Nauczanie Fa na spotkaniu ntdtvPobieranie 226 Kb.
Strona1/4
Data24.02.2019
Rozmiar226 Kb.
  1   2   3   4

Nauczanie Fa na spotkaniu NTDTV 06-06-2009

Witam wszystkich!(Uczniowie: Witaj Mistrzu!)

Naprawdę ciężko pracowaliście. Minęło sporo czasu odkąd ostatni raz nauczałem was Fa, czy też widziałem się z wami osobiście. Wiem, że im więcej was nauczę i im bardziej przepchnę was do przodu tym liczniejsze i poważniejsze będą próby jakie dla uczniów Dafa stworzą stare siły. Fa zostało wam już ofiarowane. Tak długo jak kultywujecie zgodnie z książką Fa i studiujecie ją, będziecie zdolni rozwiązać każdy problem i poradzić sobie ze wszystkim. Celowo zatem, w tym okresie czasu, nie mówiłem szczegółowo o różnych sprawach. Naprawdę wiele spraw pozostawionych zostało dla was abyście sami je przemyśleli i zrozumieli. Dlatego nie rozmawiałem z wami od prawie roku. Niezależnie od przypadku, następuje gwałtowny postęp rektyfikacji Fa, dlatego sprawy dzieją się obecnie tak szybko - jej tempo jest nie do pojęcia. Dla rodzaju ludzkiego, to co ma obecnie miejsce w kosmosie, jest również niezgłębione. Niezależnie od tego kultywacja uczniów Dafa i wszystko co robię w ramach rektyfikacji Fa jest takie jakimi są oni (uczniowie), a forma tego jest stała (ustalona), tak że nie ma za wiele zmian, o których należałoby mówić. Tempo rektyfikacji Fa jest ekstremalnie szybkie. Rektyfikacja Fa w kosmosie osiąga najwyższą prędkość, nie ma nawet potrzeby bym tym kierował. Oceniając z perspektywy tych spraw, obecnie zmiany następują bardzo gwałtownie również i w tym świecie, wraz z wyjątkowo zauważalnym upadkiem ludzkiej moralności. W dzisiejszym chińskim społeczeństwie moralność upada w niewyobrażalnym tempie. Ludzkość, nigdy wcześniej w historii nie była tak zła. Nigdy wcześniej w żadnym okresie historii - nawet w okresie upadków dynastii lub w przededniu katastrof - nigdy sprawy nie miały się tak źle jak dzisiaj, gdyż przed osiągnięciem tego punktu ludzie wymarliby. Gdyby nie rektyfikacja Fa, bogowie już dawno temu zakazaliby ludzkości istnieć. W szczególności jest tak w przypadku Chin. Jest centrum boskiego dziedzictwa kulturowego i od tysięcy lat wywiera wpływ na cały świat. Jej kultura miała znaczący wpływ nawet na inne wymiary. Nigdy w przeszłości nie dozwolono aby zdegenerowała do tego stopnia do jakiego obecnie się zepsuła, gdyż bogowie zniszczyliby ją, zanim by tam dotarła. Obecnie musi to być opóźnione, gdyż wielu uczniów Dafa nie zakończyło swoich ścieżek kultywacyjnych. Naprawdę wiem jak niesamowicie trudna jest kultywacja. Wydarzenie rektyfikacji Fa samo w sobie jest trudne. Fakt, że ludzkie społeczeństwo jest tak zdegenerowane ma ogromny wpływ na ludzi świata wliczając w to uczniów Dafa. Uczniowie Dafa kultywują w świeckim świecie i stawiają czoła takim skomplikowanym warunkom. W których zdegenerowana strona społeczeństwa silnie wabi ludzi. Co należy uczynić odnośnie tych kwestii? Obecnie nie można powiedzieć, że dla tych ludzi jest to czas ich usunięcia, gdyż będzie więcej szans na ich ocalenie. Jest to jeden z powodów, dla którego sprawy są raz za razem odwlekane.

Nikt z was nie zdaje sobie sprawy z tego ile w przeszłości współcześni ludzie poświęcili dla tej sprawy. Nie zdajecie sobie sprawy z tego jak wspaniałymi istotami byli w przeszłości, pośpiesznie zanurzając się coraz głębiej w to niebezpieczne miejsce, stawiali czoła straszliwemu niebezpieczeństwu. Ten fakt sam w sobie sprawia, że są warci tego abyście ich ocalili i wyciągnęli. W ich przypadku niebezpieczeństwo czai się w atrakcyjności otoczenia. W trakcie tej wielkiej próby uczniowie Dafa wzięli na swoje barki, w imieniu czujących istot, pewne dodatkowe ciężary, ale niezależnie od sytuacji, na uczniów Dafa czeka wszystko co najlepsze. W świetle tego, im więcej tym lepiej, zatem uczniowie Dafa powinni zdać sobie sprawę z tego jak monumentalna jest ich odpowiedzialność i powinni ją przyjąć na swoje barki. Często mówicie o "pomaganiu Mistrzowi w rektyfikacji Fa" i niezależnie od przypadku czuję, że słowa te są wyważone oraz mam nadzieję, że możecie im podołać - wykonać to najlepiej, jak tylko potraficie. Wiem, że bardzo ciężko jest tak postępować. Możecie jednakże powiedzieć, że idealna realizacja tych słów tak naprawdę nie jest łatwa. Ratujecie czujące istnienia i niesiecie na barkach tę historyczną misję, jednocześnie kultywujecie siebie i czasami, gdy popadacie w tarapaty nie radzicie sobie z nimi dobrze lub nie układa się wam współpraca. Powiedziałem, że historyczna scena została ustawiona i podarowana uczniom Dafa na potrzeby uprawomocniania Fa i ocalania czujących istot. Dzięki temu co uczyniliście, niezależnie od wydarzeń, przyszłość będzie czymś wspaniałym. Po prostu mam nadzieję, że będziecie w stanie jeszcze lepiej działać, lepiej się dogadywać i lepiej pracować jeden z drugim. Czy rozważaliście to: czy faktycznie istnieje coś czego nie moglibyście porzucić? W trakcie historii zażyliście chwil horroru i chwały oraz znosiliście niezmierną gehennę. W trakcie długich lat oczekiwania, żeby dotrwać do chwili obecnej, przeszliście przez wszystko co tylko możliwe. Ostatecznie powinniście być w stanie za wszelką cenę szczęśliwie zakończyć swoją podróż. Czy uprawomocnianie Fa idzie wam dobrze czy nie, najczęściej zależy od waszego postępowania.

Ta bieżąca karta historii jest pozostawiona uczniom Dafa. Nie dajcie się zwieść faktowi, że wszystkie przeróżne grupy etniczne oraz nacje na całym świecie lub ludzie z różnych warstw społecznych są zajęci załatwianiem swoich własnych spraw. Jest to normalny ludzki tryb życia i stan konieczny do egzystencji i sprawy musza przebiegać w taki sposób. Nie może być tak, że ludzie z nagła zainteresują się Fa, gdyż to oznaczałoby, ze czar iluzji prysł. Podobnie cała egzystencja ludzka jest dla tego Fa. Może się wydawać, że ani to kim ludzie są, ani to co robią nie odnosi się do uczniów Dafa, ale w rzeczywistości wszystko to ma znaczenie. Wszystko może wydawać się przypadkowe, ale w rzeczywistości wszystko jest w najlepszym porządku. Wszystkie czujące istoty czekają na ocalenie i powiem wam coś, co jest pewne. Jeżeli uczniowie Dafa nie zrobią czegoś aby je uratować, to ci ludzie bez względu na to w jakim zakątku świata żyją, nie będą mieć żadnych szans, chyba, że wy przybędziecie tam, aby ich uratować. Tyczy się to w szczególności Chińczyków. Jak wiecie mówiłem o tym już wcześniej. Wielu królów niebiańskich, królów różnych narodowości oraz królów z różnych okresów historycznych reinkarnowało w tamtym miejscu. Przechodzą przez największą gehennę i naciski, gdyż to co osiągają to nie tylko własna doskonałość; to co starają się osiągnąć, to co niosą na swoich barkach i w co wkładają wysiłki w rzeczywistości jest działaniem na rzecz mnóstwa czujących istnień. Dlatego doznają tak straszliwie ciężkich prób. To co wybierają urasta do miana współdzielonego wyboru czujących istnień w kolosalnym systemie kosmicznym, z tego to powodu rzeczy przez jakie przechodzą są tak ciężkie. To samo tyczy się was, chociaż jako uczniowie Dafa przyjęliście tak imponująco wielką odpowiedzialność w następstwie więzów przeznaczenia, poświęcenia jakie ponieśliście w trakcie historii nie są mniejsze.

W tym miejscu chciałbym pomówić o specyficznych sprawach. Uczniowie Dafa wychodzą obecnie uprawomocniać Fa i ocalać czujące istoty, cel ich inicjatyw jest jasny ale te wysiłki same w sobie, jak w waszym przypadku, gdy przeprowadzacie jakieś działania, muszą być zrozumiałe dla ludzi. Mam na myśli to, żeby były bardziej zrozumiałe dla istot ludzkich niż dla Bogów. Ludzie patrzą jedynie na powierzchnię różnych spraw, mogą coś zrozumieć jednie z powierzchownego poziomu, zatem powierzchowna forma jaką przyjmują wasze aktywności lub podjęte działania muszą pasować do zwykłego społeczeństwa. Nie powinniście z niczym przesadzać, bo w przeciwnym razie ludzie tego nie zrozumieją. Jednak w tym samym czasie, jeżeli nie będziecie działać wystarczająco dużo, nie poradzicie sobie z ocalaniem ludzi. Nieumiejętność wyważenia tych dwóch kwestii jest głównym problemem projektów uczniów Dafa. Jeżeli nie będziecie ostrożni w kwestii tego co mówicie i robicie, to zwykli ludzie nie zrozumieją nas, pomyślą, że jesteście zamieszani w politykę lub pomyślą, że macie jakieś ukryte motywy - wszystko to niepotrzebnie przyczyni się do niewypełnienia tej wspaniałej misji uprawomocniania Fa i ocalania czujących istot. Jako uczniowie Dafa, gdy poruszam tą kwestię, rozumiecie ją bardzo dobrze, ale gdy próbujecie wprowadzić to w życie wówczas zdajecie się tracić wyczucie i popadacie w zakłopotanie. Musicie przykładać do tego uwagę i absolutnie nie możecie przysparzać sobie utrudnień.

Nie obierajcie za cel doprowadzenia do rozpadu KPCh. KPCh jest niczym, nigdy nie postrzegałem jej jako przyczyny zmartwień. Po prostu jest czymś co zostało stworzone celowo dla rektyfikacji Fa. W swej prawdziwej naturze jest sprzeczna z kosmosem, zatem siły całego kosmosu chcą ją zniszczyć. Doprowadziło to do zaistnienia strych sił, które zaangażowały się w jej przetrwanie. Chroniły ją przez ponad sto lat i dopilnowały aby nabrała doświadczenia, które w końcowym etapie pozwala jej przeciwstawić się wysiłkom uczniów Dafa zmierzającym do ocalenia czujących istot i umożliwia jej działać pod postacią brutalnych prób w chwili, gdy uczniom Dafa miałoby się powieść w kultywacji; oraz służy za demona sprowadzającego chaos na ten świat w czasie, gdy wy macie ocalać czujące istoty. To wszystko czym ona jest, zatem nie przypisujcie jej tak wielkiego znaczenia, ani nie pozwalajcie waszym celom krążyć wokół jej tematu. Nie jest tego warta. To co robicie służy ocalaniu czujących istot. Nikczemna KPCh nie jest de facto zdolna do uczynienia tego co zrobiła. W rzeczywistości jest to rola czynników pewnych sił pochodzących ze starego kosmosu używających KPCh do robienia tego co zrobiła. Oczywistym będzie pytanie dlaczego KPCh a nie jakieś inne istnienie zamiast niej? Została wybrana, gdyż jest aż tak zła i dokładnie taka została stworzona. Gdyby uczniowie Dafa mieli się naprawdę skoncentrować na tym bycie - samym w sobie - to zawaliłby się on, po czym czynniki sił ze starego kosmosu użyłyby czegoś innego aby stwarzać trudności. Nikczemna KPCh istnieje wyłącznie z tego jednego powodu i czy będziecie ja ścigać, czy nie i tak się rozpadnie. Kiedy uczniowie Dafa ukończą to co mają zrobić z pewnością rozpadnie się na części. W międzyczasie jednakże, gdy dobro i zło ścierają się wybór każdego istnienia, po której stronie stoi, ścieżka jaką każde z nich wybiera oraz sposób prowadzenia się, rozstrzygnie gdzie skierują się w przyszłości. Tak to wszystko działa.

Możecie poprzez zabiegi medialne demaskować KPCh, ale powinno to być czynione w celu wyjaśniania czującym istnieniom różnych kwestii, aby mogły być ocalone. Dzisiejsze spotkanie jest przeznaczone dla uczniów Dafa z całego świata, którzy pracują z NTDTV. Większość z was tu obecnych jest zatem zaangażowanych w pracę medialną i w pewnych przypadkach pełnicie liczne funkcje. Jako uczniowie Dafa, którzy zarządzacie środkami masowego przekazu wasze myślenie odnośnie tego czym się zajmujecie musi być jasne. Oczywiście, nie muszę nic mówić w tej kwestii, ale gdy zajmujecie się aktualnymi, rzeczywistymi sprawami, nie powinniście działać pochopnie. W chwili gdy utracicie spokój będziecie skłonni działać na odwrót. W krytycznych momentach musicie pamiętać, że wykonujecie tą pracę w celu ratowania czujących istot.

Sytuacja z łatwością rozwinęła się do stanu obecnego w ciągu zaledwie kilku krótkich lat. Gdy tylko widzę ramówkę NTDTV mam uczucie podziwu dla uczniów Dafa. Uczniowie Dafa są naprawdę nadzwyczajni. Przeszliście od etapu kompletnej niewiedzy do etapu prowadzenia stacji i bardzo dobrego radzenia sobie z tak różnorakimi programami. Gdyby nie to, że ludzie zostali uprzednio zwiedzeni przez zło, oglądaliby tą stację telewizyjną i uznawaliby ja za nadzwyczajną, za godne uwagi przedsięwzięcie. Chociaż ludzie ją oglądają, to wielu z nich z powodu interferencji, kontrolujących ich nikczemnych czynników, nie potrafią dostrzec jak wspaniała w chwili obecnej jest ta stacja. Niemniej jednak jest to w porządku. Rzeczy zmieniają się gwałtownie, gdyż rektyfikacja Fa posuwa się do przodu oraz prawe myśli uczniów Dafa stają się silniejsze. Energia emitowana przez NTDTV jest bardzo silna a ustawione na nią telewizory otrzymują pełną mocy energię, która rozbraja czynniki zła. Zatem z tego punktu widzenia stacja nie tylko musi być dobrze zarządzana, ale również musi być prowadzona w bardziej normalny, standardowy sposób. Gdy wy jako uczniowie Dafa osiągniecie Doskonałość przekażecie stację w ręce ludzi z okresu rektyfikacji Fa ludzkiego świata i stanie się ona częścią kultury przyszłej ludzkości. Zatem musicie wykonać tu kawał dobrej roboty.

Pozwólcie, że trochę wejdę w szczegóły. Jeżeli chcecie prawidłowo prowadzić środki masowego przekazu, musicie być mocno osadzeni w społeczeństwie. Zwykłe rzeczy nie dzieją się w magiczny sposób, a stare siły będą ingerować w ocalanie czujących istot. Oczywiście praca w stacji telewizyjnej nie jest sama w sobie kultywacją Dafa i nie ma bezpośredniego połączenia z Dafa. Staja jest prowadzona przez uczniów Dafa i ma na celu uprawomocnianie Fa i ocalanie czujących istnień. Takie jest owe połączenie. Stacja sama w sobie nie jest częścią Fa, ale raczej jest narzędziem jakiego uczniowie Dafa używają do ocalania czujących istot. Ponieważ powinna mieć oparcie w społeczeństwie i działać jak normalna stacja, zatem w zakresie zarządzania musicie używać normalnych rozwiązań jakie są używane w społeczeństwie. Firmy tam w zwykłym społeczeństwie mają mnóstwo tego typu doświadczeń. System zarządzania jakiego używają współgra z formą w jakiej istnieje społeczeństwo i dlatego są w stanie zyskać oparcie i ukształtować się w ludzkim społeczeństwie. Innymi słowy co człowiek uczynił w tym zakresie jest dostosowane do zasad na tym poziomie, a zatem wy też prowadząc waszą stację telewizyjną powinniście podążać według takich zwykłych metod, tak bardzo jak to tylko jest możliwe. Jeśli chcecie prowadzić ją sprawnie, naprawdę powinniście rozgryźć w jaki sposób dostosować tutaj standardowe techniki zarządzania i wejść w pozytywny cykl i przemyśleć tą działalność gospodarczą.

Faktem jest, że podstawowym celem normalnej stacji telewizyjnej jest zarabianie pieniędzy. Wasz punkt wyjściowy jest inny. Jest nim ocalanie czujących istot. Jest to coś wspaniałego i coś czego żaden człowiek nie potrafiłby dokonać. Ponieważ takie są tego okoliczności, jeżeli stacja będzie słabo zarządzana i zawiesi działalność z powodu braku funduszy to utracicie wpływowe narzędzie masowego przekazu do wyjaśniania faktów. Wszyscy widzicie jej efektywność i wpływ jaki wywarła w ciągu ostatnich lat, zatem mając to na uwadze dlaczego nie prowadzić jej dobrze?

Wiecie, że KPCh jest reżimem podtrzymywanym przez kłamstwa, liczy on na media dzięki, którym zwodzi ludzi. Od pierwszego dnia wprowadza w nieład chińską społeczność i ostatecznie po dziś dzień używa mediów aby okłamywać Chińczyków. Ukryła prawdę bardzo głęboko i podtrzymuje mur kłamstw przez tak wiele lat. Ludzie dorastali i wychowywali się pod wpływem kłamstw. Zatem czy nie powiedziałbyś, że chińczycy, którzy całe swoje życie dostosowują się do tego podejścia są godni pożałowania? Wielu Chińczyków nawet po opuszczeniu Chin nie rozumie świata zewnętrznego, ponieważ dorastali w kulturze nikczemnej KPCh i myślą nawet, że inne kraje są nienormalne i głupkowate. Zewnętrzny świat nie jest nienormalny. Jest normalnym środowiskiem, a tym wypaczonym jest chińskie środowisko kierowane przez nikczemną partię. Przez dekady nikczemna KPCh była z siebie zadowolona myśląc, że jej oszukańcza propaganda odniosła sukces. W mocnym uścisku trzymała i trzyma media, upewniając się, że w jej imieniu masowo rozsiewa propagandę, aby pomagać jej podtrzymywać władzę. Mówię wam to by wskazać wam na to, że propaganda może zachęcać ludzi do działania i naprawdę potrafi wywrzeć wpływ, gdy ludzie polegają na dostarczanych przez nią informacjach. Niektórzy ludzie po prostu nie myślą samodzielnie i wierzą w cokolwiek im się powie.

Ludzki sposób myślenia posiada pewną słabość i w trakcie tych wszystkich lat odkryliście ją podczas wyjaśniania faktów. Mianowicie, że pierwsza zaakceptowana myśl długo się utrzymuje. (Śmieje się) Gdy ktoś zaakceptuje pewną ideę będzie potem oceniać wszystko co później nadjedzie w świetle tej idei. Jest to wada konstrukcyjna człowieka, jednakże w tym środowisku odwróconych zasad jest to w sumie pomocne dla ludzi w warunkach eliminowania karmy poprzez ciężkie próby i ostateczne dotarcie do prawdy. W przeciwnym razie nazbyt prosto byłoby ludziom uzyskać Fa i powrócić do niebios. Gdyby sytuacja wyglądała tak, że ludzie używaliby poprawnych zasad do poszukiwania prawdy i oceny rzeczy bez względu na to co mówią inni, to ludzkie społeczeństwo nigdy nie byłoby złe i nie byłoby to ludzkie społeczeństwo. (Śmieje się) Jednakże uprzednio nie można było odnaleźć prawych zasad tu w tym ludzkim świecie. Władca władał ziemiami, wysyłał wojsko do podboju części świata; zwycięzca stawał się imperatorem, zsyłał pokonanego na wygnanie. Takie są zasady, które rządzą tym ludzkim wymiarem. Dlaczego Fa Buddów i Bogów napotkało na tak wielkie przeszkody i dlaczego pojawiło się tak wiele ciężkich prób, ataków oraz reakcji odmownych, gdy było tutaj rozpowszechniane? Ponieważ to co rozpowszechniano było poprawnymi zasadami, czymś co uprzednio nie istniało w tym środowisku.

Bez względu na sytuację, taka jest tego historia oraz kierunek jaki obrała ludzka kultura od chwili uformowania się świata. Jednak obecnie sprawy mają się inaczej. Dzisiaj jest końcowa wielka kulminacja wszystkiego co wydarzyło się od momentu stworzenia świata. Ponieważ Dafa było i jest tu szeroko rozpowszechniane, więc środowisko może równie dobrze zostać zachowane na wieki dla ludzkości. Jest to błogosławieństwo jakie Dafa przyniosło ludzkości jako część wielkiego rozpowszechniania Dafa i część rektyfikacji Fa kosmosu: dosłownie płaszczyzna (poziom) tego wymiaru może zostać na zawsze zachowany.

Nie chcę powiedzieć za wiele. Wierzę, że przyszliście tu na spotkanie i macie wiele do omówienia. Nie chcę was wstrzymywać za długo ale chciałbym poświęcić wam jeszcze odrobinę czasu. Jeżeli macie jakieś istotne pytania to możecie je teraz zadać, odpowiem na nie. Pozostały czas możecie przeznaczyć na dyskusję.Uczeń: Przyjmijmy, że jesteśmy reporterami, więc nasze reportaże powinny być dokładne. Ale czasami wyolbrzymiamy sprawy by przekonać ludzi odnośnie tego jaka jest prawda. Czuję, że powinniśmy podążać za standardem ustalonym przez zachodnie media i prawidłowo raportować wydarzenia.

Mistrz: zgodzę się z tym punktem widzenia. Tak powinno to być robione. Nie bądźcie jak narzędzia propagandy nikczemnej partii. Niewłaściwe jest odbieganie od prawdy, gdy opisuje się wydarzenia w nadziei na osiągnięcia jakiegoś efektu. Pozwólcie temu materiałowi osiągnąć dowolny efekt. Nie naciągajcie prawdy w świadomy sposób, gdyż utracicie wiarygodność.

Uczeń: Jestem reporterem, który pisze o wydarzeniach społecznych. Opierając się na kultywacji, wiem że należy robić wszystko zgodnie z Dżen Szan Żen i wiem, że nasze reportaże są po to by powiedzieć ludziom o rzeczach, które są zgodne z prawdą, życzliwe i dobre. Jednakże są pewne spawy, których nie potrafimy do końca rozszyfrować. Na przykład wydarzenia w chińskiej dzielnicy są skomplikowane. Niektórzy ludzie są bardzo pro partyjni zatem staramy się nie pisać reportaży z wydarzeń przez nich sponsorowanych lub opisywać je w wielkim skrócie. Kiedy wywierają nacisk na realizację czegoś co nie jest prawe, to mamy całkowitą świadomość tego, że nie należy tego opisywać. Jednak czasami powiązania jakie posiadają są bardzo subtelne i obawiam się, że czasami możemy nie za dobrze radzić sobie z raportowaniem tego, a tym samym poprzez publikacje pomagać tym złym ludziom.

Mistrz: Pamiętam jak po rozpoczęciu prześladowań napisała do mnie list pewna osoba z Chin kontynentalnych udająca studenta. List mówił o tym jak poszczególne rzeczy powinny być lepiej wykonywane itd., ale wiedziałem, że ta osoba była agentem specjalnym. W ramach kamuflażu uwagi jakie ten ktoś poczynił miały przynieść nam pożytek. Zatem wdrożyłem te pomysły. Dlaczego to zrobiłem? Wszystko co robię ma na celu ocalanie czujących istot i bez względu na to kim ktoś jest tak długo jak może przyczynić się do ocalania czujących istot, użyję tego co ma do zaoferowania. Tak długo jak zwykły człowiek jest dziś żywy nie ważne jak źle się zachowuje - za wyjątkiem tych najgorszych - nadal może być dla niego nadzieja. Jeżeli podczas prześladowania ktoś kto bezwolnie uczynił coś złego, przejrzy na oczy, to jeżeli potrafi potem odegrać pozytywną rolę będzie mieć szansę wynagrodzić to co wcześniej uczynił. Jeżeli tacy ludzie będą mówić pozytywne rzeczy, to możecie ich cytować, ale z pewnością nie używajcie niewłaściwych rzeczy, które mogli powiedzieć. Jeżeli ktoś jest zły a to co mówi nie niesie w sobie niczego do ocalania czujących istot to lepiej nie pisać o organizowanych przez niego wydarzeniach nawet jeśli ludziom wydają się one interesujące. Każde sprawozdanie będzie budować i poprawiać poziom świadomości danej osoby. Nie ma potrzeby rozbudowywać profilu kogoś złego. Jeżeli to co mówi pomaga ocalać czujące istoty, to róbcie o tym reportaże i to w sumie pomoże mu zgromadzić cnotę.

Uczeń: Co powinniśmy zrobić, by dobrze prowadzić stację telewizyjną NTDTV? W naszym regionie studenci, którzy zajmują się sprzedażą powiedzieli, że zanim zajmiemy się NTDTV, najpierw wypada dobrze rozkręcić działanie The Epoch Times.

Mistrz: Nie musicie pytać mnie o takie rzeczy. Jeżeli ktoś mówi, że głównie pracuje dla The Epoch Times, to oczywiście powinien się skupić na pracy dla The Epoch Times a potem dopiero pomagać NTDTV. Jeżeli ktoś mówi, że głównie pracuje dla NTDTV, to powinien się skupić na NTDTV i pomagać innym mediom tylko gdy skończy swoją pracę. To wszystko wchodzi w zakres waszych obowiązków jako uczniów Dafa, zatem rób tyle ile możesz (w miarę dostępnych środków). Z pewnością wszystkie jednostki medialne niosą potężną cnotę każdego, kto bierze w nich udział.

Uczeń: W NTDTV fundusze są bardzo skromne i aby przyciągnąć reklamodawców - niektórych naprawdę trudno pozyskać - dział marketingu wysyła reporterów aby nagrywali mnóstwo długich paneli reklamowych, które czasami są przesadnie długie.

Mistrz: Jeżeli posuwa się to za daleko, wówczas jest to niewłaściwe. Zapewne na początku różne kwestie nie były odpowiednio załatwiane, bo każdy przechodzi przez proces nabierania doświadczenia. Mam nadzieję, że stopniowo będziecie działać coraz lepiej, zdobędziecie więcej doświadczenia i coraz rozważniej będziecie obchodzić się z przeróżnymi problemami, tak że w pełni samodzielnie będziecie radzić sobie z problemami.

Uczeń: Minęło już kilka miesięcy odkąd w 2008 NTDTV po raz pierwszy nadała swój program telewizyjny w Kanadzie. Jednakże gdy staraliśmy się rozszerzyć bazę subskrybentów, dowiedzieliśmy się, że ocena widzów jest raczej niezadowalająca.

Mistrz: Obecny rozwój historii jest przeznaczony dla uczniów Dafa, ale nikt pro aktywnie nie będzie was zapraszać do robienia czegoś, gdyż ludzie są pod wpływem czaru iluzji. Wszystko to zostało ułożone dla was - włączając w to wszystkie dobre i złe rzeczy i wszystko to jest wymieszane ze sobą. Bogowie specjalnie przeznaczeni do tego zadania zajmują się tym co właśnie opisałem, ale w tym świecie, tylko gdy radzicie sobie dobrze, sprawy na tym będą się zmieniać. Radzenie sobie ze sprawami, współpracowanie i bycie efektywnymi w rzeczywistości sprowadza się do was samych. Możecie zapytać "Czy istnieje jakaś sekretna broń jakiej moglibyśmy użyć? Czy możemy podejść do tego według jakiejś specjalnej metody?" To co zostało wam dane, to najbardziej prawa ze ścieżek, jest ona wąską ścieżką. Gdy macie niewłaściwą intencję lub macie problemy z waszym podejściem do różnych kwestii, to ścieżka będzie trudna. Ścieżka jest bardzo wąska i może wyglądać na taką, po której nie można iść. W rzeczywistości jednak potraficie tego dokonać.

Uczeń: Zasady dziewięciu konkursów w NTDTV ciągle są zmieniane. Czuję, że nie jest to dobre w kwestii postrzegania nas przez tych, którzy zarejestrowali się do konkursu i oczywiście nie jest to nazbyt profesjonalne. Chciałbym zapytać Mistrza, czy jest to mój własny pogląd, czy jest to coś co możemy lepiej wykonać?


Pobieranie 226 Kb.

Share with your friends:
  1   2   3   4
©operacji.org 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna