Polska firma technologiczna wspiera reformę ukraińskiego szkolnictwa Producent interaktywnej podłogi Magiczny Dywan – firma Funtronic dostarczy swoje urządzenia do 116 ukraińskich szkół podstawowychPobieranie 29,61 Kb.
Data25.02.2019
Rozmiar29,61 Kb.
Warszawa, 27.07.2018

Informacja prasowaPolska firma technologiczna wspiera reformę ukraińskiego szkolnictwa

Producent interaktywnej podłogi Magiczny Dywan – firma Funtronic dostarczy swoje urządzenia do 116 ukraińskich szkół podstawowych. Wartą 500 tys. euro umowę z Departamentem Edukacji Urzędu Miasta Kijowa podpisał ukraiński partner Funtronica - Vema Kids. Zamówienie jest jednym z elementów reformy systemu edukacji na Ukrainie.

Kluczowym założeniem reformy jest wprowadzanie do szkół interaktywnych rozwiązań nastawionych na edukację poprzez ruch, rozwój kreatywności, uczenie pracy w grupie. Wymogi te spełniła polska firma Funtronic, która w 2014 opracowała pierwszą na świecie interaktywną podłogę - urządzenie projekcyjne do nowoczesnego nauczania oraz rehabilitacji. Magiczny Dywan dla ukraińskich uczniów został wyposażony w pakiet gier edukacyjnych, zestaw do nauki programowania oraz quizy przedmiotowe dopasowane do założeń nowej podstawy programowej obowiązującej na Ukrainie.Polska technologia zdobywa ukraiński rynek

Funtronic na Ukrainie jest obecny już od roku, swoje pierwszy duże zamówienie zdobył jednak dopiero po nawiązaniu współpracy z lokalnym partnerem biznesowym – firmą Vema Kids - wiodącym w kraju producentem mebli i przyrządów rehabilitacyjnych dla dzieci. - Rynek ukraiński jest niezwykle interesujący. Z jednej strony ogromny popyt i zainteresowanie nowymi technologiami, z drugiej skomplikowane wymagania prawno-formalne i ryzyko operacji finansowych. Potrzeba cierpliwości, determinacji… i nieco odwagimówi Maciej Mazurkiewicz, prezes firmy Funtronic.

Trwającym przez dziewięć miesięcy negocjacjom z kijowskim urzędem miasta towarzyszyła zakrojona na szeroką skalę kampania marketingowa. W jej ramach odbywały się pokazy Magicznego Dywanu w szkołach na terenie całej Ukrainy. Konsultowano także kwestie dotyczące dopasowania gier i treści edukacyjnych do lokalnych wymagań nauczycieli i obowiązującej podstawy programowej. W szkolnych pokazach uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz oraz sfery publicznej m.in. ukraińska pierwsza dama Maryna Poroszenko czy mer Kijowa, a zarazem znany bokser Witalij Kliczko.

Sprzedaż w ponad 20 krajach świata

Ukraiński kontrakt oznacza kolejny duży sukces polskiej firmy oraz następny rynek, na którym rozwija się sprzedaż jej produktów. Już teraz na eksport trafia ponad połowa interaktywnych podłóg Funtronic. Najwięcej firma sprzedaje ich do Holandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch i Litwy, jej dystrybutorzy działają w większości krajów europejskich. Magiczny Dywan trafia również w dalsze zakątki świata m.in. do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Niedawno produkt zdobył certyfikat dopuszczający go do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, a Funtronic jako jedna z pięciu polskich firm wziął udział w największej imprezie inwestycyjnej w Stanach Zjednoczonych - Select USA w Waszyngtonie.Funtronic to polska firma, która rozpoczęła swoją działalność w 2014 roku. Jest producentem i dystrybutorem Magicznego Dywanu – interaktywnego urządzenia projekcyjnego (podłogi oraz stołu), które stanowi innowacyjną pomoc dydaktyczną i rehabilitacyjną. Urządzenie zawiera zestaw multimedialnych ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych oraz aplikacji rewalidacyjnych, przeznaczonych do pracy z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym, a także rehabilitacji dorosłych i seniorów. Funtronic jest liderem w dostarczaniu takiego rozwiązania zarówno na rynku polskim, jak i rynkach zagranicznych. Urządzenie można zamówić za pośrednictwem strony funtronic.eu.

Kontakt dla mediów:

Michał Zębik

E-mail: michal.zebik@goodonepr.pl

Tel.: +48 796 996 253
Funtronic sp. z o.o.

Kolumbijska 11, 01-991 Warszawa

H. Sienkiewicza 53, 25-002 Kielce


tel. +48 22 610 02 30

e-mail: biuro@funtronic.euwww.funtronic.eu


: uploads -> landing page image -> image
image -> Wybrane propozycje programowe
image -> PośWIĘconą wspóŁczesnym bohaterom wojennym w pierwszym odcinku programu „Za linią wroga: Misja w Mogadiszu
image -> Polskie kliniki leczenia zaćmy otwierają się w Czechach Polacy chorzy na zaćmę tracą cierpliwość. Kolejki do rodzimej służby zdrowia na usunięcie schorzenia wydłużają się z roku na rok
image -> Wybrane propozycje programowe
image -> Długa droga do domu” (The Long Road Home) Maciej Milczanowski Seria pt. „Długa droga do domu”
image -> Informacja prasowa
image -> Długa droga do domu” – historia o wojnie I emocjach w National Geographic
image -> To nowe, nieskomplikowane w użytkowaniu narzędzie warsztatowe jest doskonałą stacją do napełniania klimatyzacji, dzięki której będziesz mógł rozpocząć działalność z zakresu napełniania klimatyzacji czynnikiem hfo
image -> Wybrane propozycje programowe
©operacji.org 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna