Metadane scenariusza



Pobieranie 323,83 Kb.
Strona1/4
Data24.10.2017
Rozmiar323,83 Kb.
  1   2   3   4

Metadane scenariusza





ID (wypełnia redakcja)




Tytuł

Równania i nierówności w zadaniach tekstowych – scenariusz zajęć kółka matematycznego w klasie II gimnazjum





Przedmiot nauczania


matematyka

Autor (imię i nazwisko)


Barbara Stryczniewicz

Adres (ulica, nr domu)


os. Wyzwolenia 13/51

Kod pocztowy, miejscowość


62 – 700 Turek

Login autora w Scholaris


bstryczniewicz

Abstrakt


Scenariusz zajęć kółka matematycznego, podczas których uczniowie utrwalają sobie pojęcia równania i nierówności, klasyfikują je według stopnia i liczby niewiadomych. Rozwiązują zadania tekstowe różnego typu – wspólnie i w grupach .

Wydawca

OSI CompuTrain

Źródło





Odnośniki


schemat – Rodzaje i przykłady równań


Etap edukacyjny


gimnazjum

Informacje o prawach (wypełnia redakcja)




Słowa kluczowe


równania i nierówności, stopień równania, liczba niewiadomych, równania nietypowe : z wartością bezwzględną, z pierwiastkiem, wykładnicze, wymierne

UDC (wypełnia redakcja)




Przybliżony czas trwania zajęć (dotyczy scenariuszy, kart pracy, testów, prezentacji)

2 godziny

Uwagi












Scenariusz lekcji – Równania i nierówności w zadaniach tekstowych

Cele lekcji

    1. Wiadomości


Uczniowie utrwalają sobie pojęcia: równanie i nierówność; poznają różne sposoby rozwiązywania zadań tekstowych z zakresu równań i nierówności.

b. Umiejętności

Po zajęciach uczeń:



        • potrafi rozróżnić rodzaj równania i nierówności ze względu na liczbę niewiadomych i stopień równania,

        • potrafi rozwiązań równanie liniowe i proste równanie kwadratowe,

        • potrafi rozwiązać zadanie tekstowe z zastosowaniem równań lub nierówności.
  1. Metoda i forma pracy:


        • ćwiczenia praktyczne – rozwiązywanie zadań – praca w grupach,

        • praca indywidualna – rozwiązywanie przykładów przy tablicy.
  1. Środki dydaktyczne:


  1. zadania do pracy w grupie,

  2. schemat do uzupełnienia.
  1. Przebieg lekcji

    1. Faza przygotowawcza


Uczniowie zajmują miejsca przy stolikach. Na tablicy chętni uczniowie rozwiązują w ramach powtórzenia równania lub nierówności. Za prawidłowe rozwiązanie (samodzielne) otrzymują punkty do oceny aktywności.
a) b) c)


  1   2   3   4


©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna