Elektronika sterująCAPobieranie 17,91 Kb.
Data01.05.2018
Rozmiar17,91 Kb.

ELEKTRONIKA STERUJĄCA
STEROWNIK BRAMY DWUSKRZYDŁOWEJ
SK – 01

Do napędów bram dwuskrzydłowych zasilanych 24V~ (12V~)
OPIS OGÓLNY

Sterownik przeznaczony jest do otwierania i zamykania bram wjazdowych dwuskrzydłowych 24V/12V~ (poprzez transformator bezpieczeństwa 220V AC/24V AC 150W) i może doskonale współpracować ze wszelkiego rodzaju siłownikami znajdującymi się na polskim rynku. Koniec otwierania lub zamykania rozpoznawany jest na podstawie zadziałania przeciążenia silnika napędowego mechanizmu otwierania (zamykania). Sterowanie otwieraniem (zamykaniem) bramy odbywa się za pomocą przycisku ręcznego, który podłączony jest równolegle z odbiornikiem pilota (złączka PRZ lub górny przycisk pilota). Wciśnięcie powoduje zapalenie lampy i otworzenie. Następne naciśnięcie pilota to zatrzymanie. Ponowne naciśnięcie wywoła zapalenie lampy i zamykanie. Pilot działa poprawnie w zasięgu do 50 metrów w terenie otwartym.

Fotokomórka pracuje normalnie w stanie zwarcia. Przy rozwartych stykach FOTO zamknięcie bramy jest niemożliwe. W momencie wystąpienia rozwarcia nastąpi zatrzymanie bramy a następnie sama się otworzy. Fotokomórkę należy podłączyć do złączki FOTO oraz zasilić ją ze złączki +12V (lub w przypadku fotokomórki zasilanej napięciem przemiennym należy ją zasilić ze złączki ZAS FOTO 24/12V ~).

Regulację siły otwierania (zamykania), ustawienia lampy oraz automatycznego zamykania wykonuje się poprzez dołączenie wyświetlacza.

PROGRAMOWANIE

Aby wykonać operację programowania należy do gniazda (WYŚWIETLACZ) dołączyć wyświetlacz LED, który monitoruje czynności wykonywane przez bramę. Wejście w tryb programowania możliwe jest jedynie przy zamkniętej bramie. Należy wówczas nacisnąć przycisk serwisowy (PROG.) i przytrzymać go przez czas dziesięciu sekund.

Pierwszą operacją jest ustawienie prądu przeciążenia z zakresu 2A - 9,6A. Zmiana następuje skokowo co 0,2A po naciśnięciu przycisku kontrolnego (PRZ.). Po ustawieniu właściwej wartości należy wcisnąć przycisk (PROG.) i przejść do kolejnej operacji, która dotyczy lampy. W przypadku gdy lampa ma mrugać ustawiamy przyciskiem (PRZ.) NIE, natomiast gdy ma palić się światłem ciągłym TAK i wciskamy przycisk (PROG.). Ostatnią operacją jest ustawienie automatycznego zamykania. Ustawiamy przyciskiem (PRZ.) TAK jeżeli brama ma się zamknąć sama po otwarciu gdy minie czas 30 sekund lub NIE jeżeli chcemy bramę zamykać z pilota lub przycisku ręcznego. Następnie wciskamy przycisk (PROG.) i wychodzimy z trybu programowania. Należy wówczas odłączyć wyświetlacz. Ustawienia zostaną zapisane w pamięci programu i zapamiętane.Uwaga! Układ posiada standardowe ustawienia. Programowania mogą dokonywać jedynie osoby uprawnione. Wyświetlacz nie wchodzi w skład zestawu i można go dokupić jako oddzielny moduł.

SYGNALIZACJA


Dioda ZAS (żółta) sygnalizuje, że układ jest podłączony do zasilania. W przypadku gdy dioda nie świeci oznacza to że układ nie jest zasilany lub wystąpiła awaria.

Diody OTW 1 i OTW 2 (zielone) świecąc ilustrują otwieranie konkretnych siłowników.

Diody ZAM 1 i ZAM 2 (czerwone) świecąc ilustrują zamykanie konkretnych siłowników.


CHARAKTERYSTYKA TECHNICZNA
ZASILANIE


24V~ lub 12V~

SILNIKI

Dwukierunkowe 12V- lub 24V-

LAMPA

SYGNALIZACYJNA

24V~ lub 12V~ / max.10W

PRZYCISK

ZŁĄCZKA PRZ


Otwiera oba skrzydła

FTOKOMÓRKA

ZŁĄCZKA FOTO


(WE – GND) Sygnał NC

ZASILANIE

FTOKOMÓRKI

Złączka +12V dla napięcia stałego Złączka 24V/12V~ dla nap. zmiennegoWYMIARY

Długość – 125mm;

Szerokość – 110mm;


Uwagi!

Po włączeniu do sieci brama musi wykonać ruch otwierania. W przeciwnym wypadku należy zamienić przewody zasilające silnik.W przypadku braku reakcji na przycisk lub pilota urządzenie należy wyłączyć z prądu na 2 min.

©operacji.org 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna