Power rangers premiera: 24. 03. 2017Pobieranie 0,9 Mb.
Data23.10.2017
Rozmiar0,9 Mb.


Przedstawia film:

POWER RANGERS
PREMIERA: 24.03.2017

Produkcja: USA 2017


www.monolith.pl

http://www.facebook.com/monolithfilmsOBSADA
DARCE MONTGOMERY … Jason/Czerwony Ranger

NAOMI SCOTT … Kimberly/Różowa Rangerka

RJ CYLER … Billy/Niebieski Ranger

BECKY G … Trini, Żółta Rangerka

LUDI LIN (林路迪) … Zack/Czarny Ranger
TWÓRCY
Reżyseria … DEAN ISRAELITE

Scenariusz… JOHN GATINS


KONTAKT

MONOLITH FILMS SP. Z O.O.

Al. Zjednoczenia 36

01-830 Warszawa

Tel.: + 48 (22) 851 10 77, + 48 (22) 851 10 78

Fax: + 48 (22) 851 10 79
DZIAŁ DYSTRYBUCJI:

lukasz.klimek@monolith.pl

ryszard.pawlicki@monolith.pl

tel: +48 (22) 851 11 01, +48 (22) 122 05 41


PR I PROMOCJA:

Rabbit Action Sp. Z o.o.

Al. Zjednoczenia 36

01-830 Warszawa

tel.: (22) 841-03-25, (22) 841 03 34

masza.grabowska@rabbitaction.pl (PR)

anna.krynska@rabbitaction.pl (PR online)

robert.nadratowski@rabbitaction (promocja)

OPIS
Producenci takich kinowych hitów jak „SAGA ZMIERZCH”, „WIĘZIEŃ LABIRYNTU”, „SZKLANA PUŁAPKA” przedstawiają kinową wersję jednego z najpopularniejszych seriali sci-fi w historii telewizji.

 

Kultowy serial jest punktem wyjścia do super-nowoczesnego, zrealizowanego z wielkim rozmachem filmowego widowiska, które wznosi oryginał na zupełnie nowy poziom wyobraźni i realizacji! 

Kluczowe fakty dotyczące serialu:

• ponad 800 odcinków

• ponad miliard obejrzeń na youtube

• emitowany od ponad 20 lat.

 

Piątka nastolatków staje przed wyzwaniem na miarę superbohaterów, gdy dowiadują się, że świat stoi u progu zagłady. Zagrożenie o niewyobrażalnej mocy pochodzi z najdalszych krańców wszechświata, a przeciwstawić mu się może tylko ktoś o nadludzkich zdolnościach. Piątka bohaterów wybranych przez przeznaczenie musi pokonać swe lęki i słabości, by stanąć ramię w ramię jako POWER RANGERS.


POWER RANGERS W NATARCIU
„Power Rangers” opowiada historię piątki zupełnie normalnych nastolatków, którzy będą musieli pokonać własne lęki i ograniczenia, by stawić czoła swemu niesamowitemu przeznaczeniu. Pewnego razu główni bohaterowie dowiadują się, że nie tylko małe miasteczko Angel Grove, w którym mieszkają, ale także cały świat, jaki znają, znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie – może zostać już niedługo całkowicie zniszczony przez wrogo nastawionych kosmicznych najeźdźców. Piątka bohaterów odkrywa w sobie jednak zdolności, które mogą im pozwolić uratować planetę. Zanim do tego dojdzie, muszą najpierw sprostać swoim codziennym problemom i stać się lojalną wobec siebie drużyną.
Jeden za pięciu. Pięciu za jednego. Oto Power Rangers.
W wyreżyserowanym przez Deana Israelite'a („Projekt Almanach: Witajcie we wczoraj”) filmie w główne role wcieliły się gwiazdy jutra: Dacre Montgomery (jako Jason – Czerwony Ranger), Naomi Scott (jako Kimberly – Różowa Rangerka), RJ Cyler (jako Billy – Niebieski Ranger), Becky G (jako Trini – Żółta Rangerka) oraz Ludi Lin (jako Zack – Czarny Ranger). W pozostałych rolach wystąpili Elizabeth Banks („Jak urodzić i nie zwariować”, seria kinowa „Igrzyska śmierci”), Bryan Cranston („Operacja Argo”, serial telewizyjny „Breaking Bad”) oraz Bill Hader („Między nami bliźniętami”, „Wykolejona”).
Scenariusz do „Power Rangers” napisał John Gatins („Giganci ze stali”, „Lot” oraz nadchodzący „Kong: Wyspa Czaszki”), na podstawie historii stworzonej przez Matta Sazamę i Burka Sharplessa („Dracula: Historia nieznana”) oraz Michele i Kierana Mulroneyów („Sherlock Holmes: Gra cieni”). Produkcją filmu zajęli się twórca oryginalnych Power Rangers Haim Saban, Brian Casentini (serial telewizyjne z cyklu „Power Rangers”), Wyck Godfrey („Ja, robot”, „Gwiazd naszych wina”, seria „Więzień labiryntu”) oraz Marty Bowen („Papierowe miasta”, seria „Więzień labiryntu”, „Saga Zmierzch”).

POWRÓT DO KORZENI
Był rok 1984. Przebywając służbowo w Japonii, producent Haim Saban zafascynował się popularnym aktorskim serialem telewizyjnym zatytułowanym „Super Sentai”. Coś wtedy zakiełkowało w jego umyśle. Jakaś jeszcze niezdefiniowana myśl. „Złapałem się na tym, że zacząłem oglądać piątkę dzieciaków biegających w strojach ze spandeksu, które walczyły z gumowymi potworami i różnymi dziwami. To było wspaniałe!”, wspomina Saban, który poświęcił kolejne dni na ustalaniu tożsamości posiadaczy praw do tego serialu. Gdy to już mu się udało, dosyć szybko doszli do porozumienia, a Saban nabył prawa na wszystkie rynki światowe poza Azją.
Gdy jego własny serial telewizyjny, zatytułowany „Power Rangers”, trafił na antenę w Ameryce w 1993 roku, prawie dziesięć lat po pierwszym kontakcie producenta z japońskim oryginałem, w mgnieniu oka stał się jednym z najbardziej uwielbianych i najchętniej oglądanych przez dzieci programów. Co więcej, w dosyć krótkim czasie piątka Rangerów w kolorowych kostiumach zyskała miano ogólnoświatowego fenomenu, który trwa po dzień dzisiejszy. „To był jeden z pierwszych wieloetnicznych seriali o superbohaterach, jakie kiedykolwiek powstały w Stanach Zjednoczonych. Ba, jeden z pierwszych, w których również dziewczyny były superbohaterkami”, podkreśla z uśmiechem Haim Saban. „Widzowie pokochali Power Rangers. Od tamtego czasu serial został wyemitowany w ponad stu pięćdziesięciu krajach na całym świecie”.
Wchodzący w 2017 roku na ekrany kin nowy pełnometrażowy film fabularny „Power Rangers” wraca do korzeni tego niezwykłego fenomenu. Wyreżyserowana przez Deana Israelite'a opowieść rozpoczyna się w momencie, gdy piątka przeciętnych nastolatków odkrywa, że udało im się uzyskać wyjątkowe supermoce, z których będą musieli skorzystać już niedługo w walce o losy świata.
Biorąc pod uwagę ogromną ilość oddanych fanów serialu „Power Ragners”, którzy od lat angażują się w dyskusje online na temat losów swojej ukochanej produkcji, twórcy tego nowego filmu kinowego wiedzieli, że spoczywa na nich ogromna odpowiedzialność. Musieli nie tylko nakręcić znakomity film, który zyska aprobatę najbardziej zatwardziałych miłośników serialu, ale także obraz, który będzie w stanie zadowolić tych widzów, którzy nigdy nie złapali bakcyla „Power Rangers”. I co oczywiste, możliwie jak najwięcej z nich zmienić w oddanych fanów przygód piątki kultowych Rangerów.
„Serial Power Rangers bardzo szybko zyskał miliony fanów na całym świecie. Przez ostatnie dwadzieścia trzy lata liczba ich ani przez chwilę nie zmalała, a Rangerom udało się zbudować przy okazji dosyć trwały most między różnymi pokoleniami”, opowiada o dziele Sabana producent filmowy i telewizyjny Brian Casentini. „Kochamy naszych fanów równie mocno jak oni kochają Power Rangers, dlatego od samego początku robiliśmy wszystko, żeby projekt nowego filmu kinowego miał solidne fundamenty. Pracując nad scenariuszem, staraliśmy się nie odchodzić znacznie od osobowości oryginalnych postaci z Mighty Morphin Power Rangers, bo tak brzmi pełna nazwa pierwszych serii, lecz jednocześnie nadać każdemu z piątki bohaterów nieco innego wyrazu, większej głębi”.
Reżyser nowych „Power Rangers” Dean Israelite dorastał w Republice Południowej Afryki, ale i tak wspomina, że wychowywał się na nałogowym oglądaniu serialu telewizyjnego o piątce Rangerów. „Serial stał się tam prawdziwym fenomenem, tak jak zresztą na całym świecie”, mówi Israelite. „Najbardziej utkwiło mi w pamięci to, że Power Rangers dawali wiarę we własne siły. Inspirowali do przełamywania ograniczeń. Kiedy dowiedziałem się, że trwają prace nad kinowym filmem-genezą, byłem bardzo podekscytowany. Wiedziałem, że jeśli uda nam się nawiązać do emocji oraz wrażeń, jakie pozostawiał po sobie serial, wyjdzie nam murowany hit, który da dzieciakom to, co oryginał dał mi”.
Wierność duchowi serialu telewizyjnego była podstawowym wyznacznikiem prac nad projektem. Israelite twierdzi, że przy każdej podejmowanej przez ekipę decyzji brano pod uwagę nawiązania do „Power Rangers” sprzed ponad dwóch dekad „Znaleźliśmy się w tym miejscu tylko i wyłącznie dzięki fanom, którzy byli w stanie utrzymać serial na topie przez dwadzieścia trzy lata. To dla nich przede wszystkim kręcimy nasz film. Oni muszą wyjść z kin ze świadomością, że przekształciliśmy to, co tak mocno pokochali – co my również pokochaliśmy – w ciekawy projekt uwspółcześniający całą związaną z Power Rangers mitologię oraz świat przedstawiony”.
Do ikonicznych ról piątki Rangerów zatrudniono zróżnicowaną kulturowo i etnicznie grupę wschodzących gwiazd kina i telewizji. Młodych aktorów wiele łączyło z postaciami, w które się wcielili, ale również z ich poprzednikami, którzy spopularyzowali Power Rangers ponad dwadzieścia lat temu. Reżyser Dean Israelite nie potrafi kryć ekscytacji tak doborową obsadą.
„Cała obsada naszego filmu uosabia największe zalety oryginalnych Rangerów i tego, kim byli jako ludzie i superbohaterowie”, zauważa reżyser. „W Czerwonego Rangera, przywódcę grupy, wcielił się australijski aktor Dacre Montgomery, który jest w rzeczywistości niezwykle skrupulatnym i skupionym na swojej pracy facetem. Ma ogromne zdolności przywódcze. Zanim jeszcze cała piątka zdążyła się dobrze poznać, on już zajmował się organizacją całej grupy, wiedząc, że docieranie się ludzi z różnych części świata nie jest takie łatwe”.
Brytyjska aktorka i piosenkarka Naomi Scott zagrała Kimberly, Różową Rangerkę. „Ona również w pewien sposób przewodzi tej ekipie, a przy okazji emanuje aktorską pewnością siebie i ma wiele ukrytych zdolności. Była w stanie wnieść do granej przez siebie postaci niesamowitą głębię, którą publiczność z pewnością doceni brawami”, kontynuuje Israelite. „Najbardziej jestem dumny z tego, że nasz film nie powiela typowej narracji, w której kobiece bohaterki stają się wyłącznie atrakcyjnym tłem dla męskich postaci. Kimberly jest świetnym tego dowodem. Ta dziewczyna wiele przeszła i ma skomplikowaną osobowość”.
Amerykanin RJ Cyler wcielił się w Billy'ego, Niebieskiego Rangera. Wedle słów reżysera aktor wniósł do swojej roli ogromną charyzmę i ciekawy zestaw umiejętności. „Naznaczył każdą scenę z udziałem jego bohatera w taki sposób, że nikt inny nie mógłby tego powtórzyć. Jego największą zaletą były jednak zaraźliwe poczucie humoru oraz ogromna pasja do projektu, z którą nigdy się nie krył. Inspirował nas do jeszcze bardziej wytężonej pracy”.
Becky G, która zagrała Żółtą Rangerkę Trini, pochodzi z Południowej Kalifornii. „Wyznaje bardzo ciekawą i unikatową życiową filozofię, dokładnie tak jak bohaterka, w którą się wcieliła. Becky jest równie cichą dziewczyną jak jej ekranowa postać, natomiast pod tym całym spokojem kryje się prawdziwa wojowniczka. Ma niezwykłą ekranową charyzmę, kamera ją kocha, co będzie widać w każdej scenie z jej udziałem”, wyjaśnia Israelite.
„No i mamy jeszcze Ludiego Lina, który zagrał u nas Zacka, czyli Czarnego Rangera”, kontynuuje reżyser nowych kinowych „Power Rangers”. „Ludi prowadzi życie pełne setek przygód – zapytajcie go tylko, a chętnie opowie wam, w ilu miejscach świata mieszkał i w jakie ekscytujące tarapaty pakował się w każdym z nich”, mówi Israelite. „Znakomicie oddał dzikość serca Zacka. Nie obawiał się żadnego wyzwania, niezależnie, czy chodziło o zagranie trudnych emocji, czy wzięcie udziału w scenie kaskaderskiej. Uważam, że ta jego odwaga, wręcz brawura, wspaniale uzupełni się z charakterem jego filmowej postaci”.
„Power Rangers” nie będzie opierał się natomiast wyłącznie na ekscytujących sekwencjach akcji z motywami superbohaterskimi oraz inspirujących scenach ukazujących przyjaźń ponad życie. Wedle słów producenta Marty'ego Bowena film będzie podejmował także wiele problemów, z którymi borykają się współcześni młodzi ludzie. „I nie tylko nastolatki. Uważam, że niektóre wątki mają całkowicie uniwersalny wymiar i dosłownie każdy będzie w stanie je zrozumieć czy poczuć”, wyznaje Bowen. „Przecież nie każdy jest kapitanem drużyny futbolu amerykańskiego czy przewodniczącą rady studenckiej, większość z nas nie wpisuje się w popularne kategorie najpiękniejszego czy najpiękniejszej albo osoby, która ma największe szanse, żeby odnieść sukces. Ludzie przeważnie nie pasują do takich etykietek. Podejmujemy odważnie różne życiowe wyzwania, kłócimy się z rodzicami, z dziećmi czy z przyjaciółmi, czasami chcielibyśmy całkowicie odseparować się od świata i posiedzieć chwilę w spokoju”, kontynuuje producent „Power Rangers”. „Głównym wątkiem naszego filmu jest rozrywkowa opowieść o grupie nastolatków, którzy stają się superbohaterami, ale chcieliśmy nadać tej historii dodatkowych znaczeń. Pokazać codzienność dzisiejszych młodych ludzi. Ich dylematy. Uważam, że dzięki temu nasz projekt zyskał na wiarygodności i uniwersalności”.
Israelite potwierdza słowa Bowena i dodaje od siebie, że w samym centrum nowych kinowych „Power Rangers” stoi ekscytująca i trzymająca w napięciu przygoda, jakiej świat jeszcze nie widział. „Wyruszamy z tymi dzieciakami na fantastyczną odyseję pełną emocji i refleksji. Odyseję, która pomoże im dorosnąć do bycia najlepszymi wersjami samych siebie. A że zaznają przy okazji mnóstwo fajnej zabawy, to tylko kolejna zaleta dla międzynarodowej publiczności”.
NOWI RANGERZY
Jason, Czerwony Ranger (DACRE MONTGOMERY), był legendą futbolu amerykańskiego w swoim miasteczku Angel Grove. Do czasu, gdy popełnił jeden błąd, który naznaczył go na całe życie. Gdy spotykamy go w filmie po raz pierwszy, Jason poszukuje możliwości odkupienia swoich win, ale próbuje również zrozumieć, kim tak naprawdę jest. Los obdaruje go już niedługo szansą przewodzenia grupie nietuzinkowych nastoletnich superbohaterów. I tylko od Jasona będzie zależało, czy uda mu się sprostać temu wyzwaniu.
Kimberly, Różowa Rangerka (NAOMI SCOTT), była niegdyś niekwestionowaną królową liceum w Angel Grove. Została jednak zostawiona na lodzie przez grupę swoich dawnych elitarnych znajomych i od tamtego czasu nie potrafi dojść do siebie. Ciągle poszukuje odpowiedzi na pytanie, kim tak naprawdę jest. Kimberly to klasyczna filmowa buntowniczka bez powodu, ostra dziewczyna z wieloma problemami, która skrywa jednocześnie w swoim sercu ogromną wrażliwość oraz pewną tajemnicę.
Billy, Niebieski Ranger (RJ Cyler), miał zawsze problemy z kontaktami międzyludzkimi oraz byciem pełnoprawnym członkiem społeczeństwa. Mimo że chłopak jest diabelnie inteligentny i słodki, jest również zdecydowanie najbardziej niewinny z całej grupy. Nigdy nie miał tak naprawdę normalnych przyjaciół, więc łatwość, z jaką przychodzi mu porozumiewanie się z pozostałymi Rangerami, wiele dla niego znaczy. Już niedługo Billy zacznie nawiązywać relacje międzyludzkie, o jakie sam siebie nie podejrzewał.
Trini, Żółta Rangerka (BECKY G), jest osobą tajemniczą, aczkolwiek niezwykle bystrą. Jej rodzice przeprowadzają się z miejsca na miejsce w poszukiwaniu pracy, sprawiając, że życie Trini polega na stawaniu się za każdym razem „tą nową dziewczyną w szkole”. Dziewczyna stała się w rezultacie niezależną samotniczką, która jest absolutnie samowystarczalna i chodzi wiecznie zamyślona, ale jednocześnie bardzo uważnie obserwuje otoczenie. Jej największym marzeniem jest znalezienie grupy prawdziwych przyjaciół, choć nigdy się do tego nie przyzna – przede wszystkim przed samą sobą.
Zack, Czarny Ranger (LUDI LIN), to chłopak o brawurowym sercu i zawadiackim charakterze. Z zewnątrz twardy i wyluzowany, w środku, pod całym tym wizerunkiem nieustraszonego awanturnika, skrywa wiele niespodziewanych cech oraz innych bogactw. Zack chwali się nieustannie sobą i swoimi umiejętnościami każdemu, kto chce słuchać. Jedynym, czego nikomu nie wyjawia, jest prawda o tym, kim tak naprawdę jest w swoim sercu. W efekcie chłopa czuje się wiecznie gorszy od swoich rówieśników.
OBSADA
DARCE MONTGOMERY (Jason/Czerwony Ranger)
„Power Rangers” będzie dla urodzonego w australijskim Perth aktora debiutem w kinie hollywoodzkim. Co więcej, Montgomery zdobył rolę Jasona w trakcie ostatniego miesiąca studiów na Western Australia Academy of Performing Arts. Jego matka pracuje jako asystentka reżysera, a ojciec jest inżynierem dźwięku, nic więc dziwnego, że Darce chciał zostać aktorem od dziewiątego roku życia. Zadebiutował w 2010 roku w krótkometrażowym „Bertrand the Terrible” oraz pilocie serialu telewizyjnego „Family tree”. W kinie pojawił się po raz pierwszy w komedii „A Few Less Men”, kontynuacji popularnego „Kochanie, poznaj moich kumpli” Stephana Elliotta. Niedługo zobaczymy go u boku Virginii Madsen w thrillerze „Safe Neighborhood” Chrisa Peckovera.
NAOMI SCOTT (Kimberly/Różowa Rangerka)
Żywiołowa i czarująca młoda gwiazda, która od kilku lat rozwija swoją karierę. Niedawno można było ją zobaczyć u boku Juliette Binoche i Gabriela Byrne'a w opartym na dramatycznej historii chilijskich górników „33” Patricii Riggen, gdzie wcieliła się w córkę bohatera granego przez Antonio Banderasa. Naomi wzięła również udział w „Marsjaninie” Ridleya Scotta, ale sławę zyskała główną rolą w nakręconym dla Disney Channel filmie „Lemoniada Gada” Patricii Riggen, a także występem w krótkometrażowym „Modern/Love” Lee Tolanda Kriegera, wyprodukowanym przez Romana Coppolę. W telewizji zaznaczyła jeszcze swoją obecność w serialu Stevena Spielberga „Terra Nova”. Naomi para się także śpiewaniem i pisaniem tekstów do piosenek. Jej singiel „Promises” został wydany 5 sierpnia 2016 roku.
RJ CYLER (Billy/Niebieski Ranger)
Zadebiutował w kinie jako Earl z filmu „Earl i ja, i umierająca dziewczyna” Alfonso Gomez-Rejona, który zawojował światowe festiwale, wliczając w to Główną Nagrodę Jury oraz Nagrodę Publiczności na Sundance 2015. Za swoją rolę Cyler był nominowany między innymi do Black Reel oraz nagrody krytyków z San Diego. Chłopak dorastał w Jacksonville na Florydzie, ale gdy w 2012 roku zapragnął zostać aktorem, jego rodzice wydali wszystkie oszczędności na przeprowadzkę do Los Angeles. Już rok później pojawił się na drugim planie w niezależnym filmie „Second Chances”. Po sukcesie „Earla...” zagrał w satyrycznym filmie wojennym „War Machine” Davida Michôda, partnerując między innymi Bradowi Pittowi. Pojawi się już niedługo w drugim sezonie serialu HBO „Wicedyrektorzy”. Dostał także rolę w serialu Showtime „I'm Dying Up Here”.
BECKY G (Trini, Żółta Rangerka)
Dziewiętnastoletnia Becky G urodziła się po to, by stanąć pewnego dnia w świetle reflektorów. Ma już za sobą z jednej strony osiągnięcie pierwszego miejsca listy hitów Billboard Latin Charts (za śpiewany z Pitbullem utwór „Can't Get Enough”), a z drugiej przełomową rolę w niezwykle popularnym serialu telewizyjnym stacji Fox „Empire”. Aktorka i piosenkarka jest rodowitą Amerykanką ze sporą domieszką meksykańskiej krwi, z czego jest bardzo dumna, dlatego debiutancki album, nad którym pracuje, zostanie zaśpiewany całkowicie w języku hiszpańskim. Dziewczyna zaczynała karierę jako dziewięciolatka, gdy wymusiła na rodzicach zgodę na uczęszczanie na przesłuchania aktorskie do reklam telewizyjnych, co sprawiło, że mogła pomóc im później, gdy stracili dom i musieli zamieszkać na jakiś czas w garażu dziadków. Jej covery znanych hitów, które umieszczała na platformie YouTube, pozwoliły jej zdobyć pierwszych fanów – dzisiaj poczynania Becky G w mediach społecznościowych śledzi ponad czternaście milionów osób. Aktorka i piosenkarka została również uznana przez magazyn „Rolling Stone” za jedną z „18 nastolatków, którzy wstrząsnął popkulturą”.
LUDI LIN (林路迪) (Zack/Czarny Ranger)
Młody aktor, który już teraz może poszczycić się renomą wschodzącej gwiazdy kina azjatyckiego. Lin zakochał się w aktorstwie, gdy obserwował zza kurtyny dokonania teatralne swojej mamy. Choć mama nie chciała, by poszedł w jej ślady, chłopak postawił na swoim i zdobył dyplom University of British Columbia. Pośród jego dokonań telewizyjnych można znaleźć serial Netflix „Marco Polo” oraz seriale „Level Up!” i „Holiday Spin”. Wystąpił także w kilku chińskich filmach: „A Servant of Two Masters”, „I'm Sorry, I Love You”, „Crazy in Love”, „Come Across Love” oraz „Monster Hunt”. Ten ostatni może poszczycić się mianem drugiego najbardziej kasowego filmu w historii chińskiego kina. Lin mówi płynnie po angielsku, mandaryńsku oraz kantońsku, zna także doskonale Muay Thai oraz JiuJitsu. Obecnie dzieli swój czas pomiędzy Pekin oraz Vancouver.
EKIPA
DEAN ISRAELITE (Reżyser)
„Power Rangers” to jego drugi pełnometrażowy projekt fabularny. Pierwszym był wyprodukowany przez Platinum Dunes, firmę Michaela Baya, film science fiction „Projekt Almanach: Witajcie we wczoraj”, który do kin wprowadziło Paramount Pictures. Israelite pochodzi z Johannesburga w Republice Południowej Afryki. Studiował film, teatr i literaturę, a w 2008 roku zdobył dyplom magistra American Film Institute w Los Angeles.
JOHN GATINS (Scenarzysta)
Scenarzysta, który za swój tekst do „Lotu” Roberta Zemeckisa był nominowany do Oscara, zdobywając jednocześnie szereg innych branżowych nagród. Pierwszym napisanym przez Gatinsa scenariuszem, który doczekał się realizacji, była „Letnia przygoda” w reżyserii Michaela Tollina i wyprodukowana przez Briana Robbinsa. To właśnie Robbins przeniósł na ekran jego kolejny tekst, scenariusz do „Krótkiej piłki”, w której wystąpił Keanu Reeves. Później Gatins napisał „Trenera” Thomasa Cartera i samemu zadebiutował na stołku reżysera „Wyścigiem marzeń” z Kurtem Russellem, do którego sam napisał oczywiście scenariusz. Na swoim koncie ma między innymi scenariusze do „Gigantów ze stali” Shawna Levy'ego, „Spectral” Nica Mathieu oraz nadchodzącego blockbustera „Kong: Wyspa Czaszki” Jordana Vogt-Robertsa. Gatins jest również popularnym aktorem drugoplanowym.
BRIAN CASENTINI (Producent)
Był z ramienia Saban Brands producentem wykonawczym serialu telewizyjnego „Power Rangers” i przez wiele lat nadzorował rozwój licencji oraz projektów powiązanych z marką „Power Rangers” na różnych platformach dystrybucji. Pracował między innymi jako producent wykonawczy nad „Power Rangers Dino Grzmotem”, a także wyprodukował czterdzieści sześć odcinków serialu „Power Rangers Samurai” i kolejne dwadzieścia jeden serialu „Power Rangers Megaforce”. Przed rozpoczęciem przygody z kultowymi Rangerami pracował między innymi w Walt Disney Television Animation, Fox Family Channel oraz Nickelodeon. Wśród jego przyszłych projektów można znaleźć produkowany dla Netflix „Cirque de Soleil Jr's Luna Petunia”.
MARTY BOWEN (Producent)
Wraz z Wyckiem Godfreyem przewodzi firmie producenckiej Temple Hill Entertainment, założonej w 2006 roku. W trakcie dekady działalności obaj panowie tryumfowali w światowym box-office wraz z kolejnymi częściami „Sagi Zmierzch”, a od kilku lat rozwijają udanie serię „Więzień labiryntu” (obecnie trwają prace nad trzecią odsłoną). Zanim został producentem, Bowen rozwijał swój talent jako agent, reprezentując między innymi pisarza Larry'ego McMurtry'ego („Tajemnica Brokeback Mountain”) oraz scenarzystę i reżysera Charliego Kaufmana („Zakochany bez pamięci”). Jego pierwszym filmem w Temple Hill Entertainment było „Narodzenie” Catherine Hardwicke, a później pracował przy takich hitach jak „Wciąż ją kocham” Lasse Hallströma, „Najdłuższa podróż” George'a Tillmana Jr. czy „Gwiazd naszych wina” Josha Boone'a. Temple Hill Entertainment weszło także w produkcję seriali telewizyjnych: „Zemsta” oraz „Rosewood”.
WYCK GODFREY (Producent)
Odpowiedzialny wraz z Martym Bowenem za międzynarodowe sukcesy wszystkich części „Sagi Zmierzch” oraz rosnącą popularność serii „Więzień labiryntu”, Godfrey rozpoczynał karierę na początku lat 90. zeszłego wieku w New Line Cinema, gdzie uczył się fachu przy takich projektach jak „Maska” Chucka Russella czy „Głupi i głupszy” braci Farrelly. Kolejne lata spędził w różnych firmach, nadzorując między innymi „Za linią wroga” Johna Moore'a, „Ja, robot” Alexa Proyasa, „Eragona” Stefena Fangmeiera czy „Obcy kontra predator” Paula W.S. Andersona. Podobnie jak Bowen, zaczynał działania producenckie w Temple Hill Entertainment wraz z „Odrodzeniem” Catherine Hardwicke, a później przyszły między innymi „10 lat” Jamie'ego Lindena, „Na sprzedaż” Dana Rusha, „Hotelowa miłość” Stephena Belbera czy „Śmiertelna głębia” Johna Stockwella. Odnosi również wraz z Bowenem sukcesy w produkowaniu seriali telewizyjnych – „Rosewood” dla Fox TV oraz „Zemsty” dla ABC.

©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna