Cybernetyka Publikacje ForumPobieranie 109,67 Kb.
Strona1/2
Data01.03.2019
Rozmiar109,67 Kb.
  1   2


ZROZUMIENIE UMOŻLIWIA ZASTĄPIENIE NIERACJONALNYCH DZIAŁAŃ LUB BEZRADNOŚCI PRZEZ DZIAŁANIA RACJONALNE
 Cybernetyka

Publikacje

Forum

Kontakty

Marzeniem Mariana Mazura było, aby Jego teoria "trafiła pod strzechy". Do ziszczenia tego marzenia droga jeszcze daleka, ale to nie powód, by nie propagować jej na wszelkie możliwe sposoby.

Moje szczęście we współpracy z Marianem Mazurem polegało i na tym, iż to mnie właśnie powierzył materiały, które nie były publikowane nigdzie - zobowiązując mnie do ich publikacji w najbardziej odpowiednim momencie. Chodzi tu szczególnie o materiały z pierwszej wersji CTC (cybernetycznej teorii charakteru), która nigdy nie ujrzała światła dziennego, a o jej istnieniu w miejscu innym, niż wydawnictwo, wiedziało niewiele osób. Wydawnictwo wprawdzie nie wydało całości, ale Marianowi Mazurowi pozostał ostatni egzemplarz maszynopisu.

Obecny moment uznałem za odpowiedni także dlatego, że problematyką zainteresowana jest NASA. Nie mogę więc pozwolić, aby ktokolwiek miał wątpliwości, kto jest autorem teorii i szczegółowych rozstrzygnięć. Moja rola ogranicza się tutaj akurat do adjustacji tekstu. Sądzę, że wielu czytelników nie będzie zaskoczonych tym, że Mazur opisał i tę kwestię.

Marek A. Jędrecki

  1   2


©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna