Nazwa placówki adresPobieranie 153,11 Kb.
Strona1/3
Data30.03.2018
Rozmiar153,11 Kb.
  1   2   3

 

Nazwa placówki

adres

www

program

1.

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, Wydział Sztuk Wizualnych

ul. Franciszkańska 76/78

http://www.asp.lodz.pl/

„WYWOŁUJEMY DUCHA PRZESZŁOŚCI„
W programie: Zwiedzanie budynku Wydziału Sztuk Wizualnych i poszczególnych pracowni z odkrywaniem klasycznych artystycznych technik z przeszłości i ich porównaniem z możliwościami technicznymi dnia dzisiejszego.
Uczestniczenie w aktualnych studenckich działaniach i wystawach, oraz przy sprzyjającej pogodzie na dziedzińcu Wydziału Sztuk Wizualnych w pokazie prac studenckich i prezentacji
WYWOŁANYCH Z PRZESZŁOŚCI SYLWETEK TWÓRCZYCH NASZYCH ZMARŁYCH PEDAGOGÓW.

2.

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych

ul. Zachodnia 54/56

http://www.aoia.pl/

21:00-23:00 Koncerty zespołów nagrodzonych nagrodą Dyrektora AOIA: Konkubent, Concret Hills, Tomasz Mikinka.
23:00-23:30 Występ taneczny Anny Straczyńskiej
23:30-00:30 Koncert grupy Baba Funk.
00:30-2:00 Prezentacja filmowa w ramach cyklu Prezentacje Sztuki Współczesnej - „Bunt czerwonych kwiatków” w reżyserii Yuan Hang, prowadzenie Zbigniew Ziółek.
21:00-24:00 Warsztaty ceramiczne - poznanie technik ręcznego modelowania w glinie, zapoznanie się ze specyfiką pracy z różnymi rodzajami tworzywa oraz metodami zdobienia ceramik - warsztaty poprowadzi Klaudia Gawin.
21:00- 2:00 Prezentacja prac malarskich Jolanty Ekiert – Galeria Foyer.
21:00- 2:00 Prezentacja prac słuchaczy Centrum Edukacji „Erudio” w Łodzi powstałych na warsztatach pod kierunkiem Marka Gajewskiego – Galeria Student Cafe.
21:00- 2:00 Prezentacja prac rzeźb studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi z pracowni dr Bogdana Wajberga - Galeria Przestrzeń (plac przed AOIA).

3.

Centralne Muzeum Włókiennictwa

ul. Piotrkowska 282

http://www.muzeumwlokiennictwa.pl/
http://www.muzeumwlokiennictwa.pl/wydarzenia-specjalne/1/302,noc-muzeow-2012.html


Biała Noc w Białej Fabryce, w programie m.in.:

- Udostępnienie zwiedzającym wystaw stałych i czasowych:

Wystawy czasowe:

- Tylko tkanina? - Wystawa z kolekcji współczesnej tkaniny artystycznej CMW


- Pasiak – polski styl wzornictwa ludowego. Wystawa ze zbiorów Działu Tkaniny Ludowej CMW;
- Otwarta Wystawa 2002-2012
- Prezentacja kolekcji zabytkowych włazów
- Futurotextiles. Zaskakujące Tekstylia, Design i Nowoczesne Technologie
- Wystawa kostiumów - "Harnam od podszewki"
- Z nici Ariadny. Czwarta edycja
Wystawy stałe:

- Z modą przez XX wiek

- Rekonstrukcja tkalni z przełomu XIX/XX w. Prezentacja maszyn w ruchu

- Dawne zakłady Ludwika Geyera 1828 – 2002

- Narzędzia i maszyny włókiennicze w zbiorach Centralnego Muzeum Włókiennictwa

W Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej:

- Rekonstrukcja wnętrz mieszkań robotniczych z lat 20. i 30. XX w.

- Rekonstrukcja wnętrza izby warsztatowej z I poł. XIX w.


- 18.15 - Koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej im. H. Wieniawskiego w Łodzi

- ok. 21.00 oraz 24.00 - wernisaż wystawy rodziny Cieślików - "Koktajl dla ciała i duszy - instalacje, malarstwo, grafika, muzyka, taniec i śpiew" – (3 piętro, budynek D)

- Kiermasz rękodzieła artystycznego Stowarzyszenia Miłośników Haftu „Kanwa”

- Niespodzianki


Zapraszamy również do nowo otwartej restauracji "Art deco" - w łaźni Geyera na dziedzińcu żeliwnym!
Centralne Muzeum Włókiennictwa będzie otwarte w godz. 18.00-1.00. Wstęp wolny

4.

Centrum Kultury RYBA

ul. Ogrodowa 26 (wejście od ul. Gdańskiej)

http://www.ckryba.pl/

Druga edycja Jariba Market (W godzinach: 15.00-20.00).
Będzie się działo! To czas i miejsce dla każdego z pozytywną energią i własną twórczością. Małe formy, ciuchy, biżuteria, torby, elementy wyposażenia wnętrz. To część wystawiennicza, równolegle w na tę okazję stworzonej strefie zaprezentujemy wyroby z recyclingu i poprowadzimy warsztaty, na których nauczymy się robić coś z niczego. Wszystkie śmietniki są nasze.

Piotr Pasiewicz - wernisaż godz.22


Między pionami - wystawa zorganizowana w ramach nocy muzeów, w którą to zaprezentowana będzie twórczość Piotra Pasiewicza. Na tę niekonwencjonalną wystawę składać się będą Videoarty, grafiki, filmy z akcji robionych w przestrzeni miejskiej a przede wszystkim instalacja przestrzenna, wypełniona od sufitu po ziemię tkaninami, które zdobione są przez jakże to charakterystyczne dla artysty malowidła uliczne. Oglądający będą mieli szansę się trochę zagubić i pogubić, gdyż z jednej strony trzeba będzie przejść labirynt, zaś z drugiej, sztuka ta wchodzi na wyższy stopień abstrakcji. Wszystko to w odrealnionej scenerii. Jakże niecodzienne i niezwyczajne, bo nazwać to po prostu oryginalnym jest zbyt proste. Trzeba tam być!

5.

Centrum Nauki Experymentarium

ul. Karskiego 5, Manufaktura,

II piętro, obok Muzeum Fabrykihttp://experymentarium.pl/

Experymentarium zaprasza do ARENY LASER GAMES.

Wszyscy chętni, będą mogli skorzystać z nieodpłatnej 10 minutowej gry w laserowym labiryncie.


Wśród osób, które będą chciały wziąć udział w akcji Experymentarium rozlosowany będzie karnet miesięczny na Arenę Laser Games.
Oprócz tego na gości będą czekać interaktywne eksponaty, które pozwolą intelektualnie potrenować przed wysiłkiem fizycznym.


6.

Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina

ul. Narutowicza 20/22

http://www.filharmonia.lodz.pl/

W ramach akcji „Filharmonia nocą” o godzinie 21.00 i 22.00 można zwiedzić zakamarki filharmonii i tajne przejścia, a także poznać kilka ciekawostek z historii Orkiestry Symfonicznej FŁ (rezerwacja miejsc: zapisy@filharmonia.lodz.pl).
O godzinie 22.00, gdy nad miastem zapadnie zmrok, w szklanym gmachu przy ulicy Narutowicza zabawa rozkręci się na dobre…
Kochamy każdą muzykę, więc nie dziw się, że tym razem zapraszamy Cię na SILENT DISCO! Zobacz filharmonię inną niż wszystkie, posłuchaj swojego ulubionego gatunku muzycznego. Załóż bezprzewodowe słuchawki i sam zadecyduj, do jakiej melodii masz ochotę tańczyć. Funky? Dance? A może klasyczne tanga? Tej nocy nie ma rzeczy niemożliwych, a taka zabawa w świątyni muzyki już się pewnie nie powtórzy!
Wycieczki o 21.00 i 22.00 – wstęp wolny, wymagają rezerwacji.
Silent disco rozpoczyna się o godz. 22.00. Wejściówki w cenie 10 zł dostępne w kasie filharmonii od 7 maja oraz w noc imprezy.
Do wypożyczenia słuchawek konieczny jest dowód osobisty.

7.

Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych - Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała

Dworzec Łódź Widzew - Rogów - Skierniewice

http://kolejrogowska.pl/

Trzecia edycja Kolejowej Nocy Muzeów.
Swoje podwoje otworzy Parowozownia Skierniewice oraz muzeum zabytkowej Kolei Wąskotorowej Rogów-Rawa-Biała. Dojazd zapewnią dwa bezpłatne specjalne pociągi, po jednym z Łodzi i Warszawy.
Program imprezy dla pasażerów pociągu z Łodzi:
- Przejazd pociągiem specjalnym spółki Przewozy Regionalne Sp. z o.o. do Rogowa
- Zwiedzanie z przewodnikiem zabytkowej stacji Rogów Towarowy Wąskotorowy (ekspozycja wąskotorowego taboru kolejowego, kuźnia, magazyn Nr.1, hala naprawcza)
- Przejazd zabytkowym pociągiem wąskotorowym z Rogowa do Jeżowa na ognisko (na miejscu będzie możliwość zakupu prowiantu)
- Przejazd pociągiem specjalnym spółki Przewozy Regionalne Sp. z o.o. do Skierniewic
- Zwiedzanie z przewodnikiem zabytkowej Parowozowni Skierniewice (ekspozycja normalnotorowego taboru kolejowego, kuźnia, hala maszyn) oraz zabytkowego dworca kolejowego
- Powrót do Łodzi
Ze względów bezpieczeństwa ilość miejsc jest ograniczona, aby otrzymać wejściówkę należy zarejestrować się na stronie www.kolejrogowska.pl . Zapisy rozpoczną się w piątek 18 maja 2012 o godzinie 18:00 i potrwają do 19:00 (decyduje kolejność zgłoszeń!).

8.

Galeria Kredens

ul. Piotrkowska 17, KLATKA D, II piętro

http://www.kredens.pzg.lodz.pl/

Maja Koman to młoda bardzo dobrze zapowiadająca się artystka z Poznania. Muzyką i śpiewem zarażona - od dziecka. Gra na wszystkim, co ma pod ręką, ostatnio jednak jest to ukulele. Rozgłos przyniosło jej niezwykłe wykonanie "Starego niedźwiedzia" w progrmie Must Be The Music gdzie umiejętnie połączyła tradycje ze współczesnym wokalem i aranżem ukulele. Obecnie nagrywa solową płyt. Choć o Mai słychać od niedawna ma już na swoim koncie mnóstwo festiwali m.in Skyway, Tuczno, Tofifest, Sounds For Freedom czy wspólny występ z Czesiem Mozilem oraz wiele ciekawych suportów. Solowy projekt ukulele to uspakajające wykonania w języku angielskim i francuskim, ciekawe interpretacje znanych utworów oraz swoich własnych wykonań, pełnych autoironii i dystansu do życia.
Podczas Nocy Muzeów w Łodzi wystąpi w trio z kontrabasistą Piotrem Masternakiem oraz i skrzypkiem Pawłęm Ernstem. Artystka po raz drugi zaprezentuje swoja wystawę w Galerii Kredens Pzg/Łódź, tym razem 7 siedem prac malarskich i 7 fotografii, o tym samym tytule. Ciekawe kontrastowe, geometryczne skojarzenia z tym, co dla artystki najprzyjemniejsze czyli 7 grzechów głównych. W porównaniu do ostatniej wystawy pełne ironii, pozytywnie pokazane nawet negatywne emocje. ''W moim życiu wiele się zmieniło, póki co nie płaczę nad płótnami. Ostatni mój cykl był bardzo ciemny czarny i smutny, czerń pozostała i w tych pracach, ale ma zupełnie inny wydźwięk i więcej pozytywnych emocji''.
Wystawę pn. "Siedem" można będzie oglądać od godz. 18 do 01
Koncert rozpocznie się o godz 21.30

9.

Galeria Manhattan

ul. Wigury 15

http://www.galeriamanhattan.pl/

19:00 – 01:00 Izabella Gustowska – „Struny czasu” cz.3: „Hybrydy czasoprzestrzeni” - instalacja multimedialna
To pierwsza od 30 lat prezentacja tej wybitnej polskiej artystki w Łodzi. W Galerii Manhattan Izabella Gustowska wykorzysta specyfikę galeryjnej przestrzeni i wykreuje sytuację artystyczną, którą roboczo określiła „czarną dziurą”. Projekt balansuje na granicy prawdy i fikcji. Artystka tematem swojej pracy uczyniła równoległe wszechświaty, zderzenia czarnych dziur i innych obiektów kosmicznych. Wykreowane rzeczywistości zderzą się i zapętlą wzajemnie, pozostawiając obserwatorom prawo wyboru odkrywania prawdy i fikcji. W stworzonej artystycznie sytuacji zaznaczy naszą realną epizodyczną obecność na 30-40 filmikach-obiektach, które umieści w różnych punktach galerii.
Prezentacji towarzyszyć będzie afisz/folder z tekstem krytycznym.
Wystawa odbywa się w ramach Fotofestiwalu 2012.

21:00 „One Dog” koncert


Muzyka to język, który łamie wszystkie bariery. Pozwala na docieranie do każdego, bez względu na wiek, pochodzenie, wykształcenie czy zajmowane stanowisko. Muzyka to po prostu doświadczanie siebie, swoich emocji, relacji z innymi, świata. Jest językiem najbardziej pierwotnym i naturalnym. I dlatego tak skutecznym. Jej czystość i autentyczność można najpełniej uchwycić uczestnicząc na żywo w jej wykonywaniu, a także, włączając się w jej tworzenie. Taką ideę wyznają członkowie zespołu „One Dog”, który zagra w Galerii Manhattan w tę wyjątkową majową noc. Tworzą muzykę z pogranicza jazzu, improwizując i zapraszając do improwizacji. Ich bogate instrumentarium to saksofon, flet, flet bambusowy, harfa żydowska, harmonijka ustna, gitara, skrzypce, keyboard, instrumenty perkusyjne. Klimat ich koncertów to połączenie spontanicznej zabawy z radością i ciekawością odkrywania tajemnicy.

Filmy wideo i dokumentacja filmowa z własnych zbiorów archiwalnych, będąca rejestracją najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń, które odbyły się w galerii w ciągu 20 lat jej istnienia: m.in. Sen VooDoo, Istvan Kantor, Marcelo Zammenhoff, Jerzy Bereś.10.

Galeria Multimedialna Centrum Dialogu im. Marka Edelmana

pl. Wolności 5

www.centrumdialogu.com

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana zaprasza na wystawę zdjęć, które powstały podczas tegorocznych Kulturaliów - spotkań odbywających się w ramach Dni Kultury Polskiej i Rosyjskiej. Autorami zdjęć są Krzysztof Cytacki i Kamila Bogulewska. Zdjęcia są wyświetlane na ekranach umieszczonych na ścianach siedziby Centrum Dialogu (pl. Wolności 5).

11.

Instytut Pamięci Narodowej

Oddział w Łodziul. Orzeszkowej 31/35

http://ipn.gov.pl/portal/pl/2/19849/POZA_CENZURA_Oddzial_IPN_w_Lodzi_zaprasza_do_udzialu_w_Europejskiej_Nocy_Muzeow_.html

„Poza cenzurą”
Oddział IPN w Łodzi zaprosi w tym roku łodzian do wzięcia udziału w pokazie drukowania metodą sitodruku, poznania dziejów drugiego obiegu wydawniczego w Łodzi w latach 70. i 80. XX w. Odwiedzający IPN usłyszą o niezależnej muzyce rockowej, „opiece”, jaką otaczała festiwal w Jarocinie Służba Bezpieczeństwa. Będzie „sprawa Skiby” i możliwość spotkania z muzykami zespołu Moskwa.
Zagadnieniu cenzury i „wolnego słowa” w Polsce Ludowej pracownicy Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi poświęcili w ciągu ostatnich lat kilka projektów badawczych i edukacyjnych. W efekcie powstało pięć wystaw, trzy publikacje, organizowane są rajdy i warsztaty dla młodzieży i nauczycieli. Wspomniane realizacje dotyczą m.in. łódzkiego środowiska literackiego i opozycyjnego, skupionego na przełomie lat 70. i 80. wokół kwartalnika „Puls”. Poświeconą temu środowisku wystawę obejrzeć będzie można na dziedzińcu siedziby Oddziału przy ul. E. Orzeszkowej. Prezentowane będą stworzone w ramach wymienionych projektów publikacje Jarocin w obiektywie bezpieki i Niezależna muzyka rockowa.
Program:
- wydawanie pocztówek – punkt informacyjny przy bramie wejściowej
- prezentacja wystawy „»Puls« – nieregularny kwartalnik literacki 1977–1981 – fenomen wolnego słowa” – dziedziniec siedziby Oddziału
- pokaz sitodruku – przedsionek, bud. „D”
- turniej gier planszowych – sala konferencyjna, bud. „D”
- sprzedaż publikacji IPN – hall przed wejściem do sekretariatu, bud. „D”
- prezentacja mini-wystawy „Jarocin w obiektywie bezpieki” oraz filmów „jarocińskich” – czytelnia, bud. „C”
- prezentacja albumu dr. Tomasza Toborka pt. Niezależna muzyka rockowa (Łódź 2010), spotkanie z Pawłem Gumolą z zespołu „Moskwa”(w godz. 19.00-20.30, 21.50-0:20), „sprawa Skiby” – czytelnia, bud. „C”
- prezentacja technik konserwacji i digitalizacji dokumentów archiwalnych – sala na I p., bud. „C”
- zwiedzanie archiwum historycznego IPN (prezentacja dokumentów o Jarocinie, wydawnictw bezdebitowych, pieczątek cenzury) – magazyn, bud. „B”
- przyjmowanie wniosków – pokój przyjęć, bud. „B”

- UWAGA: prezentacja kolekcji znaczków Jana Kazimierza Jagodzkiego, posiadacza prawdopodobnie jednej z największych w Polsce (ponad półtora tysiąca egzemplarzy) kolekcji unikatowych pamiątek filatelistycznych drugiego obiegu, wydanych przez podziemną „Solidarność” do 1989 r.12.

Kino Polonia

ul. Piotrkowska 67

http://www.kinopolonia.com.pl/

Widzowie będą mogli obejrzeć krótkie formy w postaci fabuł, dokumentów i animacji. Jest to wyjątkowa okazja by zaprezentować mieszkańcom naszego województwa unikatowe zbiory, przyciągnąć ich ciekawymi inicjatywami artystycznymi i zarazić młodych ludzi pasją.
W programie:
Godz. 21:00-00:45 - filmy fabularne:
Urodziny – reż. Maciej Sobieszczański
Basia z Podlasia – reż. Aleksander Dembski
Serce do walki – reż. Tomek Matuszczak
Portret z pamięci – reż. Marcin Bortkiewicz
Koleżanki – reż. Sylwester Jakimow
Popatrz na mnie – reż. Katarzyna Jungowska
Jezioro – reż. Jacek Piotr Bławut
Wielkanoc – reż. Monika Jordan-Młodzianowska

Godz. 00:45-01:45 - filmy dokumentalne:


Przyjęcie – reż. Maciej Bochniak
Mój tata Lazaro – reż. Marcin Filipowicz
Zabawki cesarza – reż. Grupa 3/4 i Grzegorz Wierzchowski
Konkurs – reż. Jakub Cuman
Godz. 01:45-02:00 - filmy animowane:
Na św. Wincentego – reż. Stanisław Furman
Noise – reż. Przemysław Adamski

13.

Miejska Galeria Sztuki - Ośrodek Propagandy Sztuki

ul. Sienkiewicza 44

www.miejskagaleria.lodz.pl

1. Malarskie puzzle godz. 18.00 – 1.00
Wyjątkowa zabawa dla dzieci i dorosłych polegająca na układaniu puzzli malarskich, składających się z elementów wykonanych w skali 2:1. Jako wzory dla układających puzzle posłużą oryginalne obrazy z kolekcji Galerii:
- Jerzy Nowosielski, Portret wiolonczelistki
- Konstanty Mackiewicz, Termitiera III
- Jerzy Duda-Gracz, Pan Rzeźnik (2)

2. Wystawa Obraz malarstwa – Małgorzata Borek, Dariusz Fiet, Aleksandra Gieraga, Wojciech Leder, Robert Rabiega, godz. 18.00-01.00


Wystawa ukazuje sylwetki 5 twórców, którzy od momentu studiów, pomimo różnych kierunków dominujących w sztuce współczesnej, akcentowali znaczenie malarstwa. Dzisiaj, kiedy odzyskuje ono uznanie ze strony krytyki, a polscy artyści malarze odnoszą sukcesy międzynarodowe, przedstawiamy ich najnowsze dokonania.

3. Warsztaty plastyczne „Namalujmy to razem” godz. 19.00


warsztat dla dzieci, młodzieży i dorosłych, który poprowadzi artystka, a zarazem doświadczona pedagożka Anna Majchrzak

4. Koncert zespołu YEST, godz.21.00 – 21.30


Po raz pierwszy w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi podczas Nocy Muzeów zagra na żywo postpunkowy rodzimy kwintet YEST, w skład którego wchodzą: autor tekstów i muzyki, wokalista i basista Zbigniew Nowicki; psychodeliczny gitarzysta młodego pokolenia Stanisław Nowicki; pulsujący nieokiełznaną energią perkusista Wawrzyniec Strzemieczny; poszukiwacz transowych kosmicznych brzmień kaossilatorów Maciej Rawluk i spajający całość inżynierią gitarowych harmonii Łukasz Drążczyk. Postpunkową mieszankę muzycznych gatunków podbijają tętniące współczesnością, wieloznaczne teksty. Z uwagi na przewagę w składzie artystów plastyków każdy koncert grupa traktuje jako multimedialny spektakl. Skład wyewoluował z takich kapel jak: the Tybet Underground, Czarna Korona czy Dyamentowy Deszcz, znanych między innymi z występów podczas Otwartej Wystawy czy Art Nocy.

5. Prezentacja multimedialna grupy YEST Trzy stany skupienia, godz. 18.00-01.00


W sali audiowizualnej będzie odbywać się prezentacja multimedialna – slideshow Trzy stany skupienia, ukazująca prace trójki artystów plastyków współtworzących zespół YEST – malarstwo Zbigniewa Nowickiego, grafikę warsztatową Wawrzyńca Strzemiecznego i fotografię Macieja Rawluka.

6. Video mapowanie 3D na fasadzie budynku Galerii – początek projekcji ok. godz. 21.30


Projekcja przygotowana przez łódzkich grafików z Atmospheric Effects Productions.

14.

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne

pl. Wolności 14

http://www.maie.lodz.pl/

18.00 - koncert zespołu „ Huculi” z Żabiego Huculszczyzna – Ukraina (rozpoczęcie, gra na trombicie – magicznym symbolu Ukrainy)
18. 30 - pokaz mody "Modowe impresje” - kolekcji inspirowanej ukraińskim strojem ludowym, artystów z Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych
19.30 - koncert "Dialog na głosy", gra zespół „ Huculi” z Żabiego, Huculszczyzna - Ukraina (trombita, skrypar, cymbały, sopiłkar) i „Kapela Opocznianie” z Polski (skrzypce, harmonia trzyrzędowa, bęben)
22:00 - pokaz sztucznych ogni

15.

Muzeum Bajki Se-ma-for

ul. Targowa 1/3 (wejście od ul. Tuwima 54)

http://www.se-ma-for.com/pl/muzeum-bajki

1. Zwiedzanie wystawy
Przez cały czas trwania Nocy Muzeów zapraszamy do oglądania ekspozycji w Muzeum Bajki Se-ma-for. Będą czekali na Was wolontariusze, którzy chętnie opowiedzą o wszystkich elementach wystawy oraz wprowadzą w świat tworzenia filmów animowanych.
2. Filmy w kinie
Od godz. 18:00 do 1:00 zapraszamy Was do Kina MuBa. Będziemy prezentować nasze filmy w kilku cyklach .W godz. 18.00-21.00 – pokażemy animowane filmy dla dzieci. Natomiast po 21.00, będzie czas dla starszych widzów, przypomnimy także najlepsze filmy z drugiej edycji Se-ma-for Film Festival. Wszystkie pokazy w kinie są otwarte dla zwiedzających!
3. Warsztaty
Muzeum Bajki przygotowało dla was cykl warsztatów. Jeśli chcesz poczuć się jak twórca
filmowy, scenograf, projektant lalek – zapraszamy na FILMOWO-BAJKOWE
WARSZTATY PLASTYCZNE.
Warsztaty wymagają wcześniejszego zapisu. Zapisy będą przyjmowane telefonicznie i
osobiście do 16 maja 2011 r., do godziny 12:00. Po odbiór wejściówek prosimy zgłaszać się do 18 maja do 12.00.
a) warsztat muzyczno – ruchowy (3 -5 lat.) „Muzyczne zabawy z Misiem Uszatkiem”
godzina 18.30 – 19.30, il. osób : 20 (wymaga wcześniejszego zapisu do grupy)
Dla najmłodszych Muzeum proponuje wspólne gry, tańce, śpiewy na specjalnym warsztacie wykorzystującym elementy muzykoterapii.
b) warsztat plastyczny (5 - 7 l.) „Pory roku ”
godzina 19.00 – 20.00, il. osób: 20 (wymaga wcześniejszego zapisu do grupy)
Dzieci podczas warsztatu będą wykonywać swój zegar pór roku (w technice: wyklejanka i malowanie), który pomoże im w poznawaniu pór roku i nauce nazw miesięcy.
c) Warsztat plastyczny (6 – 12 l.) „Fantastyczna zabawa z drutem”
godzina 20:00 – 21:00, il. osób: 20 (wymaga wcześniejszego zapisu do grupy)
Tworzenie lalki animacyjnej w oparciu o film pt. Fantastyczny sklep z kwiatami.
d) Warsztat plastyczny (12 – 18 l.) „Oko w oko z wilkiem”
godzina: 21:30 – 22:30, il. osób: 20 (wymaga wcześniejszego zapisu do grupy)
Warsztaty z tworzenia postaci w technice origami. Każdy będzie mógł stworzyć swojego
wilka oraz syberyjską scenerię, zajęcia stworzone w oparciu o film „Piotruś i wilk”.
e) Warsztat animacyjny (od 18 l.) Surrealistyczny świat wg Danny Boy’a
godzina: 23:00 – 00:00, il. osób: 20 (wymaga wcześniejszego zapisu do grupy)
Warsztaty animacyjne, w których uczestnicy kreują obraz nowoczesnego i po części
surrealistycznego muzeum. Podczas tych zajęć, możesz stać się współtwórcą nowej wystawy Muzeum Bajki Se-ma-for.
Dodatkowe atrakcje
Tego wyjątkowego wieczoru, wystąpią zaprzyjaźnione z nami „Latające babcie”, które
wprowadzą nas w tajemniczy bajkowy świat.
Ponadto w muzeum spotkasz mnóstwo młodych twórców z łódzkiej sceny artystycznej, będą to miedzy innymi grupa posŁódź! z performance’m „Maskarada”, oraz artyści uliczni. Nie zapomnij o aparacie fotograficznym, aby uwiecznić te niepowtarzalne chwile. Będzie można zrobić sobie super zdjęcie z Parauszkiem i Misiem Uszatkiem.


  1   2   3


©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna