Astrometrica – co I jak



Pobieranie 2,2 Mb.
Strona1/18
Data02.12.2017
Rozmiar2,2 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   18

Astrometrica – co i jak.
Konfiguracja programu.

Aby przejść do konfigurowania programu korzystamy z menu głównego:



albo z paska narzędziowego:



Po wybraniu opcji obwiedzionych na czerwono zobaczymy okno:



w którym wybieramy opcję Open, to spowoduje otwarcie okna:



Wybieramy pliki konfiguracyjne obwiedzione na czerwono w zależności od tego, czy pracujemy na zestawie zdjęć z 24 – calowego czy też 32 – calowego teleskopu – informację otrzymujemy przy pobieraniu zdjęć z przydzielonego nam katalogu. (W oknie widać również pliki konfiguracyjne przygotowane dla grupy licealistów i gimnazjalistów oraz oryginalny plik konfiguracyjny utworzony w trakcie instalacji programu.)




Po wybraniu pliku konfiguracyjnego w miejscu obwiedzionym na czerwono możemy wpisać maksymalnie cztery nazwiska osób tworzących zespół poszukujący nowych asteroidów oraz oznaczenie szkoły. W moim przypadku wpis wyglądałby tak:

P. Hyjek, W. Jagielska, A. Wronka, A. Zielinska – G11 Torun – Poland (CTP)



Radzę unikać polskich znaków diakrytycznych co ułatwia pracę amerykanom.

Kolejne miejsce w którym warto coś zmienić jest obwiedzione kolorem czerwonym. Wskazuje ono miejsce/folder, w którym program będzie szukał plików ze zdjęciami. Warto taki katalog stworzyć, a potem go wskazać i w nim tworzyć podkatalogi o takiej samej nazwie jak zestaw zdjęć do obróbki. Teraz można zapisać zmiany – sugeruję opcję SaveAs i nadanie nowej nazwy (np.: ARI-24_GNP) Po zapisaniu naciskamy przycisk OK. Aby upewnić się, że wszystko zrobiliśmy dobrze sprawdzamy czy w dolnym prawym rogu programu wyświetla się nazwa naszego pliku konfiguracyjnego – patrz obrazek:






  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   18


©operacji.org 2017
wyślij wiadomość

    Strona główna