Kalkulacja cenowa Część X (formularz asortymentowo-cenowy) pomoce dydaktyczne do zajęĆ „Mały matematyk”Pobieranie 99,91 Kb.
Data01.03.2019
Rozmiar99,91 Kb.Załącznik nr 1j do SIWZ

……………………………………………

/Pieczęć Wykonawcy/

Kalkulacja cenowa Część X

(formularz asortymentowo-cenowy)

POMOCE DYDAKTYCZNE DO ZAJĘĆ „Mały matematyk”


Nazwa towaru

Opis

Ilość sztuk

Cena jednostkowa netto

Stawka podatku VAT w %

Wartość netto
w zł


Wartość podatku VAT

Wartość brutto
w zł


Liczmany - owoce

Kolorowe owoce z trwałego ale elastycznego tworzywa to doskonałe liczmany, które można wykorzystać do zabaw w przeliczanie, sortowanie lub układanie rytmów. W pudełku znajdują się następujące owoce:
pomarańcze, banany, winogrona, jabłka, truskawki, borówki.

Razem: komplet - 108 sztuk - 6 kolorów


Wielkość: dł. 2 -5 cm.

3 zestawy
Liczmany – misiowa rodzinka

Misiowa rodzinka to 96 liczmanów w różnych wielkościach i 4 kolorach. W skład, zestawu wchodzi: 24 panów misiów (waga 12 g), 24 pań misiowych (waga 8 g) i 48 misiaczki (waga 4 g). Misie znajdą zastosowanie zarówno podczas nauki kolorów, jak i wykonywania prostych działań matematycznych. Wykonane z elastycznego tworzywa.

2 zestawy
Działania matematyczne

Zestaw ok. 81 drewnianych płytek z nadrukowanymi działaniami matematycznymi. Całość jest umieszczona w drewnianej skrzyneczce. Wymiary o wymiarach ok. 19 x 12 x 3 cm.

5 zestawów
Geoplan

Dwustronna tabliczka z kołeczkami, na której dzieci za pomocą kolorowych gumek będą mogły układać różne wzory i obrazki. Wymiary: ok. 17,5 x 17,5 cm.

15 sztuk
Gumki do geoplanu

Elastyczne gumki do układania wzorów i obrazków na tabliczce Geoplan. Wymiary: ok. Ø 3,5 cm.
Ilość sztuk w opakowaniu ok.150

2 komplety
Duże kształty geometryczne

Zestaw plastikowych figur geometrycznych w różnych kolorach będzie pomocny dzieciom do odkrywania tajemnic geometrii. Wymiary figur ok.8cm. w skład zestawu wchodzi 10 figur: stożek, kula, półkulę, sześcian, walec, prostopadłościan, graniastosłup trójkątny

graniastosłup sześciokątny, ostrosłup czworokątny, ostrosłup trójkątny.2 zestawy
Zestaw do budowy szkieletu brył

Początek formularza

Zestaw manipulacyjny doskonały dla młodszych uczniów. Wielość otworów w kulkach pozwala łączyć je ze sobą za pomocą patyczków pod różnymi katami. Dzięki temu można tworzyć nie tylko graniastosłupy i ostrosłupy, lecz także bryły ścięte. Utworzone przez uczniów modele posłużą do omawiania pojęć geometrycznych, tj. krawędź, bok, powierzchnia, objętość itp.  Elementy wyróżniają się wysoką jakością wykonania, łatwo je złączyć, a łączenie jest trwałe. Zawartość zestawu to ok. 180 kolorowych kulek o średnicy ok. 1,6 cm (każda kulka posiada 26 otworów) oraz ok. 180 patyczków o długości od ok. 1,6 do 7,5 cm. Wykonane z solidnego tworzywa.2 zestawy
Szkielet brył – karty pracy 1

Zestaw 10 dwustronnych kart z wzorami do tworzenia modeli płaskich. Wymiary: ok. 24 x 13 cm.

1 zestaw
Waga szalkowa

Waga wykonana z litego drewna w zestawie z 4 kolorowymi odważnikami o różnej masie. Wymiary: ok.35 x 31 cm.

3 sztuki
Odważniki

Komplet ok. 10 odważników: 2 x 1 g, 2 x 2 g, 2 x 5 g, 2 x 10 g, 1 x 20 g, 1 x 50 g, umieszczonych w plastikowym pojemniczku z zamykanym wieczkiem.

3 komplety
Waga elektroniczna

Elektroniczna waga, posiadająca duży i przejrzysty cyfrowy wyświetlacz. Umożliwia ona naukę młodszym dzieciom odważania w gramach. Zasilana dwiema bateriami AA, maksymalne obciążenie to ok. 5,000 g.

1 sztuka
Klepsydry piaskowe

Zestaw klepsydr o różnych odcinkach czasu dla obrazowego przedstawienia upływu minut i sekund. W komplecie znajdują się 20 klepsydr o długościach czasu od 30 sekund do 10 minut. Wykonane z kolorowego tworzywa i piasku. Wys. ok. 9 cm

1 zestaw
Segregacja kształtów

Gra polegająca na budowaniu pojęć matematycznych, segregowaniu i klasyfikowaniu przedmiotów i kształtów. Zadaniem dziecka jest znalezienie 3 elementów z pasującymi do siebie obrazkami. Uczy i rozwija umiejętności logicznego myślenia oraz wzbogaca słownictwo. Zestaw 248 elem. o wym. 5 x 5 cm wykonanych z wytrzymałej grubej tektury.

3 zestawy
Kasa edukacyjna

Rekwizytami kasy są imitacje monet i banknotów. W trakcie gry pionki graczy przemieszczają się po planszy. W zależności od ich położenia gracze kupują towary, których obrazki wraz z ceną umieszczone są na każdym polu planszy. Gracze w swojej kolejce odliczają z kasy właściwą ilość pieniędzy, kupują towar, a sprzedający musi poprawnie obliczyć i wydać resztę. Gra bawiąc, uczy dzieci operacji z wykorzystaniem pieniędzy. Uczą się i ćwiczą obliczania właściwych kwot potrzebnych na zakupy i do prawidłowego wydawania reszty. W skład gry wchodzi: plansza, 4 pionki , kostka, 30 żetonów, po 25 sztuk banknotów 200, 100, 50, 20, 10 zł , po 4 sztuki monet 5, 2, 1 zł, 50, 20, 10, 5, 2, 1 gr oraz pojemnik na pieniądze. Wymiary opakowania: 45,5 x 27,5 x 4,5 cm

5 zestawów
Zestaw żywności do zabawy w sklep

Zestaw różnego rodzaju produktów spożywczych z tworzywa sztucznego składający się z ok. 122 elem. O wymiarach ok. od 11 x 3,5 x 3,5, do 5 x 3 x 0,2 cm

2 zestawy
Miara na podłogę

Mata z wytrzymałego winylu, za pomocą której dzieci mogą ćwiczyć dodawanie oraz odejmowanie. Uczy pracy w zespole, ćwiczy pamięć, logiczne myślenie oraz działania na liczbach. Liczby parzyste i nieparzyste oznaczone są różnymi kolorami (czerwony, niebieski). Mata pomaga również w ćwiczeniach koordynacji wzrokowo-ruchowej dzieci, wym. ok. 660 x 30 cm

2 sztuki
Zestaw kontrolny PUS

Zestaw kontrolny PUS to Uniwersalny System Edukacji, który łączy w sobie naukę, zabawę i samokontrolę. Poprzez zabawę daje dziecku prawdziwą radość i satysfakcję z efektów samodzielnego działania. W sposób aktywny, skutecznie umożliwia zdobycie, poszerzenie i utrwalenie wiedzy. W poręcznym, zamykanym pudełku z tworzywa znajduje się 12 ponumerowanych klocków. Zestaw kontrolny powinien być stosowany w połączeniu z książeczkami z serii PUS, ponieważ cyfry na klockach odpowiadają numerom zadań w książeczkach. W końcowej fazie pracy, poprzez porównanie wzoru ułożonego z klocków W zestawie kontrolnym z wzorem znajdującym się przy każdym ćwiczeniu w książeczce, otrzymujemy informację o poprawności wybranych odpowiedzi Zestaw zawiera ok. 12 klocków o wym. ok. 4 x 4 cm a wym. pudełka ok. 25 x 10 cm

10
5 zestawów kontrolnych PUS

j.w.

1
Matematyka I

Do pracy z książeczkami potrzebny jest Zestaw kontrolny PUS . Zestaw to ko. 18 książeczek PUS: Pionokio, Piotruś Pan, Rusz głową 1, Rusz głową 2, Skoncentruj się 1, Skoncentruj się 2, To już potrafię 1, Zegar i kalendarz, Dreptuś matematyk 1, Dreptuś matematyk 2, Idę do szkoły 1,Idę do szkoły 2, Idę do szkoły 3, Idę do szkoły 4, Matematyka konkretna. Symetria, miary, waga i pieniądze , Matematyka na wesoło 1, Matematyka na wesoło: Zadania tekstowe 1, Matematyka na wesoło: Zadania tekstowe 2. Dziecko rozwiązując różne zadania będzie rozwijało swoje zdolności matematyczne, nauczy się logicznego myślenia i będzie rozwiązywało zadania tekstowe.

1
Wieża liczb-chwytak i liczby z haczykiem

Drewniane koło o średnicy przynajmniej 15 cm z nadrukowanymi na nim kolorowymi cyframi od 1 do 6 i dołączonymi 6 podwójnymi grubymi bezpiecznymi sznurkami zakończonymi drewnianymi kulkami. Od spodu koła zamocowany łańcuch zakończony dużym oczkiem umożliwiający zahaczanie elementów. Duży drewniany klocek o podstawie kwadratu i wysokości nie mniejszej niż 10 cm. Na górnej ściance umieszczony hak o minimum 5 cm wysokości, przypominający wieszak. Uczestnicy podczas ruchu muszą się ze sobą komunikować, współpracować, utrwalają znajomość cyfr, precyzje ruchu.

5 dużych drewnianych klocków o podstawie kwadratu i wysokości nie mniejszej niż 10 cm. Na górnej ściance umieszczony hak o minimum 5 cm wysokości, przypominający wieszak. Na jednym z boków każdego klocka namalowana trudnościeralną farbą cyfra od 1 – 5, na drugim boku jej odpowiednik w formie graficznej. Od spodu klocki posiadają wydrążony głęboki otwór umożliwiający ustawianie klocków jeden na drugim. Rozpoznawanie cyfr, działania matematyczne w ruchu, integracja w grupie.

Pomoc matematyczna, która utrwala:


 • znajomość cyfr,

 • obliczanie prostych działań matematycznych.

Rozwija:

 • sprawność manualną,

 • orientację przestrzenną,

 • słuchanie ze zrozumieniem,

 • koordynację wzrokowo-ruchową,

 • współpracę w grupie.

Wysokość wieży ustawionej ze wszystkich elementów wynosi 66 cm.

2
Domila - Wąż jednoczęściowy i dwuczęściowy

48 podwójnych drewnianych płytek o wymiarach nie mniejszych niż 12 x 6 cm do zabawy na podłodze lub stole. Obustronnie lakierowane. Każda płytka na całej swej długości posiada namalowany kolorowy fragment skóry węża, na którym umieszczono kółka w kontrastowym kolorze. Zadaniem jest dopasowanie płytek wg cech np. koloru skóry, kropek. Zabawa w grupie ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację, logikę myślenia
24 drewniane, pojedyncze płytki 6 x 6 cm. Każda z wyraźnym motywem: głowy 7 szt., ogona 7 szt. i tułowia węża 10 szt. będące uzupełnieniem i wzbogaceniem zabaw z Domilą cz.1 Każdy element posiada oznaczenia wyznaczające kryterium zabawy: kształt, kolor, podział na część ciała. Drewniany duży pojemnik z 3 szufladkami pozwala na utrzymywanie porządku i segregowanie wg cech.

2
Felix


Ponad 120 dużych kołeczków z tworzywa sztucznego w 4 kolorach zakończonych kulką. Duża, okrągła drewniana plansza o średnicy nie mniejszej niż 40 cm, podzielona na cztery kolorowe strefy. Na całej planszy znajduje się ponad 100 otworów a pośrodku planszy duży, kwadratowy otwór do przechowywania kołeczków. 2 kości z oczkami i jedna kostka z kolorami do działań matematycznych. Gra usprawnia szybkość ruchu ręki, kształci wyobraźnię, logiczne myślenie, umiejętność odwzorowania.
Wymiary: ok. 7 cm x 40 cm x 40 cm

Zadaniem graczy jest dopasowanie kolorowych kołeczków do swojego pola. 

Pomoc dydaktyczna rozwija i doskonali:


 • koncentrację,

 • precyzję ruchu,

 • rozpoznawanie i zapamiętywanie kolorów,

 • umiejętność dzielenia się z innymi,

 • sprawność manualną,

 • umożliwia wyciszenie,

 • umiejętność słuchania ze zrozumieniem,

 • rozwija koordynację wzrokowo ruchową.

1
Szachowy skoczek duży

Szachowy skoczek to gra planszowa dla dwóch osób na wzór i podobieństwo szachów,
jednakże o dużo prostszych zasadach gry.
Plansza wykonana z drewna posiada 64 pola (otwory) oraz 32 skoczki w dwóch kolorach po 16 szt. dla każdego gracza.

Wymiary planszy: 2,5 cm x 50 cm x 50 cm
Wymiary skoczka: wys. 5 cm,  śr. 4 cm.Do zestawu dołączono 8 szt. dodatkowych skoczków skrzyżnych (2 x 4), które ułatwiają młodszym graczom
przeprowadzenie gry (trudniejsze skoczki można wymienić na łatwiejsze skrzyżne).
Gra umożliwia wszechstronny rozwój dziecka, rozwija:

 • umiejętność abstrakcyjnego myślenia,

 • wyobraźnię przestrzenną,

 • zmysł obserwacji,

 • umiejętność podejmowania decyzji,

 • uczciwego współzawodnictwa,

 • uczy cierpliwości, planowania,

 • kształci pamięć,

 • rozwija zdolności matematyczne.

Gra polega na przejściu swoimi pionkami na przeciwległą stronę. Nie zbijamy, nie przeskakujemy, ale przechodzimy
skoczkiem po stworzonej przez siebie drodze (możemy wykorzystać drogę przeciwnika).
Wygrywa ten, kto najszybciej przestawi swoje skoczki na przeciwległą stronę.
Skoczka można obracać o 90 stopni w prawo lub w lewo, traktując to jako ruch.Podczas gry zawodnik zastanawiając sie nad ruchem, tworzy dogodną drogę.
Przestawiając w myślach skoczki, rozwija wyobraźnię, strategiczne myślenie, koncentrację umysłu.

6
Wartość oferty netto ……………………………………………………..……………………. zł.

(słownie ………………………………………………………………………………..………………………………………….. zł).

Wartość podatku VAT …………………………………………………………………………. zł

(słownie …………………………………………………………………………………………………..…………………………zł)

Wartość oferty brutto ………….…………………………………………………………..…..zł.

(słownie ……………………………………………………………………………………………………………………………...zł

……………………………

miejscowość i data

(pieczęć i podpis osób wykazanych w dokumencie uprawniającym do występowania w obrocie

prawnym lub posiadających pełnomocnictwo26.3.2018

©operacji.org 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna