Pakiet nr 7 Endoproteza przynasadowa bezcementowa stawu biodrowego z dużą głowąPobieranie 83,18 Kb.
Data24.10.2017
Rozmiar83,18 Kb.

PAKIET NR 7Endoproteza przynasadowa bezcementowa stawu biodrowego z dużą głową

Lp.

Opis

ilość

1.

Endoproteza przynasadowa bezcementowa stawu biodrowego z dużą głową


20 szt


a.

-Trzpień bezcementowa krótki, przynasadowy, anatomiczny tzn. osobno dla biodra lewego i prawego, zakładany w technice „ minimalnie inwazyjnej”, przystosowanej do osadzenia na kości gąbczastej, oszczędzający kość krętarza większego oraz szyjki kości udowej, tytanowy, pokryty porowatą okładziną oraz hydroksyapatytem. Trzpień musi posiadać na całej długości styku z kością specjalne schodki ułatwiające osteointegrację i zmniejszające ryzyko obluzowania endoprotezy. Występujący w 9 podstawowych rozmiarach oraz w 8 rozmiarach „high offset”

b.

- Głowa „duża” przystosowana do panewki typu „resurfacing” w minimum 14 rozmiarach o średnicach zewnętrznych w zakresie 39mm do 63 mm ze skokiem co 2 mm . Dodatkowo możliwość zastosowania głów metalowych 28mm w co najmniej 5 długościach szyjki.

Zamawiający wymaga od Oferenta przekazania nieodpłatnie na czas trwania umowy przetargowej instrumentarium do implantacji endoprotezy stawu biodrowego oraz opcjonalnie instrumentarium umożliwiające operacje techniką minimal invasive.

Dodatkowo do każdego zabiegu nieodpłatnie ostrze do piły oscylacyjnej.

PAKIET NR 8


Endoproteza bezcementowa anatomiczna stawu biodrowego


Lp.

Opis

ilość

1.

Endoproteza bezcementowa anatomiczna stawu biodrowego


40szt


a.

- Trzpień anatomiczny osobno dla biodra prawego i lewego) z antewersją 6 stopni, tytanowy, porowaty na całej długości, pokryty hydroksyapatytem na całej długości w minimum 9 rozmiarach prawych i 9 rozmiarach lewych. Konus 12/14. Dostępna opcja trzpienia z waryzacją 9 zwiększający się kąt szyjkowo- trzonowy wraz ze wzrostem rozmiaru trzpienia.)

Opcjonalnie możliwość zastosowania

Trzpień krótki przynasadowy , tytanowy, prosty, bezcementowy, posiadający kształt klina, zwężający się dystalnie, bez kołnierza pokryty tytanowa okładzina porowata napyloną próżniowo typu Plasma Spray, uniwersalny dla biodra lewego i prawego.

b.

- Panewka bezcementowa typu Press- fit wykonana ze stopu tytanu, pokryta tytanową okładzina porowatą napylana próżniowo i dodatkowo warstwą hydroksyapatytu. Panewka umożliwiająca dodatkową stabilizację śrubami z otworami na śruby zaślepionymi fabrycznie. Panewka w rozmiarach średnicy zewnętrznej od minimum 46 do minimum 64 mm ze skokiem co 2 mm. Kształt panewki hemisferyczny ze spłaszczeniem w dnie i nadbudową na obrąbku ( wzmacniajacą stabilizacje implantu.), dodatkowo wymagana zamiennie panewka wkręcana typu Press- fit z gwintem na obrzeżu. Z zabezpieczeniem kompletu dodatkowych śrub do opcjonalnego mocowania panewki

c.

- Wkład panewki wykonany z polietylenu o wysokiej odporności na ścieranie i średnicy wewnętrznej 28 mm asymetryczny, antyluksacyjny.

d.

- Głowa metalowa o średnicy 28 mm w minimum 4 długościach szyjki.

Zamawiający wymaga od Oferenta przekazania nieodpłatnie na czas trwania umowy przetargowej instrumentarium do implantacji endoprotezy stawu biodrowego.

Dodatkowo bezpłatne użyczenie napędu akumulatorowego do rozwiertaków panewkowych i udowych + piły.

Dodatkowo do każdego zabiegu nieodpłatnie ostrze do piły oscylacyjnej.

Udostępnienie bezpłatnie do wybranych przypadków jednorazowego instrumentarium do wszczepienia implantów.

Udostępnienie bezpłatnego oprogramowania do planowania przedoperacyjnego w oparciu o zdjęcia rtg. w postaci cyfrowej, kompatybilnego z systemem stosowanym w Szpitalu.PAKIET NR 9Endoproteza jednoprzedziałowa stawu kolanowego


Lp.

Opis

ilość

1.

Endoproteza jednoprzedziałowa stawu kolanowego

20 szt

a.

Komponent wykonany ze stopu CoCr uniwersalny w 3 rozmiarch
b.

Komponent piszczelowy anatomiczny typu „ Mobile Bearing” w 6 rozmiarach ,wykonany ze stopu CoCr
c.

Wkładka wykonana z polietylenu nowej generacji typu cross linking, niezwiązana z komponentem piszczelowym w minimum 7 grubościach. System zapewnia zaopatrzenie obu przedziałów, przyśrodkowego i pobocznego.
d.

Do każdego zabiegu ostrze do piły oscylacyjnejZamawiający wymaga od Oferenta przekazania nieodpłatnie na czas trwania umowy przetargowej instrumentarium do implantacji endoprotezy stawu kolanowego , pompy do systemu próżniowego mieszania cementu oraz instrumentarium do systemu pulsacyjnego mycia pola operacyjnego.

Dodatkowo do każdego zabiegu nieodpłatnie ostrze do piły oscylacyjnej.

PAKIET NR 10 - Zestaw do artroskopowych operacji barku:

.

1. Kotwica tytanowa z dwoma zaczepami (ramionami) poprzecznymi,średnica 2,4mm. Osadzona na wprowadzaczu i uzbrojona w nić syntetyczną, wwchłaniano-niewchłanialną Ilość 10 szt
2. Kotwica niewchłaniana –tytanowy rdzeń z dwoma niezależnymi oczkami na nici.

Kotwica osadzona na jednorazowym oprowadzaczu wyposażonym w nawlekacz do nici. Niewymagająca nawiercenia, niewymagająca wiązania węzłów.Ilość 10 szt
3.Kotwica biowchłanialna wykonana z TCP i PLGA. Wkręcana lub wbijana, wyposażona w dwie nici wchłaniano-niewchłanialne. Ilość 5 szt.


 1. śruby kotwicowe tytanowe mocujące oderwane struktury z tkanek miękkich ( np. ścięgna, więzadła, torebka stawowa, itp.) do kości. Wyposażone w 2 nici Ilość 10 szt.

Bezpłatne użyczenie instrumentarium do artroskopowych operacji barku.
PAKIET NR 11 - System szycia łękotek I

1. Sterylny zestaw do szycia łąkotek pozwalający na szycie techniką all inside w dowolnej konfiguracji: wertykalnie, skośnie. 1. Podwójny implant wykonany z Peek, częściowo biowchłanialny .

 2. Osadzony na igle dostępnej w trzech rozmiarach: 0, 12, 27 stopni kąta zgięcia.

 3. Implant wprowadzony za pomocą pistoletu jednorazowego.

Ilość 20 szt
2. Aplikator do wprowadzenia implantu. Ilość 20 szt

PAKIET NR 12 - Implant do artroskopowej stabilizacji więzozrostu stawu kruczo-obojczykowego


Implant do artroskopowej stabilizacji więzozrostu stawu kruczo-obojczykowego składający się z guzików jednego tytanowego w kształcie wydłużonej elipsy o długości min. 12 mm i drugiego okrągłego guzika wygiętego w kształt dostosowany do krzywizny obojczyka, z czterema otworami o średnicy min 12mm. Guziki połączone w poczwórnym przeplocie specjalistyczną nicią o grubości min wg. USP 5 z o dwurodzajowej strukturze, polietylenowych włókien wewnętrznych i plecionych poliestrowych włókien zewnętrznych, w sposób pozwalajacy na płynne dociągnie lub oddalanie guzików od siebie. Dodatkowa nić prowadząca dołączona do prostokątnego guzika. Implant sterylny. Zestaw sterylny zawiera implant do stabilizacji gotowy do użycia oraz nić nitinolową z uchem o długości min 35cm.

Ilość 6 szt.
Bezpłatne użyczenie instrumentarium do stabilizacji więzozrostu stawu kruczo-obojczykowego.
PAKIET NR 13 - Zestaw implantów do rekonstrukcji ACL ( więzadła krzyżowego przedniego) - „Śruby”

1. Mocowanie w części udowej: dwukanałowa osłona przeszczepu i śruba, system niewchłaniany wykonany z Peek, zapewniający rozdzielenie pęczków AM i PL przeszczepu w jednym tunelu – Ilość 20 szt.

2. Mocowanie w części piszczelowej – implant wchłanialny dwuelementowy- śruba interferencyjna i osłonka chroniąca przeszczep przed uszkodzeniem , dająca kontakt przeszczepu z kanałem kostnym 360 st. - Ilość 20 szt.
Instrumentarium umożliwiające wykonanie kanału udowego z dodatkowego portu przednio-przyśrodkowego.

Bezpłatne użyczenie instrumentarium do rekonstrukcji ACLPAKIET NR 14 - Smart Nail – parametry techniczne produktu.
Biowchłanialne, sterylnie pakowane implanty, strzałki z główką do stabilizacji drobnych fragmentów chrzęstnych/ kostnych w technice przezskórnej. Implanty wykonane z 96L/4D PLA w technice Self Reinforced. Czas wchłaniania między 24 a 36 miesięcy. Czas pełnego podtrzymywania stabilizowanego fragmentu pomiędzy 20 a 50 tygodni od implantacji.

Implanty dostępne w sterylnych, fabrycznie pakowanych zestawach z 1 implantem umieszczonym w tuleji prowadzącej i pobijakiem do implantacji przezskórnej lub 2 implantami umieszczonymi w 2 tulejach prowadzących i pobijakiem do implantacji przezskórnej. • Implanty w zestawie z jedną tuleją i znajdującym się w niej implantem + pobijak w komplecie dostępne w rozmiarach : 1,5 mm x 16 mm; 1,5 mm x 18 mm; 1,5 mm x 20 mm; 1,5 mm x 25 mm. Ilość 2 szt.

 • Implanty w zestawie z dwoma tulejami i znajdującymi się w nich implantami + pobijak w komplecie dostępne w rozmiarach : 1,5 mm x 16 mm; 1,5 mm x 18 mm; 1,5 mm x 20 mm; 1,5 mm x 25 mm Ilość 1 szt.

Możliwość dokupienia w/w sterylnych, pakowanych pojedynczo ( nie w zestawach ) implantów w rozmiarach 1,5 mm x 16 mm; 1,5 mm x 20 mm; 1,5 mm x 25 mm. Ilość 10 szt.
PAKIET NR 15 - System do rekonstrukcji ACL (więzadła krzyżowego przedniego). „Guziki”
1. Implant niewchłaniany składający się z guzika tytanowego w kształcie prostokąta o zaokrąglonych rogach o długości 12 mm zintegrowany z pojedynczą pętlą z materiału niewchłanianego plecionego. Długość pojedynczej pętli dostępna w rozmiarach od 15 mm- 60 mm ze skokiem co 5 mm. Dodatkowa jedna nić prowadząca wzmacniana w tym samym zestawie dołączona do guzika. Implant dostosowany do wprowadzania przez kanał kostny o średnicy 3 mm. Ilość 10 szt.
2. Implant niewchłaniany składający się z guzika tytanowego w kształcie prostokąta o zaokrąglonych rogach o długości 15 mm zintegrowany z pojedynczą pętlą z materiału niewchłanianego plecionego. Długość pojedynczej pętli dostępna w rozmiarach od 15 mm- 60 mm ze skokiem co 5 mm. Dodatkowa jedna nić prowadząca wzmacniana w tym samym zestawie dołączona do guzika. Implant dostosowany do wprowadzania przez kanał kostny o średnicy 3 mm. Ilość 5 szt

3. Drut wiercący z oczkiem o średnicy 2,4 mm zakończony grotem 3 mm. Drut ze znacznikami co 5 mm od podstawy grota służący do mierzenia długości kanału kostnego. Ilość 2 szt


4. Implant wchłanialny, śruba interferencyjna dostępna w wymiarach 7-10 mm średnicy i długości 23 mm –25 mm Ilość 5 szt
5. Implant wchłanialny, śruba interferencyjna w wymiarach 7-11 mm średnicy i długości 28 mm- 30 mm. Ilość 10 szt
6. Implant wchłanialny, śruba zwiększająca się równomiernie wraz z odległością od czubka do podstawy o średnicach 9-12 mm, długość 35 mm, Ilość 5 szt
7. Drut wiercący o średnicy 2,4 mm i długości minimum 40 cm z jednego końca zaostrzony, z drugiego zakończony otworem i spłaszczony w części środkowej. Przeznaczony do wielorazowego użytku. Ilość 3szt
8. Drut wiercący o średnicy 2,4 mm i długości minimum 40 cm z jednego końca zaostrzony w kształcie wiertła. Wielorazowy. Ilość 3 szt
9. Drut prowadzący do śrub bio-interferencyjnych o średnicy 1,1 mm - Ilość 5 szt
10. Implant aokrąglonych składający się z guzika tytanowego w kształcie aokrąglon o aokrąglonych rogach o długości 12 mm zintegrowany z pętlą z materiału niewchłanialnego plecionego tworzącego petlę ,z płynną regulacją długości w zakresie co najmniej 15-50 mm. Dodatkowa jedna nić prowadząca wzmacniana w zestawie dołączona do guzika. Implant dostosowany do wprowadzania przez kanał kostny o średnicy 3mm. Implant sterylny.

Ilość 15 szt.
11. Implant niewchłaniany składający się z guzika tytanowego w kształcie koła o średnicy od 9-12 mm i 4 otworach do przeprowadzania nici Ilość 6 szt
Bezpłatne użyczenie instrumentarium do rekonstrukcji ACL.

PAKIET NR 16 - System rekonstrukcji za pomocą syntetycznych więzadeł
Syntetyczne więzadło . System umożliwiający kotwiczenie implantów tytanowymi śrubami interferencyjnymi. Śruby kaniulowane, bezgłówkowe z sześciokątnym wejściem na śrubokręt o średnicy 3,5 mm, prawoskrętne z łagodnie uformowanym gwintem umożliwiającym dociśnięcie implantu nie uszkadzając go.


 1. zestaw do rekonstrukcji więzadłą krzyżowego przedniego lewego ( syntetyczne więzadło + 2 śruby) Ilość 3 szt.

 2. zestaw do rekonstrukcji więzadłą krzyżowego przedniego prawego ( syntetyczne więzadło + 2 śruby) Ilość 3 szt.

 3. zestaw do rekonstrukcji więzadłą pobocznego piszczelowego ( syntetyczne więzadło + 2 śruby) Ilość 3 szt.

 4. zestaw do rekonstrukcji kompleksu tylno-bocznego ( syntetyczne więzadło + 3 śruby) Ilość 2szt. .

 5. zestaw do rekonstrukcji kompleksu tylno-bocznego + LCL ( syntetyczne więzadło + 3 śruby) Ilość 2 szt.

Bezpłatne użyczenie instrumentarium.PAKIET NR 17 - Zestaw do szycia łąkotek II

1. Sterylny zestaw do szycia łąkotek pozwalający na szycie techniką all inside złożony z 4 podłużnych implantów o wymiarze 5 x 1 mm wykonanych z materiału PEEK. Cztery implanty fabrycznie załadowanych na jednorazowy aplikator. Aplikatory dostępne w dwóch zagięciach do wyboru : 0 i 15 stopni. Implanty połączone za pomocą mocnej nitki . Aplikator posiadający system blokowania nici oraz zadawania napięcia pomiędzy wszczepianymi implantami. System zaopatrzony w samozaciskający się węzeł z kontrolowanym dociskiem. Zestaw fabrycznie wyposażony w jednorazową kaniulę prowadzącą mocowaną na igle aplikatora, chroniącą implanty przed uszkodzeniem podczas wprowadzania igły aplikatora do stawu i służącą do pomiaru wielkości uszkodzenia. – Ilość 30 szt

2. Sterylny zestaw do szycia łąkotek pozwalający na szycie techniką all inside złożony z 7 podłużnych implantów o wymiarze 5 x 1 mm wykonanych z materiału PEEK. Siedem implantów fabrycznie załadowanych na jednorazowy aplikator. Aplikatory dostępne w dwóch zagięciach do wyboru : 0 i 15 stopni. Implanty połączone za pomocą mocnej nitki w rozmiarze "# 0". Aplikator posiadający system blokowania nici oraz zadawania napięcia pomiędzy wszczepianymi implantami. System zaopatrzony w samozaciskający się węzeł z kontrolowanym dociskiem. Zestaw fabrycznie wyposażony w jednorazową kaniulę prowadzącą mocowaną na igle aplikatora ,chroniącą implanty przed uszkodzeniem podczas wprowadzania igły aplikatora do stawu i służącą do pomiaru wielkości uszkodzenia. - Ilość 4 szt
3. Jednorazowy popychacz węzła z funkcją obcinania nici. - Ilość 2 szt

PAKIET NR 18
Elektrody do urządzenia VAPR End Effect Elektrode - 5 szt.

Side Effect Elektrode – 25 szt.PAKIET NR 19Endoproteza całkowita bezcementowa stawu kolanowegoLp.

Opis

ilość

1.

Endoproteza całkowita bezcementowa stawu kolanowego,

modularna – trzyczęściowa ( komponenta udowa, piszczelowa i wkładka stawowa.30 szt


a.

- Komponent udowy , zachowujący więzadło krzyżowe tylne , bezcementowy anatomiczny 9 prawy i lewy) w minimum 7 rozmiarach, wykonany ze stopu kobaltowego, pokryty porowatą okładziną ułatwiającą osteointegrację, z możliwością dokręcania przedłużki i bloczków do każdej części udowej. Dodatkowo system musi dawać możliwość zastosowania elementu udowego cementowanego w minimum 6 rozmiarach , pozwalającego na wycięcie więzadła krzyżowego tylnego
b.

- Komponent piszczelowy cementowany ze stopu tytanowego w minimum 6 rozmiarach z możliwościa dokręcenia przedłużki i klinów do każdej części piszczelowej, dodatkowo możliwość zastosowania komponentu piszczelowego, bezcementowego typu Mobile Bering w minimum 9 rozmiarach
c.

- Wkładka polietylenowa mocowana zatrzaskowo na całym obwodzie od minimum 8 mm do min 25 mm. Możliwość zastosowania wkładki Mobile Bering.
d.

W przypadkach koniecznych cement kostny 1x40g z Gentamycyną, z systemem do próżniowego mieszania cementu, miska pozwalająca na wymieszanie porcji cementu jednorazowo
e.

do każdego zestawu dołączone ostrze do piły oscylacyjnej
f.

dodatkowy hak Hohmanna do osłony PCL przy implantacji endoprotezy z zachowaniem PCL
g.

do każdego zestawu dołączony zestaw do autotransfuzji krwi z rany pooperacyjnej
h.

instrumentarium do systemu pulsacyjnego mycia pola operacyjnego.Zamawiający wymaga od Oferenta przekazania nieodpłatnie na czas trwania umowy przetargowej instrumentarium do implantacji endoprotezy stawu kolanowego , pompy do systemu próżniowego mieszania cementu oraz instrumentarium do systemu pulsacyjnego mycia pola operacyjnego.Dodatkowo do każdego zabiegu nieodpłatnie ostrze do piły oscylacyjnej.

Do każdego zabiegu dostarczenie systemu do odzyskiwania krwi z pola operacyjnego.©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna