Meade lx200gpsPobieranie 3,21 Mb.
Strona1/10
Data30.06.2018
Rozmiar3,21 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

SZYBKI START - PRZEWODNIK
Teleskop rekomendowany jest do prowadzenia obserwacji. Zaleca się zapoznanie z obsługą i działaniem instrumentu w ciągu dnia przed rozpoczęciem nocnych obserwacji.
1). Wyjmij statyw z opakowania transportowego. Ustaw go pionowo, tak aby głowica statywu znajdowała się na górze. Oprzyj statyw na dwóch nogach rozsuwając trzecią maksymalnie.


4). Wyjmij z kartonu transportowego rozpórkę statywu. Nałóż rozpórkę na trzpień statywu tak aby nagwintowana część trzpienia znalazła się nad głowicą statywu. Nasuń C-clip na gwint trzpienia tak aby trzpień na stałe znajdował się w głowicy statywu. Ustaw rozpórkę tak aby trzy jego ramiona przylegały do nóg statywu.


2). Wykręć dwa pokrętła z każdej nogi statywu (łącznie 6). Wysuń nogi statywu na pożądaną długość i dokręć do lekkiego oporu pokrętła śrub blokujących położenie.
5). Wyjmij LX90 z opakowania i umieść na głowicy statywu wkręcając gwintowany trzpień w centralny otwór w dolnej części podstawy teleskopu. Dokręć pokrętło do lekkiego oporu aż nogi statywu będą rozparte a cały układ sztywny.3). Usuń gwintowany trzpień z głowicy statywu. W plastikowym woreczku przymocowanym do trzpienia znajduje się C-clip.

6.) Złożenie teleskopu LX90ACF wymaga zainstalowania ośmiu baterii C (użytkownik sam je sobie zapewnia). Otwórz pokrywkę zasobnika baterii i delikatnie wyjmij zasobnik baterii tak aby nie zerwać kabelków zasilania.

Włóż cztery zakupione baterie typu C do każdej komory zasobnika zgodnie z biegunowością pokazaną na diagramie wewnątrz zasobnika. Następnie umieść zasobnik wewnątrz montażu i zamknij pokrywkę.9). Przesuń przełącznik zasilania na panelu komputera w pozycję ON. Na wyświetlaczu pilota AutoStar pojawi się ekran powitalny.


10). Naciśnij 0 aby wybrać trybu MODE z menu. Możesz użyć przycisków strzałkowych do przesuwania teleskopu w górę w dół i w lewo i w prawo. Aby zmienić prędkość przesuwu naciśnij przycisk 9 dla szybszego ruchu lub 1 dla wolnej prędkości. Patrz strona 17 dla więcej szczegółów. Jeżeli naciśniesz przycisk 0 rozpoczniesz proces automatycznego ustawienia patrz strona 18 dla więcej szczegółów
7). Przełącznik ON/OFF panelu sterowania umieść w pozycji OFF. Pilot AutoStar i kabel AutoStar wyjmij z opakowań. Wsuń jeden koniec do portu HBX panelu komputera a drugi koniec w gniazdo pilota AutoStar.
11). Usuń zabezpieczenie przeciwkurzowe z tylnej części teleskopu. Nakręć adapter okularu na gwint w tylnej części teleskopu. Umieść kątówkę w adapterze i dokręć śruby mocujące kątówkę.

Umieść okular PL 26mm w kątówce i dokręć śruby mocujące. Spójrz przez teleksom by zlokalizować obiekt obserwacji. Używając pokrętła ogniskowania (8, rys. 1) ustaw ostrość obserwowanego obiektu.Poćwicz używając przycisków strzałkowych AutoStar do przesuwania teleskopu i centrowania obiektu w środku pola widzenia okularu.8). Dokręć do lekkiego oporu pokrętła blokady osi R.A. i Dec. (6 i 9, rys.1). Usuń zabezpieczenie przeciwpyłowe z tubusu teleskopu.


  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna