Molski, MarianPobieranie 380,42 Kb.
Strona1/6
Data08.01.2018
Rozmiar380,42 Kb.
  1   2   3   4   5   6

http://www.chipkarta.unicard.pl

Karty magnetyczne i z kodem kreskowym


Najprostszym nośnikiem danych do automatycznego odczytu jest karta z kodem kreskowym. Identyfikacyjny kod jest nanoszony na kartę plastikową na etapie personalizacji (patrz dalej) w postaci jedno lub dwuwymiarowego nadruku termicznego (termotransfer lub termosublimacja). Zawartość informacji kodu jednowymiarowego jest niewielka - praktycznie do 30 znaków. Kod dwuwymiarowy może zmieścić nawet kilkaset znaków.

Karty magnetyczne można ze względu na pasek magnetyczny podzielić na:

 • Karty z paskiem o niskiej koercji LOCO (low coercivity). Tego typu karty jako pierwsze zostały masowo wprowadzone do systemów bankowych. Posiada ona trzy ścieżki o współczynniku koercji 300 - 400 erstedów, a więc na tyle niskim, że naraża ją na dosyć duże niebezpieczeństwo rozmagnesowania. Karta ta stosowana jest również powszechnie jako klubowa, rabatowa, bankomatowa, kredytowa itd.

 • Karta HICO (high coercivity)jest również kartą posiadającą pasek magnetyczny działającą na identycznej zasadzie co jej poprzedniczka. Różnica między nimi polega na znacznie wyższym współczynniku koercji paska, od 2700 do 4000 erstedów, co znacznie zwiększa jej odporność na rozmagnesowanie. Również na tej karcie zapis odbywa się na trzech ścieżkach. Pierwsza pozwala na zapisanie 76 znaków alfanumerycznych. Druga to 37 znaków tylko numerycznych. Trzecia natomiast to aż 105 znaków także tylko numerycznych.


Koercja, pole koercji, natężenie pola magnetycznego potrzebne do rozmagnetyzowania danego ferromagnetyku (np. stali, żelaza, niklu).

Natężenie pola magnetycznego, H, wielkość wektorowa charakteryzująca pole magnetyczne, definiowana poprzez prawo Biota-Savarta.

Natężenie pola magnetycznego związane jest z indukcją magnetyczną B równaniem: H=Bo-I,

gdzie: I - wektor namagnesowania, µo - przenikalność magnetyczna próżni.

Natężenie pola magnetycznego wyraża się w układzie Si w A/m (amper na metr), dawniej stosowaną jednostką był ersted.Ersted, Oe - jednostka natężenia pola magnetycznego, 1 Oe = (4π)-1*103 A/m.


Karty elektroniczne


wstęp

Karty elektroniczne czyli karty stykowe (znane pod nazwą karty chipowe) pamięciowe i procesorowe oraz karty zbliżeniowe w dzisiejszych czasach znajdują szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia.


Pojawiają się jako karty identyfikacyjne, karty ubezpieczenia zdrowotnego, karty do kontroli dostępu do pomieszczeń, identyfikacji do systemów informatycznych, obiektów sportowych, karty wykorzystujące podpis elektroniczny lub wykorzystywane w systemach lojalnościowych itd. itp.

Karty elektroniczne powszechnie stosowane można podzielić na 3 rodzaje: 1. Karty pamięciowe stykowe

 2. Karty procesorowe stykowe

 • Karty kryptograficzne (dla Infrastruktury Klucza Publicznego)

 1. Karty zbliżeniowe

 2. Karty dualne (połączenie technologii stykowej z technologią zbliżeniowej)

W naszej ofercie znajdują się ponadto karty dualne, będące połączeniem karty stykowej i zbliżeniowej.
Karty te na jednym plastiku mają osadzony układ stykowy oraz zatopiony układ zbliżeniowy z anteną. Przykładami takich kart dla konkretnych zastosowań są karty UniDual lub MultiProtect PKI (układ stykowy procesorowy z układem zbliżeniowym Mifare(r) lub Motorola(r) do wyboru).

UNICARD S.A. oferuje dostawę powyższych kart elektronicznych, nadruk oraz personalizację graficzną i elektroniczną. Koszt kart proporcjonalny jest do ceny układu elektronicznego, oraz powyższych elementów.Proponujemy przede wszystkim dobór karty elektronicznej do danej aplikacji - razem z jej realizacją. Wykonujemy analizę problemu i dobór kart, oprogramowania oraz czytników/koderów.
Rola firmy Unicard S.A. może ograniczać się do dostawy kart elektronicznych (białych lub z nadrukiem) konkretnego typu oraz ich personalizacji (nadruk, kodowanie), lecz w takim przypadku WSZYSTKIE szczegóły konstrukcji układu, interfejsu, a także zdobycia odpowiednich licencji (np. systemu operacyjnego) i know-how należy przeprowadzić we własnym zakresie.
Dysponujemy czytnikami kart elektronicznych obsługującymi wybrane typy kart.
Z wieloletniego doświadczenia wynika, że najlepsze wyniki przynosi współpraca, w której UNICARD S.A. zajmuje się realizacją projektu zarysowanego przez klienta dostarczając karty elektroniczne z (napisaną przez nas) odpowiednią aplikacją, klient zaś dokonuje personalizacji (wprowadzenie danych specyficznych dla niego i/lub posiadacza karty jak klucze kryptograficzne, certyfikaty, dane osobowe itp.) przy pomocy odpowiedniego oprogramowania dostarczonego przez UNICARD S.A. lub napisanego przez klienta na podstawie opisu aplikacji.

Karty elektroniczne - stykowe pamięciowe


Karta taka składa się pewnej ilości pamięci EEPROM (od 256B do 512 KB) w której mogą być zapisywane i odczytywane dane.
Karty te można ogólnie podzielić na:

 • K
  arty pamięciowe niezabezpieczone
  (zawierają tylko układ pamięciowy i interfejs komunikacyjny)

 • Karty pamięciowe zabezpieczone
  (dodatkowo zawierają sprzętowy układ kontroli dostępu do pamięci, z reguły układy te są do 2 lub 4 KB EEPROM)Najczęściej stosowane i szeroko dostępne karty elektronicznych to:

 • SLE 4442 (256 B EEPROM, PIN chroniący zapis)

 • 256 B EEPROM, I2C, Brak zabezpieczeń

 • SLE 4428 (1024 B EEPROM, PIN chroniący zapis)

 • 8kB EEPROM, I2C, Brak zabezpieczeń

Karty komunikują się za pomocą synchronicznych protokołów komunikacji szeregowej np. 3-Wire,
2-Wire, I2C itp.
Trwałość układu elektronicznego: około 100 tys cykli kasowań/zapisów
Trwałość danych (w EEPROM) - min 10 lat.


  1   2   3   4   5   6


©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna