Czujka, automatyczne urządzenie ostrzegające, czułe na zmiany ściśle określonych parametrów w jego bezpośrednim otoczeniu I saPobieranie 3,55 Mb.
Strona1/7
Data21.06.2018
Rozmiar3,55 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7

Ćw. 2. Programowanie centrali z szyfratora
System Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWN)

sprzet.gif

System sygnalizacji włamania i napadu jest instalacją służącą do wykrywania i sygnalizowania obecności, wejścia lub próby wejścia osoby nieuprawnionej do obiektu lub obszaru, który jest przez ten system nadzorowany. Celem nadrzędnym systemu jest jak najwcześniejsze wykrycie zagrożenia i umożliwienie użycia właściwych środków w celu uniknięcia lub minimalizacji strat [1]. Jego zadaniem jest ochrona mienia przed wandalizmem, kradzieżą, włamaniem i sabotażem. Powinien on również umożliwiać zasygnalizowanie zagrożenia życia osoby będącej świadkiem napadu czy aktu terroru. System powinien obejmować cały budynek, ze szczególnym uwzględnieniem pomieszczeń szczególnego znaczenia (centralna dyspozytornia, serwerownie itp.). Dodatkowo system powinien być podłączony do stacji monitorowania alarmów, firmy realizującej fizyczną ochronę mienia.

Ogólnie systemy sygnalizacji włamania i napadu możemy podzielić na: przewodowe (wszystkie elementy systemu połączone są za pomocą kabli) oraz bezprzewodowe (urządzenia składowe komunikują się z centralą drogą radiową).W skład systemu sygnalizacji włamania i napadu wchodzą między innymi:

Czujki.


Przyciski napadowe.

Sygnalizatory alarmowe.Centrale alarmowe.Elementem decydującym o jakości technicznej i funkcjonalnej systemu jest centrala alarmowa, której konstrukcja, wyposażenie techniczne i sposób programowania transmisji danych oraz możliwości rozbudowy i współpracy z urządzeniami i pracy w zintegrowanej sieci alarmowania, decydują o nowocześności i możliwościach techniczno-organizacyjnych całego systemu alarmowego.

Wymagania wobec central zawarto w normie PN-E-08390-3:1998.


Wymiana informacji w systemie odbywa się przy pomocy linii i magistrali.

Orbit-Pro

Przykład systemu nadającego się do wszelkiego typu instalacji: domowych, biurowych i przemysłowych. Obsługuje małe jak i duże systemy alarmowe. Z centralą Orbit-Pro mogą współpracować wszelkiego typu czujki i urządzenia.

  1   2   3   4   5   6   7


©operacji.org 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna