Europejski festiwal filmowy integracja ty I ja dni w kinach studyjnych września 2012 klub fama, białystokPobieranie 11,25 Kb.
Data07.02.2018
Rozmiar11,25 Kb.

9.EUROPEJSKI FESTIWAL FILMOWY INTEGRACJA TY I JA
2 DNI W KINACH STUDYJNYCH
6 - 7 września 2012 klub FAMA, BIAŁYSTOK
6 września, wstęp wolny
godz. 14.00 otwarcie wystawy fotograficznej „Tożsamość Miasta- Bez Wykluczenia!”
godz. 14.05 promocja publikacji „Tożsamość miasta - przewodnik kulturalno- kulinarny Białegostoku i okolic”- w ramach projektu Tożsamość miasta- bez wykluczenia!
godz. 14.15 projekcja filmów z Europejskiego Festiwalu Filmów INTEGRACJA TY I JA
godz. 16.00 catering przygotowany przez uczestników świetlicy integracyjnej TWIS Alpi
7 września, wstęp wolny
godz. 14.00 projekcja filmów z Europejskiego Festiwalu Filmów INTEGRACJA TY I JA
godz. 16.00 premiera filmu dokumentalnego „Weekend u Jenota” reż. Radosław Dąbrowski, Marek Włodzimirow
godz. 18.00 spektakl teatralny „Operacja na otwartym sercu” Uwaga! spektakl odbywa się ul. Węglowa 8/lok 30
Dodatkowo program zostanie wzbogacony o dużo formatową wystawę fotograficzną ”Drewniaki”, którą będzie można zobaczyć w terminie 6 – 13 września 2012 naprzeciw wejścia do kina Forum ul. Legionowa 5
Szczegółowy Program pokazów filmowych z Festiwalu Integracja Ty i JA:
6 września
Najlepsza forma mojego życia reż. Piotr Sobczak, 24’5”

Uparty, ambitny, kochający sport- niepełnosprawny biegacz Zbyszek Stefaniak. Dokument pokazuje, jak poruszający się o kulach sportowiec trenuje po to, żeby startować w biegach maratońskich w całej Europie. Trenuje w samotności, żeby nie być samotnym.Sportowiec reż. Paweł Słomkowski, 16'

Prawdziwy sportowiec to człowiek, który staje na linii startu i to jakie miejsce zajmie zależy tylko od niego, a nie od tego jak mocny jest jego przeciwnik. Portret prawdziwego sportowca – Piotra Truszkowskiego.


Ołówek reż. Joanna Frydych, 11'

Pani Katarzyna jest ciężko chora. Kiedyś pełna życia kobieta, dziś została uwięziona we własnym ciele. Bez pomocy innych nie jest w stanie wykonywać najprostszych czynności, a jednak nie poddaje się i ciągle walczy o życie.


Cataplexy reż. John Salcido, USA, 7’5”

Sidney Sanders cierpi na katapleksję, rzadką chorobę, z powodu której gdy się zakochuje, jego ciało doznaje nagłego paraliżu. Żeby nie ryzykować, zdaje się na pozbawione głębszych emocji, płatne świadczenia seksualne - dopóki pewnej nocy nie okaże się, że call girl, która stoi u jego progu, jest jego przyjaciółką z dawnych lat.


Przemiany reż. Gondek, 30'

To poemat dokumentalny opisujący rozmowy, jakie prowadzili ze sobą uczestnicy warsztatów pantomimy dla osób niesłyszących. Do rozmów używali przeróżnych narzędzi: od rąk po krzesła. Rzadziej posługiwali się słowami.


7 września
Imagine the sky reż. B. Kornetzky, 83'

Filozoficzny dokument, będący portretem uczniów szkoły Milton Margai dla niewidomych dzieci we Freetown, w Sierra Leone. Akcja filmu rozgrywa się wokół zaimprowizowanego na terenie szkoły sądu. Porywczy, ślepy jak mityczna bogini sprawiedliwości sędzia przesłuchuje uczniów w sprawie domniemanych przestępstw. Głównym tematem okazuje się jedzenie i to czy dany uczeń miał łyżkę. Uczennice opowiadają w dodatku swoje alegoryczne historie, w których główną postacią w opowieści o stworzeniu świata może być pająk, a pawian jest wcieleniem zła. Dowiadując się prawdy i rekonstruując fakty odkrywamy ulotny świat wyobraźni niewidomych nastolatków w zachodniej Afryce.


organizatorzy:

Białostocki Ośrodek Kultury

Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI

Europejski Festiwal Filmowy INTEGRACJA TY I JA
Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych

Departament Spraw Społecznych

Urząd Miejski w Białymstoku

ul. Świętojańska 22/1

15-082 Białystok

tel./fax 85 732 82 20kom. 510 095 630

e-mail: centrum@um.bialystok.pl
©operacji.org 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna