Doktor g – lekarz sądowy



Pobieranie 72,08 Kb.
Data21.01.2018
Rozmiar72,08 Kb.



Wkrocz do mrocznego świata medycyny sądowej i odkryj największe tajemnice ludzkich śmierci!

Doktor G – lekarz sądowy

(ang. Dr G: Medical Examiner 4)
Premiera: poniedziałek, 8 marca, godz. 21:30 na kanale Discovery World

Emisja kolejnych odcinków: poniedziałki, godz. 21:30



Opisy odcinków:

Odcinek 1: Pod nożem

(ang.: Under the Knife)

Emisja: poniedziałek, 8 marca, godz. 21:30
W pierwszym odcinku nowej serii dr Jan Garavaglia – znana jako dr G – stanie przez trudnym zadaniem wyjaśnienia tajemniczych okoliczności śmierci trójki osób. Ciało pierwszej z ofiar policja odnajdzie zmasakrowane w lesie. Brat zmarłego będzie przekonany, że za zabójstwo mężczyzny odpowiedzialna jest jego mściwą, była żona. Czy podejrzenia te okażą się słuszne? Dr G będzie badać też ciało kobiety zmarłej po operacji, która miała pomóc jej schudnąć. Mimo że zabieg uznano za udany, po zażyciu leków przeciwbólowych pacjentka nagle zmarła. Czy wina leży po stronie lekarzy? Oprócz odpowiedzi na te pytania, w odcinku dowiemy się także, co stało za tajemniczą śmiercią mężczyzny znalezionego na szlaku przez turystę.

Odcinek 2: Tragiczne spotkanie

(ang.: Deadly Encounter)

Emisja: poniedziałek, 15 marca, godz. 21:30
Pracownik jednego z hoteli budzi się na chodniku z poważnie poranioną twarzą. Mężczyzna nic nie pamięta i nie ma pojęcia kto stoi za napadem. Z początku wydaje się, że rany nie są aż tak groźne jednak z każdym dniem mężczyzna coraz bardziej podupada na zdrowiu i w końcu, cztery tygodnie po zdarzeniu, umiera. Policja rozpoczyna śledztwo w sprawie o zabójstwo, podczas którego zwraca się z prośbą o pomoc do dr G. W dalszej części programu kolejna bohaterka odcinka znajdzie swojego 42-letniego męża martwego łóżku. Kobieta obawia się, że przyczyną jego śmierci mogło być przedawkowanie leków przeciwbólowych. Po zbadaniu ciała dr G postara się odpowiedzieć na pytanie czy w tym wypadku doszło do samobójstwa, czy też nagły zgon mężczyzny spowodowany był zupełnie czymś innym.
Odcinek 3: Nieprawdopodobni podejrzani

(ang.: Unlikely Suspects)

Emisja: poniedziałek, 22 marca, godz. 21:30
Pewien mężczyzna nie pojawia się w pracy przez niemal tydzień. Gdy jego zaniepokojony przyjaciel odwiedza go w domu okazuje się, że ten leży bez życia na podłodze sypialni. Członkowie rodziny zmarłego są zszokowani i nie mają pojęcia, co mogło spowodować tak nagłą śmierć chłopaka. Proszą o pomoc dr G licząc na to, że pomoże im poznać okoliczności i przyczynę tragedii. W dalszej części programu poznamy także historię rannego mężczyzny, który, mimo natychmiastowej pomocy uzyskanej w pogotowiu ratunkowym, po kilku godzinach nagle zmarł.


Odcinek 4: Znamiona śmierci

(ang.: Degrees of Death)

Emisja: poniedziałek, 29 marca, godz. 21:30
Podczas spaceru z psem na jednym z osiedli spokojnego miasteczka St. Cloud na Florydzie, pewna kobieta spotyka dobrze znanego w okolicy bezdomnego. Okazuje się, że mężczyzna nie żyje. Wszyscy zakładają, że przyczyną jego śmierci był wypadek spowodowany po pijanemu. Z tezą tą nie zgadza się jednak dr G, która podejrzewa, że mężczyzna został zamordowany. Czy i tym razem intuicja nie zawiedzie pani doktor? W odcinku poznamy także historię pracownika budowy, który w parę minut po gwałtownych zawrotach głowy stracił przytomność i umarł. Mimo braku jakichkolwiek wskazówek, dr G będzie musiała ustalić, dlaczego mężczyzna zmarł tak nagle.
Odcinek 5: Strach przed najgorszym

(ang.: Fearing the Worst)

Emisja: poniedziałek, 5 kwietnia, godz. 21:30
Cierpiąca na cukrzycę kobieta, w kilka dni po zabiegu usunięcia zęba zaczyna źle się czuć. Jej siostra przypuszcza, że gorsze samopoczucie bezpośrednio związane jest z chorobą, dlatego robi kobiecie zastrzyk z insuliny. Z nieznanej jednak przyczyny stan chorej zaczyna się gwałtownie pogarszać i w końcu kobieta umiera. Analiza dr G ma wykazać, czy podając chorej insulinę nie popełniono błędu. W dalszej części programu poznamy historię kobiety zmarłej w trakcie snu. Pewnego wieczoru, z powodu zmęczenia kobieta wcześniej niż zwykle położyła się spać. Następnego ranka, nieświadomy niczego wnuk postanowił obudzić wyjątkowo długo śpiącą babcię. Ku swemu zaskoczeniu odkrył jednak, że kobieta nie oddycha. Dr G postanowi dowiedzieć się, co tak naprawdę było przyczyną tej tajemniczej śmieci.


Odcinek 6: Okrutne zamiary

(ang.: Cruel Intentions)

Emisja: poniedziałek, 12 kwietnia, godz. 21:30
Śmierć trzyletniego chłopca, który przestaje oddychać po podaniu mu przez matkę leku na ból brzucha, stanowi przedmiot kolejnego dochodzenia dr Jan Garavaglia. Przypadek ten staje się jednym z najbardziej zagadkowych w historii jej pracy. W dalszej części programu dr G analizuje kolejny przypadek – młody mężczyzna nagle traci przytomność. Gdy przyjeżdża pogotowie, okazuje się, że u chłopaka nie można wyczuć tętna. Mężczyzna zostaje natychmiast odwieziony do szpitala, jednak zapada w śpiączkę i po kliku godzinach umiera. Dr G próbuje zbadać tę nietypową sprawę.

Odcinek 7: Jeden zły ruch

(ang.: One False Move)

Emisja: poniedziałek, 19 kwietnia, godz. 21:30
Mężczyzna spacerujący po lesie dostrzega ciało nieboszczyka. Natychmiast dzwoni na policję, która po przyjeździe stwierdza, że ofiara została postrzelona w tył głowy. Dr G musi szybko dostarczyć śledczym niezbędnych informacji w tej sprawie, bowiem groźny morderca wciąż pozostaje na wolności i w każdej chwili może dojść do nowego zabójstwa. Kolejny bohater siódmego odcinka, świeżo upieczony absolwent przyłącza się do grupy znajomych, by wspólnie z nimi bawić się w miejscowym barze na całonocnej zabawie. Następnego popołudnia przyjaciele znajdują go martwego w łóżku. Zrozpaczona matka zwraca się do dr G z prośbą o pomoc i wyjaśnienie tej tajemniczej śmierci.
Odcinek 8: Tajemnicze życie

(ang.: Secret Lives)

Emisja: poniedziałek, 26 kwietnia, godz. 21:30
Babcia przez kilka dni bezskutecznie próbuje dodzwonić się do swojej wnuczki. Zaniepokojona postanawia udać się do jej domu. Tuż po wejściu do mieszkania kobieta wpada w panikę, bowiem widzi wnuczkę leżącą nieprzytomnie na podłodze. Na ratunek jest już jednak za późno i pogotowie stwierdza zgon dziewczyny. W trakcie badania przeprowadzonego przez dr Garavaglia okazuje się, że zmarła nie stroniła od alkoholu i narkotyków. Czy to one winne były jej śmierci? W programie poznamy także historię mężczyzny, który znalazł swojego brata martwego w łóżku z dziewczyną – też już nieżyjącą. Po dokonaniu oględzin okazuje się, że oboje mieli po jednej ranie postrzałowej głowy, zaś pomiędzy ciałami ukryty był pistolet. Czy para postanowiła wspólnie odebrać sobie życie, czy za ich śmiercią stoi ktoś inny – poznanie prawdy stanie się kolejnym zadaniem dr G.
Odcinek 9: Śmiertelne remedium

(ang.: Deadly Remedies)

Emisja: poniedziałek, 3 maja, godz. 21:30
Kiedy rodzice idą obudzić syna do szkoły, znajdują go nieżywego na podłodze w pokoju. Chociaż sami wzywają policję, w miarę rozwoju śledztwa stają się głównymi podejrzanymi. Dr G i jej zespół będą musieli wyjaśnić czy śmierci dziecka rzeczywiście winni są jego rodzice, czy stał za nią ktoś trzeci. W programie poznamy także niesamowitą historię dziewczynki zmarłej w wyniku porażenia prądem przez piorun, który uderzył w jej parasolkę. Rodzice dziewczynki podejmą odważną decyzję o przekazaniu jej organów innym, ciężko rannym dzieciom. Widzowie będą mieli okazję przyjrzeć się mniej znanej stronie pracy dr G, w której tym razem nie bada ona ciała zmarłych, ale ratuje życie innym.
Odcinek 10: Złudne wrażenia

(ang.: False Impressions)

Emisja: poniedziałek, 10 maja, godz. 21:30
Ciało zaginionego mężczyzny zostaje odnalezione na bagnach. Śledczym wydaje się oczywiste, że padł on ofiarą morderstwa, jednak muszą zebrać dowody, aby potwierdzić winę głównego podejrzanego. W tym celu proszą o pomoc dr G, która szybko dochodzi do wniosku, że wstępny trop policji jest fałszywy. Kolejna historia dotyczy pieszego, który po potrąceniu przez samochód zapada w śpiączkę i po krótkim czasie umiera. Tym razem dr G nie będzie miała do dyspozycji żadnych informacji na temat zmarłego oraz jego rodziny, co jeszcze bardziej utrudni jej poznanie prawdziwych okoliczności i przyczyny jego śmierci.
Odcinek 11: Ukryte niebezpieczeństwa

(ang.: Hidden Hazards)

Emisja: poniedziałek, 17 maja, godz. 21:30
Córka spędzająca weekend u ojca, chce zrobić mu niespodziankę i przynieść śniadanie do łóżka. Gdy idzie obudzić ojca okazuje się jednak, że ten nie żyje. Informacje na temat przeszłości mężczyzny są bardzo skąpe, a śledztwo dodatkowo utrudnia fakt, że zarówno dziewczynka jak i jej matka bardzo słabo mówią po angielsku. Kolejna historia dotyczy mężczyzny skarżącego się na ból kolana. Po opuszczeniu zabawy postawania wrócić do domu. Następnego ranka jego brat znajduje go martwego. Czy przyczyną śmierci mężczyzny była trwająca od wielu miesięcy depresja, czy też padł on ofiarą brutalnego morderstwa?
Odcinek 12: Przekroczyć granicę

(ang.: Crossing the Line)

Emisja: poniedziałek, 24 maja, godz. 21:30
Historia przedstawiona w kolejnym odcinku opowiada o nauczycielu, który zmarł podczas popołudniowej drzemki. Szukając odpowiedzi na pytanie o przyczynę tej tajemniczej śmierci, dr G będzie musiała połączyć ze sobą zaskakujące i pozornie mało związane ze sprawą fakty. W dalszej części programu poznamy także historię kobiety, którą syn zastał martwą na podłodze jej domu. Zrozpaczony chłopak zwraca się do dr G. z prośbą o pomoc – czy lekarka zdoła mu pomóc?
Odcinek 13: Konspiracyjne ostrzeżenia

(ang.: Whispered Warnings)

Emisja: poniedziałek, 31 maja, godz. 21:30
Kelner jednej z restauracji właśnie kończy swoją zmianę, kiedy nagle zaczyna źle się czuć. Zbyt słaby do prowadzenia samochodu, mężczyzna prosi swoją dziewczynę, by odebrała go z pracy. Gdy zmierza do jej samochodu, nagle upada na ziemię i umiera. Choć z zewnątrz mężczyzna przypominał okaz zdrowia, dr G odkrywa, że wewnątrz jego organizm nie wyglądał już tak dobrze. W dalszej części programu poznamy kobietę, która obawia się o zdrowie swojej, nie odbierającej od dłuższego czasu telefonów, ciotki. Dzięki pomocy sąsiadki kobieta odkrywa, że jej ciotka nie żyje. Początkowo dr G podejrzewa nieszczęśliwy wypadek, jednak wkrótce natrafia na trop, który świadczy o udziale w zbrodni osoby trzeciej.
Odcinek 14

Emisja: poniedziałek, 7 czerwca, godz. 21:30
Dwudziestodziewięciolatek je obiad z przyjaciółmi. Pozornie nieszkodliwa kanapka rybna okazuje się być przyczyną poważnej niestrawności, która ostatecznie kończy się dla chłopaka śmiercią. Zarówno dr G jak i rodzina zmarłego obawiają się, że mógł on umrzeć na skutek niezwykle rzadkiego i bardzo groźnego zatrucia pokarmowego. Czy sekcja zwłok potwierdzi te przypuszczenia? W kolejnej części programu poruszona zostanie historia kobiety, która wracając z pracy padła ofiarą wypadku samochodowego. Ranna kobieta umiera w drodze do szpitala, a dr G musi przeprowadzić sekcje zwłok wszystkich, pozostałych ofiar wypadku.

Odcinek 15

Emisja: poniedziałek, 14 czerwca, godz. 21:30

Kiedy rodzice znajdują swojego czteromiesięcznego synka nieprzytomnego w kołysce, z rozpaczą wiozą go do pobliskiego szpitala, jednak okazuje się, że na pomoc jest już za późno. Załamani rodzice zwracają się po pomoc do dr G. Niepełnosprawna mieszkanka domu opieki zostaje przewieziona do szpitala, po tym jak nagle zaczyna się bardzo źle czuć. Lekarz z ostrego dyżuru stwierdza u niej łagodną postać zapalenia oskrzeli i wysyła z powrotem do domu. Następnego dnia kobieta doznaje kolejnego ataku, po czym traci przytomność i w ciągu kilku minut umiera. Dr G zastanawia się czy śmierć kobiety była tragicznym skutkiem źle postawionej diagnozy lekarskiej, czy też spowodowało ją coś o wiele poważniejszego.



Odcinek 16

Emisja: poniedziałek, 21 czerwca, godz. 21:30

Mama czteromiesięcznych bliźniąt zauważa, że jedno z nich nie oddycha. Dr G musi stwierdzić, co było przyczyną tej nagłej śmierci pozornie zdrowego dziecka. Kolejna historia zaprezentowana w programie dotyczyć będzie mężczyzny – ojca dwójki dzieci, który z niewyjaśnionych przyczyn zmarł, opiekując się dziećmi pod nieobecność żony.



Discovery World

Kanał Discovery World powstał na bazie Discovery Civilisation. Różnorodna i pełna fascynujących treści oferta stacji, oparta jest na szerokiej gamie filmów dokumentalnych, które w ciekawy i dogłębny sposób przedstawiają różnorodne historie o otaczającym nas świecie. Dzięki tym programom, widzowie dowiedzą się więcej o rzeczywistości, w jakiej żyją i poznają fakty, które wpływają na jej aktualny kształt. Discovery World zabiera widzów w emocjonującą podróż po najważniejszych wydarzeniach w dziejach ludzkości. Angażuje, fascynuje i otwiera przed widzami świat, pokazując go z różnych perspektyw, z uwzględnieniem różnorodnych punktów widzenia. Stacja nadaje 24 godziny na dobę. Wśród najpopularniejszych programów znaleźć można m.in. takie produkcje jak Historia oręża, Doktor G - lekarz sądowy, Z akt FBI, Monarchie królewskie czy Godzina Zero



©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna