Internet I gromadzenie danychPobieranie 1,99 Mb.
Strona1/17
Data14.02.2018
Rozmiar1,99 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17

1. EduPack Krasnal serv – eduSmodCMS (v9)

W otworzonym właśnie pliku przedstawiamy przykład operowania eduSmodCMS, który jest szkolną wersją bezpłatnego, bardzo prostego i przyjaznego w użyciu SmodCMS (www.smod.pl). eduSmodCMS musiał być uproszczony ze względu na konieczność użycia go do ćwiczeń w intranecie (lokalnej sieci w pracowni) i zainstalowania na komputerach z systemem Windows XP Home Edition. Dzięki temu każdy może użyć przygotowanego na płycie pakietu EduPack Krasnal serv – eduSmodCMS na komputerze domowym lub na dowolnym komputerze w pracowni szkolnej.W zamieszonych tu informacjach chcieliśmy wykazać podobieństwa i wskazać niektóre różnice w stosunku do opisanej w podręczniku i na CD pełnej wersji SmodCMS. Tam też znajdują się obszerniejsze materiały.


1.1. Instalacja PakietueduSmodCMS w pakiecie EduPack Krasnal serv – eduSmodCMS został połączony z serwerem WWW (Krasnal) i serwerem FTP. Ich instalacja odbywa się automatycznie po uruchomieniu z płyty CD pliku Krasnal_Serv-Edu.exe znajdującego się w folderze Programy/EduPack.
Jest to typowy proces instalacji i w czasie jego przebiegu należy zgodzić się z komunikatami sygnalizowanymi przez program. Po zainstalowaniu program uruchomi się sam. Po wyłączeniu komputera i jego ponownym włączeniu, sam już nie ruszy. Aby działał prawidłowo, uruchom go przez menu Start, Programy, KRASNAL serv lub za pomocą ikony na Pulpicie.

W ten sam sposób uruchom również serwer FTP – . Poprawne uruchomienie zostanie zasygnalizowane pojawieniem się w prawym dolnym rogu ekranu ikon .

Następnie uruchom przeglądarkę i w polu Adres wpisz http://localhost/ lub zamiast localhost podaj IP (np. http://10.0.0.37/, http://85.128.129.10/) swojego komputera lub jego nazwę (np. http://krasnal/, http://andrzej/). Pojawi się strona główna pakietu. Zawarta w niej treść jest przykładowa i nauczyciel używający pakietu w szkole czy uczeń w domu mogą ją całkowicie zmienić.

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17


©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna