Nauczanie Fa na konferencji w Kanadzie (LI Hongzhi, 23 maja 1999 r., Toronto)Pobieranie 318,54 Kb.
Strona1/6
Data11.01.2018
Rozmiar318,54 Kb.
  1   2   3   4   5   6


Nauczanie Fa na konferencji w Kanadzie
(Li Hongzhi, 23 maja 1999 r., Toronto)
Pozdrawiam wszystkich! Możliwe, że przerwa była troszeczkę za krótka. Niektórzy z was właśnie skończyli lunch, a niektórzy jeszcze nie wrócili do sali konferencyjnej. Słyszałem, że niektórzy wyjeżdżają zaraz po 16:00, zatem wznowiliśmy konferencję trochę wcześniej.

Wygląda, jakbyśmy stworzyli zwyczaj, że przed zamknięciem każdej konferencji, Mistrz jest proszony o udzielenie odpowiedzi na pytania. Przypominam wam wszystkim dzisiaj, że tego typu konferencje mogą częstokroć odbywać się w różnych miejscach i nie jest możliwe żebym brał udział w każdej z nich. Mówię wam o tym z wyprzedzeniem. Czasami mnie zapraszacie, ale nie jestem w stanie w niej uczestniczyć. W rzeczywistości to Fa zostało przekazane każdemu, jeżeli tylko kultywujecie, będziecie już znali odpowiedzi na wszystkie pytania, na które odpowiem. Często większość pytań zadają nowi studenci, czy też ci, którzy „utknęli” na pewnym poziomie podczas przechodzenia trudności. Moim zdaniem, jeśli tylko dokładacie wszelkich starań w kultywacji, możecie rozwiązań każdy problem i w końcu zrozumiecie to wszystko, czego chwilowo nie rozumieliście. Konferencja wymiany doświadczeń, którą tu dzisiaj mamy, została zainicjowana i zorganizowana przez studentów, gdyż kultywacja jest czymś co robicie sami – nigdy nie angażowałem się w żadne kwestie formalne. Wielu studentów nie jest w stanie się ze mną zobaczyć, a muszę być za was odpowiedzialny, więc mówię wam, że przede wszystkim powinniście wziąć Fa za nauczyciela. Jeśli będziecie częściej czytać książkę i więcej studiować Fa, będziecie mogli rozwiązać każdy problem. (Aplauz) Z uwagi na to, że dzisiaj jestem tutaj, odpowiem na wasze pytania.Pozwólcie, że będę mieć prośbę. Niektórzy z was są nowymi studentami, biorącymi pierwszy raz udział w konferencji wymiany doświadczeń, zatem możecie mieć wiele pytań. Właściwie, odpowiedzi na wasze pytania, wszystkie, są napisane w książkach. Zorganizowanie takiej konferencji nie jest łatwe dla naszych studentów i jeszcze żebym ja na tej konferencji zobaczył się ze studentami. W dodatku, czas jest ograniczony. Pytania, które wy [nowi studenci] zadacie, z pewnością będą z bardzo początkowego poziomu. Niektóre pytania mogą wynikać z faktu, że jeszcze w ogóle nie zrozumieliście Falun Dafa. Znajdziecie odpowiedzi na wasze pytania, jeśli przeczytacie książkę. Jako, że czas jest cenny, poruszę tylko kwestie, z którymi zetknęliście się w trakcie kultywacji. Dodatkowo, niektórzy z was zwracają dużą uwagę na zwykłe ludzkie społeczeństwo i mogą chcieć zadać związane z nim lub z czymś innym pytania. Uważam, że nie powinniście ich zadawać, ponieważ nie zajmuję się żadnymi sprawami zwykłego ludzkiego społeczeństwa. Rozumiecie, że obecnie jestem odpowiedzialny tylko za kultywujących. Nie jestem zaangażowany w nic innego poza kultywacją i nie odpowiem na pytania spoza zakresu kultywacji. Dobra, w takim razie, zacznę odpowiadać na wasze pytania.
Pytanie: Pewien student od dłuższego czasu przechodzi przez trudności i ciągle nie potrafi tego zakończyć. Czy powinniśmy wskazać mu [przyczynę], czy też pozwolić mu samemu to zrozumieć poprzez studiowanie Fa?

Mistrz: Skoro znaleźliście przyczynę, która powstrzymuje go przed ruszeniem do przodu, to dlaczego mu jej nie wskażecie? Jeśli grzecznie mu to powiecie, to nie powinien wyniknąć z tego żaden problem. Czy nie jest tak dlatego, że się trochę obawiacie, że się na was zdenerwuje? Jednakże, czy zła postawa tej osoby nie będzie perfekcyjną szansą dla was, by kultywować siebie? Nie ma znaczenia nawet to, że on nie zrozumie tego co powiecie – czy te emocje (qing) zwykłej osoby nie powinny zostać usunięte? Jeśli widzicie jakiś problem, powinniście mu o nim powiedzieć. Niektórzy ludzie, gdy utkną na pewnym poziomie, po prostu nie mogą ruszyć naprzód. Im dłużej ktoś tkwi na takim poziomie, tym rzadziej czyta książkę i tym bardziej przestaje starać się iść w górę. Zatem, im trudniejszy staje się ten test czy problem, tym bardziej prawdopodobne, że [student] zacznie się wahać, aż do momentu, w którym ostatecznie nie będzie mógł więcej kultywować. Tego rodzaju problemy będą zawsze, od początku do końca. Kultywacja jest bardzo poważną sprawą. Nie można robić tego nawet odrobinę niestarannie. Nigdy nie osiągniecie danego poziomu, zanim nie spełnicie standardów z tego poziomu. Jako przeciętna, codzienna osoba, chcesz osiągnąć Doskonałość i być tak święty jak wielka oświecona istota, lecz jak mogłoby to być możliwe, jeśli nie masz jasnego zrozumienia tej kwestii i nawet nie zdajesz sobie sprawy z jej ważności?
Pytanie: W książce Hong Yin jest wiele wspaniałych ilustracji. Zgodnie z Dżuan Falun okrąg wokół ciała Buddy reprezentuje status Buddy. Co w takim razie reprezentuje okrąg wokół głowy Buddy? Dlaczego jest tam więcej niż jeden okrąg wokół głowy i ciała Buddy?

Mistrz: Wizerunki Buddy, które widzieliście w świątyniach lub na antycznych malowidłach ściennych, są często pracami codziennych ludzi. Jednak, pewne wizerunki są bardzo bliskie rzeczywistości i bardziej lub mniej oddają wizerunek Buddy czy Boga. Dlaczego tak jest? Wszyscy wiecie, że we współczesnym społeczeństwie zdecydowana większość ludzi została ukształtowana przez współczesną ideologię i nie wierzą w nic, co nie zostało odkryte przez naukę. Ponieważ zamknęli się w takim stanie, coraz to słabiej widzą prawdziwą sytuację, której nauka nie zdołała odkryć. Jednak te nadzwyczajne zjawiska równie dobrze mogą się same ujawniać. Kiedykolwiek się pojawiają lub zostają zaprezentowane publicznie, w większości przypadków, uważane są za niezidentyfikowane zjawiska lub fenomeny natury - za coś niewytłumaczalnego; i na tym koniec. Ludzie nie ważą się ich tknąć, czy też przyjrzeć się temu. Czyż ktoś nie powinien się temu przyjrzeć, a ci którzy uważają siebie za część przyjętej nauki, czy nie powinni powstać i się temu sprzeciwić, co zniechęciłoby ludzi do uwierzenia w te [fenomeny].

Jak wiecie, czy to Katolicyzm, Chrześcijaństwo czy Buddyzm, gdy były u swego szczytu, wierzył w nie prawie każdy członek społeczeństwa. Kiedy każdy wierzył w istnienie bogów, jednym z rezultatów było to, że mentalność ateizmu była pokonana i łatwo było istotom ludzkim dostrzec prawdziwy wygląd wszechświata i wizerunki bogów. Taka jest zasada wszechświata: wiara poprzedza widzenie. Im bardziej nie wierzycie, tym mniej pozwoli ona wam widzieć. Jest to faktycznie spowodowane przez wasz własny, nieprawy umysł. W niektórych bardzo starych kościołach, a w szczególności w pałacach w Paryżu, widziałem pewne malowidła z wizerunkami niebiańskich rajów i istot boskich, które naprawdę wyglądały na bardzo bliskie rzeczywistości, bardzo podobne do tych prawdziwych. Tak samo jest z namalowanymi wizerunkami Buddy w starych chińskich świątyniach. Być może pomyślicie „Jak istota ludzka mogła namalować coś takiego? Jak istota ludzka mogła wiedzieć, że Buddowie tak wyglądają?” W czasach, kiedy każdy wierzył w istoty boskie, wiele osób potrafiło je zobaczyć. Tymi, którzy mogli je widzieć, byli ludzie z różnych zawodów, w tym też artyści.

Pomiędzy praktykującymi Dafa, siedzącymi tu dzisiaj są malarze, rzeźbiarze i ludzie o różnych specjalnościach. Wystarczy, że artysta tylko przez ułamek sekundy zobaczy pewien obraz, będzie umiał naszkicować to, co zobaczył. W czasie szczytu danej religii było wielu oddanych jej wyznawców, którzy byli również artystami, więc potrafili uchwycić takiego rodzaju obrazy. Co do malowideł Buddów znalezionych na Dalekim Wschodzie, skąd ludzie mogli wiedzieć, jak wyglądają Buddowie? Skąd mogli wiedzieć, że Buddowie nosili żółtą kasaję i mieli niebieskie włosy? Odpowiedź jest taka, że pewni ludzie to widzieli. Dopóki nie osiągniesz danego poziomu, prawdziwe wizerunki nie zostaną ci pokazane. Obrazy, które ludzie widzieli, były normalnie tym, co mogli widzieć, każdy na swoim poziomie. Przykładowo, powiedzmy, że jedna osoba widziała niebiańskie raje i bóstwa. I druga osoba ujrzała bóstwa i niebiańskie raje. Jednak obrazy, które widzieli, bardzo prawdopodobnie nie były takie same. Chodzi o to, że nikt z was nie jest na tym samym poziomie. Nikt z was tutaj siedzących, nie ma takiej samej sfery myślenia. Prawda wszechświata jest bardzo skomplikowana. Różnej wielkości cząsteczki skutkują różnymi wymiarami; maleńka różnica czyni z nich inny poziom cząsteczek. Linie podziału, pomiędzy różnymi sferami i poziomami są również bardzo skomplikowane; mały wyłom może je wypchnąć na inny poziom. Zatem, kiedy ujrzysz Buddę przed osiągnięciem poziomu Buddy, wtedy to, co ci ukaże, będzie tylko obrazem, jaki będziesz mógł ujrzeć na swoim poziomie.

Co oznacza aureola za ciałem Buddy? Budda, w rzeczywistości posiada wokół swojego ciała ogromne pole energii. Kiedy mówiłem o umiejscowieniu Tajemniczego Przejścia (Xuanguan Shewei), wyjaśniłem jego pochodzenie i rozwój. Początkowo przyjmuje ono formę Tajemniczego Przejścia. Później po powrocie do swojej pozycji Tajemnicze Przejście rozszerza się wewnątrz ludzkiego ciała i rośnie wraz ze wzrostem Niezniszczalnego Diamentowego Ciała. Ostatecznie, kiedy to ciało Buddy – to znaczy boskie ciało, które ktoś wykultywował – dorośnie do rozmiaru ciała fizycznego danej osoby, Tajemnicze Przejście rozszerzy się poza jego ciało. W tym samym czasie będzie pokrywać obszar odrobinę większy niż jego ciało. Ja nazywam to rajem Buddy, jego własnym rajem, który jest bardzo bogaty, wypełniony wszystkim i jest w stanie zapewnić wszystko, czego tylko ktoś zapragnie. Zatem pomyślcie o tym wszyscy: jeżeli dostaje wszystko czego zapragnie, to sceny, jakie uzewnętrznia, muszą być wielkie, majestatyczne i nieopisanie wspaniałe. Posiada to wszystko, od mikrokosmosu do makrokosmosu. Zatem kiedy widzisz jakieś obrazy, zawsze wyglądają bardzo imponująco, olśniewająco i pięknie. Niektórzy z was widzieli rysunek czegoś przypominającego łódkę za postacią Buddy (tego rodzaju obraz ukazuje się za postacią stojącego Buddy). Właściwie, to co widzieliście jest obrazem statusu Buddy. Jeśli jednak, nie osiągniecie poziomu Tathagaty, nie zobaczycie dokładnie prawdziwego wizerunku Buddy. To będzie wszystko, co będziecie mogli zobaczyć.Prawdziwa forma istnienia tego pola nie może zostać namalowana przez istotę ludzką przy użyciu pędzla, gdyż istoty ludzkie nie dysponują takimi kolorami. Wszystkie kolory w tym świecie zbudowane są z cząstek molekularnych. Wszystko w tym ludzkim wymiarze jest zbudowane z cząstek molekularnych i tak też jest z kolorami pigmentów z tego świata. Jednak kolory pigmentów z wymiarów Buddów, są zbudowane z bardziej mikrokosmicznych cząstek. Bez tych kolorów, niemożliwe jest namalowanie ich. Kiedy istoty ludzkie to widzą, myślą: „Och, to jest cudowne! Ta scena jest taka cudowna!” Zwykle czują to w ten sposób. Co zatem, reprezentuje ta aureola wokół głowy Buddy? Zasadniczo, symbolizuje mądrość Buddy lub Boga, promieniuje z mądrości ich umysłu. Ten umysł, o którym mówię, jest całkowicie odmienną koncepcją od umysłu, o którym mówią zwykli ludzie, ponieważ umysł, o którym tu mówię, jest umysłem waszego prawdziwego ja. Zawiera prawdziwe źródło waszych myśli i zamiarów. Z drugiej strony, ludzki mózg na tym ludzkim poziomie jest niczym więcej jak fizyczną częścią całej waszej istoty. Jest płytszy i całkowicie odmienny od ludzkiego umysłu. Kiedy jednak, osoba coś wyraża, jej myśli są przekazywane przez ludzki mózg. Oczywiście, jest wiele innych form ukazywania się Buddy; są one naprawdę liczne.
Pytanie: Po zobaczeniu przywiązań u innych studentów, często myślę, że po jakimś czasie sami zdadzą sobie z nich sprawę i je poprawią. Jeśli jednak sytuacja jest nagląca, czy może to wytworzyć negatywny wpływ na poprawę praktykujących, jako całości?

Mistrz: Nie ma to negatywnego wpływu na kultywację innych ludzi. To tylko jego osobista sytuacja. Pozwólcie jednak, że dam wam przykład: kiedy Mistrz widzi przywiązania osoby, celowo je wam eksponuje i pozwala wam je zobaczyć, zatem możecie wskazać je tej osobie. Czy powiecie mu o tym? Ponieważ każdy z was kultywuje Dżen-Szan-Ren, powinniście być dobrymi osobami w każdych warunkach. Jeśli widzicie jego niedociągnięcia i widzicie, w którym miejscu ta osoba nie może pójść w górę, dlaczego jej tego grzecznie nie wskażecie? Oczywiście, są różne stany na różnych poziomach kultywacji. U wszystkich studentów ukażą się one na różne sposoby na różnych poziomach. Potraktujcie każdą specyficzna sytuację, tak jak uznacie za stosowne.
Pytanie: Dużo śnię, czasami jednak nie potrafię określić, czy moje sny są wskazówkami od Mistrza, wydarzeniami z przeszłych żyć, przyszłymi wydarzeniami czy scenami z innych wymiarów.

Mistrz: Co do snów, wyjaśniłem to bardzo przejrzyście. W przeszłości, nikt nie potrafił jasno wyjaśnić czym były sny, zrobiłem więc specjalny wysiłek, aby wam ten temat wyjaśnić. Istota ludzka ma różne dusze i jego istota sama w sobie również ma różne żyjące istoty o różnych formach. Jest to niezwykle skomplikowane, więc nikt o tym nie mówi. Jeśli jednak pojawia się następująca sytuacja, wówczas nie jest to sen: kiedy powierzchowna świadomość twojego ciała fizycznego jest nieświadoma, wypoczywa albo jest w stanie wyciszenia podczas medytacji, wtedy widzisz sceny z innych wymiarów lub rzeczywiście wchodzisz w kontakt z życiami z innych wymiarów. Takie przeżycie jest niezwykle realne. Nie jest to sen, lecz prawdziwe przeżycie. Karma myślowa w twoim umyśle lub różne twoje poglądy mogą też podczas snu odzwierciedlić różne rzeczy w twoim umyśle. Nie pochodzi to z twojej świadomości głównej (zhu yishi), nie ma więc potrzeby tym się zajmować.
Pytanie: W jaki sposób osoba, bez żadnego wykształcenia, może gruntownie zrozumieć Falun Gong? Czy może kultywować do Doskonałości?

Mistrz: Ludzie bez jakiegokolwiek wykształcenia z pewnością mogą zrozumieć Dafa. Jest wiele takich przykładów w Chinach. Wielu starszych Chińczyków doświadczyło w dzieciństwie bardzo ubogich warunków życia. Nie mogli sobie pozwolić na zdobycie wykształcenia, więc wielu jest analfabetami. Odkryłem, że ci ludzie w ogóle nie pozostają w tyle w trakcie procesu kultywacji, a wręcz kultywują bardzo dobrze. Zwłaszcza w trakcie procesu kultywacji ich czysty umysł potrafi czynić cuda, kiedy czytają książki Dafa. Ich stabilna wiara w Fa zyskuje podziw nawet Buddów, Tao i Bogów, którzy są ukryci w treści Dafa. Było wiele tego rodzaju cudów.

Powiedzmy, że na przykład jest ktoś, kto nie potrafi czytać, jednak widzi, że wszyscy inni praktykujący posuwają się do przodu czytając książki, czy nawet zapamiętując Fa. Myśli sobie: „Nie potrafię przeczytać ani słowa. Co powinienem zrobić?” Bardzo się martwi. Jego prawe myśli wypływają ze szczerego serca. Wielu ludzi w takiej sytuacji uczy się bardzo pilnie, i widzi, że stopniowo zaczynają czytać. Było wiele takich przypadków. Pewien student, który nie potrafił czytać, był bardzo zaniepokojony. Na okrągło się zastanawiał: „Co mam zrobić?” Położył się spać z książką pod głową. Będąc w półśnie zauważył, że wszystkie litery w książce stały się złote i każde słowo wleciało mu do głowy. Kiedy się obudził, potrafił przeczytać całą książkę, mimo, że nigdy niczego się nie uczył. Człowiek, który nie potrafił się nawet podpisać, teraz umiał przeczytać każde słowo w Dżuan Falun. Takie zjawisko jest całkiem powszechne, nie można jednak osiągnąć tego poprzez dążenie. Nie możesz myśleć, że skoro coś takiego się wydarzyło, to ty również możesz tego spróbować. W takim przypadku robiłbyś to z intencją i przywiązaniem. W przypadku tamtego człowieka, nie myślał on o uzyskaniu czegokolwiek. Po prostu, rzeczywiście martwił się tym, że nie jest w stanie otrzymać Fa. Jego nastawienie było inne. Dlatego też, powiedziałem, że kiedy studiujecie Fa ze szczerym i prawym umysłem, wasza determinacja jest godna uwagi. Nawet bogowie pomyślą, że wasza determinacja jest naprawdę nadzwyczajna i dlatego mogą wydarzyć się cuda.

Oczywiście, angielska wersja Dżuan Falun ma ten sam efekt co chińska. Jest tak nie tylko w przypadku angielskiego tłumaczenia, tak samo jest ze wszystkimi wersjami w innych językach. Tylko tyle, że Fa nie zostało szerzej rozpoznane w innych krajach, więc środowisko kultywacyjne nie rozwinęło się tak, jak to obecnie ma miejsce w Chinach. Ludzie w Chinach mają stosunkowo głębokie zrozumienie Dafa, zatem uformowało się środowisko kultywacyjne, w którym mogą iść do przodu.
Pytanie: Czy konieczne jest zrezygnowanie z religii, zanim zacznie się praktykować Falun Dafa?

Mistrz: Co do religii, mówiłem na ten temat wiele razy. Nie sprzeciwiam się waszemu praktykowaniu jakiejkolwiek religii. Nasza [szkoła] nie jest instytucjonalną religią, zatem nie uważajcie nas za taką. Jednocześnie powiem wam zasadę: kultywacja jest bardzo poważną sprawą. Praktykowanie religii jest kultywacją. Zdecydowanie jest kultywacją. Jeśli chcesz kultywować to i tamto w tym samym czasie, to co wtedy właściwie będziesz kultywować? Nie możesz uzyskać Doskonałości kultywując w taki sposób, ponieważ nie praktykujesz tylko jednej metody kultywacyjnej. Dlatego, mówię wam wszystkim, że to do was należy wybór, co kultywować. Mówię wam też, że musicie podążać tylko jedną ścieżką kultywacyjną. Tylko podążając jedna ścieżką kultywacyjną możecie osiągnąć Doskonałość, w przeciwnym razie, nigdy nie osiągniecie Doskonałości. To wszystko, co powiem na ten temat.

Skoro pojawił się temat religii, chciałbym powiedzieć jeszcze kilka słów. Być może są tu reporterzy, którzy byli zainteresowani tym tematem. Powiedziałem, ze nie jesteśmy religią instytucjonalną. Konferencja, którą tu mamy, została zainicjowana i zorganizowana wyłącznie przez studentów woluntariuszy. Jako, że razem wykonują ćwiczenia i wszyscy są lokalnymi studentami z Kanady, chcieli po prostu podzielić się nawzajem swoimi doświadczeniami. Praktykujący w innych miejscach postąpili podobnie. Wszyscy, jako wolontariusze, robią co tylko mogą. Niektórzy poszli wynająć salę konferencyjną, niektórzy byli odpowiedzialni za zgromadzenie materiałów z wymiany doświadczeń, inni zrobili to, a jeszcze inni tamto – tak wspólnie zorganizowano tą konferencję. Pod względem formy Dafa nie przypomina religii.Religia instytucjonalna posiada miejsce kultu, lub jeśli nie ma miejsca kultu, to ma pewien rodzaj siedziby, lokalu czy biura. My nie mamy niczego takiego. Każdy z nas, jest członkiem społeczeństwa i ma pracę, robimy to, co powinniśmy robić. Tyle tylko, że w naszym wolnym czasie studiujemy, kultywujemy i wykonujemy ćwiczenia. Wszyscy tacy jesteśmy, więc nie jest to nawet bliskie bycia religią instytucjonalną. Nie mamy też ceremonii, ani religijnych nakazów, takich jak te w Buddyzmie. W religiach instytucjonalnych są pewne zasady, których trzeba przestrzegać i niedopuszczalne jest ich nieprzestrzeganie. My nie mamy tu niczego takiego. Możesz przyjść i odejść, jeśli masz na to ochotę, nikt tobą nie rządzi, ani cię nie ogranicza. Odpowiedzialność spoczywająca na kultywujących studentach nie odzwierciedla się w tym wymiarze zwykłych ludzi. Po co zatem kłopotać się z przywiązaniem do formalności zwykłych ludzi? W Dafa nie ma żadnych formalności, jak więc możecie nazywać to religią instytucjonalną? Nie mamy rejestru członków zawierającego nazwiska i adresy. Nie mamy czegoś takiego. Zamiast tego, niektórzy praktykujący służą innym jako wolontariusze. Przykładowo, student przedstawi siebie i mówi, że ktokolwiek chce się uczyć ćwiczeń, może do niego przyjść. Chce coś zrobić dla innych i robi to wszystko jako wolontariusz. Niektórzy ludzie mogą nadal tego nie rozumieć i nazwą to religią. Dla tych ludzi, wszystko jest herezją lub kultem, za wyjątkiem religii powszechnie zatwierdzonych w przeszłości. Zatem powiedzą, że jesteś członkiem sekty. Co to jest sekta? My nie jesteśmy religią pod względem formy, a co dopiero sektą. Każdy wie, że sekta ma następujące cechy: gromadzenie bogactwa nieuczciwymi sposobami, oszukiwanie ludzi lub kierowanie ludźmi do wykonywania złych uczynków. Nie są prawe, są złe. To co my robimy, dla kontrastu, jest proszeniem was wszystkich o udoskonalanie siebie i bycie życzliwymi. Powinniście brać pod uwagę innych, kiedy robicie różne rzeczy i wykonywać dobrze swoją pracę, kiedy pracujecie. Powinniście być dobrymi ludźmi pośród innych. Kiedy was proszę o zrobienie wszystkich tych rzeczy, to czy to jest sekciarskie? Nie prosiłem was o robienie czegokolwiek innego niż tego typu rzeczy. Proszę wasz wszystkich tylko o czynienie dobra, bycie dobrymi ludźmi, a nawet bycie jeszcze lepszymi. Proszę cię o bycie jeszcze lepszym człowiekiem niż zwykły człowiek. Ostatecznie staniesz się nadzwyczajną osobą i osiągniesz Doskonałość.
Pytanie: Jestem katolikiem i zawsze czuję, że moje modlitwy znajdują odpowiedź. Czy mogę kultywować Falun Dafa i w tym samym czasie nadal się modlić?

Mistrz: Mam tą samą odpowiedź: musisz praktykować jedną metodę kultywacyjną. Nie ważne jaką praktykę wybierasz do kultywacji, ja nie będę się w to wtrącać, możesz kultywować cokolwiek zechcesz. Doradzam ci jednak, że jeśli chcesz kultywować, musisz wybrać tylko jedną metodę kultywacyjną. Nie możesz podążać za jedną rzeczą i w tym samym czasie za drugą. Mówię ci to, żeby być za ciebie odpowiedzialnym. Jeśli uważasz, że możesz iść do nieba jako wyznawca Kościoła Rzymsko Katolickiego, to bądź nim, ja nie mam żadnych zastrzeżeń. Z drugiej strony, jeśli sądzisz, że możesz osiągnąć Doskonałość przez kultywację w Falun Dafa, to zaczynaj i kultywuj. Właśnie tak patrzę na tę sprawę. Nie ma żadnego sposobu na zmuszanie kogoś, aby zrobił to czy tamto. Jeśli w swoim umyśle nie zechcesz czegoś zrobić, to nawet fizyczne zniewolenie i zmuszanie cię do zrobienia czegoś nie zadziała. Jaki byłby z tego pożytek, jeśli twój umysł nie skupiałby się na tym? Tak więc formalności, nie są czymś, o co bym dbał. To działa tylko wtedy, kiedy ty sam chcesz coś zrobić.

A propos, reporter zadał mi wcześniej pytanie, mówiąc: „Czy sądzisz, że to co robisz jest najbardziej prawe na świecie?” Powiedziałem, że myślę, iż robię najbardziej prawą rzecz. (Aplauz) Nie biorę od was ani grosza, natomiast coś wam daję. Z pewnością robię najbardziej prawą rzecz! Działam dla waszego dobra, żebyście naprawdę mogli osiągnąć Doskonałość. Bez wątpienia, robię najbardziej prawą rzecz. Chciałbym również wykorzystać tą okazję, aby powiedzieć wam wszystkim, że nie sprzeciwiam się żadnej religii, a w szczególności tym ortodoksyjnym religiom, takim jak Katolicyzm, Chrześcijaństwo, Judaizm, etc. Nigdy nie sprzeciwiałem się religiom, włączając w to Buddyzm. Jednakże, czy w tych religiach możecie osiągnąć Doskonałość? Kto w tych religiach może wam pomóc uzyskać Doskonałość? To naprawdę stoi pod znakiem zapytania. Myślę, że to dobry pomysł, by o tym pomyśleć, dla dobra waszego życia wiecznego. Nie obawiam się powiedzieć, że jeśli szczerze praktykujecie Falun Dafa, pomogę wam osiągnąć Doskonałość. Jeśli znajdujecie się obecnie w jakiejś innej sytuacji, lub przynależycie do jakiejś religii, to idźcie i zadajcie księdzu czy założycielowi tej religii takie pytanie: „Czy możesz mi pomóc osiągnąć Doskonałość”. Jeśli potrafi to zrobić, to proszę, idź i praktykuj tą metodę kultywacji. To wszystko, co chciałbym na ten temat powiedzieć.


Pytanie: Czy jest jakiś związek pomiędzy emocjami, a yuan? Wzniesienie się ponad i poza emocje jest możliwe, czy jest jednak możliwe wzniesienie się ponad i poza yuan?

Mistrz: Emocje i yuan to dwie różne rzeczy, to są dwie zupełnie różne koncepcje. Kwestię emocji wyjaśniłem już bardzo dobrze. Po co żyją istoty ludzkie? Żyją tylko dla emocji. Nie ważne co dzisiaj lubisz i preferujesz, twoje szczęście, gniew, złość, czy radość, to co lubisz robić lub nienawidzisz robić, jak pragniesz jednej pracy i nie chcesz innej, lubisz kogoś i nie lubisz kogoś innego, kochasz kogoś i kogoś innego nie kochasz, czy jak chcesz jednej rzeczy, a innej nie chcesz – wszystkie twoje pragnienia pochodzą z twoich emocji. Zatem istoty ludzkie, żyją wyłącznie dla emocji. Jeśli chcesz kultywować, musisz się wznieść ponad i poza te emocje. Jeśli nie potrafisz porzucić emocji, wtedy żyjesz wewnątrz emocji. Emocje przejawiają się w zwykłej ludzkiej istocie na wiele sposobów. Do czegokolwiek jesteś przywiązany, cokolwiek lubisz, są to wszystko przywiązania, których nie potrafisz porzucić.

Teraz pomówmy o „yuan”. Dzisiaj weszli tutaj pewni ludzie. Będę traktować was jak istoty ludzkie, bez względu na cel jaki was tu przywiódł – przekazywanie wiadomości, uzyskanie Fa, zdobycie pewnych informacji czy polowanie na nowinki. Skoro tutaj przyszliście, potraktuję was jak istoty ludzkie. Jedynie co to są różne rodzaje pracy. Nawet, gdy jesteś szpiegiem, nadal masz ludzkie serce, zatem potraktuję cię jak zwykłą osobę. Rodzaj pracy jaką wykonujesz nie ma znaczenia. Każda praca w ludzkim społeczeństwie, jest niczym więcej, niż pracą zwykłych ludzi. Byliście w stanie tu wejść i słuchać, jak nauczam Fa, a zwłaszcza, że słuchaliście Fa Buddy. Czy nie jest to zgodne z yuan? Mam nadzieję, że to docenicie. Oczywiście, jeśliby mówić szczegółowo o yuan, ma to wiele różnego rodzaju aspektów, ponieważ yuan jest jednym rodzajem wstępnie uformowanych związków. Przykładowo, ktoś w poprzednim życiu był coś winien drugiemu człowiekowi, lub popełnił zły uczynek. W następnym życiu, obaj muszą się znowu spotkać; musi spłacić, to co jest winien. Jest to rodzaj yuan-urazy. Jeśli jednak, traktowałeś go bardzo dobrze w poprzednim życiu i on przysiągł zrobić wszystko co może, że nawet stanie się twoim jucznym zwierzęciem, żeby tylko wynagrodzić ci wszystko w następnym życiu, wtedy być może stanie się on twoim jucznym zwierzęciem w następnym życiu. Może zostać twoją żoną, a może zostać twoim mężem. Być może zostanie osobą, która bardzo ci pomoże. Jest to inny rodzaj związków, zwany yuan-wdzięczności. Yuan połączony z Dafa, równie dobrze może być szlachetniejszym yuan, Być może pewnego razu byliśmy krewnymi lub dobrymi przyjaciółmi wśród zwykłych ludzi. Wszystko to mogło przynieść związki przeznaczenia, tak abyśmy mogli spełnić taki yuan w przyszłości. Taka jest związana z tym sytuacja. Niemniej jednak, mam nadzieje, że nie przyniesiecie szkody Dafa. Coś takiego może spowodować najgorszy rodzaj yuan. Nigdy nie będziecie w stanie tego spłacić, jednak będziecie to spłacać całą wieczność.


Pytanie: Radziłem sobie całkiem dobrze, kiedy napotykałem na większe testy, jednak boję się niektórych małych zwierząt takich jak koty i psy, nawet motyli i komarów.


  1   2   3   4   5   6


©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna