in/out)

- typ – wbudowany
szt.


2

3.

Monitory stanowiskowe o przekątnej ekranu nie mniejszej niż 19” umiejscowione nad wskazanymi przez Zamawiającego pokojami na II piętrze w budynku Zamawiającego.

 • format ekranu - 16:9

 • rozdzielczość - min. 1920 x 1080

 • jasność - min 250 cd/m2,

 • Kąty widzenia (poziom/pion) - min.178/178

 • Czas reakcji max. 5 ms

 • Liczba wyświetlanych kolorów - min.16,7 mln

 • Rodzaje wyjść. VGA (D-sub) - 1 szt.HDMI - 1 szt.


szt.


6

4.

Player – komputer wyświetlający

- zainstalowany system operacyjny Windows 7 lub wyższy;

- komputer o parametrach nie gorszych niż: procesor minimum Intel Core I3, min. 4 GB pamięci RAM, dysk twardy 30 GB, ethernet 10/100/1000, karta grafiki zintegrowana, porty min: RJ-45, 2 x USB 2.0 lub wyższy.szt.

8
 1. Szczegółowe wymagania systemu kolejkowego.

 1. Zaproponowany system kolejkowy musi posiadać możliwość integracji z istniejącym systemem Syriusz Std w celu wyświetlania na ekranach informacji o aktualnym stanie kolejki i aktualnych ofertach pracy z danych pochodzących z Syriusza w postaci plików XML.

 2. Aplikacja do obsługi interesantów powinna być instalowana na stacjach roboczych pracowników Urzędu.

 3. Aplikacja instalowana na komputerach zarządzających (stanowiskowych) systemem kolejkowym powinna posiadać możliwość podglądu online: ile osób pobrało bilet do danej kategorii, możliwość transferu danego numeru biletu do innej kategorii / podkategorii, możliwość przeniesienia wzywanego numeru do poczekalni, gdy nie odpowiada i wywołanie go z powrotem w dowolnym momencie obsługi interesantów.

 4. System powinien informować na ekranach głównym i stanowiskowych o wylogowaniu bądź zakończeniu pracy osoby, która obsługiwała daną kategorię/podkategorię z dodatkową informację w postaci tekstu wyświetlanego na monitorach głównych i stanowiskowych, kiedy nastąpi ponowne otwarcie obsługi danej kategorii/podkategorii.

 5. System kolejkowy musi posiadać komunikację audio z możliwością elastycznego zarządzania i wyboru opcji „sygnalizacji dźwiękowej” lub „wyczytywanie przywoływanego biletu w języku polskim”.

 6. System kolejkowy musi posiadać wbudowany moduł zegara i aktualnej daty pobieranej z serwera systemu kolejkowego,

 7. System kolejkowy musi posiadać wbudowany moduł aktualnej informacji pogodowej dla danego regionu na świecie pobieranej z serwerów pogodowych dostępnych w sieci Internet,

 8. System musi posiadać możliwość elastycznego zarządzania parametrami w trakcie jego funkcjonowania bez wyłączania systemu kolejkowego.

 9. Zamawiajacy powinien mieć możliwość dodawania kolejnych kategorii kolejek, podkategorii, nowych stanowisk obsługi (aplikacji stanowiskowych instalowanych na komputer PC) i użytkowników bez ponoszenia dodatkowych nakładów inwestycyjnych w sprzęt i licencje.

 10. System musi posiadać możliwość rozwijania w przyszłości o dodatkowe automaty biletowe, monitory główne i stanowiskowe.

 11. System powinien mieć możliwość podglądu statystyk działania całego systemu kolejkowego przy użyciu komputera klasy PC z przeglądarką internetową i dostępem do sieci LAN, w tym:

 1. ilości wykonywanych operacji w podziale na rodzaje, stanowiska obsługi oraz personel w określonym przedziale czasu;

 2. ilości wydawanych numerów w określonym przedziale czasu;

 3. liczby obsłużonych klientów przez poszczególnych pracowników;

 4. czasu oczekiwania na obsługę;

 5. czasu obsługi klientów;

 6. czasu realizacji poszczególnych typów operacji;

 7. drukowanie raportów statystycznych musi być dostępne zarówno w trybie ręcznym, na żądanie jak i automatycznym tzn. wybrane przez użytkownika raporty drukowane są automatycznie o żądanej godzinie np. na koniec dnia pracy.

 1. System musi mieć możliwość odtwarzania aktualnego stanu kolejki po czasowym zaniku napięcia w sieci zasilającej.

 2. System musi umożliwiać dowolny transfer klientów pomiędzy różnymi grupami bez konieczności ponownego pobierania biletu oraz możliwość przerwania na pewien czas obsługi danego klienta i obsługiwania w czasie tej przerwy innych klientów.

 3. System powinien posiadać możliwość zakładania /usuwania limitów przydzielonych do danej kategorii. Limity powinny uwzględniać ilość biletów na dany dzień i godzinę wyłączenia w danej kategorii. Aplikacja systemu kolejkowego powinna mieć możliwość przypisywania takich limitów do każdej kategorii i podkategorii niezależnie. Po wyczerpaniu ustalonego limitu na ekranie monitorów powinien pokazać się komunikat np. w formie kłódki informujący
  o zamknięciu danej kategorii, a na automacie biletowym dana kategoria/podkategoria powinna być niedostępna, (np. szare pole).

 4. System powinien umożliwiać wyświetlanie na ekranach głównych i stanowiskowych poza stanem kolejki dodatkowych treści multimedialnych na tej samej planszy takich jak: pliki multimedialne (klipy) w formatach AVI, WMV, MOV, SWF, MP4, MPG, RVMB, JPG, PNG, BMP, GIF,   FLV, pliki dźwiękowe MP3, WMA, WAV, prezentacje PowerPoint, dokumenty PDF,  Tabele programu Microsoft Excel z informacjami Zamawiającego, konfigurowalne paski animowanego tekstu pobieranego dynamicznie (tickery), tunerów telewizyjnych oraz kamer IP źródła obrazu.


4. Oprogramowanie zarządzające powinno:

 1. działać w środowisku Windows jako aplikacja i uruchamiać się z koniecznością logowania do systemu. Dostęp administratora i użytkowników powinien odbywać się przez system operacyjny min Windows XP.

 2. administrator systemu powinien mieć możliwość zdalnego podglądu wszystkich podłączonych do systemu ekranów (playerów) i obserwacji, co jest na danym ekranie aktualnie wyświetlane, możliwość wprowadzania zmian ustawień dla każdego playera niezależnie, możliwość zaprogramowania harmonogramu wyświetlania kilku projektów na dany dzień dla każdego playera niezależnie.

 3. posiadać wbudowany moduł schedulera - ustawiania harmonogramów wyświetlania poszczególnych projektów, które będą tworzone przez administratora systemu,

 4. posiadać wbudowany moduł skryptowy do rozwijania systemu przez użytkownika i możliwości tworzenia własnych modułów przy użyciu języka programowania HTML5 i JavaScripts,

 5. wbudowany moduł umożliwiający komunikację z dowolnym systemem Digital Signage dostępnym na rynku w celu wyświetlania pozostałych informacji multimedialnych Urzędu na jednym ekranie.

 6. musi dawać możliwość diagnozowania i dokonywania zmian w konfiguracji ustawień systemu w trybie on-line bez koniecznosci zatrzymywania systemu kolejkowego. Usługa zdalnego dostępu powinna posiadać funkcje uniemożliwiające dokonywania zmian przez osoby nieupoważnione.II. System informacji multimedialnej


 1. Przedmiotem zamówienia jest:

 1. Dostawa i montaż monitorów wielkoformatowych wraz z komputerami sterującymi (playerami)
  do wyświetlania treści multimedialnych,

 2. Dostawa i wdrożenie oprogramowania niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania systemu informacji multimedialnej, umożliwiającego:

  1. wyświetlanie informacji multimedialnych na wszystkich monitorach,

  2. zarządzanie systemem,

  3. zarządzanie playerami i monitorami,

  4. wyświetlania ofert pracy z systemu EURES i Syriusz Std,

  5. automatyczne przenoszenie ofert pracy z systemu SYRIUSZ Std na stronę WWW Zamawiającego.

 3. Przygotowanie aplikacji do wyświetlania i zarządzania treścią Ofert Pracy według wskazań Zamawiającego.

 4. Przeszkolenie pracowników Zamawiającego z zarządzania i obsługi wdrożonego systemu.

 5. Wsparcie techniczne oraz kreowanie treści multimedialnych na monitory przez okres 12 miesięcy od daty podpisania protokołu odbioru potwierdzającego uruchomienie działającego systemu informacji multimedialnej.

 6. W razie potrzeby Zamawiający udostępni maszynę wirtualną (serwer) do instalacji niezbędnego oprogramowania sterującego.
 1. Minimalne wymagania sprzętowe.

L.p.

Nazwa urządzenia

Jedn.

Ilość

1.

Wyświetlacz główny – monitor o przekątnej ekranu nie mniej niż 42” do wyświetlania treści multimedialnych

Panel

- rozdzielczość - 1920*1080, format (16:9)

- jasność – min. 350cd/m2

- kontrast – min. 1300:1

- kąty widzenia (poziom/pion) min. 178/178

- czas reakcji matrycy (szary do szarego) 8ms

- ilość wyświetlanych kolorów – 8 bit-16.7M

Złącza

- Wejścia – RGB Analog D-SUB, DVI-D, Display Port

- Video CVBS, HDMI1,HDMI2, Component (D- sub 15pin)

- Audio


- Wyjścia RCA(L/R) Stereo mini Jack

- RGB N/A

- Video N/A

- Audio Stereo mini Jack

- Power Out 5V (for SBB)

Zasilanie

- zarządzanie - RJ45, RS232C(in/out)

- typ – wbudowany

- pobór mocy AC100~240V~ (+/-10%), 50/60 Hz

- włączony - maks. 160W

- czuwanie - mniej niż 2 W

- wyłączony - mniej niż 1 Wszt.

6

2.

Wyświetlacz główny – monitor o przekątnej ekranu nie mniej niż 40” do wyświetlania informacji multimedialnych umiejscowionych nad automatem biletowym na parterze i II piętrze w budynku Zamawiającego.

Panel

- rodzaj matrycy S-PVA( B-DID)

- rozdzielczość - 1920*1080 (16:9)

- jasność – min. 350cd/m2

- kontrast – min. 3000:1

- kąty widzenia (poziom/pion) min. 178/178

- czas reakcji matrycy (szary do szarego) 8ms

- ilość wyświetlanych kolorów – 8 bit-16.7MWyświetlacz

- kontrast dynamiczny – min. 10000:1

- częstotliwość odświeżania (poziomo) 30KHz ~81kHz

- częstotliwość odświeżania (pionowo) 56Hz ~85Hz

- Maximum Pixel Frequency-148.5MHz

Złącza

- Wejścia – RGB Analog D-SUB, DVI-D, Display Port

- Video CVBS, HDMI1,HDMI2, Component (D- sub 15pin)

- Audio


- Wyjścia RCA(L/R) Stereo mini Jack

- RGB N/A

- Video N/A

- Audio Stereo mini Jack

- Power Out 5V (for SBB)

Zasilanie

- zarządzanie - RJ45 , RS232C(in/out)

- typ – wbudowany

- pobór mocy AC100~240V~ (+/-10%), 50/60 Hz

- włączony - maks. 160W

- czuwanie - mniej niż 2 W

- wyłączony - mniej niż 1 W
szt.


4

4.

Player – komputer wyświetlający

- zainstalowany system operacyjny Windows 7 lub wyższy;

- komputer o parametrach nie gorszych niż: procesor minimum Intel Core I3, min. 4 GB pamięci RAM, dysk twardy 30 GB, ethernet 10/100/1000, karta grafiki zintegrowana, porty min: RJ-45, 2 x USB 2.0 lub wyższy
szt.

10 1. Szczegółowe wymagania systemu informacji multimedialnej

 1. System musi pracować w oparciu o sieć z protokołem IP.

 2. System musi wyświetlać informacje na podstawie konfigurowalnego harmonogramu lub na żądanie.

 3. System musi obsługiwać następujące typy danych:

  1. pliki multimedialne w formatach AVI, WMV, MOV, MKV, SWF, MP4, MPG, RVMB, JPG, PNG, BMP, GIF,  FLV,

  2. pliki dźwiękowe MP3, WMA, WAV, OGG, FLAC,

  3. prezentacje PowerPoint,

  4. dokumenty PDF, 

  5. konfigurowalne paski animowanego tekstu pobieranego dynamicznie (tickery),

  6. fragmenty stron internetowych,

  7. sygnał z tunerów telewizyjnych oraz kamer IP,

 4. System musi posiadać możliwość elastycznego zarządzania parametrami w trakcie jego funkcjonowania bez wyłączania systemu informacji multimedialnej.

 5. System powinien posiadać efekty przejść pomiędzy klipami multimedialnymi (brak przerw pomiędzy klipami, zwijanie, spirale itd.), nieproporcjonalne wyświetlanie klipów multimedialnych z możliwością automatycznego usuwania kaszet.

 6. System powinien posiadać wbudowany język skryptowy pozwalający dowolnie oprogramować zdarzenia oraz integrować urządzenia elektroniczne.

 7. W aplikacji zarządzającej administrator systemu powinien mieć:

  1. możliwość zdalnego podglądu wszystkich podłączonych do systemu ekranów (playerów) i obserwacji, co jest na danym ekranie aktualnie wyświetlane,

  2. możliwość wprowadzania zmian ustawień dla każdego playera niezależnie, możliwość zaprogramowania harmonogramu wyświetlania kilku projektów na dany dzień dla każdego playera niezależnie.

  3. system powinien umożliwiać centralne i zdalne zarządzanie rozdzielczościami ekranów, obszarów a także przypisywanie play list do ekranów oraz dowolnej ilości obszarów, na jakie zostaną podzielone

 8. Dodatkowe cechy systemu:

  1. wbudowany moduł zegara i aktualnej daty pobieranej z serwera systemu multimedialnego,

  2. wbudowany moduł aktualnej informacji pogodowej dla danego regionu na świecie pobieranej z serwerów pogodowych dostępnych w sieci Internet,

  3. wbudowane moduły do tworzenia treści multimedialnych: pokaz slajdów i plików graficznych z określeniem czasu ich wyświetlania, w jakości nie mniejszej niż 720p,

  4. możliwość podłączenia zewnętrznej kamery IP,

  5. wbudowany moduł schedulera - ustawiania harmonogramów wyświetlania poszczególnych projektów, które będą tworzone przez administratora systemu,

  6. wbudowany moduł skryptowy do rozwijania systemu przez użytkownika i możliwości tworzenia własnych modułów przy użyciu języka programowania HTML5 i JavaScripts,

  7. szablony powinny zachować swoje dane lokalnie, a w razie braku dostępu do zdalnych danych mogą wyświetlać ostatnio pobrane informacje.


4. Cechy aplikacji do pobierania ofert pracy z Systemu EURES i Syriusz Std

  1. aplikacja ofert pracy powinna automatycznie pobierać dane z Syriusza ( pliki XML) i wyświetlać je na monitorach

  2. automatycznie przenosić na stronę WWW Zamawiającego i umożliwiać edycję każdej oferty poprzez panel administratora dostępny przez stronę www w postaci aplikacji CMS,

  3. poza automatycznym pobieraniem ofert Pracy z Syriusza administrator systemu powinien posiadać możliwość ręcznego modyfikowania, usuwania i dodawania ofert Pracy,

  4. projekt szaty graficznej dla ofert pracy to 3 oferty na jednej stronie. Na dole ekranu powinien znajdować się edytowalny poprzez CMS pasek z informacjami wprowadzanymi z panelu administratora w celu wprowadzania wiadomości przez użytkowników aplikacji, zegar z datą, ilość stron z ofertami pracy, czas określający długość wyświetlania ofert Pracy na ekranie (możliwość zmiany długości wyświetlania czasy w panelu CMS),

  5. aplikacja ofert EURES powinna wyświetlać 8 ofert na jednej stronie i umożliwiać edycji każdej z nich poprzez panel administratora dostępny przez stronę www w postaci aplikacji CMS,

  6. wprowadzanie informacji i ich zmiana powinna odbywać się poprzez przeglądarkę www z dowolnego komputera z dostępem do sieci Internetowej,

  7. dostęp do aplikacji ofert pracy i ofert EURES powinien być zabezpieczony przed nieautoryzowanym dostępem w postaci loginu i hasła generowanego przez administratora systemu,

  8. opracowanie aplikacji z szablonem graficznym powinno być skalowalne i dać się wyświetlić w rozdzielczości min. 640x480 – max. 1920x1080,

  9. całość aplikacji powinna działać na serwerach Urzędu,
 1. Szczegółowy zakres wdrożenia

 1. Przygotowanie szablonów do wyświetlania komunikatów przez użytkowników wraz z możliwością wstawienia zdjęcia (w przypadku utraty ważności komunikat ma automatycznie sam wygasnąć),

 2. Przygotowanie szablonów zawierających informacje oraz półprzezroczyste ikony pogodowe dla danej lokalizacji parametryzowane z pozycji systemu (automatycznie pobierające informacje pogodowe) ,

 3. Przygotowanie szablonów z informacjami zawierającymi spis wydarzeń,

 4. Przygotowanie szablonów z informacjami pochodzącymi z RSS z możliwością wyświetlania grafiki (automatycznie pobieranej) z kanału RSS.

 5. Dostarczone szablony powinny posiadać możliwość edycji treści/danych z poziomu panelu WWW.

 6. Przeszkolenie pracowników Zamawiającego z obsługi i zarządzania Systemem, w tym:

   1. przygotowywania szablonów,

   2. konfiguracji harmonogramów,

   3. przygotowywania treści multimedialnych,

   4. konfiguracji playerów.

Sporządziła: Anna Naumowicz


©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna