Klinika Neuro – VitaPobieranie 384,04 Kb.
Data09.02.2018
Rozmiar384,04 Kb.

K
linika Neuro – Vita

Klinika Neuro-Vita powstała w 2002 r. Jest prywatną kliniką specjalistyczną : neurologiczną, neurochirurgiczną i neuro-onkologiczną. Zajmuje się najpoważniejszymi przypadkami neurologicznymi w sytuacjach, w których wszelkie standardowe i konwencjonalne metody leczenia zostały wyczerpane lub po prostu zawiodły. Pierwsi pacjenci zostali przyjęci we wrześniu 2002 r. Klinika posiada licencję na leczenie na oddziałach neurologii, neurochirurgii, chirurgii naczyniowej, onkologii, chirurgii ogólnej, traumatologii i ortopedii, anestezjologii, gastroenterologii, urologii, na okulistyce, otolaryngologii itd.

Klinika oferuje unikatowe medyczne technologie rekonstrukcji uszkodzonych segmentów mózgu i inżynierii tkankowej. Strategicznie klinika koncentruje się na badaniach naukowych i wprowadzaniu w życie technologii komórkowych w neurologii, neurochirurgii i bioinżynierii mózgu.

Dyrektorem kliniki jest prof. dr. A.S. Briukowietski - świetny neurolog z dwudziestoletnią praktyką. Ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w nowych technologiach komórkowych w leczeniu pacjentów neurologicznych. Jest autorem monografii pt. “Transplantacja komórek nerwowych i inżynieria tkanki mózgowej w chorobach układu nerwowego”.

Od stycznia 2003 r. klinika bierze udział w dwóch nowych programach pt. “Nowe technologie komórkowe w neuro-onkologii” i “Transplantacja autologicznych komórek macierzystych z krwi obwodowej w chorobach układu nerwowego”.

Autologiczne neurony do transplantacji pochodzą z osłonek węchowych nosa. Są pobierane endoskopowo i hodowane wg. technologii prof. G. Raismana z Wielkiej Brytanii.Jednym z nowych trendów w interwencyjnej neurologii i neurochirurgicznej odbudowie jest podejście naczyniowo-neurochirurgiczne do rewaskularyzacji uszkodzonego układu naczyniowego mózgu. Przeprowadzane są operacje rewaskularyzacji mózgu i rdzenia kęgowego. Operacje przeprowadza prof. dr. A.V. Lawrentiew, jeden z najlepszych chirurgów naczyniowych specjalizujących się w tego typu operacjach od ponad dwudziestu lat.

Klinika przyjmuje pacjentów w stanie śpiączki (post-traumatycznej, po niedotlenieniach mózgu i w stanach śmierci klinicznej).©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna