Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowychPobieranie 4,91 Mb.
Strona1/17
Data23.04.2018
Rozmiar4,91 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17

[/24] Internet źródłem wiedzy. Sposoby weryfikacji informacji oraz bezpieczeństwo wizerunku i ochrona danych osobowych w Internecie.

Internet źródłem wiedzy. Sposoby weryfikacji informacji oraz bezpieczeństwo wizerunku i ochrona danych osobowych


w Internecie.

Nota


Materiał powstał w ramach realizacji projektu „e-kompetencje bez barier” dofinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych oś priorytetowa III. Cyfrowe kompetencje społeczeństwa
Internet źródłem wiedzy.
Internet może być idealnym źródłem wiedzy jeżeli potrafi się go odpowiednio wykorzystać. Należy jednak pamiętać, że jest on w dużej mierze współtworzony przez użytkowników i informacje w nim zawarte mogą zawierać błędy. Ważne jest aby mieć świadomość, że wiedzę tą powinno się jeszcze weryfikować – nieważne czy wystarczy tylko logiczne przeanalizowanie tematu czy porównanie z innymi źródłami.
Wyszukiwarki
Wyszukiwarka to podstawowe narzędzie do wyszukiwania informacji, która realizuje je na podstawie słów kluczowych podanych przez użytkownika. Do najpopularniejszych należą m.in. www.google.pl , www.bing.pl , www.duckduckgo.com . Umożliwiają one odnajdywanie interesujących nas informacji na forach, blogach, encyklopediach, porównywarkach, kanałach wideo, portalach społecznościowych, stronach konkretnych firm, itp.. Aby z niej skorzystać, po przejściu na stronę wyszukiwarki, należy wpisać frazę która nas interesuje np. „porównywarka oc”. Dodatkowo już podczas wpisywania tekstu przeglądarka może przedstawiać nam najpopularniejsze wyszukiwane hasła w celu ułatwienia pracy.

Zdj. 1. Wyszukiwanie w wyszukiwarce Google.  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17


©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna