Bitwa na głosy druga edycjaPobieranie 190,27 Kb.
Strona1/3
Data26.02.2018
Rozmiar190,27 Kb.
  1   2   3NOWOŚCI TVP2

BITWA NA GŁOSY – druga edycja

od 3 marca 2012 r. , godz. 20.05

Trwają przygotowania do drugiej edycji, ekscytującego, muzycznego widowiska na żywo – „Bitwa na głosy”. Do pojedynku staną wraz ze swoimi zespołami gwiazdy polskiej estrady: Edyta Górniak (Opole), Natalia Kukulska (Warszawa), Monika Kuszyńska (Łódź), Siostry Natalia i Paulina Przybysz (Warszawa), Janusz Panasewicz (Olecko), Ryszard Rynkowski (Elbląg), Mezo (Poznań), Kamil Bednarek (Brzeg).

Najciekawsze osobowości sceny muzycznej w Polsce poprowadzą do zwycięstwa talenty wokalne ze swoich rodzinnych stron. Widzów czekają wielkie emocje i zacięta rywalizacja pomiędzy największymi polskimi głosami i ich zespołami.

„Bitwa na Głosy” to przede wszystkim rozrywka na najwyższym poziomie – spektakularne widowisko muzyczne z zaskakującymi i oryginalnymi wykonaniami polskich i światowych przebojów, pod wodzą znamienitych gwiazd.

„Bitwa na Głosy” to także rozrywka z misyjnym przesłaniem, budująca mocne poczucie tożsamości regionalnej i etos wspólnego tworzenia, pasji i pracy w grupie. Niesie wyłącznie pozytywne wartości. Największe osobowości polskiej muzyki rozrywkowej tworzą zgrane zespoły, przekazują im swoją wiedzę i doświadczenie, dają wsparcie i energię tak potrzebną we wspólnej pracy. Gwiazdy nie walczą o rozgłos i nagrody dla siebie, łączy ich z zespołem wspólny charytatywny cel – walczą o nagrodę, którą przeznaczą na wybrany cel w swojej miejscowości.

Osiem Gwiazd powraca do swoich rodzinnych miejscowości, by znaleźć ciekawych
i utalentowanych członków zespołu wokalnego. Po skompletowaniu gwiazdorskich grup, czas na ciężką pracę i kompleksowe przygotowania do profesjonalnych występów! Członkowie zespołów przejdą intensywny kurs śpiewania oraz będą mieli niepowtarzalną okazję pracować ze sztabem specjalistów nad swoimi wokalnymi umiejętnościami, scenicznym wizerunkiem, poruszającą interpretacją oraz choreografią.

Od 3 marca br. w spektakularnych programach na żywo gwiazdy wraz ze swoimi podopiecznymi staną do walki. Podczas ekscytującego muzycznego show wykonają największe  światowe i polskie evergreeny oraz najnowsze hity.

„Bitwę na Głosy” będzie śledzić i komentować trzech ekspertów, cenione osobowości medialne oraz publiczność przed telewizorami. To właśnie widzowie zdecydują, która drużyna jest najlepsza. W każdym odcinku jeden z zespołów zostanie wyeliminowany z gry w drodze sms-owego głosowania widzów. W ekscytującym odcinku finałowym, dwie ekipy pod wodzą gwiazd zmierzą się ze sobą, walcząc o nagrodę główną, jaką jest niezwykły prezent przeznaczony dla mieszkańców miejscowości, z której pochodzi zwycięzca.

Wyróżnikiem II edycji jest 11. odcinek, w którym wystąpi zwycięski zespół.JA TO MAM SZCZĘŚCIE

od 7 marca 2012 r., godz. 20.40

Reżyseria. Sylwester Jakimow

Występują: Kinga Preis, Jacek Braciak, Antek Królikowski, Ewa Kasprzyk, Anna Seniuk, Tomasz Karolak, Przemysław Sadowski.

„Ja to mam szczęście" to ciepła, komediowa opowieść o wyjątkowej rodzinie, w której każdy z partnerów ma dziecko z poprzedniego małżeństwa. Mimo wcześniejszych niepowodzeń życiowych Joanna i Jacek stworzyli nowy, silny związek. A trzecie dziecko jest owocem ich miłości.

Joanna Polak (Kinga Preis) jest kobietą po przejściach. Pracuje na dwóch etatach – pielęgniarki i matki. Za cel życia stawia sobie uszczęśliwianie otaczających ją ludzi. Byłego męża traktowała bardziej jak brata i po 10 latach nudnego małżeństwa rozwiodła się.

Jerzy (Jacek Braciak) to facet doświadczony. Z poprzedniego związku ma syna Marcina.

Wszystkie możliwe błędy popełnił w poprzednim związku i wyciągnął wnioski. Twardy, ale nie ma w sobie nic z macho. Nie wie czym są kompleksy. Na pierwszy rzut oka niepozorny, w rzeczywistości bystry, odważny i konsekwentny. Jerzy to idealny drugi mąż, w którym Joanna odnalazła partnera i ojca dla swoich dzieci.

Serial pokazuje, jakie wyzwania stawia życie przed dzisiejszą „sklejoną” rodziną. Chwilowe nieporozumienia, kłótnie o błahostki i o sprawy fundamentalne przeplatają się ze wzruszającymi momentami ciepła, miłości i zrozumienia.

Reżyserem serialu jest Sylwester Jakimow znany z nowoczesnego sposobu opowiadania i odwagi w ukazywaniu otaczającej nas rzeczywistości. „Ja to mam szczęście” to serial komediowy, który na wiosnę zastąpi „Rodzinkę.pl”.

AIDA

od 4 marca 2012, godz. 21.10

Reżyseria: Xawery Żuławski

Występują: Sonia Bohosiewicz, Iwona Bielska, Jakub Wróblewski, Michał Zieliński, Tomasz Sapryk, Katarzyna Kwiatkowska, Sebastian Konrad, Jan Rotowski

„Aida” jest serialem oryginalnym, wyjątkowym, „z pazurem”. To współczesna, ironiczna i prześmiewcza opowieść, której akcja toczy się na przedmieściach jednego z naszych miast. Do mieszkania, którego połowę zapisał jej niedawno zmarły ojciec, wprowadza się tytułowa Aida (Sonia Bohosiewicz). Doskonale wie, że życie nie jest usłane różami, ale w każdej sytuacji potrafi dostrzec coś pozytywnego. Przecież szczęście jest tuż, tuż, za rogiem, tylko nie wolno go przegapić.

Aida nie ma trzydziestu lat, nie pracuje w agencji reklamowej… Jest za to matką dwójki niesfornych dzieci, wychowuje je sama i robi wszystko, aby utrzymać swoją rodzinę „na powierzchni”. Nie jest łatwo - zarówno syn Remik (Jakub Wróblewski), jak i córka Aneta (Maja Bohosiewicz), każdego dnia pakują się w nowe kłopoty i sprawdzają, jak daleko sięga cierpliwość ich rodzicielki. Całą trójkę poznajemy, kiedy wprowadzają się do matki Aidy – Kaliny (Iwona Bielska). Aida będzie „drzeć koty” ze swoją matką, która bynajmniej nie jest typem kochanej babuni, za to niezrealizowaną artystką, obwiniającą o wszelkie niepowodzenia córkę. Konflikt obu pań bardzo podgrzewa atmosferę w domu i doprowadza do wielu komicznych sytuacji.

Reszta bohaterów to mieszkańcy kamienicy, do której powraca po latach Aida. Tworzą oni kolorową, pełną dobrej energii i bardzo zżytą ze sobą prawdziwą „osiedlową rodzinę”. Potrafią doprowadzić się nawzajem do szału, ale wiedzą, że w prawdziwych kłopotach mogą na siebie liczyć.

Na tym samym piętrze co Aida mieszka jej przyjaciółka Paula (Katarzyna Kwiatkowska. Już przy pierwszym spotkaniu dochodzi do nieporozumienia. Paula w uniformie pielęgniarki wcale... nie jest pielęgniarką. Paula nie wie, jak przyznać się Aidzie, że jej zawód jest jednym z „najstarszych na świecie”.

Wspólnie z Kaliną, mieszka Antek (Michał Zieliński), brat Aidy. Typowy nieudacznik


i maminsynek, wieczny bezrobotny. Mimo trzydziestki na karku nadal na utrzymaniu mamusi, z milionem pomysłów na to, jak w minutę zdobyć pracę i sławę. Stara się prześlizgnąć przez życie tak, aby się zbytnio nie namęczyć, ale zawsze ma wielkie plany na przyszłość. Największym marzeniem Antka jest zdobycie Pauli nieczułej na jego zaloty.

Na parterze kamienicy znajduje się bar „Nora Czaka”. Jego właściciel Zibi (Tomasz Sapryk) to „lokalny biznesmen”, a raczej typowy cwaniak. Energiczny i obcesowy, jeżeli przestrzega zasad, to własnych.

I jeszcze właściciel sklepu, Seba (Sebastian Konrad), który nie pogodził się ze zdradą żony. A to, że od dawna nie są razem, nie ma żadnego znaczenia. Seba jest przeciwieństwem Zibiego – to poczciwy, dobry i łagodny mężczyzna. Jego przyjaźń z Zibim jest zagadką dla postronnych obserwatorów, a różnica w postrzeganiu świata przez obu panów to źródło niekończących się awantur .

Codzienne perypetie bohaterów „Aidy” mogą się wydawać absurdalne i wręcz przerysowane, ale tak naprawdę, każdy może dostrzec w nich odbicie własnych spraw, ukazanych z lekkim przymrużeniem oka i sporą dawką humoru.

Producentem wykonawczym jest STI Studio Filmowe. Serial wyprodukowała Agencja Filmowa TVP S.A.

Odcinek 1

Historia rozpoczyna się na pogrzebie ojca Aidy. Kobieta dowiaduje się, że zmarły ojciec zapisał jej w testamencie swoją połowę mieszkania. Aida po kilkunastu latach wraca do dzielnicy, gdzie się wychowała i dorastała. Mieszkanie w niewielkiej kamienicy na przedmieściu miasta zamieszkają wspólnie: Kalina - matka Aidy, jej brat Antek oraz dzieci Remik i Aneta. To, co na początku wydaje się wielkim szczęściem, staje się źródłem poważnego konfliktu z matką, właścicielką drugiej części mieszkania.

Odcinek 2

Rodzina Aidy staje przed faktem braku pieniędzy na życie. Aida stawia na forum rodzinnym sprawę kłopotów i wypomina bratu, że ten, jako jedyny dorosły, nie pomaga w utrzymaniu rodziny. Antek, gnębiony wyrzutami sumienia, chce pomóc rodzinie w wyjściu z kryzysu i wpada na pomysł zatrudnienia się w barze Zibiego, na stanowisku „barmanki”.

Odcinek 3

Kalina jest coraz bardziej zrozpaczona swoimi nowymi lokatorami. Nieustanne konflikty z córką i resztą rodziny doprowadzają do ciągłych awantur. Kalina odwiedza bar Zibiego i nieoczekiwanie poznaje szarmanckiego Ukraińca, który wykazuje ponadprzeciętne zainteresowanie starszą panią, jakże podobną do znanej aktorki.

Eksplikacja reżysera:

„...Ten projekt po prostu mi się podoba, więc mam nadzieję, że nie będę jedyny. Scenariusze są bardzo komediowe z latynoskim temperamentem. Jeżeli dodamy do tego zestaw aktorski, to rzeczywiście zrobiliśmy projekt komediowy od a do z. Dla mnie jako reżysera jest bardzo interesującym budowanie nastroju komediowego, szukanie zabawnych możliwości i zestawień. Przede wszystkim jednak komedia musi być wiarygodna...Siłą tego projektu jest dialog między postaciami. Dialog, który prowadzi do zaskakujących rozwiązań akcji. Każdy odcinek to zamknięta historia. Myślę, że jest to doskonały serial dla całej rodziny, wnoszący uśmiech i relaks do naszych domów.”

Xawery Żuławski


www.aida.tvp.pl


www.facebook.com/AidaTVP

REPORTER POLSKI - nowy początek telewizyjnej szkoły reportażu

od 5 marca 2012 r., codziennie o godz. 18.45

Zespół redakcyjny: Teresa Torańska, Jacek Snopkiewicz. Monika Sieradzka, Grzegorz Siedlecki.

Program przygotowany przez doświadczonych reporterów i dociekliwe młode wilki. To program o Polsce bez retuszu, o prawdziwych losach i życiowych problemach. Sceny z życia współczesnego Polaka zaskoczą i wzruszą.

Dla widzów drzwi otwarte do redakcji – zwierzenia i opowieści przed kamerą.

Na stronie internetowej kulisy pracy reporterów, tematy, korespondencje.PYTANIE NA ŚNIADANIE

od 3 marca 2012 r. również w soboty, godz. 8.30-10.30

Sobotnią odsłonę programu „Pytanie na Śniadanie” TVP2 adresuje do widza, który szuka ważnych inspiracji dla siebie i rodziny, aby ciekawiej, mądrzej, bardziej pogodnie i świadomie żyć. Wśród nich: najciekawsze wydarzenia kulturalne, twórcze sposoby na spędzenie czasu, kuchnia, łączenia na żywo z Polski i ze świata. Wielkie gwiazdy i ich szczere wyznania, najwybitniejsi eksperci i społecznie ważne tematy rozmów. Widz dowie się, co zasługuje na uwagę w mijającym i nadchodzącym tygodniu, co nowego słychać w show-biznesie, co gwiazdy robią po godzinach i co na weekend proponuje Dwójka. „Pytanie” pokaże najciekawsze zjawiska nauki, przyrody i obyczaju. Najnowsze trendy w kulturze i sztuce życia. Zaproponuje aktywności, które zainteresują całą rodzinę. Będzie zabawnie, interaktywnie i bliżej widzów. O wyjątkowości soboty świadczy też organizowana przez „Pytanie” akcja, dzięki której spełniamy marzenia widzów. Program zyska nowych prowadzących. Gospodarzami tego wydania będą: Hubert Urbański i jego partnerka, której nazwiska jeszcze nie zdradzamy. Jedno jest pewne. Sobotnie wydanie Pytania na Śniadanie to najlepszy sposób na rozpoczęcie weekendu!CYKLE FILMOWE DWÓJKI

KOCHAM KINO

czwartki, godz. 21.45

Kocham kino jest czołowym i jednocześnie najbardziej prestiżowym pasmem filmowym Dwójki, nadawanym od jesieni 2011 r. w czwartki o godz. 21.45. W ofercie filmowej znajdują się głównie nowe produkcje przeznaczone dla widzów zainteresowanych ambitnym kinem światowym i nowatorskimi obrazami o wysokich walorach artystycznych. Jest tam również miejsce dla atrakcyjnych filmów adresowanych do szerszej widowni. Prezentuje dzieła kina światowego, filmy obsypane nagrodami na najważniejszych festiwalach filmowych (Cannes, Berlin, Wenecja), a także uhonorowane Oscarami, bądź Złotymi Globami. Widzowie mogą tam obejrzeć dzieła tak wybitnych reżyserów, jak Pedro Almodovar, Aleksiej Bałabanow, Woody Allen, Wojciech Smarzowski czy Milos Forman, a dodatkowym magnesem przyciągającym przed ekrany jest często gwiazdorska obsada – Natalie Portman, Penelope Cruz, Russell Crowe, Uma Thurman, Johnny Depp, Juliette Binoche, Tommy Lee Jones, Gerard Depardieu, Tom Hanks czy Christian Bale, by wymienić tylko część „najgorętszych” nazwisk.

Repertuar:

ZA WSZELKĄ CENĘ

1 marca 2012 r.

reż.: Clint Eastwood, wyst. Hilary Swank, Clint Eastwood, Morgan Freeman

Cztery Oscary w 2005 r. (najlepszy film, aktorka pierwszoplanowa, aktor drugoplanowy, reżyser), dwa Złote Globy (najlepsza aktorka i najlepszy reżyser) oraz wiele innych nagród.

(Frankie Dunn (Clint Eastwood), niemłody już trener boksu, jest samotnikiem, stroniącym od bliższych kontaktów z otoczeniem. Sytuacja ulega zmianie, gdy podejmuje się opieki nad utalentowaną młodą zawodniczką Maggie Fitzgerald (Hilary Swank), której największym problemem jest brak wiary w siebie.DOM ZŁY

8 marca 2012 r.

reż. Wojciech Smarzowski, wyst.: Arkadiusz Jakubik, Marian Dziędziel, Bartłomiej Topa, Kinga Preis, Robert Więckiewicz

Nagroda za reżyserię, scenariusz i montaż na FPFF w Gdyni w 2009 roku. Polska Nagroda Filmowa Orzeł w kategorii najlepszy reżyser, najlepsze zdjęcia, najlepszy montaż, Nagoda Publiczności.

Akcja filmu rozgrywa się w surowej bieszczadzkiej scenerii, w zimowy, ponury dzień stanu wojennego. Milicyjna ekipa operacyjno - dochodzeniowa pod dowództwem porucznika Mroza prowadzi wizję lokalną w gospodarstwie Dziabasów. Podejrzany Środoń opowiada historię, która wydarzyła się jesienią 1978 roku, podczas burzliwej, pijackiej nocy. Mroczna, początkowo komiczna, stopniowo coraz bardziej przerażająca historia Środonia oraz Bożeny i Zdzisława Dziabasów, przeplata się ze szwindlami i przekrętami milicjantów, którzy uczestniczą w dochodzeniu.WSZYSCY JESTEŚMY CHRYSTUSAMI

15 marca 2012 r.

reż. Marek Koterski, wyst. Marek Kondrat, Michał Koterski, Andrzej Chyra, Janina Traczykówna, Małgorzata Bogdańska, Tomasz Sapryk, Marcin Dobrociński, Bożena Adamek, Jerzy Bończak, Marian Dziędziel

Adam Miauczyński, były nauczyciel akademicki, kulturoznawca, niepijący już alkoholik, przeżywa chwilę zadumy nad swoim życiem. Robiąc rachunek sumienia, dowiaduje się od syna Sylwestra, że kiedyś życzył mu śmierci i myślał żeby go zabić. Opowieść syna o tym jak bał się wracać do domu i jak wstydził się przed kolegami ojca pijaka uruchamia w Adamie lawinę własnych wspomnień...

VOLVER

22 marca 2012 r.

reż.: Pedro Almodovar, wyk.: Penelope Cruz, Carmen Maura, Lola Duenas, Antonio de la Torre

Raimunda (Penelope Cruz) mieszka w Madrycie z bezrobotnym mężem (Antonio de la Torre) i nastoletnią córką, Paulą (Yohana Cobo). Jej rozwiedziona siostra Sole (Lola Duenas) prowadzi nielegalny zakład fryzjerski, a sąsiadka i przyjaciółka jednocześnie zarabia jako prostytutka. Jedyna krewna Raimundy i Sole, ciotka Paula (Chus Lampreave), mieszka na wsi w regionie La Mancha, z którego pochodzi cała rodzina. Pewnego dnia, po powrocie z pracy, Raimunda odkrywa, że córka zabiła jej męża, gdy ten - będąc pod wpływem alkoholu - usiłował ją wykorzystać. Jakby tego było mało, z La Manchy przychodzi tragiczna wiadomość, że Paula nie żyje.

Złota Palma w Cannes w 2006 r. dla pięciu aktorek grających w tym filmie oraz za scenariusz.ŁADUNEK 200

29 marca 2012 r.

reż.: Aleksiej Bałabanow, wyk.: Agnija Kuzniecowa, Aleksiej Połujan, Aleksandr Simonow

Jest rok 1984, totalitarne imperium dogorywa, u progu stoi już pierestrojka. Ideologie powoli upadają, obwieszczony zostaje koniec historii. Samoloty wojskowe z trumnami (tytułowy ładunek 200) nie omijają nawet tak małych miast jak Leninsk, w którym mieszka młoda dziewczyna bohaterka filmu. Milicjant Żurow zakochuje się w dziewczynie, która jest córką sekretarza partyjnego. Po dyskotece dziewczyna przepada bez wieści. Tego samego wieczoru na peryferiach miasteczka zostaje popełnione okrutne morderstwo. Za winnego zostaje uznany gospodarz domu. Oba śledztwa prowadzone są przez kapitana milicji Żurowa... „Ładunek 200” jest historią opartą na autentycznych wydarzeniach, to szokujący obraz opowiadający o sile systemu i jego wpływie na ludzi. Obraz Bałabanowa należy do tych filmów, obok których nie da się przejść obojętnie. „Ładunek 200” zdobył liczne nagrody na międzynarodowych festiwalach, m.in. w Soczi i Gijon.

HAŃBA

5 kwietnia 2012 r.

reż.: Steve Jacobs, wyk.: John Malkovich, Jessica Haines, Eriq Ebouaney, Scott Cooper

Dramat obyczajowy, ekranizacja powieści nagrodzonego Noblem Johna Maxwella Coetzee'ego. David Lurie, dwukrotnie rozwiedziony pięćdziesięciodwuletni profesor literatury na uniwersytecie w Kapsztadzie, świadomie burzy swój święty spokój. Nawiązuje romans z młodziutką studentką i wkrótce potem, zaskarżony przez nią, traci pracę i szacunek otoczenia. Wizyta u córki Lucy i zmiana trybu życia ujawniają, że nie potrafi znaleźć wspólnego języka z innymi. Nie radzi sobie też z poczuciem winy za tragedię, która spotkała Lucy. W końcu każde z nich będzie musiało znaleźć własny sposób na to, jak żyć z piętnem hańby.

REWERS

12 kwietnia 2012 r.

reż. Borys Lankosz, wyst. Agata Buzek, Krystyna Janda, Anna Polony, Marcin Dorociński, Adam Woronowicz

Obsypana wieloma nagrodami świetna polska czarna komedia. Akcja filmu rozgrywa się w dwóch planach czasowych we wczesnych latach pięćdziesiątych oraz współcześnie. Główną bohaterką jest Sabina (Agata Buzek), „szara myszka", która właśnie przekroczyła trzydziestkę. W jej życiu wyraźnie brakuje mężczyzny. Matka (Krystyna Janda) wie o tym najlepiej, dlatego próbuje za wszelką cenę znaleźć dla swojej córki odpowiedniego kandydata na męża. Całą sytuację kontroluje babcia (Anna Polony), ekscentryczna dama o ciętym języku, przed którą nie uchowa się żadna tajemnica. W przedwojennej kamiennicy pojawiają się kolejni adoratorzy. Żaden z nich nie wzbudza jednak zainteresowania Sabiny. Pewnego dnia, "jak spod ziemi", zjawia się uroczy, inteligentny i diabelsko przystojny Bronisław (Marcin Dorociński). Jego obecność rozpocznie serię zaskakujących zdarzeń, które ujawnią drugą stronę kobiecej natury...

FAŁSZERZE

19 kwietnia 2012 r.

Oscar dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego w 2008 r.

A także: „Labirynt Fauna”, „Jeden dzień w Europie”, „Butelki zwrotne”, Chromofobia”.

30 MINUT MŁODEGO KINA

niedziele, godz. 22.05

30 minut Młodego  Kina to nowy cykl  filmów polskich w TVP2. Składają się na niego filmy z programu „30 minut”, który  powstał w 2005 roku dzięki zaangażowaniu kilku instytucji: SFP, TVP Kultura, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, PISF i Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Młodzi twórcy mieli możliwość zrobienia swojego debiutu fabularnego. Wiele z nich było nagradzanych na całym świecie. W cyklu debiutowali m. in. Borys Lankosz (autor „Rewersu”), Barbara Białowąs (reżyserka „Big love”), Marysia Sadowska, Adrian Panek („Haas”).

Już w marcu zobaczymy:NON - STOP KOLOR             

4 marca 2012 r.

reż. Maria Sadowska, wyst. Anita Jancia-Prokopowicz, Joanna Szczepkowska, Jan Wieczorkowski, Dorota Deląg, Karina kunkiewocz

Główna bohaterka, 30-letnia dziewczyna o przezwisku Muza, budzi się rano pod pomnikiem Chopina w Łazienkach. Nie pamięta skąd się tam wzięła, nie może znaleźć także swojego samochodu, więc jedzie porannym tramwajem do domu na Ursynowie. Pod drzwiami okazuje się, że zgubiła również klucze od mieszkania. Muza rozpoczyna więc długą wędrówkę po Warszawie w ich poszukiwaniu. Film opisuje muzyczne środowisko warszawskiego clubbingu - pokolenie bez rewolucji i kultury kochające muzykę i nieustającą zabawę.

OBCY VI       

11 marca 2012 r.

reż. Borys Lankosz, wyst. Wojciech Klata, Grażyna Juchniewicz, Maria Garbowska, Zofia Perczyńska, Joachim Lamża

Do miasteczka nieoczekiwanie przybywa młody człowiek, którego można by nazwać przeciętnym, gdyby spod czarnego kapelusza nie wystawały mu pięknie zakręcone pejsy. Gość mimowolnie przypomina mieszkańcom świat, który nie istnieje od tak dawna, że wielu z nich ma prawo sądzić, że nie istniał nigdy. Ludzie zwierzają mu się w konfidencji, jakby chcieli oczyścić się ze wspomnień lub zasłyszanych opowieści. Kiedy wyjedzie, miasteczko nie będzie już takie samo jak przedtem…

MOJA NOWA DROGA       

18 marca 2012 r.

reż. Barbara Białowąs, wyst. Roma Gąsiorowska, Michał Sitarski, Dorota Pomykała, Maciej Damięcki, Wojciech Wysocki

Jedno z wielkich miast. Para trzydziestolatków, Piotr i Alina, próbuje realizować swoje marzenia. Ona zarabia w kasynie, aby móc pracować w zawodzie reżysera. W alternatywnej rozgłośni Piotr współorganizuje pomoc dla białoruskiej opozycji. Dzień ich zaręczyn początkowo zapowiada się jako radosne spotkanie dwóch rodzin i dwóch pokoleń, jednak podczas rodzinnej uroczystości wychodzą na jaw sprzeczności postaw i poglądów. Alina i Piotr muszą zdecydować, co w życiu jest dla nich najważniejsze.

POKÓJ SZYBKICH RANDEK      

25 marca 2012 r.

reż. Anna Maliszewska, wyst. Magdalena Czerwińska, Łukasz Simlat, Bogusława Pawelec, Elżbieta Jarosik, Marian Dziędziel

Młode małżeństwo na progu szczęśliwego życia i miłości, która miała przetrwać całe życie, zostaje postawione w sytuacji uniemożliwiającej dalsze bycie razem. Artur trafia na wiele lat do więzienia, a Natalia mimo, że poza murami, odbywa razem z nim wyrok, na który skazuje ją otoczenie i odebrane nadzieje. Chcąc ratować związek kobieta podejmuje próbę ratowania więzi z mężem. Czy robi to dla miłości, w którą tak wierzy? Czym właściwie jest ta miłość? Do jakich poświęceń zobowiązuje? Czy jedna decyzja podjęta pod wpływem miłości siebie samej może zniszczyć to, na czym miało być zbudowane całe jej życie?

PONIEDZIAŁEK Z GWIAZDAMI

godz. 22.55

Pasmo „Poniedziałek z gwiazdami” wypełniają głównie poruszające dramaty obyczajowe, zagraniczne i polskie, z udziałem najwybitniejszych aktorów współczesnego kina (takich jak Denzel Washington, Susan Sarandon, Julia Roberts, Tom Cruise, Penelope Cruz, Kate Winslet, Russell Crowe, Salma Hayek, Willem Dafoe, Meryl Streep, Michael Douglas czy Kevin Spacey), ale także wybitne pozycje klasyki filmowej - obrazy zrealizowane przed 20-30 laty, które jednak - dzięki swoim walorom artystycznym czy wybitnym kreacjom aktorskim – wciąż warte są przypomnienia (jak np. „Zwykli ludzie”, „Zapach kobiety”, „Zielona karta”).


PRĘGI

5 marca 2012 r.

reż. Magdalena Piekorz, wyst. Michał Żebrowski, Jan Frycz, Agnieszka Grochowska, Wacław Adamczyk, Borys Szyc

Wielka Nagroda Jury "Złote Lwy" dla reżysera i producentów filmu, nagrody za zdjęcia, kostiumy, dźwięk oraz nagroda publiczności na FPFF w Gdyni w 2004 r. Orzeł 2005 w kategorii najlepsza drugoplanowa rola męska dla Jana Frycza oraz szereg innych nagród

Współczesny dramat psychologiczny opowiadający o dojrzewaniu do ojcostwa, a także o tym, jak dzieciństwo determinuje nasze dorosłe życie. Bohaterem filmu jest trzydziestoletni Wojciech, mężczyzna ambitny i samodzielny, a jednak izolujący się od świata i ludzi. Wychowany w dzieciństwie przez sadystycznego ojca, notorycznie bity, buduje wokół siebie mur. W sytuacjach kryzysowych reaguje jak znienawidzony ojciec - krzykiem i biciem. Życie wypełnia mu zdobywanie jaskiń i pisanie tekstów do gazet. Żyje sam, bo tak łatwiej i bezpieczniej. Nie zna miłości, nie ma rodziny. Nagle pojawia się przed bohaterem szansa - bezinteresowna, prawdziwa i głęboka miłość pięknej kobiety, Tani, może go wyrwać z kręgu przemocy. Ale Wojciech się przed nią broni. Unika kontaktów fizycznych, panicznie bojąc się odpowiedzialności, jaką byłoby nieplanowane ojcostwo...HIDALGO  1   2   3


©operacji.org 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna