Największy satelita telekomunikacyjny świata już na orbiciePobieranie 431,85 Kb.
Strona1/22
Data20.01.2018
Rozmiar431,85 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   22

Największy satelita telekomunikacyjny świata już na orbicie
PAP

Największy satelita telekomunikacyjny na świecie IPSTAR został umieszczony na orbicie Ziemi przy pomocy rakiety Ariane V.

Rakietę wystrzelono z Kourou w Gujanie Francuskiej. Już po raz 22 do umieszczenia satelity na orbicie użyto rakiety Ariane V.

Satelita IPSTAR waży aż 6,5 tony. Został umieszczony na orbicie geostacjonarnej Ziemi, która zapewnia mu zachowanie stałej pozycji nad wybranym punktem na równiku Ziemi - w przypadku IPSTAR jest to 120 stopień długości geograficznej.

Satelita zapewni dwukierunkowy szerokopasmowy dostęp do internetu dla firm i osób prywatnych głównie w rejonie Azji i Pacyfiku - od Azji południowo-wschodniej po Australię i Nową Zelandię.Jedynymi większymi od niego satelitami na orbicie geostacjonarnej są satelity szpiegowskie.: news
news -> Światowy związek żOŁnierzy armii krajowej środowisko Żołnierzy Armii Krajowej Obszaru Lwowskiego
news -> Oświadczenie rodziców (prawnych opiekunów) w sprawie zagranicznego wyjazdu dziecka w ramach programu Comenius – „Uczenie się przez całe życie” Wyrażam zgodę
news -> Newsy w Polsce (faq) czesc serwery news Ponizszy tekst, to druga czesc faq na temat newsow w Polsce, zawierajaca uwagi na temat konfigurowania serwerow news
news -> Załącznik Nr 6
news -> Sprawozdanie dziekana z działalności wydziałU
news -> Prądy selektywne I żywienie optymalne (®)
news -> Krew jest potrzebna codziennie, w dużych ilościach, ponieważ jest bezcennym lekiem, którego nie udało się wytworzyć syntetycznie. Ty też możesz pomóc!
news -> Temat: Rok 1989. Polityczne domino w Europie Środkowo-Wschodniej. Słowo o zmianach, które rozpoczęła,,Solidarność”
news -> Temat: Rok 1989. Polityczne domino w Europie Środkowo-Wschodniej. Słowo o zmianach, które rozpoczęła,,Solidarność”


  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   22


©operacji.org 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna