Endobon® Produkcja, właściwości, zastosowanie Endobon® Substytut kości Endobon® jest naturalną ceramiką hydroksyapatytową (ceramika ha)Pobieranie 1,05 Mb.
Strona1/3
Data09.05.2018
Rozmiar1,05 Mb.
  1   2   3

Endobon®

Produkcja, właściwości, zastosowanie

Endobon® Substytut kości
Endobon® jest naturalną ceramiką hydroksyapatytową (ceramika HA), która doskonale sprawdza się jako materiał zastępczy kości. Materiał ten jest materiałem osteokonduktywnym pochodzenia biologicznego.

Nowo powstała tkanka kostna może narastać bezpośrednio na powierzchni ceramicznej. System połączonych ze sobą porów Endobon® umożliwia nowo powstającej tkance kostnej obrastanie całego implantu.
Brak ryzyka zakażenia chorobą

Endobon® jest produkowany w oparciu o dwufazowy proces przebiegający w wysokiej temperaturze:

1. Piroliza przebiegająca w temperaturze powyżej 900 °C,

2. Spiekanie przebiegające w temperaturze powyżej 1 200 °C.

W trakcie tego procesu dochodzi do spalenia całej materii organicznej w kości, co zapewnia całkowite odbiałczanie. W efekcie prowadzi to do zniszczenia i wyeliminowania wszystkich bakterii, wirusów i prionów znajdujących się w materii organicznej.
Idealne właściwości materiałowe substytutu kości

Wewnętrzna struktura Endobon® z jego systemem powiązanych ze sobą makro i mikro porów o wielkości od 100 do 1 500 μm umożliwiającym obrośniecie całego implantu nowo powstałą tkanką kostną. To prowadzi do trwałej kostnej integracji implantu Endobon® , niezależnie od tego czy zostały zastosowane bloki, cylindry, czy też ziarnistości.Endobon® ceramika HA charakteryzuje się porowatością od 45 do 85 % objętości oraz gęstością od 0,4 do 1,6 g/ml, odzwierciedlając tym samym właściwości naturalnych kości. To sprawia, iż Endobon® jest doskonałym materiałem zastępczym kości, np. przy złamaniach z wgnieceniem w pobliżu stawu np. złamania głowy kości piszczelowej, złamania dalszej części kości promieniowej i złamania kości piętowej.

Endobon jest wytwarzany w dwustopniowym procesie produkcji z wykorzystaniem wysokiej temperatury.


  1   2   3


©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna