Filmy dokumentalne – odsłaniające kulisy fascynujących wydarzeń i ukazujące losy ciekawych ludzi; programy kulinarnePobieranie 39,1 Kb.
Data28.01.2018
Rozmiar39,1 Kb.
WIOSNA 2013 W TVP HD
Wiosną widzowie TVP HD będą mogli oglądać w najwyższej jakości obrazu High Definition m.in.: filmy dokumentalne – odsłaniające kulisy fascynujących wydarzeń i ukazujące losy ciekawych ludzi; programy kulinarne – w których utalentowani kucharze odkryją tajniki kuchni regionalnych w przepięknych zakątkach egzotycznych krajów; filmy o różnych dyscyplinach sportów ekstremalnych oraz trójwymiarowe filmy 3D – które dzięki niezwykłemu wrażeniu głębi ogląda się z zapartym tchem.

W programie TVP HD nie zabraknie też doskonałych filmów fabularnych, ulubionych przez widzów seriali (zarówno nowych, jak i zrekonstruowanych cyfrowo w jakość HD), programów rozrywkowych i koncertów.


DOKUMENT W TVP HD

piątek 22.50


Nowością w wiosennej ramówce TVP HD jest piątkowe wieczorne pasmo filmów dokumentalnych. Poznamy poruszające historie, kulisy wielu ciekawych wydarzeń, losy niezwykłych ludzi, m.in. Weroniki Grynberg (Wiery Gran) – pieśniarki z warszawskiego Getta, którą po wojnie, aż do śmierci ścigały oskarżenia o kolaborację; dokument „Dzieci Kotana”, czyli ludzi, których Marek Kotański wyciągnął z nałogu, a dziś kontynuują jego dzieło pomocy ludziom uzależnionym. Film „Uwikłani” opowie historię ofiary pedofila, która staje się mścicielem, a produkcja „Urodzeni dla Rzeszy” opowie o dzieciach odebranych siłą polskim rodzicom i wciągniętych w tryby Lebensborn – hitlerowskiej organizacji, zajmującej się „hodowlą niemieckiej rasy nadludzi”. W filmie „Gdzie się podziało 80 milionów” poznamy osobiste historie związane ze słynną akcją podjęcia pieniędzy z konta NSZZ „Solidarność” tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego, a bohaterowie filmu „Pałac” – pracownicy warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki, opowiedzą o ciekawych i dziwnych zdarzeniach związanych z Pałacem, zaś sam film okaże się metaforą współczesnej historii Polski.
STREFA 3D, CZYLI PRZESTRZEŃ I GŁĘBIA NA EKRANIE TELEWIZORA

niedziela 15.10


TVP HD emituje filmy zrealizowane w technice stereoskopowej. Przywołana na ekranie telewizora, obiektywami specjalnej kamery, przestrzenna rzeczywistość pozostawia niezapomniane wrażenia. Wiosną widzowie zobaczą m.in. film Julii Pełki i Marcina Libelta o warszawskiej street art, czyli świecie murali, które fascynująco prezentują się w trójwymiarze. TVP HD zaprasza też na „Politę”widowisko Janusza Józefowicza, w którym reżyser połączył wirtualną dekorację z rzeczywistymi rekwizytami, uzyskując oszałamiający efekt. Film o tym spektaklu, zrealizowany w 3D efekt ten jeszcze wzmacnia. TVP HD proponuje także filmy 3D o tematyce turystycznej, krajoznawczej, sportowej oraz pierwszy polski trójwymiarowy thriller „4:13 do Katowic” z Robertem Więckiewiczem w roli głównej.
EGZOTYCZNA KUCHNIA I PODRÓŻE

poniedziałek-niedziela 20.25


Dzięki znakomitym kucharzom, jakimi są Robert Makłowicz, Teo Vafidis i Karol Okrasa widzowie TVP HD nie tylko wzbogacą notatki w swoich podręcznych książkach kucharskich, ale także poznają urocze, ciekawe i egzotyczne zakątki świata, które najpiękniej prezentują się w najwyższej jakości obrazu High Definition. W paśmie o godz.20.25 TVP HD proponuje programy: w poniedziałki, wtorki, środy, soboty i niedziele – „Makłowicz w podróży”, w czwartki – „Teo-ria smaku Teo Vafidisa”, a w piątki – „Okrasa łamie przepisy”.
SPOŚRÓD SERIALI TVP HD POLECA SZCZEGÓLNIE
GŁĘBOKA WODA, II sezon

poniedziałek 18.10


Druga część serialu o grupie pracowników socjalnych jednego z Ośrodków Pomocy Społecznej, którzy mierzą się z ludzkimi dramatami, za wszelką cenę starają się przeprowadzić potrzebujących przez „głęboką wodę". W drugim sezonie poznamy bliżej osobiste problemy głównych bohaterów, w tym postaci granej przez Marcina Dorocińskiego. Serial powstał przy współpracy z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej a jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
KOMISARZ ALEX, III sezon

wtorek 21.55


Dalszy ciąg przygód niezwykłego psa policyjnego Alexa, który pomaga swemu opiekunowi, komisarzowi Bromskiemu (Kuba Wesołowski), chwytać zabójców, odbijać, tropić złodziei. Trzeci sezon serialu będzie obfitował w zaskakujące i przełomowe wydarzenia oraz niespodziewane zwroty akcji.
OJCIEC MATEUSZ

środa 21.55


Kontynuacja opowieści o śledczej pasji ks. Mateusza, który odkrył w sobie zamiłowanie i talent do rozwiązywania kryminalnych zagadek. W tytułowej roli – Artur Żmijewski.
RODZINKA.PL, IV sezon

czwartek, godz. 21.55


Ulubiony serial widzów TVP HD, o niezwykłym życiu zwykłej rodziny Boskich. W rolach głównych: Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Maciek Musiał, Adam Zdrójkowski, Mateusz Pawłowski.
NA DOBRE I NA ZŁE

piątek 21.55


Kontynuacja najpopularniejszego współczesnego polskiego serialu o lekarzach, ich życiu prywatnym i zawodowym. W głównych rolach: Małgorzata Foremniak, Artur Żmijewski, Kamila Baar, Anita Sokołowska, Redbad Klijnstra, Edyta Jungowska, Radosław Krzyżowski, Ewa Kasprzyk, Piotr Garlicki, Marcin Rogacewicz, Emilia Komarnicka, Marek Bukowski, Michał Żebrowski.
WSPOMNIEŃ CZAR, CZYLI REKONSTRUKCJE W JAKOŚCI HD

poniedziałek-czwartek 22.55; sobota-niedziela 10.55


TVP HD przypomni widzom najlepsze filmy i seriale powstałe przed laty. Zostały one poddane rewitalizacji i cyfrowej rekonstrukcji w jakości HD przez specjalistów Telewizji Polskiej, dzięki czemu widzowie mogą odkryć je na nowo. Wśród nich m.in. „Ogniem i mieczem”, „Janosik”, „Stawka większa niż życie”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Biała wizytówka”.
WIDOWISKA MUZYCZNE I KONCERTY
THE VOICE OF POLAND

niedziela 21.00


Show pojawia się po raz drugi na antenach TVP. Dzięki profesjonalnym trenerom oraz współpracującym z nimi sztabem specjalistów, utalentowani, debiutujący wokaliści zrobią milowy krok w swojej karierze. W drugiej edycji trenerami będą: Justyna Steczkowska, Patrycja Markowska, Marek Piekarczyk z TSA oraz Baron i Tomson z Afromental.
LASKOWIK&MALICKI i KABARETOŻERCY

sobota 19.30


TVP HD przypomni najlepsze programy kabaretowe i muzyczne zarejestrowane przez TVP.
PASMO FILMOWE

poniedziałek-piątek 11.00, 0.05; sobota 22.50; niedziela 22.55


Doskonałe obrazy polskiego kina zapisane lub zrekonstruowane w jakości HD wśród nich m.in.: „Chopin. Pragnienie miłości”, „Pianista”, „Kolejność uczuć”, „Psy” i „Psy2. Ostatnia krew”, „Pornografia”, „Pułkownik Kwiatkowski”, „Operacja Samum”, „Szczęśliwego Nowego Jorku”, „Tydzień z życia mężczyzny”, „Tatarak”, „Ranczo Wilkowyje” i wiele innych.©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna