Lp. Przedmiot dostawyPobieranie 405,93 Kb.
Strona1/4
Data23.04.2018
Rozmiar405,93 Kb.
  1   2   3   4

Znak sprawy:ZP.272.34.2014
Załącznik nr 1

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


Lp.

Przedmiot dostawy

Szczegółowy opis przedmiotu dostawy

J.M

Ilość

Miejsce dostawy: Zespół Placówek Oświatowych w SiemieniuPlansza - Polskie godło, barwy, hymn

Historyczna plansza dydaktyczna o estetycznej kolorystyce i czytelnie rozłożonej treści. Wykonana jest z kredowego papieru i zaopatrzona w metalowe listewki u góry i na dole.

Wymiar planszy:70 x 100 cmSztuki

1Plansza - historia - Godło Polski na przestrzeni wieków

Historyczna plansza dydaktyczna o estetycznej kolorystyce i czytelnie rozłożonej treści. Wykonana jest z kredowego papieru i zaopatrzona w metalowe listewki u góry i na dole.
Wymiar planszy:70 x 100 cm

Sztuki

1Heraldyka - plansza

Plansza dydaktyczna, która przedstawia informacje o podstawach heraldyki, dzięki której uczeń nauczy się rozróżniać herby szlacheckie od papieskich oraz pozna znaczenie symboli i kolorów. Plansza z możliwością pisania po niej pisakami ścieralnymi. Plansza z możliwością zwijana do przechowywania. Plansza wyposażona w haczyk do zawieszenia na ścianie.

Wymiary: 70 cm x 100 cmWykonanie: Papier kredowy o gramaturze 250 g. Ofoliowana, wyposażona w listwy metalowe i zawieszkę.

Sztuki


Gra typu „Mali powstańcy - Warszawa 1944” (gra edukacyjna)

Gra jest próbą przeniesienia na planszę funkcjonowania harcerskiej poczty polowej, która miała miejsce w czasie Powstania Warszawskiego. Młodzi harcerze przenosili pocztę i rozkazy pomiędzy oddziałami powstańczymi, pomagając w ten sposób w walce z okupantem. W grze każdy uczestnik wciela się w rolę zastępowego. Celem jest dostarczenie jak największej liczby rozkazów. Harcerze z różnych zastępów rywalizują ze sobą o to, kto najszybciej doręczy rozkaz na miejsce. Często jednak będą musieli ze sobą współpracować. Jeśli rozkaz nie zostanie doręczony na czas, oddziały powstańców mogą stracić poszczególne obiekty, a nawet całe dzielnice. Jeśli zbyt wiele dzielnic zostanie zajętych przez oddziały wroga, gra kończy się porażką wszystkich graczy.

Sztuki

1Projektujemy herby rodzinne - projekt plastyczny

Pomoc dydaktyczna. Wykorzystując gotowe elementy oraz legendę symboli i ich znaczeń dzieci mogą stworzyć 12 indywidualnych herbów. Dla siebie samych, dla grupy, dla klasy, dla swojej rodziny. Będzie to doskonały punkt wyjścia do zainteresowania uczniów heraldyką polską i europejską.

Sztuki

3Średniowieczne litery - wzory do powielania

Komplet zawiera karty z wzorami średniowiecznych liter oraz typowych dla tego okresu motywów dekoracyjnych. Dowolną kartę z literą kopiujemy, kolorujemy i wycinamy. Następnie naklejamy literę na kolorowy karton o wymiarze 22 x 28 cm. Teraz wystarczy skopiować dowolne motywy dekoracyjne, pokolorować je i okleić kartonik z literą.

Komplet

1Bibuła flaga polska

szer.10cm, dł.10m, 3 rolki w komplecie

Komplet

4Gra typu „Kocham Cię Polsko” - gra edukacyjna

To gra o Polsce – o tym co kochamy, co nas śmieszy i co nas wzrusza. O polskim filmie i o polskim sporcie. O smakach, dźwiękach i zapachach, które pamiętamy z dzieciństwa, wśród których dorastamy i żyjemy na co dzień.

Sztuki

3Gra typu „Unia Europejska” - gra planszowa

Dwustronna gra planszowa dzięki której dzieci będą miały okazję zaznajomić się z nową rozszerzoną Wspólnotą Europejską. Odwiedzając stolice różnych krajów gracze zbierają flagi narodowe i zapoznają się z podstawowymi informacjami na temat każdego z państw członkowskich.

Sztuki

3Puzzle piankowe Europa

Duże elementy puzzli z miękkiego tworzywa sztucznego, które w formie zabawy pozwalają na odkrywanie poszczególnych państw i mieszkających tam ludzi. 54 elem.

Sztuki

4Mandale - święta i uroczystości

Zbiór pięćdziesięciu kompozycji polecamy wszystkim tym, którzy szukają oryginalnych i nietuzinkowych pomysłów na ozdobienie ścian, pocztówek, laurek, kart z życzeniami. Zestaw szablonów - mandali, którego tematem są święta, uroczystości i wyjątkowe okazje. Zbiór zawiera również kompozycje poświęcone uroczystościom, o których nie zawsze się pamięta: Noc Kupały, Dzień Ziemi, Światowy Dzień Ochrony Zwierząt. Część szablonów jest przeznaczona do indywidualnego uzupełnienia napisami, dotyczy to kompozycji imieninowych, urodzinowych, zaproszeń, pozdrowień itd. Kompozycje służą przede wszystkim do kolorowania, najlepiej sprawdzają się tu flamastry, ze względu na intensywność barw, ale zastosowanie kredek ołówkowych czy woskowych jest również efektowne. Mandale można także pomalować farbami, ciekawą alternatywą są farby witrażowe, które umożliwiają tworzenie na szkle, lustrach, oknach. Wzory świetnie sprawdzają się jako szablon do wykonywania haftów. Mandale można kserograficznie powiększać lub pomniejszać, wycinać a następnie kolorować - w ten sposób mogą powstać ciekawe pocztówki, ścienne obrazki, laurki, karnety, zaproszenia. Sposób wykonania i ostateczna forma zależy tylko od Waszej inwencji. W zestawie znajduje się 50 kompozycji na następujące okazje.

Sztuki

1Publikacja typu „Dawniej a dziś - ilustrowane dzieje”

Publikacja. Każdy zestaw składa się z trzech ilustracji: (1) z tego, co było dawniej, (2) z tego, co było nie tak dawno (a nierzadko jest jeszcze nadal), i (3) z tego, co jest dziś. Cała publikacja składa się z 40 tematycznych zestawów, a zestaw z 3 ilustracji. Zadaniem dziecka jest uporządkowanie narzędzi bądź urządzeń od najstarszych do najnowszych. Jeśli prawidłowo (tzn. chronologicznie) ułoży ilustracje w plastikowych kieszonkach, po ich odwróceniu przekona się, że właściwie rozwiązało zadanie, otrzyma bowiem kolejną ilustrację związaną tematycznie z tymi na odwrocie. Jeśli zaś się pomyli, ilustracja na rewersie będzie nieczytelna. Gdy dziecko potrafi już czytać, samo może zapoznać się z opisami poszczególnych narzędzi (urządzeń) podanymi w zeszycie. Jeżeli natomiast nie potrafi czytać, informacje te powinien przekazać dorosły najlepiej własnymi słowami. 20 kolorowych kart A4 (do pocięcia) - 20-stronnicowy zeszyt z informacjami - teczka

Sztuki

3Publikacja typu „Lekcjotek - klasy IV - VI - historia i społeczeństwo”

Multimedialna publikacja stworzona z myślą o pełnym wykorzystaniu możliwości tablicy interaktywnej lub projektora w procesie dydaktycznym. Program zawiera ciekawe zasoby i scenariusze lekcyjne, które stanowią wprowadzenie do interaktywnego świata portalu nauczyciel.pl. To bogata baza pomysłów na prowadzenie zajęć z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych.

Aplikacja stanowi funkcjonalną pomoc dydaktyczną przygotowaną dla nauczycieli szkół podstawowych w klasach 4-6. Wszystkie zgromadzone w programie materiały są zgodne z nową podstawą programową. Praca z programem, to połączenie nowoczesnych metod prezentacji materiału (animacji, filmów, doskonałych symulacji, prezentacji i zdjęć) z interaktywnymi ćwiczeniami, dzięki którym podstawowa wiedza jest przyswajana przez dzieci szybko i efektywnie. Pedagog pracujący z programem ma możliwość wyjaśniania trudniejszych zagadnień za pomocą multimedialnych narzędzi. Pozwala to na łatwiejsze dotarcie do uczniów, szybsze wyjaśnienie omawianych zagadnień i skupienie ich uwagi. Załączone scenariusze lekcji, to zbiór pomysłów obrazujących, jak efektywnie stosować multimedia podczas zajęć z grupą dzieci. Opcja pracy z programem w trybie „Pracuj z lekcją” umożliwia komfortowe zapoznanie się z materiałami multimedialnymi, przygotowanie lekcji według własnego pomysłu, a następnie zaprezentowanie finalnej i dopracowanej wersji uczniom na urządzeniach multimedialnych.

Lekcjotek - HISTORIA I SPOŁECZEŃSTWO to:
- 20 tematów (każdy z 4 zasobami),

- ponad 50 animacji i lustracji,

- ponad 20 prezentacji i ćwiczeń interaktywnych,

- filmy instruktażowe (np. obsługa tablicy interaktywnej, praca z programem),

- pomysły na lekcję w formie drukowanej (książeczka zawierająca opisy zasobów i propozycje ich wykorzystania) oraz w formacie PDF umieszczone w aplikacji.


Sztuki

1Mapa Polska w czasie II wojny światowej

Mapa ścienna, Skala: 1:1 000 000, wymiary: 164 x 120cm. Mapa składa się z mapy głównej przedstawiającej ziemie polskie podczas okupacji, walkę z okupantem, obszary intensywnych działań partyzanckich a także tematykę obozów koncentracyjnych, w skali 1:1 000 000 oraz dwóch map pobocznych prezentujących wojnę obronną Polski w 1939 r. oraz polskie formacje wojskowe podczas II wojny światowej

Sztuki

1Poznajemy miasta Polski

Pomoc składa się z plansz przedstawiających charakterystyczne obiekty wybranych miast Polski: Warszawy, Gdańska, Krakowa i Łodzi (zdjęcia i uproszczone rysunki oraz herby miast). Do kart dołączona jest książeczka z legendami oraz rysunkami do pokolorowania (możliwość kserowania). Praca z pomocą ma na celu wzbudzanie zainteresowań tekstem mówionym i poznanie legend, doskonalenie zdolności kojarzenia, budzenie świadomości narodowej, poznawanie wybranych miast Polski charakterystycznych dla naszego kraju, rozwijanie zainteresowania pięknem i historią naszej ojczyzny. Doskonałym uzupełnieniem pomocy jest Mapa Polski.
- 20 plansz

Sztuki

3Polska - wokół symboli narodowych

Pomoc pomaga zapoznać uczniów najmłodszych klas z trudnym i często abstrakcyjnym zagadnieniem symboli narodowych. W oparciu o zabawy plastyczne, muzyczne, ruchowe i ćwiczenia na koncentrację staramy się wprowadzić dzieci w zagadnienia związane z Polską. Pomoc porusza zagadnienia takie jak: godło, flaga, kraj, stolica (Gniezno, Kraków, Warszawa), narodowość, obywatelstwo, waluta obowiązująca w Polsce, prezydent, premier, król. Łącząc ćwiczenia z kilku obszarów percepcji dziecka umożliwiamy mu prawidłowy rozwój w oparciu o wieloaspektowe kształcenie zintegrowane. Dołączone karty pracy, plansze w formacie A3 i A4, zdjęcia i mapy ułatwiają nauczycielowi prowadzenie lekcji.

Sztuki

1Białe chorągiewki

Papierowa flaga do samodzielnego dekorowania.

- 20 szt. w komplecie,

- format: A6,

- wys. 30 cm,Komplet

3Globus podświetlany

Globus polityczny, który zmienia się w fizyczny po zapaleniu umieszczonej w nim żarówki. śr. 32 cm, wys. 48 cm

Sztuki

1Globus „Trasami odkrywców”

Średnica 25 cm

Sztuki

1Polska -Duo- mapa fizyczna z elementami ekologii

Skala: 1:700 000

Format: 140 x 100 cm


Sztuki

1Mapa fizyczna Europa

Skala: 1:3 250 000

Wymiary: 173x149 cmSztuki

1Puzzle - Polska

61 elementów

Sztuki

5Puzzle - Polska - mapa polityczna

wym. 70 elementów

Sztuki

5Mapa konturowa - Polska

wym. 29,7 x 21 cm;

Sztuki

5Mapa konturowa - Europa

wym. 29,7 x 21 cm;

Sztuki

5Mapa konturowa - Świat

wym. 29,7 x 21 cm;

Sztuki

5Mikropskop optyczny

głowica: monokularowa pochylona pod kątem 45 st., obracana 360 st.

- okulary: WF 10x,

- obiektywy: achromatyczne 4x, 10x, 40x (amortyzowany),

- powiększenia: 40x, 100x, 400x;

- koło filtrowe: 6 kolorowych filtrów,

- regulacja ostrości: współosiowa śruba makro i mikrometryczna,


- oświetlenie: LED, górne/dolne z regulacją jasności
- stolik z pokrętłami przesuwu w płaszczyźnie poziomej: 90 x 90 mm, z mocowaniem preparatów,

Sztuki

1Magnesy - zestaw

15 różnych magnesów (podkowa 4.5 cm) do pierwszych doświadczeń.

Zestaw

5Igła magnetyczna

Do doświadczeń magnetycznych, testowania pola magnetycznego oraz wyznaczania kierunku.

Długość igły: 7,5 cmSztuki

5Gra planszowa typu „Sortowanie śmieci”

wym. planszy: 39 x 39 cm

Sztuki

2Gra planszowa typu „Ekologia”

1 plansza; 4 eko pionki; 1 duża kostka; instrukcja;

Sztuki

2Gra planszowa typu „Obieg wodny”

tablica składająca się z 4 elementów, 24 puzzle, 4 pionki, 1 mega kostka, instrukcja,

Sztuki

2Plansze edukacyjne typu „Ciało człowieka”

4 plansze: szkielet, układ trawienny, narządy wewnętrzne, układ oddechowy i krążenia;

Komplet

1Plansze „Płazy i gady”

Plansza dydaktyczna o estetycznej kolorystyce i czytelnie rozłożonej treści. Wykonana z kredowego papieru o wymiarze 70x100 cm zaopatrzona w metalowe listewki górną i dolną.

Sztuki

1Plansze „Owady szkodniki”

70 cm x 100 cm , plansza dydaktyczna pokryta cienką folią bezbarwną,

Sztuki

1Preparaty „Życie w glebie”

Zestaw 25 preparatów mikroskopowych umieszczonych w pudełku

Komplet

1Preparaty „Życie w wodzie”

Zestaw 25 preparatów mikroskopowych umieszczonych w pudełku

Komplet

1Preparaty „Preparaty roślinne”

Zestaw 30 sztuk preparatów roślinnych

Komplet

1Gra typu „Quiz Przyrodniczy”

100 kart, 2 żetony

Komplet

1Skały i minerały

Zestaw 50 skał i minerałów do pierwszych geologicznych ćwiczeń. Każdy oznaczony jest kodem, a całość umieszczona w drewnianej skrzyneczce.

Zestaw

1Bryły geometryczne pełne i ścięte

Komplet składa się z 6 brył: graniastosłup o podstawie kwadratu, graniastosłup o podstawie sześciokąta, graniastosłup o podstawie trójkąta, ostrosłup o podstawie sześciokąta, ostrosłup o podstawie czworokąta, ostrosłup o podstawie trójkąta.

Komplet

2Komplet do budowy szkieletów brył

Komplet zawiera elementy łączące (wierzchołki brył) o zróżnicowanych kolorach i ilości bolców łączących się z rurkami (różne kolory, sztywne i giętkie). Zawiera min. 380 sztuk elementów łączących oraz min 400 rurek

Komplet

1Waga z 2 rodzajami odważników i szalek

Waga posiada cztery wymienne szalki:

  • Głębokie kalibrowane – służą do odważania i odmierzania cieczy i oraz materiałów sypkich. Każda z szalek zaopatrzona jest w kalibrowaną podziałkę w zakresie od 100 do 1000 ml.

  • Płaskie tradycyjne, do odważania pozostałych artykułów.

Szalki osadzone są w specjalnych gniazdach dzięki czemu ich wymiana nie stanowi najmniejszego problemu.  Odważniki metalowe > 11 sztuk: 50g; 20g – 2 szt. ; 10g – 2 szt.; 5g – 2 szt.; 2g – 2 szt.; 1g – 2 szt.

Odważniki plastikowe > 14 sztuk: 20 g – 2 szt.; 10g – 4 szt.; 5g – 8 szt.Sztuki

1Komplet przyborów geometrycznych magnetycznych z cyrklem

Przybory matematyczne, magnetyczne z jasnego lekkiego PCV na tablicy magnetycznej.
Skład kompletu:

tablica magnetyczna 104 x 61 x 2 cm
- cyrkiel z magnesami
- kątomierz
- dwa trójkąty (45 i 60)
- liniał 1 m

Komplet

1Bryły geometryczne składane 8 brył i 8 siatek

Zestaw 8 brył wykonanych z przeźroczystego tworzywa z wyjmowaną podstawą. Każda bryła posiada swoją siatkę wykonaną z kolorowego tworzywa. 

Skład :


  • walec

  • stożek

  • sześcian

  • prostopadłościan

  • graniastosłup trójkątny

  • graniastosłup sześciokątny 

  • czworościan

  • ostrosłup o podstawie kwadratu

Komplet

2Puzzle ułamkowe

Układanka przedstawia ułamki zwykłe zobrazowane częściami koła i podpisem, a także proste działania w zakresie dodawania ułamków o tych samych mianownikach. Zadaniem ucznia jest dopasować tafelki do odpowiednich miejsc w podstawie. 

Komplet

4Plansze drukowane 2 CD

Plansze drukowane z płyt CD

Gotowy zestaw dydaktyczny zawierający:

- 60 kolorowych, obustronnie zafoliowanych, sztywnych plansz poglądowych w formacie A3;

- program komputerowy na płycie CD (zawiera 60 kolorowych plansz i 60 ilustrowanych kart pracy, lącznie 200-300 ćwiczeńKomplet

1Magnetyczny zegar demonstracyjny

Duży zegar z tworzywa sztucznego o średnicy 41 cm. Mocne wbudowane magnesy pozwalają przymocować zegar do tablicy.

Sztuki

1Łamigłówki matematyczne

Seria układanek z elementem samokontroli. Rozwiązanie zadań wymaga od uczniów umiejętności rozkładu liczb dzielenia, szacowania, odnajdywania powiązań oraz logicznego myślenia.

Każda układanka składa się z 15 kart, karty zadaniowej i karty kontrolnej
Zawartość:

6 układanek po 15 kart każda karty 2 x 5 cm wykonane z estetycznego tworzywa dodatkowo 6 karty zadaniowych i 6 kart wzorcowych 4 x 7 cm każda układanka umieszczona w odrębnym pudełeczku z tworzywa a całość w drewnianym pudełku z przykrywką

Komplet

2Ćwiczenia ułatwiające naukę czytania i pisania dla uczniów kl. IV-VI

Opracowanie zawiera zagadnienia ortograficzne. Celem ćwiczeń jest kształtowanie umiejętności poprawnego pisania oraz rozwija umiejętności czytania ze zrozumieniem. Książka zawiera atrakcyjne formy ćwiczeń. Czytanki maja wiele walorów poznawczych, poszerzają wiedzę uczniów.

Sztuki

6


  1   2   3   4


©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna