Nauczanie Fa na Światowym Dniu Falun DafaPobieranie 147,92 Kb.
Strona1/4
Data26.02.2019
Rozmiar147,92 Kb.
  1   2   3   4

Nauczanie Fa na Światowym Dniu

Falun Dafa

Na Konferencji Fa w Nowym Jorku 2014

Li Hongzhi ~ 13 maja 2014 r.

(Wszyscy uczniowie Dafa na widowni stoją entuzjastycznie bijąc brawo, z szacunkiem witając Mistrza. Mistrz odpowiada ludziom gestem heshi i wskazuje ludziom aby usiedli) 

Dzień dobry! (Uczniowie odpowiadają, “Dzień dobry Mistrzu!”) (Uczniowie biją gorące brawa.) Ciężko pracowaliście! (Uczniowie odpowiadają: „To Mistrz ciężko pracował!”) Część z was tutaj zgromadzonych to uczniowie Dafa z Chin kontynentalnych. Czy to na świecie, czy w Chinach, stan rektyfikacji Fa jest taki sam. W całości jej progres może wydawać się bez ładu, ale w rzeczywistości jest on nadzwyczaj dobrze uporządkowany.  

Powiedziałem już wcześniej, że celem starych sił jaki stoi za prześladowaniami jest taki, aby poprzez prześladowania, uczniowie Dafa porzucili swoje ludzkie przywiązania. Będą one uznawać wasze dojście do Doskonałości, tylko jeśli będziecie w stanie przejść przez tą ciężką próbę. Jest to tym, co one zaaranżowały. Całkowicie sprzeciwiam się tym kwestiom. Moim sposobem było życzliwe rozwiązanie wszystkiego. Podejście, jakiego teraz używam jest wynikiem ich interferencji.

Ale jeśli chodzi o kultywację osobistą, wraz z rozpowszechnianiem Fa, drzwi tym razem były całkowicie otwarte, i wiele osób weszło i tylko tym razem stało się uczniami Dafa. A ci ludzie, którzy stanowią trzecią grupę praktykujących, do których odniosłem się wcześniej, nie eliminowali systematycznie karmy w toku historii. Ci, którzy podążali za Mistrzem, żeby tutaj zejść lub uformowali więzy przeznaczenia z Mistrzem w różnych okresach historii, te osoby w każdym jednym życiu były oczyszczane z ich karmy zanim ponownie reinkarnowały. Aczkolwiek ci, którzy właśnie tym razem dołączyli, nie przeszli przez to wraz z biegiem historii i przynieśli ze sobą olbrzymie ilości karmy. Osoba w tym świecie niechybnie generuje karmę i w każdym jednym życiu gromadzona jest duża ilość karmy. Zatem pomyślcie o tym, jako kultywujący, czy mogą oni tak łatwo osiągnąć Doskonałość? Jest to niemożliwe. Czy Jezus nie mawiał, że człowiek ma grzechy? Jakkolwiek osoba może to zinterpretować, faktem jest, że tak długo jak ktoś żyje, to generuje karmę. Zatem człowiek musi się oczyścić i musi wyplenić każdą jedną cząsteczkę karmy i osiągnąć stan czystości zaczym osiągnie Doskonałość.

Sprzeciwiam się temu, co robią stare siły. Ale powiedzmy, że kiedy chodzi o waszą osobistą kultywację, to musicie kultywować i musicie ciężko pracować. Pod tym względem, pomyślcie o tym: w czasie, od kiedy KPCh zaczęła prześladować uczniów Dafa od 20-go lipca 1999 roku wiele ludzkich przywiązań zostało ujawnionych. Wielu ludzi, którzy nie byli solidni wycofali się podczas trwania prześladowań, a niektórzy nie znaleźli odwagi, żeby wystąpić do przodu. Okoliczności całkowicie się teraz zmieniły i sprawy wydają się być łatwiejsze. Niektórzy ludzie dali radę zebrać się na odwagę, i niektórzy powrócili [do kultywacji]. Jednakże w kierunku, jaki przybrały sprawy, naprawdę widzieliśmy różne rodzaje ludzkich przywiązań zaprzątujących ich umysły. Gdy macie nadzieję zobaczyć rychły koniec prześladowań, samo w sobie jest to tylko życzeniem; to co uczeń Dafa powinien robić, to pracować nad ich ujawnieniem oraz stawiać im czoła z prawymi myślami. Jednakże niektórzy ludzie chcą znaleźć miejsce, gdzie mogą uniknąć prześladowań oraz wieść spokojne i wygodne życie. I tacy ludzie mają przeróżne podejścia do prześladowań. W każdym razie podczas trwania tych bezwzględnych prześladowań, faktycznie ujawniły się różnego rodzaju ludzkie przywiązania.

W świetle tego zatem, wielu z nas na pewno poradziło sobie słabo. Zatem stare siły użyły tego jako usprawiedliwienia i powiedziały: „Spójrz, czy to jest Twój uczeń? Chcesz go, a zatem pomożemy Ci wyeliminować jego przywiązania. Czy ktoś taki jak on mógłby pójść do nieba? Spójrz jakie przejawiają różnego rodzaju ludzkie przywiązania." Nawet w samym środku tych najsurowszych prześladowań byli ludzie, którzy rozsiewali plotki, popisywali się – ukazały się różne przywiązania i to pogorszyło tylko okrucieństwo owych prześladowań. Gdy tylko ukaże się twoje przywiązanie, stare siły sprawią, że policja zapuka do twoich drzwi. Zło po ciebie przybędzie. 

To samo tyczy się reszty świata. Prześladowania były brutalne tylko na początku. Były to różnego rodzaju naciski, nawet poza Chinami nacisk był ogromny. W tamtym czasie uczniowie Dafa nie potrafili nigdzie znaleźć posłuchu, wszystkie chińskie media były kontrolowane przez nikczemną KPCh, atakowały one oraz jednogłośnie tłumiły [Falun Gong]. Świat zewnętrzny nie miał pojęcia czym jest Falun Gong, zatem media na całym świecie przekazywały kłamliwe i prześladowcze sprawozdania pochodzące od nikczemnej KPCh. Rozważając to zatem, takie prześladowania przyczyniły się do lawiny ataków oraz zatajenia ze strony mediów na całym świecie. Próbując w tamtym czasie sprostać tak wielkiej presji, praktykujący spoza Chin również ujawnili różnego rodzaju ludzkie przywiązania. W rezultacie tego wykruszyło się wielu praktykujących. Ci, którzy do samego końca potrafią temu sprostać są naprawdę nadzwyczajni. Nawet w oczach bogów jesteście nadzwyczajni. Tak jak oni to widzą, [osiągnęliście to będąc] w ludzkim świecie i różnica jest naprawdę zdumiewająca, zatem was podziwiają.

Pierwotnie istoty z różnych sfer wszechświata były wspaniałe, i różne kwestie nie były tak niebezpieczne i trudne jak są w odniesieniu do ludzkich istot. Zatem ci, którzy mieli odwagę by tu przybyć są po prostu nadzwyczajni. Ponieważ ludzkie zasady są odwrócone – jak na przykład, co jest dobre, a co jest złe – ludzie po prostu żyjąc tutaj generują karmę, i jest tak dokładnie dlatego że istoty ludzkie żyją pośród tych odwróconych zasad, gdzie żadna z istot w niebiosach nie waży się zbliżyć do tego miejsca. Dlatego każdy, kto przybył jest jeszcze bardziej niesamowity. Jeżeli ktoś da radę przejść przez te prześladowania, to bogowie będą prawdziwie go cenić. Jeśli porówna się to jak egzystują istoty w niebiosach, z tym jak tutaj żyją istoty ludzkie, to szybko zda sobie sprawę z tego, jak nadzwyczajni są ci, którzy odważyli się tutaj przybyć.

W chwili obecnej ludzie w tym ludzkim świecie – nie mówię, że wszyscy, ale duża większość – pochodzi z niebios, przybywają tu z przeróżnych ogromnych, odległych kosmosów, różnych poziomów oraz różnych miejsc w celu otrzymania Fa. Kiedy jednak tutaj reinkarnują, to nie wiedzą już skąd przybyli. Dzieje się tak, dlatego że ludzkie społeczeństwo jest gmatwaniną, zwodniczym miejscem. Kiedy ktoś przybywa tutaj, to jest tak samo jakby wskakiwał do labiryntu. Tylko wskakując do labiryntu osoba może kultywować. Teraz, kiedy wskoczyłeś do labiryntu, środowiska tak niebezpiecznego i wyczerpującego jak to, jeśli nadal możesz uformować prawe myśli, jeśli nadal potrafisz zdać sobie sprawę z tego, że powinieneś kultywować, jeśli potrafisz pomóc Mistrzowi rektyfikować Fa, podczas gdy Dafa się rozprzestrzenia oraz kiedy potrafisz ocalać innych ludzi w czasie przechodzenia przez wielkie próby, to jest to po prostu nadzwyczajne. Tak się na to właśnie patrzy i dlatego właśnie mówię, że ci, którym udało się przetrwać od 20-go lipca są po prostu nadzwyczajni.

Oczywiście czasami tu i tam możesz nabawić się guzów i siniaków lub potykać się częstokroć albo poradzić sobie z jedną rzeczą dobrze, a z drugą nie za dobrze, ale to wszystko jest częścią procesu kultywacyjnego. Tak długo, jak tylko możesz wytrwać i przez to przejść, będziesz niezwykły. Jeśli możesz robić to, co uczeń Dafa powinien robić, to będziesz niezwykły. Tak właśnie się na to patrzy. Prawdziwie nie mieć w ogóle problemów, ze wszystkim dobrze sobie radzić i przez całą drogę szarżować do przodu, cóż, są takie osoby, ale jest ich zaledwie garstka i są one po prostu nadzwyczajne. Jednak nie każdy może być taki. Podczas kultywacji, kto jest wolny od błędów? Patrząc na to, co wydarzyło się podczas tych prześladowań niektórzy ludzie mogli popełnić dużo więcej błędów, a inni nieco mniej. Ale jeśli możecie się do tego przebudzić, wziąć za to odpowiedzialność, rozwiązać wasz problem i postępować dobrze idąc do przodu, to wtedy to jest kultywacja.

Kiedy niektórzy ludzie potykają się i upadają, nie mogą się już z powrotem podnieść i w zamian tego spisują siebie na straty i zaczynają zachowywać się lekkomyślnie. W niektórych przypadkach kończą oni przejściem na drugą stronę. Są również tacy ludzie, którzy poznali niektóre prawdy poprzez Dafa; uprzednio nie mieli oni żadnego pojęcia o religii, wierze czy kultywacji. Poprzez Dafa dowiedzieli się o Bogach, Buddach oraz kultywacji. Później jednak, podczas trwania prześladowań, ze strachu chcieli uniknąć krzywd i dołączyli do innych religii. Ale nieważne, w którym kierunku uciekasz, nie będziesz w stanie osiągnąć Doskonałości skrywając w sobie strach. Wszelki strach jest przywiązaniem.

Oczywiście kultywacja Dafa nie przypomina tego dawnego podejścia do kultywacji, kiedy to osoba musiała bezwzględnie wyeliminować wszystkie ludzkie przywiązania podczas trwania kultywacji. Ponieważ uczniowie Dafa nadal muszą kultywować pośród zwykłych ludzi, pewna porcja ludzkich cech pozostaje zachowana, zapewniając tym samym, że będą oni mogli posiadać myślenie oraz sposób zachowania potrzebny do życia wśród zwykłych ludzi. A wraz z tym, gwarantuje to, że w tym otoczeniu możecie pomagać Mistrzowi w rektyfikowaniu Fa, jak również w ocalaniu wszelkiego istnienia w tym środowisku. Jeśli każdy z was skierowałby się do zakonu lub udał do górskiej jaskini, to kto w tym świecie miałby ocalać tych wszystkich ludzi, którzy przybyli tu dla Dafa?

Kim jest “uczeń Dafa”? Tymi kogo Mistrz naucza, jesteście właśnie wy, owi uczniowie Dafa. Jesteście oczyszczani, hartowani do dojrzałości oraz przygotowywani do ocalania wszelkiego istnienia. To są uczniowie Dafa. Określenie „uczeń Dafa” nie jest tym, co koncept kultywacji osobistej lub osobistej doskonałości, spotykane uprzednio w zwykłym społeczeństwie. Nie mieli oni odpowiedzialności ocalania wszelkiego istnienia. Dla nich była to tylko kwestia osobistej Doskonałości. To co uczniowie Dafa osiągną pewnego dnia zupełnie nie jest tym, czego wymagają tamte mniejsze praktyki i ścieżki. Myślę, że dla wszystkich z was jest to już jasne. „Uczniowie Dafa” są tymi, na których ciążą obowiązki ucznia Dafa oraz ocalania czujących istot.

Co do ocalania czujących istot, to jest to czymś z czym wielu z uczniów Dafa naprawdę wspaniale sobie poradziło, bez względu na swój wiek, czy poziom edukacji. Niektórzy starsi uczniowie Dafa, nawet ci z niższym wykształceniem poradzili sobie bardzo dobrze. Spośród uczniów Dafa, którzy biorą udział w różnych projektach, wielu włożyło dużo wysiłku i poradzili sobie również całkiem nieźle. Powiedziałem już wcześniej naszym różnym projektom – w szczególności firmom medialnym – ażeby wykonać jeszcze lepszą robotę w kwestii wyjaśniania faktów, przeciwstawianiu się prześladowaniom oraz w ocalaniu czujących istnień, firmy medialne muszą być osadzone w zwykłym społeczeństwie, należycie załatwiać swoje interesy, utrzymywać zdrową sytuację finansową, uczyć się od zwykłych firm medialnych oraz naprawdę działać w normalny sposób. Tylko wtedy nasze firmy będą skuteczne w tym, co mają do osiągnięcia.

Na początku wiele osób myślało krótkoterminowo. Myśleli, że tylko przez krótką chwilę będą musieli włożyć sporą ilość wysiłku i wszystko się zakończy. Obecnie zdali sobie sprawę z tego, że sprawy nie toczą się w ten sposób. Uczeń Dafa musi robić wszystko regularnie, włożyć w to swoje serce, nie przywiązywać się do czasu i nie myśleć za wiele. Cokolwiek robicie musicie dać z siebie wszystko, a wówczas wszystko potoczy się dobrze. Pod naciskiem prześladowań wielu ludzi zawsze miało nadzieję, że prześladowania zakończą się szybciej i przez chwilę wkładali sporo wysiłku. Ale sprawy nie toczą się w ten sposób. Oczywiście należy powiedzieć, że wasze media miały ogromny wpływ na ocalanie czujących istnień.

Zatem jeśli chodzi o ocalanie czujących istot, to należy rozważyć co następuje. Wielu z naszych uczniów Dafa spoza Chin przyzwyczaiło się do normalnego sposobu myślenia, nie tak jak ludzie w Chinach kontynentalnych. Co przez to rozumiem? Dzieje się tak dlatego że umysły oraz sposoby myślenia ludzi, którzy mieszkali w kraju rządzonym przez niegodziwy komunizm są tym czym kultura partyjna. Reżim komunistyczny dąży do zniszczenia narodowego dziedzictwa, a następnie indoktrynowania cię wyjątkowo złymi wartościami oraz koncepcyjnymi założeniami nikczemnej partii – wszystkie te rzeczy zostają uformowane w umyśle poprzez indoktrynacje niegodziwej partii. Zatem taki jest sposób myślenia osób, które dorastają pośród kultury nikczemnej partii, kształtuje to nawet sposób widzenia. Ciężko jest całkowicie pozbyć się tego czegoś. Ale ludzie, którzy żyją poza Chinami przez spory okres czasu poczują, że jest różnica pomiędzy ich myśleniem, a innych ludzi, że nie jest taki sam. Ci, którzy przybywają z kraju niegodziwej partii są bardzo zachowawczy oraz mają silne dążenie do rozgłaszania niepotwierdzonych opinii na temat pewnych spraw, podczas gdy ludzie spoza Chin tacy nie są.    

A zwłaszcza w przypadku mediów, jeśli używacie tych teorii z kultury partyjnej, terminologii lub toku rozumowania, to zalicza się to do szerzenia kultury partyjnej. A zatem powinniście zwrócić uwagę na te sprawy. W szczególności niektórzy nowi ludzie dołączyli później do mediów, ci młodzi ludzie przybyli z Chin kontynentalnych. Powinniście być szczególnie ostrożni w tym zakresie. W jakichkolwiek mediach działasz, powinieneś na to uważać. Uczniowie Dafa pracowali tak niesamowicie ciężko, żeby zbudować te media podczas trwania prześladowań i w zasadzie spoza granicy Chin udało im się odwrócić tę potworną sytuację – to po prostu niesamowite. Nasze media poczyniły wielki wysiłek. Naprawdę powinniście je cenić. Nie zmieniajcie ich kulturą partyjną i nie upodabniajcie do mediów z Chin kontynentalnych, z tego typu dziwnym wyglądem oraz pustosłowiem i nie kopiujcie bezpośrednio, ani nie przenoście wiadomości z Chin kontynentalnych. Powinniście zwracać uwagę na takie rzeczy.

Zatem opisałem kwestie, które pojawiły się w trakcie ocalania czujących istot, i które trzeba mieć na uwadze. Inną sprawą jest to, że mamy ludzi, którzy nabrali odwagi w pewnych kwestiach po to by wyjaśniać fakty i naprawdę ciężko pracują. Tak jak już wspomniałem na poprzedniej konferencji [nasza grupa, jako całość] nie może sobie odpuścić odnośnie wyjaśniania prawdy w miejscach turystycznych. W szczególności odnośnie turystów z Chin kontynentalnych, naprawdę powinniście na nich skupić swoje wyjaśnianie faktów. Praktykujący wszędzie podejmują działania i radzą sobie dobrze. Obserwowałem to i naprawdę było to wyśmienite. Ponieważ ogólny stan rzeczy ulega zmianie, to zachowanie ludzi przybywających z Chin kontynentalnych jest obecnie inne. W Chinach mają teraz odwagę krytykować nikczemną partię i kiedy są zagranicą to jeszcze mniej się boją – są w zasadzie bardziej otwarci w wyrażaniu opinii niż Chińczycy, którzy opuścili Chiny wcześniej. Ci ostatni byli tak zastraszeni przez ambasady i konsulaty nikczemnej partii, że obawiali się nawet iść obejrzeć Shen Yun, natomiast ci, którzy obecnie podróżują za granice Chin mają odwagę iść to obejrzeć; jeśli przyjeżdżają w tym samym czasie co Shen Yun, wówczas idą to obejrzeć. A co do wypisywania się z partii, to wystarczy kilka zdań wyjaśnienia i już to rozumieją. A kiedy się wypisują i sugerujecie im pseudonim, to mówią, „Nie ma potrzeby, użyję mojego prawdziwego imienia.”

Mówiąc o tym, sprawy nie są takie proste na jakie wyglądają. To co się dzieje, jest wynikiem ogólnego stanu rektyfikacji Fa, który doszedł do tego momentu. Te zmiany możliwe były dzięki ogromnemu wkładowi uczniów Dafa w ocalanie czujących istnień i w wyjaśnianie faktów. Uczniowie Dafa mają ogromny wpływ tutaj na powierzchni na stan ludzkich spraw, podczas gdy potężna siła rektyfikacji Fa ciągle posuwa się do przodu, a niegodziwe czynniki są nieustannie niszczone. Uczniowie Dafa nie są już dłużej jedynymi, którzy wiedzą czym jest Dafa; ludzie tego świata zaczynają na nowo dowiadywać się o Dafa. W głębi istoty danego człowieka, po jego świadomej stronie, on wie kim jesteście. Ale ludzka strona zewnętrzna jest jak kawałek ubrania włożonego przez istotę i ta strona zewnętrzna niczego nie rozpoznaje. Wiele osób myśli, że Falun Gong jest zwykłym czigong. Nigdy nie spodziewaliby się tego, że Falun Gong jest czymś tak ogromnym – że całe Trzy Sfery zostały stworzone dla niego, że to dla rektyfikacji Fa ludzkie społeczeństwo zostało tu umieszczone.

Podstawowa istota człowieka, którą nazywacie "duszą" (ling-hun),  a my odnosimy się do niej jako do "ducha pierwotnego" (yuan-shen), pochodzi z niebios; przybyła ona by uzyskać Fa. Dlaczego zatem aby uzyskać Fa przybyły one tutaj? Czy nie byłoby wspanialej uzyskać je tam w górze, gdzie wszystko jest jasne jak słońce? Ale dlaczego nie mogą tego uczynić? Jak już powiedziałem, tylko tutaj osoba może kultywować i tylko w tym środowisku pełnym cierpienia możesz zostać wypróbowany, by zobaczyć czy jesteś godny otrzymania Fa. Zostało o tym zadecydowane dawno temu.

Kolejną sprawą jest to, że ludzkie społeczeństwo stanowi najniższą z płaszczyzn. "Ocalanie czujących istnień" odnosi się do wszystkich istot, nie tylko ludzi - do wszelkiego istnienia. Jak wiecie, ten wymiar, w którym egzystuje rodzaj ludzki nie jest zamieszkały jedynie przez istoty ludzkie. Ludzie obecnie zdali sobie sprawę z tego, że istnieją kosmici. Czy wiecie jak wiele rodzajów istnień tam występuje? Ludzie nie potrafią sobie tego wyobrazić, jak wiele żyje tam istnień mających przeróżne formy, i jeszcze są istoty egzystujące na różnych płaszczyznach. Ta przestrzeń tutaj jest niczym innym jak najniższym z wymiarów. Tylko kiedy Fa nauczane jest tutaj, każda z płaszczyzn może, od najwyższej do najniższej, poprzez całe ciało kosmiczne, tak jak i każda jedna forma życia, prawdopodobnie uzyskać Fa. Gdyby zostało to wykonane na wyższej o jeden płaszczyźnie, to istnienia z poniżej niej nie byłyby w stanie go uzyskać; a jeśli nie byłyby w stanie go uzyskać, to ta płaszczyzna przestałaby istnieć po rektyfikacji Fa kosmosu - nie istniałaby już nigdy więcej. Dlatego to Fa jest nauczane na najniższej płaszczyźnie, na najniższej płaszczyźnie odbywają się działania i używany jest ten język z najniższej płaszczyzny. Ponadto jeżeli zasady Fa byłyby trudne [do pojęcia], to tylko boskie istoty byłyby zdolne je zrozumieć i tylko one mogłyby zostać ocalone. Jak zatem istoty na najniższej płaszczyźnie mogłyby posiąść wystarczającą mądrość aby je uzyskać? Fa nauczane tym razem jest wolne od tajemnic. Dlatego powiedziane jest, że ma "proste prawdy", gdyż zasady Fa są proste i przejrzyste. "Proste prawdy i przystępne słowa" - znaczy, że wypowiedziane słowa są tak proste jak to tylko jest możliwe, najprostsze i najbardziej bezpośrednie. Tylko ktoś, kto rzeczywiście je studiuje i szczerze kultywuje według niego będzie zdolny ujrzeć jego najwyższe prawdy. Dlatego też powiedziałem, że nie ma tam żadnej tajemnicy, właściwie to wprowadziło ono w zakłopotanie istoty z wyższych płaszczyzn. O to w tym chodzi.

Ludzkość, patrząc w świetle tego kosmosu, jest jedynie jedną z form życia na tej maleńkiej cząsteczce. Nie urasta nawet do rozmiarów pyłku kurzu w masywnym, ogromnym kosmosie. Rozpoczynając od tej planety, jeżeli rozszerzysz swój punkt widzenia i spojrzysz na układ słoneczny, a następnie dalej go poszerzysz i spojrzysz na Drogę Mleczną, to zdasz sobie sprawę z tego - i prawdopodobnie ci z astronomii albo ci po studiach, wiedzą - że dla ludzi odległe galaktyki wyglądają jak gwiazdy. Ale w wielu przypadkach, gdy użyje się teleskopu aby przyjrzeć się bliżej gwieździe, okaże się ona być galaktyką. I to samo dotyczy nawet tego wszechświata: spójrz na niego z oddali, a wyda się on być jedynie cząsteczką. Ta cząsteczka również ma zewnętrzną granicę, która dla ludzi wygląda po prostu na bezkresną - tak masywna, że wydaje się być bezgraniczna - skłania ludzi do tego by zwać ją wszechświatem. Ale ten wszechświat nie jest największą cząsteczką w ciele kosmicznym. I takich wszechświatów liczy sobie tak wiele, jak wiele jest gwiazd, które widzimy. Spoglądając dalej, ten wszechświat jest częścią większego wszechświata. A jeśli ktoś przyglądałby się z jeszcze większego i odleglejszego dystansu, to wszechświat z drugiej warstwy ponownie wydałby mu się być niczym więcej, niż tylko małą cząsteczką podobną do gwiazdy w ciele kosmicznym. Mówię tu o tym, że w masywnym ciele kosmicznym rodzaj ludzki nie znaczy wiele. Jednakże podczas tej rektyfikacji Fa, stał się on punktem ogniskowym ciała kosmicznego. Wiele istnień z wysokich planów inkarnowało tutaj by uzyskać Fa. Nikt nie potrafi sobie wyobrazić tego, jak przeogromne jest to wydarzenie.

Ludzkie społeczeństwo naprawdę znajduje się w labiryncie. Jak już wam wcześniej opowiadałem, przykładowo w Chinach dynastie zmieniały się: gdy dynastia ostatecznie stawała się moralnie podupadła, okropnie zdemoralizowana, nękana przez korupcję i zgniliznę, z wartościami sięgającymi dna, była zakańczana i zastępowana przez następną dynastię. W Chinach stało się to regułą. Co się zaś tyczy współczesnych Chin, to nawet przeciętny mieszkaniec dostrzegł, że dni nikczemnej partii są policzone. Podkreślam to, również dlatego, że jest to częścią prawa wszechświata: tworzenia, stabilizacji, degeneracji i zniszczenia. Gdy rozgrywa się to w odniesieniu do ludzkich istot, to manifestuje się jako narodziny, starzenie, choroby i śmierć. A gdy rozgrywa się to w odniesieniu do narodu, to manifestuje się jako faza początkowa o pełni wigoru i witalności; następnie nadchodzi faza rozkwitu; potem faza schyłku; za którą podąża faza upadku. Takie jest prawo. Czy jakakolwiek dynastia lub królestwo przetrwało od czasów starożytnych do chwili obecnej? Czy jakikolwiek naród pozostał niezłomny od czasów antycznych aż po dziś dzień? Żaden nigdy nie zdołał tego dokonać, gdyż takie jest prawo wszechświata.

W przypadku każdej żyjącej istoty, bez względu na to z jakiego poziomu swojego kosmicznego ciała jest ona istotą, przy rektyfikacji Fa i nauczaniu Fa tym razem, nawet liczni bogowie, nawet bogowie na bardzo wysokich płaszczyznach, nie zdają sobie sprawy z tego jak finalnie olbrzyma jest ta sprawa. Wiedzą oni zaledwie tyle, że jest to niewiarygodnie masywne. A ludzkie istoty wiedzą jeszcze mniej i dlatego nie wierzą, a nawet mają czelność krytykować Dafa i prześladować uczniów Dafa. Opisywanie ich zbrodni i grzechów jako "wysokie aż po niebiosa" nie odda tego. Jednakże te istoty będą musiały w końcu za to zapłacić, zapłacić za te ogromne zbrodnie. Jeżeli uczniowie Dafa nie potrafią ich ocalić poprzez swoje wysiłki wyjaśniania prawdy, to te istnienia będą później musiały zapłacić za swoje bezgraniczne grzechy i karmę, w rzeczywistości cała ludzkość - a szczególnie Chińczycy - dolewali oliwy do ognia podczas prześladowań i w większości każdy wywierał negatywny wpływ i zgrzeszył. Jednakże oni przybyli tutaj po Fa. To co się stało jest rezultatem zła, które wykorzystuje ich na własny użytek.

Jako że Fa jest tak istotne, jeżeli ktoś jest nawet odrobinę lekceważący w stosunku do niego, to naraża się na ryzyko. Pomyślcie tylko o tym, wobec tak ogromnego Fa jak osoba może odpłacić za [swoje przewinienia]? Powiedziałem, że istoty ludzkie przybyły z wyższych wymiarów, każda reprezentuje istnienia z pewnego obszaru, gdzie mogą przebywać należące do niej nawet niepoliczalne ilości istnień, po prostu nazbyt liczne aby je zliczyć - to znaczy tak liczne. Te istnienia, które do tego kogoś należą zostałyby wszystkie wyeliminowane, aby zapłacić za grzechy, które on popełnił. Osoba ta sama w sobie również musiałaby znieść agonię uśmiercania poziom po poziomie. Jest to po prostu przerażające. Nie miałem zamiaru mówić o takich rzeczach. To co chcę powiedzieć to, że przy ocalaniu czujących istnień musimy uzmysłowić sobie, jak olbrzymią jest to sprawą, i że każde połączenie, każde zdarzenie nie jest wcale czymś prostym.

W ludzkim społeczeństwie ktoś widzi ludzi jako zwyczajnie prowadzących interesy, pracujących w biurach, uczęszczających do szkoły... przeróżne działalności handlowe i profesje są wykonywane, podążając według normalnego trybu. Starannie to przemyślcie: mówiłem wcześniej o tym, że w przeszłości kultywowano w taki sposób, iż osoba opuszczała świecki świat i stawała się mnichem lub mniszką albo mistrz prowadził ucznia lub grupę uczniów w ich kultywacji. Taką to przybierało formę. Ale w przypadku uczniów Dafa jest inaczej: prowadzicie swoją kultywację pośród całego społeczeństwa. Jakąkolwiek parasz się profesją, czy to pracujesz w sektorze ochrony dóbr kultury, w biznesie, sztuce, polityce lub jesteś studentem, wszyscy tak samo możecie kultywować w waszych indywidualnych sceneriach. Zatem pomyślcie o tym, czy ta sceneria sama w sobie, czy ludzkie społeczeństwo, nie jest miejscem praktyki przewidzianym dla uczniów Dafa? Dostarcza wam ono otoczenia i czynników, które potrafią wypiętrzyć wszelakie rodzaje przywiązań, które są w tobie i zapewnia ci różnorakie rodzaje okazji do udoskonalenia się. Z tą kwestią będącą tak bezmierną, całe społeczeństwo ludzkie stało się klasztorem [w którym kultywujesz].
  1   2   3   4


©operacji.org 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna